I LIGA MĘŻCZYZN

26 kwietnia 2021 r.
16:19

MKS Padwa Zamość – MTS Chrzanów 32:28. Utrzymali koncentrację do końca [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora grom

MKS Padwa Zamość pokonała Unimetal Recykling MTS Chrzanów 32:28. Wygrana przybliżyła zamościan do awansu do centralnej I ligi.

W zreformowanej I lidze mają zagrać po trzy najlepsze zespoły z każdej z czterech grup obecnej I ligi. Teoretycznie drużynę trenera Marcina Czerwonki może wyprzedzić w klasyfikacji KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Przy takim scenariuszu rywal musiałby wygrać wszystkie cztery spotkania, w tym z Padwą różnicą pięciu goli. Do tego zamościanie musieliby wrócić bez zdobyczy punktowej z Sandomierza.

W starciu z MTS po kwadransie minimalnie prowadzili gospodarze (8:7). Kolejne minuty były pokazem bardzo dobrej gry obronnej miejscowych. Pod okiem Jakuba Kody zamojska defensywa stanowiła dla gości szczelny mur. Nic dziwnego, że rywale nie mogli sobie z nim poradzić. Kłodę i pozostałych defensorów wspierali nastawieni ofensywnie Bartosz Skiba i Tomasz Fugiel. Obaj zakończyli spotkanie z siedmioma trafieniami, będąc najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie gospodarzy. Do przerwy MKS Padwa wygrywała 18:12.

Po zmianie stron przyjezdni zaczęli grać szybciej, byli bardziej skuteczni. MTS Chrzanów sprężył się do tego stopnia, że na 12 minut przed końcem doprowadził do remisu 25:25. Siedem minut przed końcową syreną nadal był nierozstrzygnięty rezultat (27:27). W tym momencie Padwa w końcu się „obudziła”. Bramkarz Damian Procho obronił dwa rzuty rywali, a Konrad Bajwoluk nękał gości bramkami. Wygrana 32:28 stała się faktem.

– W pierwszej połowie na pewno zagraliśmy porządnie. Rzuciliśmy sporo bramek, mocno przy tym broniąc pod własną bramką. Po zmianie stron trochę na bakier byliśmy ze skutecznością i rywale szybko to wykorzystali. Potrafiliśmy jednak we właściwym momencie utrzymać koncentrację i ostatecznie wygrać – powiedział po meczu Konrad Bajwoluk.

MKS Padwa Zamość – Unimetal Recykling MTS Chrzanów 32:28 (18:12)

MKS Padwa: Procho, Proć – T. Fugiel 7, Skiba 7, Obydź 5, Szymański 5, Bajwoluk 4, Małecki 3, Mehdizadeh 1, Adamczuk, Sz. Fugiel, Puszkarski, Sałach, Kłoda, Pomiankiewicz. Kary: 6 minut.

Enej w Zgrzycie
21 kwietnia 2024, 20:00

Tegoroczna wiosna dla grupy Enej jest wyjątkowa z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że zespół wydał kolejną płytę („Vesna”, przyp. aut.), a drugi, że zespół ruszył w trasę klubową po Polsce, w ramach której w najbliższą niedzielę zagra w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.

Spartakiada w Bychawie

We wtorek, na terenie Liceum Ogólnokształcącego w ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, odbyła się "Spartakiada" sportowo-obronna klas wojskowych z regionu.

Apteczna kontrabanda i carskie odznaczenia

Na granicy z Ukrainą i Białorusią nigdy nie jest nudno. Celnicy co rusz trafiają na niezwykłą kontrabandę, a pomysłowość przemytników potrafi zadziwić nawet doświadczonych funkcjonariuszy Służby Celnej czy Straży Granicznej.

Zmiana trasy dwóch autobusów. Ale tylko na jakiś czas

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o niedzielnych zmianach w kursowaniu autobusów. Powodem są zawody biegowe.

Studencie, zostań dawcą szpiku

Trwa wiosenna edycja projektu Helpers’ Generation. Do akcji, we współpracy z Fundacją DKMS włączyły się trzy lubelskie uczelnie.

Przed drugą turą w Zamościu. Niby debata, ale bez jednego kandydata
Wybory 2024

Rafał Zwolak nie przyjął propozycji Andrzeja Wnuka i nie stawił się we wtorek w samo południe na Rynku Wielkim, aby wziąć udział w otwartej dla mieszkańców debacie. Więc urzędujący prezydent sam odpowiadał na pytania przygotowane przez jego sztab.

Stal Kraśnik ma nowego trenera

Po porażce ze Startem Krasnystaw w Kraśniku zdecydowali się na zmianę trenera. Kamila Dydo zastąpił Kamil Witkowski, który jeszcze niedawno prowadził trzecioligowe Karpaty Krosno.

KOWR o wynikach audytu: Kilkanaście lat zajmie odbudowa renomy polskiej hodowli koni

Nie będzie już wyprzedaży cennych koni za wszelką cenę – zapowiada kierownictwo KOWR. Ale ośrodek, który nadzoruje stadniny, nie nastawia się też na spektakularne wyniki finansowe aukcji Pride of Poland. – Ważniejsza jest obecne odbudowa renomy polskiej hodowli, a to może potrwać kilkanaście lat – przyznaje Henryk Smolarz, dyrektor KOWR.

Ostatnia chwila na zgłoszenie swojego pomysłu ws. ogrodów społecznych

Tylko do 21 kwietnia potrwają konsultacje społeczne miejskiego projektu zakładania przez mieszkanki i mieszkańców Lublina wspólnych ogrodów społecznych.

Dziura na dziurze, jednak już niedługo się to zmieni

Miasto zabiera się za remont ulicy Pliszczyńskiej. Niedługo otwarty zostanie przetarg, w ramach którego wykonawca będzie miał za zadanie stworzyć projekt ulicy z chodnikami i zrealizować przebudowę.

Koncert z muzyką do filmu „Chłopi” w CSK
21 kwietnia 2024, 16:00

W niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się wyjątkowy koncert z muzyką do filmu „Chłopi”, którą skomponował Łukasz „L.U.C.” Rostkowski.

3k6 Festiwal Gier: Skok w Świat Rozrywki!
20 kwietnia 2024, 10:00

Już niebawem, 20-21 kwietnia, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny stanie się epicentrum najnowszego wydarzenia na mapie polskiej rozrywki – 3k6 Festiwal Gier! To zupełnie nowe doświadczenie dla wszystkich pasjonatów planszówek, RPG i szeroko pojętej kultury gier.

Skarby Kultury Przestrzeni: Zielona restauracja w centrum Lublina

Prezentujemy Skarby Kultury Przestrzeni: restauracja Chisza na Świętoduskiej. O lokalu opowiada Aramais Grigoryan, właściciel Chiszy.

Wrotki nie ma, Czart wysiaduje jaja. Co z sokołami na kominie elektrociepłowni?

Teoretycznie jutro ma się wykluć pierwsze jajo z lęgu Wrotki i Czarta mieszkających na kominie lubelskiej elektrociepłowni. Jednak obserwatorzy niepokoją się nieobecnością Wrotki. Gdzie jest sokolica?