Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

26 listopada 2019 r.
16:23

Dariusz Łukasik (Motor Lublin): Najważniejsze, że zobaczyliśmy drużynę

0 3 A A
(fot. TOMASZ LEWTAK/MOTORLUBLIN.EU)

Rozmowa z Dariuszem Łukasikiem, zawodnikiem Motoru Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Jak oceniasz mecz ze Stalą Kraśnik. Na początku wydawało się, że nie będziecie mieli wielkich problemów z wygraną...

– To był bardzo ciężki pojedynek, ale najważniejsze jest to, że zobaczyliśmy drużynę. Dzięki temu od początku do końca mieliśmy kontrolę nad tym spotkaniem. Szkoda bramki na 2:1. Ten gol był niepotrzebny i mogliśmy się go ustrzec, ale cieszy, że udało nam się dowieźć korzystny wynik do końcowego gwizdka. Mieliśmy też kilka dobrych sytuacji, żeby podwyższyć prowadzenie. Mamy jednak trzy punkty, więc teraz pozostaje nam dobrze przepracować zimę i szykować się na wiosnę.

  • Mieliście dobry początek, ale później Stal też potrafiła zaatakować i zrobił się otwarty mecz...

– Wiadomo, że jak ktoś strzela bramkę kontaktową na 2:1, to łapie wiatr w żagle i determinacja się zwiększa. Nam jednak także należy się szacunek, bo z tyłu potrafiliśmy utrzymać wynik. Od napastnika do bramkarza stanowiliśmy monolit. Widać poprawę. Z treningu na trening i meczu na mecz jest coraz lepiej. Jesteśmy dobrej myśli i oby tak dalej.

  • Wygrana ze Stalą spowodowała, że zrównaliście się w tabeli z liderem Koroną II Kielce...

– Cieszymy się. Teraz tylko dobrze się przygotować i od samego początku wiosny ruszyć. Wszyscy wiedzą, jaki jest cel. Nikt nikogo nie będzie oszukiwał – walczymy o awans i wszyscy damy z siebie sto procent, żeby ten plan zrealizować.

  • Indywidualnie też możesz być zadowolony. Przyszedłeś do klubu w sierpniu i musiałeś chwilę poczekać na swoją szansę. A teraz grasz w podstawowym składzie i właśnie zdobyłeś pierwszego gola dla Motoru...

– Na początku z adaptacją zawsze jest ciężko. Tutaj rodzi się naprawdę fajna drużyna. Z miesiąca na miesiąc i tygodnia na tydzień można było to odczuć. Teraz jest mi na pewno lepiej w szatni. Wiadomo, że trzeba było o swoje walczyć. To nie jest tak, że dostałem coś za darmo. Myślę, że pokazywałem na treningach sto procent swoich możliwości. Dostałem szansę, ale dostać ją, a wykorzystać to dwie różne sprawy. Myślę, że mi się udało, a teraz trener, a przede wszystkim drużyna na mnie liczą i cieszę się, że mogłem pomóc zdobywając gola przeciwko Stali.

  • Z trenerem Mirosławem Hajdą znacie się jeszcze z Garbarni Kraków?

– Tak. Zrobiliśmy razem dwa awanse, może mam takie szczęście, że tam, gdzie gram to udaje się wywalczyć promocję do wyższej ligi. Mam nadzieję, że na koniec sezonu znowu będziemy się cieszyć z trzeciego awansu.

  • Trener Hajdo był powodem, dla którego zdecydowałeś się na przenosiny do Lublina?

– Do końca nie wiem, jak to było. Na początku, jak przychodziłem do Krakowa to był zwolennikiem mojej osoby. Nie było jednak tak, że przyszedłem do Lublina tylko z powodu trenera. Nie miałem też żadnej taryfy ulgowej. Zawsze musiałem zapracować na wszystko. Gdyby nie ciężka praca, ale i kontuzja kolegi, to o szansę byłoby ciężko. Dostałem ją i mam nadzieję, że wykorzystałem.

  • Trochę czasu minęło od twojej ostatniej bramki...

– To prawda. W sumie wyjdą chyba ponad dwa lata, bo ostatnio trafiłem do siatki w II lidze przy okazji meczu z GKS Jastrzębie w 2017 roku. Długo zmagałem się jednak z kontuzją i można powiedzieć, że jeden sezon straciłem praktycznie cały. Udało się zdobyć gola w meczu ze Stalą, a teraz mam nadzieję, że tych bramek będzie więcej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 r. o 20:07
Dobry stoper. Żeby tak tylko Grodzickego posadzić na ławie i dać szansę młodszym. No i jeszcze bramkarza zamienić na mniej elektrycznego Olszewskiego byłoby git.
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 r. o 23:36
Brawo Dariusz
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 r. o 23:03
Dario walcz chłopaku Gratulacje
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 r. o 23:36
Brawo Dariusz
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 r. o 23:03
Dario walcz chłopaku Gratulacje
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 r. o 20:07
Dobry stoper. Żeby tak tylko Grodzickego posadzić na ławie i dać szansę młodszym. No i jeszcze bramkarza zamienić na mniej elektrycznego Olszewskiego byłoby git.
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

III LIGA, GRUPA IV
17. KOLEJKA

Wyniki:

Avia Świdnik - Wisła Sandomierz 3-0 (wo)
Czarni Połaniec - Korona II Kielce 3-2
Podhale Nowy Targ - Wisłoka Dębica 2-3
ŁKS Łagów - Wieczysta Kraków 1-2
KSZO Ostrowiec Św. - Chełmianka 5-1
Podlasie Biała Podlaska - Unia Tarnów 1-1
Sokół Sieniawa - KS Wiązownica 1-1
Stal Stalowa Wola - Lublinianka 3-1
Cracovia II - Orlęta Radzyń Podl. 1-2

Tabela:

1. Łagów 17 37 27-12
2. Avia 17 35 25-9
3. Wieczysta 17 34 36-16
4. Stal 17 34 30-18
5. Cracovia II 17 33 38-20
6. Orlęta 17 32 27-21
7. KSZO 17 27 29-20
8. Korona II 17 24 31-20
9. Wisłoka 17 23 26-26
10. Podlasie 17 22 20-20
11. Chełmianka 17 19 25-24
12. Unia 17 19 18-38
13. Sokół 17 18 25-38
14. Lublinianka 17 16 24-29
15. Podhale 17 16 18-27
16. Czarni 17 16 15-29
17. Wiązownica 17 13 19-35
18. Wisła 17 9 15-46

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!