Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV LIGA LUBELSKA

26 maja 2017 r.
16:38

Marek Motyka (Hetman Zamość): Na szarańczę przyjdzie jeszcze czas

0 12 A A
(fot. Wojtek Nieśpiałowski)

ROZMOWA Z Markiem Motyką, trenerem Hetmana Zamość

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Na początek w roli trenera Hetmana Zamość zanotował pan w lidze pięć zwycięstw z rzędu. Ostatnio trochę się jednak zatrzymaliście. Zwłaszcza w Pucharze Polski z Tomasovią...

– Puchar to była wpadka, bo sami strzeliliśmy sobie bramki. Dwa karne i samobój, zupełnie nie udał nam się ten mecz. Woleliśmy się skupić na lidze, bo w przypadku porażki z Lublinianką już stracilibyśmy szanse na awans. Chociaż i tak były one bardzo małe. Chełmianka jest już praktycznie nie do dogonienia.

  • Mecz w Lublinie też nie był jednak specjalnie udany...

– Powiem szczerze, że Lublinianka zaskoczyła mnie na plus. Do przerwy siły ofensywnej nie było żadnej z naszej strony. Mieliśmy szczęście, że było 0:0. Pomógł nam też bramkarz, bo rywale mieli cztery, pięć stuprocentowych sytuacji. Czasami jednak tak jest, że przeciwnik napiera, napiera, idzie jedna kontra i pada gol dla drugiej drużyny. Tak mogło być w Lublinie. Przy okazji sprawdzaliśmy jednak innych piłkarzy, którzy zastąpili liderów czyli Damiana Kupisza i Szymona Soleckiego. Zagraliśmy też na zero z tyłu, a to zawsze powód do radości.

  • O co gracie w tych ostatnich kolejkach?

– Przede wszystkim o to, żeby dobrze poznać zespół. Już pewne rzeczy wpoić chłopakom, a do tego dobrać odpowiednich ludzi na kolejny sezon. Nie ukrywam, że będziemy chcieli się wzmocnić i już konkretnie powalczyć o ten awans do III ligi.

  • Zanosi się na duże zmiany w lecie?

– Jeszcze zobaczymy. Budżet nie jest z gumy i mamy określone możliwości. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli jednak problem z młodzieżowcami. Kilku chłopaków przymierza się do wyjazdu na studia i będziemy musieli ich zastąpić. Dlatego rozglądamy się już za nowymi piłkarzami. Musimy się wzmocnić, bo strata punktowa świadczy o tym, że drużyna nie podoła w walce o awans. Ze względu na finanse nie szukamy jednak gwiazd, czy zgranych ligowców, tylko raczej młodych zawodników, głodnych piłki.

  • Nie będzie trudno zatrzymać w zespole Damiana Kupisza i Filipa Drozda. Zwłaszcza ten pierwszy rozgrywa świetną rundę...

– Myślę, że Damian z nami zostanie. To chłopak, który polubił Zamość. Kibice też go polubili. Strzela bramki, jest bardzo waleczny i sporo dla nas znaczy. To pokazał chociażby mecz z Lublinianką, bo bardzo go brakowało. Nasza siła ognia była praktycznie zerwoa.

  • Mówi pan, że Kupisz polubił Zamość, a jak jest z panem?

– Ja również, bo to miasto polubiło mnie. Byłem tu w latach 90-tych piłkarzem i bardzo mile wspominam ten okres. Awansowaliśmy wtedy do II ligi. Na stadionie pojawiało się sześć-osiem tysięcy ludzi. Teraz sytuacja jest inna, bo kibiców na naszych meczach jest zdecydowanie mniej. Miasto jest jednak piękne, ludzie przypomnieli sobie o mnie i chcą, żebym pomógł. Raz udało mi się tutaj zostawić po sobie dobre wspomnienia i mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

  • Czyli plany są długofalowe?

– Na pewno tak. Pierwszy krok to awans do III ligi. Ten cel chcielibyśmy osiągnąć swoimi chłopakami. I oczywiście napędzić większą liczbę kibiców na nasz stadion. To wielki obiekt, ale na razie pusty.

  • Ma pan na koncie prawie 400 występów w ekstraklasie, osiem meczów w reprezentacji Polski. A tymczasem większość kibiców oprócz Wisły Kraków kojarzy pana z „szarańczą”. Skąd to w ogóle się wzięło?

– To rozegranie stałego fragmentu gry, które wychwyciłem z ligi hiszpańskiej. Troszkę to wszystko zmodyfikowałem. Ja lubię stałe fragmenty, można nawet powiedzieć, że to jest mój konik. Ale żeby taką „szarańczę” wykonać to trzeba mieć kilku wysokich chłopów. Ja na razie mam w zespole niższych zawodników i muszę inaczej kombinować. Kiedyś nawet denerwowałem się, że ludzie bardziej kojarzą mnie przede wszystkim z powodu „szarańczy”. W Garbarni powiedziałem sobie nie, nie będziemy tego grali. W pewnym momencie usłyszałem jednak od kibiców „Motyka, kiedy będzie wreszcie ta szarańcza?”. Jakoś to do mnie przylgnęło i już się nie obrażam. Na pewno w Hetmanie kiedyś to jeszcze pokażemy, ale muszę mieć do tego odpowiednich ludzi.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
albańczyk do domu / 29 sierpnia 2017 o 13:49
0
Troshupa miszczem świata!!! z takimi bramkarzami to ja nie chcę ich oglądać w III lidze. (to się nawet do b klasy nie nadaje)
Avatar
Janusz / 28 maja 2017 o 13:02
0
undefined napisał:
Posłuchaj mnie tak zwany człowieku. Nie mam problemów z główką i to wcale nie jakaś "zamojska nędzna wyższość", to po prostu stwierdzenie, że kilka osób z tomaszowa bardzo się napina. Potrafisz takie coś zrozumieć? Nigdzie nie napisałem, że widzę "zasranego hetmana jako faworyta", ani też, że czuję wyższość. Zwyczajnie widzę jak komuś niemiłosierny gul skacze i wyładowuje swoją frustrację w internetach napinając się bezsensownie - łoo jaki to hetman obesrany, a jaka to tomasovia je*bista... Potrafisz to zrozumieć tak zwany człowieku? Jak widać nie, gdyż co najmniej przeciętny człowiek ma wystarczająco dużo rozumu w głowie aby nie wysyłać innych do neurologa po leki na mózg... Wiesz o czym to świadczy? O kompleksach i próbie wyładowania się w internetowej napince, swoją drogą weź się tak nie spinaj bo ci dresy na du*pie pękną i w czym będziesz chodził na tomasovie? :D Tak mimo tego, że napisałeś, że z LBL jesteś, to wszyscy tutaj zebrani doskonale zdają sobie z tego sprawę, że to zwykły tomaszowiak jesteś, chcący zabłysną i chociaż chwilo przerzucić agresję i uwagę na kibiców Motoru. Widzisz nie udało ci się. Powiem ci jeszcze, że nie raz nie dwa, byłem na meczach w Lublinie czy Zamościu na Motorze lub Lubliniance i powiem ci, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wiele osób LBL przychodzi, podaję rękę rozmawia - kulturalnie. No czasem zdarza się napinka i wyzwiska, ale jest tego mało. Ba Hetman grał (jeszcze ten stary) z Motorem, raz wygrał, widziałem kila osób, e fajnie wam wyszło, szkoda, że przegraliśmy, piona dla was. Tymczasem pojechałem na tomasovie - same bluzki normalnie jakby człowiek do zoo wszedł albo do obory. Także, ten tego, mały, zakompleksiony, próbujący wyładować swoją frustrację człowieku z tomaszowa - nie udało ci się "podesrać" na Lublin. Nie pozdrawiam.
  ....może jest z Chełma...
  ....może jest z Chełma... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 23:11
0
Posłuchaj mnie tak zwany człowieku. Nie mam problemów z główką i to wcale nie jakaś "zamojska nędzna wyższość", to po prostu stwierdzenie, że kilka osób z tomaszowa bardzo się napina. Potrafisz takie coś zrozumieć? Nigdzie nie napisałem, że widzę "zasranego hetmana jako faworyta", ani też, że czuję wyższość. Zwyczajnie widzę jak komuś niemiłosierny gul skacze i wyładowuje swoją frustrację w internetach napinając się bezsensownie - łoo jaki to hetman obesrany, a jaka to tomasovia je*bista... Potrafisz to zrozumieć tak zwany człowieku? Jak widać nie, gdyż co najmniej przeciętny człowiek ma wystarczająco dużo rozumu w głowie aby nie wysyłać innych do neurologa po leki na mózg... Wiesz o czym to świadczy? O kompleksach i próbie wyładowania się w internetowej napince, swoją drogą weź się tak nie spinaj bo ci dresy na du*pie pękną i w czym będziesz chodził na tomasovie? :D Tak mimo tego, że napisałeś, że z LBL jesteś, to wszyscy tutaj zebrani doskonale zdają sobie z tego sprawę, że to zwykły tomaszowiak jesteś, chcący zabłysną i chociaż chwilo przerzucić agresję i uwagę na kibiców Motoru. Widzisz nie udało ci się. Powiem ci jeszcze, że nie raz nie dwa, byłem na meczach w Lublinie czy Zamościu na Motorze lub Lubliniance i powiem ci, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wiele osób LBL przychodzi, podaję rękę rozmawia - kulturalnie. No czasem zdarza się napinka i wyzwiska, ale jest tego mało. Ba Hetman grał (jeszcze ten stary) z Motorem, raz wygrał, widziałem kila osób, e fajnie wam wyszło, szkoda, że przegraliśmy, piona dla was. Tymczasem pojechałem na tomasovie - same bluzki normalnie jakby człowiek do zoo wszedł albo do obory. Także, ten tego, mały, zakompleksiony, próbujący wyładować swoją frustrację człowieku z tomaszowa - nie udało ci się "podesrać" na Lublin. Nie pozdrawiam.
Posłuchaj mnie tak zwany człowieku. Nie mam problemów z główką i to wcale nie jakaś "zamojska nędzna wyższość", to po prostu stwierdzenie, że kilka osób z tomaszowa bardzo się napina. Potrafisz takie coś zrozumieć? Nigdzie nie napisałem, że widzę "zasranego hetmana jako faworyta", ani też, że czuję wyższość. Zwyczajnie widzę jak komuś niemiłosierny gul skacze i wyładowuje swoją frustrację w internetach napinając się bezsensownie - łoo jaki to hetman obesrany, a jaka to tomasovia je*bista... Potrafisz to zrozumieć tak zwan... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 20:46
0
Do typów z Zamościa zawsze się jakaś Chełmianka na Hetman znajdzie !
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 15:33
0
w Zamościu bez zmiany motur zawsze jeb*** i nie zmieni tego żadny układ
Avatar
suchy / 27 maja 2017 o 15:16
0
undefined napisał:
Do typa niżej. Ty coś bierzesz jakieś psychotropy na mózg?! Ta zamojska nędzna wyższość to jest jakaś choroba która wpływa na mózg i go uszkadza widzę. Co w tym dziwnego że ludzie widzą Tomasovie Tomaszów Lubelski jako jednego z faworytów do awansu w przyszłym sezonie? Każdy musi widzieć tego zasranego hetmana jako faworyta? Dam Ci radę. Idź do jakiegoś neurologa i niech ci zmieni leki na mózg bo te obecne chyba nie działają. A Tomasovii życzę awansu w przyszłym sezonie. Pozdrowienia z Lublina.
  Widzę, że w Lublinie silny "sentyment" do Tomaszowa Lubelskiego. Może nie ma się co dziwić wszak podtomaszowskiej Szarowoli Motor zawdzięcza, że gra tam, gdzie gra.
  Widzę, że w Lublinie silny "sentyment" do Tomaszowa Lubelskiego. Może nie ma się co dziwić wszak podtomaszowskiej Szarowoli Motor zawdzięcza, że gra tam, gdzie gra. rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 12:53
0
Tomasovia może być silna w przyszłym sezonie, Hetman też szykuje wzmocnienia, jeszcze Górnik II Łęczna, Lewart Lubartów i Stal Krasnik i ta piątka powalczy o awans.
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 10:45
0
Do typa niżej. Ty coś bierzesz jakieś psychotropy na mózg?! Ta zamojska nędzna wyższość to jest jakaś choroba która wpływa na mózg i go uszkadza widzę. Co w tym dziwnego że ludzie widzą Tomasovie Tomaszów Lubelski jako jednego z faworytów do awansu w przyszłym sezonie? Każdy musi widzieć tego zasranego hetmana jako faworyta? Dam Ci radę. Idź do jakiegoś neurologa i niech ci zmieni leki na mózg bo te obecne chyba nie działają. A Tomasovii życzę awansu w przyszłym sezonie. Pozdrowienia z Lublina.
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 01:48
0
Hahaha, tomaszowiaki z nastotysięcznego tomaszowa się napinają... hahaha. Trzymajcie mnie, bo pęknę ze śmiechu...
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 01:37
0
Hetman w III lidze? Jakoś tego nie widzę... Poza tym mimo przeżytych 30 lat, jakoś ten Hetman kojarzy mi się tylko z IV ligą. Może zamojski Hetman chce przejąć pałkę innego Hetmana tego z Żółkiewki? A co do awansu to faktycznie Tomasovia wydaje się być numerem jeden ale nie wolno zapominać o innych drużynach takich jak Stal Kraśnik, rezerwy Górnika Łęczna a nawet Lewart może włączyć się do walki jeśli odpowiednio przepracuje lato.
Avatar
albańczyk do domu / 29 sierpnia 2017 o 13:49
0
Troshupa miszczem świata!!! z takimi bramkarzami to ja nie chcę ich oglądać w III lidze. (to się nawet do b klasy nie nadaje)
Avatar
Janusz / 28 maja 2017 o 13:02
0
undefined napisał:
Posłuchaj mnie tak zwany człowieku. Nie mam problemów z główką i to wcale nie jakaś "zamojska nędzna wyższość", to po prostu stwierdzenie, że kilka osób z tomaszowa bardzo się napina. Potrafisz takie coś zrozumieć? Nigdzie nie napisałem, że widzę "zasranego hetmana jako faworyta", ani też, że czuję wyższość. Zwyczajnie widzę jak komuś niemiłosierny gul skacze i wyładowuje swoją frustrację w internetach napinając się bezsensownie - łoo jaki to hetman obesrany, a jaka to tomasovia je*bista... Potrafisz to zrozumieć tak zwany człowieku? Jak widać nie, gdyż co najmniej przeciętny człowiek ma wystarczająco dużo rozumu w głowie aby nie wysyłać innych do neurologa po leki na mózg... Wiesz o czym to świadczy? O kompleksach i próbie wyładowania się w internetowej napince, swoją drogą weź się tak nie spinaj bo ci dresy na du*pie pękną i w czym będziesz chodził na tomasovie? :D Tak mimo tego, że napisałeś, że z LBL jesteś, to wszyscy tutaj zebrani doskonale zdają sobie z tego sprawę, że to zwykły tomaszowiak jesteś, chcący zabłysną i chociaż chwilo przerzucić agresję i uwagę na kibiców Motoru. Widzisz nie udało ci się. Powiem ci jeszcze, że nie raz nie dwa, byłem na meczach w Lublinie czy Zamościu na Motorze lub Lubliniance i powiem ci, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wiele osób LBL przychodzi, podaję rękę rozmawia - kulturalnie. No czasem zdarza się napinka i wyzwiska, ale jest tego mało. Ba Hetman grał (jeszcze ten stary) z Motorem, raz wygrał, widziałem kila osób, e fajnie wam wyszło, szkoda, że przegraliśmy, piona dla was. Tymczasem pojechałem na tomasovie - same bluzki normalnie jakby człowiek do zoo wszedł albo do obory. Także, ten tego, mały, zakompleksiony, próbujący wyładować swoją frustrację człowieku z tomaszowa - nie udało ci się "podesrać" na Lublin. Nie pozdrawiam.
  ....może jest z Chełma...
  ....może jest z Chełma... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 23:11
0
Posłuchaj mnie tak zwany człowieku. Nie mam problemów z główką i to wcale nie jakaś "zamojska nędzna wyższość", to po prostu stwierdzenie, że kilka osób z tomaszowa bardzo się napina. Potrafisz takie coś zrozumieć? Nigdzie nie napisałem, że widzę "zasranego hetmana jako faworyta", ani też, że czuję wyższość. Zwyczajnie widzę jak komuś niemiłosierny gul skacze i wyładowuje swoją frustrację w internetach napinając się bezsensownie - łoo jaki to hetman obesrany, a jaka to tomasovia je*bista... Potrafisz to zrozumieć tak zwany człowieku? Jak widać nie, gdyż co najmniej przeciętny człowiek ma wystarczająco dużo rozumu w głowie aby nie wysyłać innych do neurologa po leki na mózg... Wiesz o czym to świadczy? O kompleksach i próbie wyładowania się w internetowej napince, swoją drogą weź się tak nie spinaj bo ci dresy na du*pie pękną i w czym będziesz chodził na tomasovie? :D Tak mimo tego, że napisałeś, że z LBL jesteś, to wszyscy tutaj zebrani doskonale zdają sobie z tego sprawę, że to zwykły tomaszowiak jesteś, chcący zabłysną i chociaż chwilo przerzucić agresję i uwagę na kibiców Motoru. Widzisz nie udało ci się. Powiem ci jeszcze, że nie raz nie dwa, byłem na meczach w Lublinie czy Zamościu na Motorze lub Lubliniance i powiem ci, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wiele osób LBL przychodzi, podaję rękę rozmawia - kulturalnie. No czasem zdarza się napinka i wyzwiska, ale jest tego mało. Ba Hetman grał (jeszcze ten stary) z Motorem, raz wygrał, widziałem kila osób, e fajnie wam wyszło, szkoda, że przegraliśmy, piona dla was. Tymczasem pojechałem na tomasovie - same bluzki normalnie jakby człowiek do zoo wszedł albo do obory. Także, ten tego, mały, zakompleksiony, próbujący wyładować swoją frustrację człowieku z tomaszowa - nie udało ci się "podesrać" na Lublin. Nie pozdrawiam.
Posłuchaj mnie tak zwany człowieku. Nie mam problemów z główką i to wcale nie jakaś "zamojska nędzna wyższość", to po prostu stwierdzenie, że kilka osób z tomaszowa bardzo się napina. Potrafisz takie coś zrozumieć? Nigdzie nie napisałem, że widzę "zasranego hetmana jako faworyta", ani też, że czuję wyższość. Zwyczajnie widzę jak komuś niemiłosierny gul skacze i wyładowuje swoją frustrację w internetach napinając się bezsensownie - łoo jaki to hetman obesrany, a jaka to tomasovia je*bista... Potrafisz to zrozumieć tak zwan... rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 20:46
0
Do typów z Zamościa zawsze się jakaś Chełmianka na Hetman znajdzie !
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 15:33
0
w Zamościu bez zmiany motur zawsze jeb*** i nie zmieni tego żadny układ
Avatar
suchy / 27 maja 2017 o 15:16
0
undefined napisał:
Do typa niżej. Ty coś bierzesz jakieś psychotropy na mózg?! Ta zamojska nędzna wyższość to jest jakaś choroba która wpływa na mózg i go uszkadza widzę. Co w tym dziwnego że ludzie widzą Tomasovie Tomaszów Lubelski jako jednego z faworytów do awansu w przyszłym sezonie? Każdy musi widzieć tego zasranego hetmana jako faworyta? Dam Ci radę. Idź do jakiegoś neurologa i niech ci zmieni leki na mózg bo te obecne chyba nie działają. A Tomasovii życzę awansu w przyszłym sezonie. Pozdrowienia z Lublina.
  Widzę, że w Lublinie silny "sentyment" do Tomaszowa Lubelskiego. Może nie ma się co dziwić wszak podtomaszowskiej Szarowoli Motor zawdzięcza, że gra tam, gdzie gra.
  Widzę, że w Lublinie silny "sentyment" do Tomaszowa Lubelskiego. Może nie ma się co dziwić wszak podtomaszowskiej Szarowoli Motor zawdzięcza, że gra tam, gdzie gra. rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 12:53
0
Tomasovia może być silna w przyszłym sezonie, Hetman też szykuje wzmocnienia, jeszcze Górnik II Łęczna, Lewart Lubartów i Stal Krasnik i ta piątka powalczy o awans.
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 10:45
0
Do typa niżej. Ty coś bierzesz jakieś psychotropy na mózg?! Ta zamojska nędzna wyższość to jest jakaś choroba która wpływa na mózg i go uszkadza widzę. Co w tym dziwnego że ludzie widzą Tomasovie Tomaszów Lubelski jako jednego z faworytów do awansu w przyszłym sezonie? Każdy musi widzieć tego zasranego hetmana jako faworyta? Dam Ci radę. Idź do jakiegoś neurologa i niech ci zmieni leki na mózg bo te obecne chyba nie działają. A Tomasovii życzę awansu w przyszłym sezonie. Pozdrowienia z Lublina.
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 01:48
0
Hahaha, tomaszowiaki z nastotysięcznego tomaszowa się napinają... hahaha. Trzymajcie mnie, bo pęknę ze śmiechu...
Avatar
Gość / 27 maja 2017 o 01:37
0
Hetman w III lidze? Jakoś tego nie widzę... Poza tym mimo przeżytych 30 lat, jakoś ten Hetman kojarzy mi się tylko z IV ligą. Może zamojski Hetman chce przejąć pałkę innego Hetmana tego z Żółkiewki? A co do awansu to faktycznie Tomasovia wydaje się być numerem jeden ale nie wolno zapominać o innych drużynach takich jak Stal Kraśnik, rezerwy Górnika Łęczna a nawet Lewart może włączyć się do walki jeśli odpowiednio przepracuje lato.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 73 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

IV LIGA LUBELSKA
30. KOLEJKA

Wyniki:

Hetman - Kryształ 4:1
Tomasovia - Łada Biłgoraj 3:1
Górnik II - Lublinianka 3:3
Kłos - Lewart 4:2
Roztocze - MKS Ryki 3:5
Victoria -  pauza
Stal Kraśnik - Powiślak 5:1
Sokół Adamów - EKO Różanka 5:0

Tabela:

1. Stal 28 78 110-26
2. Hetman 28 58 79-30
3. Tomasovia 28 52 55-40
4. Lewart 28 48 62-30
5. Powiślak 28 46 56-40
6. Kłos 28 46 47-43
7. Lublinianka 28 43 47-32
8. Kryształ 28 41 41-52
9. Górnik II 28 41 64-49
10. Łada 28 38 45-52
11. EKO Różanka 28 35 38-56
12. Victoria 28 24 32-76
13. MKS Ryki 28 21 31-93
14. Sokół 28 19 34-74
15. Roztocze 28 7 21-69

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN