Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

8 sierpnia 2019 r.
15:26

Huczwa zostaje w IV lidze. Kto wskoczy w jej miejsce w okręgówce?

Sparta Łabunie mimo przegranego barażu może zagrać w przyszłym sezonie w klasie okręgowej<br />
<br />
Sparta Łabunie mimo przegranego barażu może zagrać w przyszłym sezonie w klasie okręgowej

(fot. DW)

Kibice odliczają godziny do startu rozgrywek tymczasem w czwartek okazało się, że zespół z Tyszowiec wraca do IV ligi. Dlatego rozpoczęły się poszukiwania drużyny, która zastąpi Huczwę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozgrywki zamojskiej klasy okręgowej startują już w sobote. I do czwartku w tej kwestii wszystko było jasne. W poprzednim sezonie awans wywalczyła Unia Hrubieszów, a spadek zanotował Orkan Bełżec, Włókniarz Frampol i Sokół Zwierzyniec. Ponadto ligowy byt po barażowym dwumeczu uratował Potok Sitno pokonując Spartę Łabunie, a ostatnim zespołem który miał uzupełnić stawkę była Huczwa Tyszowce.

W czwartek zapadły jednak decyzje odnośnie sytuacji w III lidze. Po wielu tygodniach spekulacji i plotek Soła Oświęcim wycofała się z rozgrywek i dzięki temu przed spadkiem uratowało się Podlasie Biała Podlaska. Ta decyzja ucieszyła działaczy w Tyszowcach bo dzięki temu Huczwa zastąpi Podlasie w IV lidze. A to z kolei spowodowało, że w zamojskiej okręgówce zwolniło się jedno miejsce.

Kto w takim razie wypełni lukę? Pierwszeństwo ubiegania się o grę na tym szczeblu ma wspomniana Sparta Łabunie jako ekipa słabsza w barażach o awans. W czwartek zarząd klubu spotkał się z władzami gminy odnośnie możliwości gry drużyny na tym poziomie rozgrywek, ale do zamknięcia numeru nie zapadła wiążąca decyzja. Gdyby Sparta jednak odmówiła to propozycję ma otrzymać Sokół Zwierzyniec. Zespół prowadzony w poprzednim sezonie przez Michała Macka zajął ostatecznie 14 miejsce i wedle przepisów spadł do klasy A. Drużyna rozpoczęła więc przygotowania do nowego sezonu z zamiarem odmłodzenia składu i powrotu do klasy okręgowej już w następnym sezonie. Sytuacja zmieniła się jednak na dwa dni przed startem rozgrywek.

W związku z zaistniałą sytuacją wszystko wskazuje na to, że Victoria Łukowa mecz pierwszej kolejki rozegra w innym terminie, bo właśnie zespół trenera Marka Hyza pierwotnie miał zagrać z Huczwą.

Mecze pierwszej kolejki zamojskiej klasy okręgowej: Omega Stary Zamość – Sparta Wożuczyn * Cosmos Józefów – Gryf Gmina Zamość * Błękitni Obsza – Grom Różaniec * Metalowiec Goraj – Olimpiakos Tarnogród * Igros Krasnobród – Olimpia Miączyn * Roztocze Szczebrzeszyn – Potok Sitno * Tanew Majdan Stary – Korona Łaszczów * Victoria Łukowa – Sparta Łabunie/ Sokół Zwierzyniec (w momencie zamknięcia wydania nie wiadomo było, który zespół zdecyduje się na grę w klasie okręgowej).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trwa długi, majowy weekend. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Nawet częste kontrole nie zastąpią rozsądku kierowców. Przekonali się o tym dwaj szoferzy. Tuż przed majówką jeden z nich „zarobił” jednorazowo 24 punkty karne, a drugi stracił prawo jazdy.

21 lat w Unii
galeria

21 lat w Unii

1 maja obchodzimy 21. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji przed budynkiem LUW przy ul. Spokojnej w Lublinie nastąpiło uroczyste podniesienie na maszty flag oraz odegranie hymnów Polski i UE.

W sobotę 24 maja wieczorem centrum miasta Puławy zamieni się w rajdowy odcinek specjalny
Puławy

Zbliża się Rajd Nadwiślański. Ściganie wraca na ulice Puław

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 maja, odbędzie się Rajd Nadwiślański. Jeden z odcinków specjalnych, tak jak przed laty, poprowadzony zostanie ulicami Puław. Na kibiców czekać będzie również strefa artystyczno-gastronomiczno-piknikowa.

Briefing prezydent Michała Litwiniuka

"Haniebny happening Grzegorza Brauna". Prezydent Białej Podlaskiej potępia zdjęcie flagi Ukrainy

Prezydent Michał Litwiniuk (PO) potępia „haniebny happening” Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej i zapowiada, że flaga Ukrainy ponownie zawiśnie na fasadzie ratusza. W środę na wiecu wyborczym zwolennicy kontrowersyjnego polityka za jego namową przy użyciu drabiny ściągnęli flagę z budynku urzędu.

Orlen Oil Motor Lublin w pierwszym domowym meczu pokonał drużynę z Częstochowy. Teraz chce zrobić to samo z ekipą z Rybnika

Orlen Oil Motor Lublin podejmie w piątek Innpro ROW Rybnik. Faworyt jest tylko jeden

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po wyjazdowej wygranej w hicie trzeciej kolejki nad Betard Spartą Wrocław, a już w piątek żużlowcy Orlen Oil Motoru otworzą zmagania w czwartej serii. Do Lublina przyjedzie skazywany na pożarcie beniaminek – Innpro ROW Rybnik. Każdy inny wynik niż pewna wygrana trzykrotnych mistrzów Polski będzie sensacją

Grzegorz Braun (z prawej) ma kłopoty. Uchylenia jego immunitetu domaga się szef resortu sprawiedliwości
polityka

Adam Bodnar chce ukarania Grzegorza Brauna. Za zabranie ukraińskiej flagi

Ekscesy Grzegorza Brauna nie pozostaną bezkarne - oświadczył dzisiaj minister sprawiedliwości Adam Bodnar, odnosząc się do zachowania polityka w szpitalu w Oleśnicy oraz na wiecu w Białej Podlaskiej.

Grafika stworzona przy użyciu SI
magazyn

"Umiem rozmawiać o sensie życia i tworzyć sonety"

O tym czy jest sztuczna inteligencja, do czego służy, jak widzi ludzi i przyszłość społeczeństwa rozmawiamy ze...sztuczną inteligencją. Na nasze pytania odpowiada Chat GPT w wersji 4.o - najpopularniejszy model językowy na świecie.

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas
przyroda

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas

Tuż przed długim weekendem majowym do Janowca wróciły owce. Jest ich 43, a ich zadaniem jest pielęgnacja zamkowego krajobrazu poprzez poprawę tzw. bioróżnorodności parku.

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku
pogoda
film

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku

Długi weekend majowy rozpocznie się pogodowym optymizmem – słonecznie, sucho i coraz cieplej. W piątek czeka nas 20°C i spokojne niebo. Niestety, sobota i niedziela będą już chłodniejsze z możliwymi miejscowo niewielkimi opadami deszczu.

Po bezbramkowym remisie w Opolu Górnik zagra u siebie z Pogonią Siedlce

Górnik Łęczna w piątek zagra z Pogonią Siedlce. Celem powrót na ścieżkę zwycięstw

Po wyjazdowym remisie w Opolu piłkarze Górnika Łęczna wracają na swój stadion. W piątek (godz. 19) zielono-czarni podejmą broniącą się przed spadkiem Pogoń Siedlce z byłym napastnikiem łęcznian w składzie

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie
zdjęcia

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie

Trzeci maja dopiero w sobotę, ale tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. ks. P.K. Sanguszki w Lubartowie już w zeszłym tygodniu postanowoli to święto uczczić. Zatańczyli poloneza w miejskim parku.

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

62-latek na drodze w Wólce Hrusińskiej w gminie Krasnobród popełnił poważny błąd. Zaczął wyprzedzać na wzniesieniu i doprowadził do kolizji z autem jadącym z przeciwnej strony.

Mathieu Scalet od pierwszy od lutego pojawił się ostatnio w podstawowym składzie Motoru

Motor w piątek zagra sparing z Widzewem, kolejny mecz w lidze dopiero 9 maja

Motor kolejny mecz o punkty zagra dopiero 9 maja. Żótło-biało-niebiescy zmierzą się wtedy u siebie z Piastem Gliwice (godz. 18). To nie znaczy jednak, że piłkarze Mateusza Stolarskiego będą mieli wolne. W piątek o godz. 12 czeka ich sparing z Widzewem Łódź.

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna zakończony skandalem. Usunęli flagę Ukrainy

Wiec wyborczy Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej zakończył się skandalem. Przy pomocy swoich zwolenników kandydat na prezydenta Polski usunął z budynku Urzędu Miasta flagę Ukrainy.

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego
samorząd

Jarosław Gowin wraca do gry. Nowa rola byłego wicepremiera w Chełmie

Jarosław Gowin, były wicepremier i minister nauki w rządzie Zjednoczonej Prawicy ma nową pracę. Został pełnomocnikiem ds. współpracy z uczelniami wyższymi oraz partnerstwa międzynarodowego w kancelarii prezydenta miasta Chełm, Jakuba Banaszka.

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA
22. KOLEJKA

Wyniki:

Huczwa Tyszowce - Olender Sól 7-1
Potok Sitno - Andoria Mircze 0-0
Omega Stary Zamość - Grom Różaniec 1-3
Korona Łaszczów - Victoria Łukowa 0-2
Olimpiakos Tarnogród - Pogoń 96 Łaszczówka 3-6
Błękitni Obsza - Graf Chodywańce 0-1
Tanew Majdan Stary - Kryształ Werbkowice 4-0
Olimpia Miączyn - BKS Bodaczów 0-0

Tabela:

1. Grom 22 52 81-32
2. Tanew 22 48 61-27
3. Victoria 22 45 43-14
4. Korona 22 41 36-30
5. Pogoń 22 34 52-40
6. Olimpiakos 22 34 48-49
7. Huczwa 22 34 50-31
8. Andoria 22 33 42-33
9. Omega 22 30 47-47
10. Graf 22 28 28-25
11. Błękitni 22 28 34-37
12. Potok 22 27 38-38
13. Bodaczów 22 25 31-39
14. Olimpia 22 21 30-65
15. Kryształ 22 11 10-68
16. Olender 22 7 18-74

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!