Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 10 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Czołowe kluby rozgrywek mają już wolne. Do pracy przystąpili teraz działacze, którzy pracują nad wzmocnieniami personalnymi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Największy komfort pracy ma oczywiście Paweł Pranagal. Opiekun liderującej w lubelskiej klasie okręgowej Świdniczanki już zakończył treningi ze swoimi podopiecznymi. Nie oznacza to jednak, że leżą oni do góry brzuchami i czekają na zbliżające się święta. – Każdy z nas dostał indywidualną rozpiskę treningową, którą mamy realizować przez grudzień i styczeń. Mamy możliwość regularnych zajęć na siłowni pod okiem trenera personalnego. Warunki do pracy są idealne – mówi Radosław Pawłowski, obrońca Świdniczanki.

Zawodnicy lidera do zajęć wrócą 16 stycznia. Nie jest wykluczone, że pojawi się na nich kilku nowych zawodników. Do Świdniczanki przymierzani są bowiem czołowi gracze lubelskiej klasy okręgowej, w tym Mateusz Kowalewski z Tęczy Bełżyce. – Mamy urlopy. Na razie nie chcę mówić o potencjalnych wzmocnieniach. Wszystko okaże się na pierwszym treningu – mówi Paweł Pranagal, który dla swoich podopiecznych przygotował bardzo ciekawy okres przygotowawczy. Będzie on wypełniony sparingami z mocnymi rywalami, w tym Lewartem Lubartów, Lublinianką Lublin czy Powiślakiem Końskowola. – Władze klubu stworzyły nam idealne warunki do pracy. Nie mamy na co narzekać. Pozostaje więc skupić się na treningach – mówi szkoleniowiec.

Sporo powodów do zmartwień mają za to przeciwnicy. W Opolu Lubelskim wszyscy piłkarze zadeklarowali chęć pozostania w klubie. Dobra runda jesienna może sprawić jednak, że bogatsze kluby skuszą czołowych piłkarzy Opolanina. Na brak ofert nie może narzekać chociażby Filip Drozd. Najskuteczniejszy piłkarz lubelskiej klasy okręgowej znalazł się w kręgu zainteresowania kilku klubów z wyższych lig. Podobnie jest z Dominikiem Banachem, który może nawet trafić do jednego z zespołów z lig centralnych.

Spory chaos panuje w Bełżycach. W miejscowej Tęczy trwa wymiana zarządu. Nie wiadomo również, czy trenerem pozostanie Radosław Stec. Szkoleniowiec, który jest głównym autorem sukcesów klubu z Bełżyc, nie ma ważnej umowy z klubem. – Wygasła z końcem listopada i nie wiem, czy dalej będę prowadził Tęczę – tłumaczy. W stanie zawieszenia są również zawodnicy Tęczy. Ich dobre występy jednak zwróciły uwagę wielu klubów z regionu, więc jest szansa, że w zimie znajdą atrakcyjnych pracodawców.

e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 11:32
+8
Stępień won!!!
Avatar
kibic / 19 grudnia 2019 o 13:10
+3
Trenera Steca w Tęczy Bełżyce już nie ma można teraz zapytać Quo Vadis Tęczo. Władzom samorządowym tylko ,,pogratulować" nieumiejętności przekucia sukcesu sportowego po awansie do okręgówki w normalne funkcjonowanie klubu. Tylko chłopaków szkoda bo grali z wielkim zaangażowaniem a remontowane budynki klubowe niech świecą pustkami. 5 miejsce w tabeli i widmo wycofania drużyny a drużyna juniorów także została niedawno rozwiązana. Brawo.
Avatar
Józik Kazik / 16 grudnia 2019 o 16:56
+3
Nie da rady funkcjonować tak klub nawet na takim szczeblu amatorskim jak w Bełżycach. Każdy w gminie ma wywalne serdecznie na to co się dzieje ze sportem ,udają że mają pilnie na uwadze co i jak a prawda jest taka ze tam nawet niema osoby która ma jakieś pojęcie o sporcie !!!. Poprzednia władza chciała udupić Unię to im się udało ,wstydem jest aby miasto (tak ma prawa miejskie )/miasteczko nie potrafi znaleźć jakiegoś rozwiązania w tym temacie. Obecni na zdjęciach ładnie wychodzą ale zbytnio pomocy nie widać oprócz "pomożemy ,załatwimy " ... Od kilku lat zmierza to w kierunku tego że to może paść ze względu na to ze nikt nie będzie się chciał podjąć prowadzenia tego w tej formie jaka jest . Patrząc nawet na to ze stadion nie jest jakoś chętny do współpracy z lokalnymi klubami ,i robi tylko tyle aby nikt się nie czepiał, i po najniższej linii ,można wymieniać pisać ,zaraz będą komentarze ze "mądry jesteś to pokaz ,zrób " . Jeżeli w gminie dalej będzie "twarda głowa "to sorry ale nic nie będzie się działo ,a sport o tak umarł jakieś parę lat wstecz ....
Nie da rady funkcjonować tak klub nawet na takim szczeblu amatorskim jak w Bełżycach. Każdy w gminie ma wywalne serdecznie na to co się dzieje ze sportem ,udają że mają pilnie na uwadze co i jak a prawda jest taka ze tam nawet niema osoby która ma jakieś pojęcie o sporcie !!!. Poprzednia władza chciała udupić Unię to im się udało ,wstydem jest aby miasto (tak ma prawa miejskie )/miasteczko nie potrafi znaleźć jakiegoś rozwiązania w tym temacie. Obecni na zdjęciach ładnie wychodzą ale zbytnio pomocy nie widać oprócz "pomożemy ,załatwim... rozwiń
Avatar
re / 16 grudnia 2019 o 16:40
+1
A tyle, że obecna Świdniczanka jest historycznie spadkobiercą drużyny założonej w 1960 roku i nierozerwalnie połączona jest ze Świdnikiem. Największą popularnością klub cieszył się za prezesury Ś.P. Janusza Benca, który bardzo ściśle współpracował z panem Walczakiem. Na skutek przykrej sytuacji i wyroku sądu, zespół zmuszony był opuścić boisko przy ulicy Turystycznej w Świdniku. Potem pojawił się konflikt między władzami klubu, prezes Benc zmarł, klub radził sobie coraz gorzej, po czym nastała obecna "era" rozkwitu. Nikt nie dyskutuje z faktami, że mecze rozgrywane są na boisku w Świdniku Małym ale historia klubu plus duże zainteresowanie kibiców ze Świdnika pokazuje, że Świdniczanka jednak trochę wspólnego z lotniczym miastem ma. Poza tym wydaje mi się, że obecne sukcesy klubu nie są powodem do wywoływania sztucznych sporów. Myślę, że oba kluby będą funkcjonowały obok siebie i żaden z nich nie ma w planach połączenia.
A tyle, że obecna Świdniczanka jest historycznie spadkobiercą drużyny założonej w 1960 roku i nierozerwalnie połączona jest ze Świdnikiem. Największą popularnością klub cieszył się za prezesury Ś.P. Janusza Benca, który bardzo ściśle współpracował z panem Walczakiem. Na skutek przykrej sytuacji i wyroku sądu, zespół zmuszony był opuścić boisko przy ulicy Turystycznej w Świdniku. Potem pojawił się konflikt między władzami klubu, prezes Benc zmarł, klub radził sobie coraz gorzej, po czym nastała obecna "era" rozkwitu. Nikt nie dyskut... rozwiń
Avatar
PREZES / 22 grudnia 2019 o 10:55
0
BĘDZIE ROZPISANY KONKURS, GDYŻ MAMY WIELU CHĘTNYCH, MUSIMY WYBRAĆ NAJLEPSZEGO.
Avatar
KARAMBA / 23 grudnia 2019 o 19:07
-1
Coś słychać nieoficjalnie , że klubem będzie rządzić prezes wyznaczony przez ratusz, i trenera on ma wybrać prawdopodobnie po Trzech Królach.
Avatar
okręgówka / 22 grudnia 2019 o 16:53
-1
a kiedy możemy się spodziewać konkursu?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 14:01
-1
Co ma piernik do wiatraka??? Dlaczego po połączeniu z Avią byłaby w Świdniku II czy I liga??? Dlaczego nie w Świdniku Małym, który należy terytorianie do gminy Wólka Lubelska i na jej terenie swoje mecze rozgrywa Świdniczanka? To, że grają tam w większości byli piłkarze Avii, nie oznacza, że Świdniczanka jest klubem ze Świdnika. Proponuję połączyć z tzw. Motorem. Tam jest jeszcze większa kasa.
Avatar
okręgówka / 21 grudnia 2019 o 23:33
-2
Kibic a kto jest teraz trenerem Bełżyc?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 12:41
-3
Gdyby połączyć kasę Avii i serce do piłki Świdniczanki to w Świdniku dawno by była 2 liga a może i 1.
Avatar
KARAMBA / 23 grudnia 2019 o 19:07
-1
Coś słychać nieoficjalnie , że klubem będzie rządzić prezes wyznaczony przez ratusz, i trenera on ma wybrać prawdopodobnie po Trzech Królach.
Avatar
okręgówka / 22 grudnia 2019 o 16:53
-1
a kiedy możemy się spodziewać konkursu?
Avatar
PREZES / 22 grudnia 2019 o 10:55
0
BĘDZIE ROZPISANY KONKURS, GDYŻ MAMY WIELU CHĘTNYCH, MUSIMY WYBRAĆ NAJLEPSZEGO.
Avatar
okręgówka / 21 grudnia 2019 o 23:33
-2
Kibic a kto jest teraz trenerem Bełżyc?
Avatar
kibic / 19 grudnia 2019 o 13:10
+3
Trenera Steca w Tęczy Bełżyce już nie ma można teraz zapytać Quo Vadis Tęczo. Władzom samorządowym tylko ,,pogratulować" nieumiejętności przekucia sukcesu sportowego po awansie do okręgówki w normalne funkcjonowanie klubu. Tylko chłopaków szkoda bo grali z wielkim zaangażowaniem a remontowane budynki klubowe niech świecą pustkami. 5 miejsce w tabeli i widmo wycofania drużyny a drużyna juniorów także została niedawno rozwiązana. Brawo.
Avatar
Józik Kazik / 16 grudnia 2019 o 16:56
+3
Nie da rady funkcjonować tak klub nawet na takim szczeblu amatorskim jak w Bełżycach. Każdy w gminie ma wywalne serdecznie na to co się dzieje ze sportem ,udają że mają pilnie na uwadze co i jak a prawda jest taka ze tam nawet niema osoby która ma jakieś pojęcie o sporcie !!!. Poprzednia władza chciała udupić Unię to im się udało ,wstydem jest aby miasto (tak ma prawa miejskie )/miasteczko nie potrafi znaleźć jakiegoś rozwiązania w tym temacie. Obecni na zdjęciach ładnie wychodzą ale zbytnio pomocy nie widać oprócz "pomożemy ,załatwimy " ... Od kilku lat zmierza to w kierunku tego że to może paść ze względu na to ze nikt nie będzie się chciał podjąć prowadzenia tego w tej formie jaka jest . Patrząc nawet na to ze stadion nie jest jakoś chętny do współpracy z lokalnymi klubami ,i robi tylko tyle aby nikt się nie czepiał, i po najniższej linii ,można wymieniać pisać ,zaraz będą komentarze ze "mądry jesteś to pokaz ,zrób " . Jeżeli w gminie dalej będzie "twarda głowa "to sorry ale nic nie będzie się działo ,a sport o tak umarł jakieś parę lat wstecz ....
Nie da rady funkcjonować tak klub nawet na takim szczeblu amatorskim jak w Bełżycach. Każdy w gminie ma wywalne serdecznie na to co się dzieje ze sportem ,udają że mają pilnie na uwadze co i jak a prawda jest taka ze tam nawet niema osoby która ma jakieś pojęcie o sporcie !!!. Poprzednia władza chciała udupić Unię to im się udało ,wstydem jest aby miasto (tak ma prawa miejskie )/miasteczko nie potrafi znaleźć jakiegoś rozwiązania w tym temacie. Obecni na zdjęciach ładnie wychodzą ale zbytnio pomocy nie widać oprócz "pomożemy ,załatwim... rozwiń
Avatar
re / 16 grudnia 2019 o 16:40
+1
A tyle, że obecna Świdniczanka jest historycznie spadkobiercą drużyny założonej w 1960 roku i nierozerwalnie połączona jest ze Świdnikiem. Największą popularnością klub cieszył się za prezesury Ś.P. Janusza Benca, który bardzo ściśle współpracował z panem Walczakiem. Na skutek przykrej sytuacji i wyroku sądu, zespół zmuszony był opuścić boisko przy ulicy Turystycznej w Świdniku. Potem pojawił się konflikt między władzami klubu, prezes Benc zmarł, klub radził sobie coraz gorzej, po czym nastała obecna "era" rozkwitu. Nikt nie dyskutuje z faktami, że mecze rozgrywane są na boisku w Świdniku Małym ale historia klubu plus duże zainteresowanie kibiców ze Świdnika pokazuje, że Świdniczanka jednak trochę wspólnego z lotniczym miastem ma. Poza tym wydaje mi się, że obecne sukcesy klubu nie są powodem do wywoływania sztucznych sporów. Myślę, że oba kluby będą funkcjonowały obok siebie i żaden z nich nie ma w planach połączenia.
A tyle, że obecna Świdniczanka jest historycznie spadkobiercą drużyny założonej w 1960 roku i nierozerwalnie połączona jest ze Świdnikiem. Największą popularnością klub cieszył się za prezesury Ś.P. Janusza Benca, który bardzo ściśle współpracował z panem Walczakiem. Na skutek przykrej sytuacji i wyroku sądu, zespół zmuszony był opuścić boisko przy ulicy Turystycznej w Świdniku. Potem pojawił się konflikt między władzami klubu, prezes Benc zmarł, klub radził sobie coraz gorzej, po czym nastała obecna "era" rozkwitu. Nikt nie dyskut... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 14:01
-1
Co ma piernik do wiatraka??? Dlaczego po połączeniu z Avią byłaby w Świdniku II czy I liga??? Dlaczego nie w Świdniku Małym, który należy terytorianie do gminy Wólka Lubelska i na jej terenie swoje mecze rozgrywa Świdniczanka? To, że grają tam w większości byli piłkarze Avii, nie oznacza, że Świdniczanka jest klubem ze Świdnika. Proponuję połączyć z tzw. Motorem. Tam jest jeszcze większa kasa.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 12:41
-3
Gdyby połączyć kasę Avii i serce do piłki Świdniczanki to w Świdniku dawno by była 2 liga a może i 1.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 11:32
+8
Stępień won!!!