22 lipca 2020 r.
16:42

Motor Lublin - Avia Świdnik 1:0 [zapis relacji na żywo, zdjęcia]

8 0 A A

Motor zdobył Puchar Polski w okręgu lubelskim! Podopieczni Mirosława Hajdy pokonali w finale Avię Świdnik 1:0. Jedynego gola zdobył po przerwie Tomasz Swędrowski.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

Koniec meczu! Motor wygrywa Puchar Polski w okręgu lubelskim.

90+2' Kamil Kumoch schodzi z boiska, a wchodzi Piotr Darmochwał.

90' Wójcik ze skrzydła do Dudy, ale pomocnik Motoru uderza prosto w bramkarza! To powinno być 2:0!

89' Michał Król za Piotra Ceglarza.

88' Kontra Motoru dwóch na jednego rywala, ale gospodarze fatalnie rozegrali akcję!

87' Marcin Michota ogląda drugi kartonik i także wylatuje z boiska. Siły się wyrównały.

85' Dawid Niewęgłowski uderza z dystansu, ale w środek bramki i Madejski pewnie łapie piłkę.

82' Sobieszczyk o mały włos nie przepuścił lekkiego strzału z rzutu wolnego. Ostatecznie tylko rzut rożny dla Motoru.

81' Ostrej walki na boisku ciąg dalszy. Teraz przewinił Rafał Kursa. I obejrzał żółtą kartkę, a po chwili czerwoną! Avia w osłabieniu!

79' Avia próbuje doprowadzić do wyrównania, ale na razie ma problem, żeby przedrzeć się w pole karne Motoru.

77' Żółta kartka dla Dudy i przepychanki na środku boiska między zawodnikami obu ekip. Ukarany także Roman Mykytyn.

74' Swędrowski po akcji z Wójcikiem znowu kiwa w polu karnym i niewiele brakowało, a Motor zdobyłby drugiego gola.

72' Świetna akcja Swędrowskiego! Pomocnik Motoru wpada w pole karne i kapitalnie uderza w okienko!

72' Pierwsza zmiana w Motorze. Filip Wójcik za Dominika Kuncę.

71' Duda uderza z rzutu wolnego i minimalnie nad poprzeczką. Niezły strzał pomocnika Motoru.

70' Eryk Ceglarz schodzi z boiska, a zmienia go Damian Szpak.

69' Kolejna przerwa w grze, zawodnikowi Avii udzielana jest pomoc.

67' Kontra Motoru zatrzymana przez sędziego.

62' Walka w środku pola, fauluje Marcin Michota i ogląda pierwsze "żółtko".

60' Sławomir Duda przejmuje piłkę przed szesnastką, strzela, ale wysoko nad bramką.

59' Fatalny wyrzut z autu w wykonaniu gości, piłka na środek boiska, a do tego na kontrę dla rywali. Motor ostatecznie "zarobił" jednak tylko rzut rożny.

57' Bartosz Mroczek do linii końcowej, zagrywa płasko w pole karne jednak Madejski znowu jest na posterunku.

56' Lepszy fragment Motoru. Dwie groźne akcje, ale za każdym razem obronną ręką z opresji wychodził Sobieszczyk.

51' Mały "kocioł" w polu karnym Motoru po centrze z rzutu wolnego Białka. Ostatecznie obrońcy wyjaśniają jednak sytuację.

49' Akcja Motoru, na wszelki wypadek wybija Sobieszczyk i rzut rożny dla Motoru. Krótkie rozegranie i spokojnie obrońcy przypilnowali, żeby piłka opuściła boisko.

48' Dobra kontra Avii! Białek praktycznie sam na sam, ale napastnik żółto-niebieskich wygonił się trochę do boku. I uderzył prosto w Madejskiego.

46' Avia rozpoczęła drugą połowę.

Piłkarze wracają na boisko, zaraz zaczynamy drugą połowę. Jest już Avia, czekamy na Motor. Gospodarze też już są, zaraz Avia rozpocznie drugą część spotkania.

45' Koniec pierwszej połowy. A kibice tuż przed gwizdkiem kończącym tę część gry zachęcali piłkarzy do większego wysiłku znaną na stadioniach przyśpiewką, która zaczyna się od "Motor grać".

44' Białek z rożnego, tym razem Madejski z małymi problemami, ale ostatecznie ponownie łapie piłkę.

43' Maluga na prawym skrzydle i kolejny korner dla świdniczan.

42' Teraz w ślady rywali poszedł także Motor. Za mocna centra i zamiast zagrożenia bramki Avii, tylko aut.

41' Rzut wolny i ten sam obrazek, co wcześniej. Zbyt głębokie dośrodkowanie, a piłkę łapie bramkarz ekipy z Lublina.

39' Krystian Mroczek kiwa przed polem karnym, kiwa, ale wywalczył tylko rzut rożny. A po chwili kolejna centra z narożnika "przeciągnięta" i piłka w rękach Madejskiego.

36' Avia atakuje częściej, ale to Motor miał dwie, świetne okazje, żeby otworzyć wynik.

35' Rzut rożny dla Motoru, walkę w powietrzu wygrywa Maks Cichocki i dobrze uderza głową, problem w tym, że prosto w bramkarza rywali.

33' Akcja prawym skrzydłem Dawida Kuligi, ale tylko aut dla przyjezdnych.

31' Ostra walka w środku pola, lepszy Dominik Maluga, ale nie udało się rozpocząć akcji ofensywnej.

28' Eryk Ceglarz łapie się za głowę, bo o mały włos nie znalazł się sam przed Madejskim. Ostatecznie tylko rzut rożny.

26' Rywalem Motoru lub Avii w półfinale na szczeblu województwa raczej będzie Chełmianka. Drużyna Jana Konojackiego do przerwy prowadzi ze Startem Krasnystaw 3:0.

24' Niezłą piłkę przed pole karne dostał Paweł Uliczny. Nie potrafił jednak jednak opanować i ostatecznie jego próba także została zablokowana.

22' Odpowiedź Avii. Strzał przyjezdnych jednak zablokowany.

20' To powinno być 1:0! Dosłownie z metra Krzysztof Ropski nie potrafił jednak wpakować piłki do bramki!

19' Faul po drugiej stronie boiska, tym razem piłka dla piłkarzy Łukasza Mierzejewskiego.

18' Madejski znowu łapie piłkę, a przy okazji jest faulowany.

17' Dobra klepka przyjezdnych przy linii bocznej. Kolejny faul i kolejna okazja do dośrodkowania.

16' Bez problemu piłkę łapie Madejski.

15' Nowak fauluje Bartosza Mroczka przy linii bocznej, będzie centra gości.

14' Dobry strzał z dystansu gospodarzy, będzie rzut rożny. Niezła centra, ale dobre wyjście Andrzeja Sobieszczyka, który piąstkuje piłkę. Wszystko kończy się faulem i piłkę ma Avia.

13' Na razie niewiele składnych akcji z obu stron. Po stronie gości "szarpie" zwłaszcza Eryk Ceglarz. Motor też próbuje przedrzeć sie w pole karne rywali przede wszystkim lewym skrzydłem.

10' Najlepsza okazja na pierwszego gola, ale Motor psuje kontrę. Po chwili kolejna akcja pod bramką Motoru, ale znowu świdniczanie bez konkretów.

9' Kolejna akcja Avii na prawym skrzydle, Ceglarz w pole karne, ale przejmuje Motor i wychodzi z kontrą.

8' Eryk Ceglarz utrzymał piłkę w boisku, ale ze skrzydła centrował wprost w ręce Madejskiego.

7' Dośrodkowanie prosto do "koszyczka" Sebastiana Madejskiego.

6' Krótkie rozegranie, ale "przeciągnięte" dośrodkowanie i szybka kontra Avii kończy sie faulem. Teraz wrzutka gości.

5' Będzie pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

3' Na razie spokojna gra z obu stron, Avia stosuje wysoki pressing i nie pozwala rywalom rozegrać piłki.

1' Mecz rozpoczął Motor.

Piłkarze obu drużyn już na boisku, zaraz zaczynamy spotkanie!

----------------------------------------

Obie drużyny zmierzą się w ramach finału okręgowego Pucharu Polski. Ten, kto okaże się lepszy już w niedzielę zagra z w półfinale na szczeblu województwa z Chełmianką lub Startem Krasnystaw.

Ławki rezerwowych:

Motor: Kiełpin, Darmochwał, Wójcik, Łukasik, Jagodziński, M. Król, Bednarczyk.

Avia: Wojciechowski, Poleszak, Plesz, Wójcik, Dobrzyński, Drozd, Szpak.

-------------------------------------------

Motor Lublin - Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Bramka: Swędrowski (72).

Motor: Madejski - Michota, Grodzicki, Cichocki, Nowak, P. Ceglarz (89 M. Król), Duda, Kumoch (90+2 Darmochwał), Swędrowski, Kunca (72 Wójcik), Ropski.

Avia: Sobieszczyk - Kuliga, Kursa, Mykytyn, Niewęgłowski, Maluga, K. Mroczek, Uliczny, B. Mroczek, E. Ceglarz (70 Szpak), Białek.

Żółte kartki: Michota, Duda, Wójcik - Mykytyn, Kursa.

Czerwone kartki: Michota (Motor, 87 min, za drugą żółtą) - Kursa (Avia, 81 min, za drugą żółtą).

Sędziuje: Michał Wasil (Lublin).

Widzów: 999.

Budowanie wież mają w małym palcu - studenci z Lublina najlepsi w kraju

Kreatywność, precyzja i lekkość to drugie imię ich konstrukcji. Studenci Politechniki Lubelskiej osiągnęli sukces w architektonicznym konkursie

Grzegorz Turnau w CSK
10 maja 2024, 19:00

Piosenki takie jak: „Bracka”, „Cichosza”, „Naprawdę nie dzieje się nic” sprawiły, że Grzegorz Turnau skradł serca słuchaczy. W tym roku artysta obchodzi jubileusz 40-lecia twórczości. Jubileuszowy koncert już w najbliższy piątek w lubelskim CSK.

Stand-up w Łukowskim Ośrodku Kultury
9 maja 2024, 19:00

Michał Kutek zaprezentuje najnowszy program „Bilans żenady własnej”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 w sali widowiskowej ŁOK.

Trzecia Droga zgarnia niemal całą pulę w powiecie bialskim

Tym razem już bez współrządzenia z PiS. W powiecie bialskim niemal całą pulę najważniejszych funkcji zgarnął PSL. I nieprzerwanie starostą pozostanie Mariusz Filipiuk.

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
7 maja 2024, 9:00

W dniach 7-15 maja odbędzie się Tydzień Bibliotek. Tegoroczne wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem - "Biblioteka - miejsce na czasie". Z tej okazji WBP im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie przygotowała szereg bezpłatnych wydarzeń. Tylko na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Parlamentu Europejskiego
Zdjęcia/Wideo

Trzecia Droga zaprezentowała dzisiaj kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 8 obejmującego województwo lubelskie. Tak, jak już informowaliśmy przed tygodniem, listę otwierają posłowie Sławomir Ćwik z Polska 2050 Szymona Hołowni i Wiesław Różyński z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Przebiegną kilometry dla chorej Ani

Już 23 maja wystartuje Akademicki Bieg Charytatywny UMCS. Celem jest zbiórka funduszy na turnus rehabilitacyjny i wsparcie psychologiczne dla ciężko chorej Anny Gajos.

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Wpadł na nieoznakowany radiowóz
WIDEO

Radzyńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali 5 kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowany o ponad 50 km/h. Oprócz tego zatrzymali zawodowego kierowcę, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.