Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

31 grudnia 2019 r.
15:44

Robert Lis (MKS Perła Lublin): Ktoś rzucił na nas urok

0 9 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa z Robertem Lisem, trenerem MKS Perła Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Jak oceni pan przydatność turnieju Bogdanka Cup w kontekście wznowienia rozgrywek ligowych oraz startu MKS Perła w EHF Cup?

– Mamy w zespole sporo kontuzji, więc te mecze są dla nas bezcenne. Niektóre zawodniczki dzięki tej imprezie mogą poczuć rytm meczowy. Nie zamierzam narzekać na ubytki w składzie, bo taka jest po prostu piłka ręczna.

  • W sobotę w nowych barwach zadebiutowała Dominika Więckowska…

– Dominika ma bardzo trudne zadanie. Z Perłą trenuje dopiero od miesiąca i wiadomo, że ciężko jest jej jeszcze złapać odpowiedni rytm. W sobotę pokazała jednak bardzo pozytywne i twarde granie. Szkoda tylko, że nie pokonaliśmy ekipy z Koszalina. Powinniśmy to zrobić i spokojnie wygrać końcówkę. Niestety, w kluczowych momentach zabrakło nam doświadczenia.

  • Do gry wróciła Karolina Kochaniak, jedna z zawodniczek, które ostatnio były kontuzjowane.

– Cieszy mnie powrót każdej zawodniczki, jak chociażby Natalii Nosek. Ona w sobotę zagrała całkiem dobrze. Wreszcie poruszała się na boisku w ten sposób, który sobie życzę. Szkoda tylko, że nie możemy się wygrzebać z tych kontuzji. Ktoś chyba rzucił na nas jakiś urok. One przeszkadzają podczas spotkań, bo przecież uniemożliwiają odpoczynek niektórym zawodniczkom. To odbija się negatywnie na postawie zespołu w końcówkach spotkań.

  • Z czego wynika tak duża liczba urazów?

– Po trochu ze wszystkiego. Aleksandra Rosiak czy Małgorzata Stasiak są nieobecne już od dłuższego czasu. Jednak urazy Valentiny Blażević czy Marty Gęgi wynikają z tego, że jesienią musiały ciągnąć naszą grę i spędzały na parkiecie bardzo dużo minut. Każda kontuzja jest inna i ciężko wskazać jedną przyczynę takiego stanu rzeczy.

  • Czy na styczniowy maraton, kiedy rozegracie aż 9 spotkań czeka pan z niepokojem czy z radością związaną ze wznowieniem rywalizacji?

– Trudne pytanie. Odpowiem dyplomatycznie – mam w sobie zarówno trochę niepokoju, jak i radości.

  • Na koniec chciałem się zapytać o pana odczucia związane z ponowną grą w hali MOSiR, świątynią dawnego Monteksu Lublin.

– Nie znam tej hali. Grałem tu kiedyś jeszcze jako zawodnik Warszawianki, kiedy mierzyliśmy się z Lublinianką Lublin. To klimatyczne miejsce, chociaż brakuje mi tu przestrzeni do rozpędzenia. To sprawiło, że kibice siedzący za ławką rezerwowych usłyszeli kilka moich komentarzy, które wolałbym, żeby zostały tylko przy mnie. Cieszę się jednak przede wszystkim z faktu, że mogliśmy zorganizować Bogdanka Cup. Jesteśmy mistrzem Polski i powinniśmy robić takie imprezy w Lublinie. To dużo lepsze niż jeżdżenie po całej Polsce i rozgrywanie sparingów.

e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mark211 / 1 stycznia 2020 o 10:13
+11
Przyczyna większości kontuzji to efekt pana partactwa. Mecz a przede wszystkim treningi powinny być planowane z indywidualnymi ćwiczeniami i zagrywkami a nie na żywioł Niedoleczone urazy potęgują problem. Dobrze że mamy tyle zawodniczek z kadry to przynajmniej ich lekarze nie ulegają presji i nie pozwalają na zbyt wczesny powrót do gry. Kolejny temat to coś na co sam pan zwrócił uwagę. Trener nie tylko ma za zadanie krzyczenie (użyję tego określenia bo prawidłowe jest niecenzuralne). Boisko to nie kiosk z piwem i nie rozgraniczam już czy to do kobiety czy mężczyzny, tak się  trener nie ma prawa zwracać (aczkolwiek pewnie od faceta byś już nieraz dostał strzała). I tak już na koniec jako niepoprawny optymista z ogromną wiarą w ludzkość i to że można się zmienić życzę panu i całemu zespołowi zdrowia i sukcesów w nowym 2020 roku.
Przyczyna większości kontuzji to efekt pana partactwa. Mecz a przede wszystkim treningi powinny być planowane z indywidualnymi ćwiczeniami i zagrywkami a nie na żywioł Niedoleczone urazy potęgują problem. Dobrze że mamy tyle zawodniczek z kadry to przynajmniej ich lekarze nie ulegają presji i nie pozwalają na zbyt wczesny powrót do gry. Kolejny temat to coś na co sam pan zwrócił uwagę. Trener nie tylko ma za zadanie krzyczenie (użyję tego określenia bo prawidłowe jest niecenzuralne). Boisko to nie kiosk z piwem i nie rozgraniczam już czy to ... rozwiń
Avatar
J. / 31 grudnia 2019 o 20:31
+7
P. Robercie, co roku kontuzje. Hm trochę to dziwne. A może popełniono błędy w przygotowaniu dziewczyn do ciężkiego sezonu? Trzeba postawić diagnozę a nie odpowiadać taki jest sport tak jest piłka ręczna.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 o 13:53
+1
Prawda o halowych grach zespołowych w Lublinie jest bardzo brutalna - o ile jeszcze są jakieś sukcesy na arenie krajowej, to już w rozgrywkach europejskich praktycznie nie istniejemy. Nie ma środków na odpowiednie wzmocnienia drużyn w piłce ręcznej i w koszykówce, przy czym w ręcznej przynajmniej jeszcze piłkarki grają w pucharach, bo koszykarzy Startu czy koszykarek Pszczółki to nawet nie stać na wzięcie udziału w takich rozgrywkach. Przykro to napisać, ale niestety Lublin jest nadal takim sportowym zaściankiem (żeby nie powiedzieć mocniej) w Europie.
Avatar
Anders Putin / 7 stycznia 2020 o 18:37
0
dr.ologhodospellwork@gmail.com pomoże ci odzyskać swoją byłą żonę, byłego męża lub kogoś bliskiego, który cię opuścił i chce zwrócić taką osobę, po prostu skontaktuj się z drologhodo z jego danymi WhatsApp 2348156911977. za pomocą jego czarnej magii, którą może zwróć miłość z powrotem. skontaktowałem się z nim, aby pomóc mi rozwiązać problem, i było to łatwe jak zawsze, a on pracował dla mnie, aby odzyskać moją miłość. Dzięki dr.ologhodospellwork naprawdę działa i działa cuda.
Avatar
Queen Lawal / 7 stycznia 2020 o 18:25
0
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natknąłem się na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, kiedy dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-mail do chubygreat@gmail.com.
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natknąłem się na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, kiedy dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-m... rozwiń
Avatar
Queen Lawal / 7 stycznia 2020 o 05:59
0
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natrafiłem na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, on dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-mail do chubygreat@gmail.com.
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natrafiłem na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, on dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-mail do... rozwiń
Avatar
Emily / 3 stycznia 2020 o 16:58
0
Kiedy znalazłem dr Ogundele, rozpaczliwie potrzebowałem przywrócić mojego byłego męża do życia w tym 2020 roku. Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety. Stało się to tak szybko i nie wiedziałem, gdzie znaleźć pomoc, aby go odzyskać. Po prostu rzucił mnie po 17 latach małżeństwa, bez żadnego wyjaśnienia, i znalazłem dane kontaktowe Dr Ogundele, wielkiego rzucającego zaklęcia. Kontaktuję się z Dr.Ogundele za pośrednictwem jego WhatsApp: +27638836445 i powiedział mi, co muszę zrobić, zanim może mi pomóc, i zastosowałem się do jego instrukcji, po tym, jak podałem to, czego chciał, rzucił zaklęcie miłości, aby pomóc mi i mojemu mężowi wrócić razem. Krótko po tym, jak rzucił zaklęcie, mój mąż zaczął pisać do mnie SMS-y w zaledwie 24 godziny po rzuceniu zaklęcia, a mój mąż poczuł się okropnie z powodu tego, co mnie przedłożył i poprosił o wybaczenie. Powiedział, że jestem najważniejszą osobą w jego życiu i teraz o tym wie. Wprowadziliśmy się razem i był bardziej otwarty na mnie niż wcześniej, a potem zaczął spędzać ze mną więcej czasu niż wcześniej. Odkąd dr Ogundele rzucił na mnie zaklęcie, mój partner jest bardzo stabilny, wierny i bliższy mnie niż wcześniej. Gorąco polecam dr Ogundele każdemu, kto potrzebuje pomocy, problem z miłością, problem z ciążą, chorobę, a nawet problemy finansowe. Oto Kontakt Dr Ogundele, WhatsApp i Viber Chat: +27638836445 E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Podziękuj Mu za mnie, nazywam się Emily Volan i jestem z Kalifornii w USA.
Kiedy znalazłem dr Ogundele, rozpaczliwie potrzebowałem przywrócić mojego byłego męża do życia w tym 2020 roku. Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety. Stało się to tak szybko i nie wiedziałem, gdzie znaleźć pomoc, aby go odzyskać. Po prostu rzucił mnie po 17 latach małżeństwa, bez żadnego wyjaśnienia, i znalazłem dane kontaktowe Dr Ogundele, wielkiego rzucającego zaklęcia. Kontaktuję się z Dr.Ogundele za pośrednictwem jego WhatsApp: +27638836445 i powiedział mi, co muszę zrobić, zanim może mi pomóc, i zastosowałem się do jego instrukcji, p... rozwiń
Avatar
Mtx / 1 stycznia 2020 o 11:15
0
Słaby ten żart z urokiem ...
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 o 16:42
0
Jak urok to pewnie żydowski dybuk co krąży nad Lublinem
Avatar
Anders Putin / 7 stycznia 2020 o 18:37
0
dr.ologhodospellwork@gmail.com pomoże ci odzyskać swoją byłą żonę, byłego męża lub kogoś bliskiego, który cię opuścił i chce zwrócić taką osobę, po prostu skontaktuj się z drologhodo z jego danymi WhatsApp 2348156911977. za pomocą jego czarnej magii, którą może zwróć miłość z powrotem. skontaktowałem się z nim, aby pomóc mi rozwiązać problem, i było to łatwe jak zawsze, a on pracował dla mnie, aby odzyskać moją miłość. Dzięki dr.ologhodospellwork naprawdę działa i działa cuda.
Avatar
Queen Lawal / 7 stycznia 2020 o 18:25
0
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natknąłem się na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, kiedy dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-mail do chubygreat@gmail.com.
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natknąłem się na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, kiedy dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-m... rozwiń
Avatar
Queen Lawal / 7 stycznia 2020 o 05:59
0
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natrafiłem na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, on dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-mail do chubygreat@gmail.com.
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natrafiłem na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, on dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-mail do... rozwiń
Avatar
Emily / 3 stycznia 2020 o 16:58
0
Kiedy znalazłem dr Ogundele, rozpaczliwie potrzebowałem przywrócić mojego byłego męża do życia w tym 2020 roku. Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety. Stało się to tak szybko i nie wiedziałem, gdzie znaleźć pomoc, aby go odzyskać. Po prostu rzucił mnie po 17 latach małżeństwa, bez żadnego wyjaśnienia, i znalazłem dane kontaktowe Dr Ogundele, wielkiego rzucającego zaklęcia. Kontaktuję się z Dr.Ogundele za pośrednictwem jego WhatsApp: +27638836445 i powiedział mi, co muszę zrobić, zanim może mi pomóc, i zastosowałem się do jego instrukcji, po tym, jak podałem to, czego chciał, rzucił zaklęcie miłości, aby pomóc mi i mojemu mężowi wrócić razem. Krótko po tym, jak rzucił zaklęcie, mój mąż zaczął pisać do mnie SMS-y w zaledwie 24 godziny po rzuceniu zaklęcia, a mój mąż poczuł się okropnie z powodu tego, co mnie przedłożył i poprosił o wybaczenie. Powiedział, że jestem najważniejszą osobą w jego życiu i teraz o tym wie. Wprowadziliśmy się razem i był bardziej otwarty na mnie niż wcześniej, a potem zaczął spędzać ze mną więcej czasu niż wcześniej. Odkąd dr Ogundele rzucił na mnie zaklęcie, mój partner jest bardzo stabilny, wierny i bliższy mnie niż wcześniej. Gorąco polecam dr Ogundele każdemu, kto potrzebuje pomocy, problem z miłością, problem z ciążą, chorobę, a nawet problemy finansowe. Oto Kontakt Dr Ogundele, WhatsApp i Viber Chat: +27638836445 E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Podziękuj Mu za mnie, nazywam się Emily Volan i jestem z Kalifornii w USA.
Kiedy znalazłem dr Ogundele, rozpaczliwie potrzebowałem przywrócić mojego byłego męża do życia w tym 2020 roku. Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety. Stało się to tak szybko i nie wiedziałem, gdzie znaleźć pomoc, aby go odzyskać. Po prostu rzucił mnie po 17 latach małżeństwa, bez żadnego wyjaśnienia, i znalazłem dane kontaktowe Dr Ogundele, wielkiego rzucającego zaklęcia. Kontaktuję się z Dr.Ogundele za pośrednictwem jego WhatsApp: +27638836445 i powiedział mi, co muszę zrobić, zanim może mi pomóc, i zastosowałem się do jego instrukcji, p... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 o 13:53
+1
Prawda o halowych grach zespołowych w Lublinie jest bardzo brutalna - o ile jeszcze są jakieś sukcesy na arenie krajowej, to już w rozgrywkach europejskich praktycznie nie istniejemy. Nie ma środków na odpowiednie wzmocnienia drużyn w piłce ręcznej i w koszykówce, przy czym w ręcznej przynajmniej jeszcze piłkarki grają w pucharach, bo koszykarzy Startu czy koszykarek Pszczółki to nawet nie stać na wzięcie udziału w takich rozgrywkach. Przykro to napisać, ale niestety Lublin jest nadal takim sportowym zaściankiem (żeby nie powiedzieć mocniej) w Europie.
Avatar
Mtx / 1 stycznia 2020 o 11:15
0
Słaby ten żart z urokiem ...
Avatar
Mark211 / 1 stycznia 2020 o 10:13
+11
Przyczyna większości kontuzji to efekt pana partactwa. Mecz a przede wszystkim treningi powinny być planowane z indywidualnymi ćwiczeniami i zagrywkami a nie na żywioł Niedoleczone urazy potęgują problem. Dobrze że mamy tyle zawodniczek z kadry to przynajmniej ich lekarze nie ulegają presji i nie pozwalają na zbyt wczesny powrót do gry. Kolejny temat to coś na co sam pan zwrócił uwagę. Trener nie tylko ma za zadanie krzyczenie (użyję tego określenia bo prawidłowe jest niecenzuralne). Boisko to nie kiosk z piwem i nie rozgraniczam już czy to do kobiety czy mężczyzny, tak się  trener nie ma prawa zwracać (aczkolwiek pewnie od faceta byś już nieraz dostał strzała). I tak już na koniec jako niepoprawny optymista z ogromną wiarą w ludzkość i to że można się zmienić życzę panu i całemu zespołowi zdrowia i sukcesów w nowym 2020 roku.
Przyczyna większości kontuzji to efekt pana partactwa. Mecz a przede wszystkim treningi powinny być planowane z indywidualnymi ćwiczeniami i zagrywkami a nie na żywioł Niedoleczone urazy potęgują problem. Dobrze że mamy tyle zawodniczek z kadry to przynajmniej ich lekarze nie ulegają presji i nie pozwalają na zbyt wczesny powrót do gry. Kolejny temat to coś na co sam pan zwrócił uwagę. Trener nie tylko ma za zadanie krzyczenie (użyję tego określenia bo prawidłowe jest niecenzuralne). Boisko to nie kiosk z piwem i nie rozgraniczam już czy to ... rozwiń
Avatar
J. / 31 grudnia 2019 o 20:31
+7
P. Robercie, co roku kontuzje. Hm trochę to dziwne. A może popełniono błędy w przygotowaniu dziewczyn do ciężkiego sezonu? Trzeba postawić diagnozę a nie odpowiadać taki jest sport tak jest piłka ręczna.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 o 16:42
0
Jak urok to pewnie żydowski dybuk co krąży nad Lublinem
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 lutego 2020 r. 0 0

Tomaszów Lubelski: Basen już wygląda jak basen [zdjęcia]
galeria

Tomaszów Lubelski: Basen już wygląda jak basen [zdjęcia] 0 0

W środę powinniśmy się dowiedzieć, na kiedy szykować stroje kąpielowe. Wykonawca krytej pływalni, która powstaje przy al. Sportowej 8 w Tomaszowie Lubelskim, poda datę otwarcia obiektu.

We wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. Apel do prezydenta ws. wyroku odnośnie górek czechowskich

We wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. Apel do prezydenta ws. wyroku odnośnie górek czechowskich 5 59

Na nadzwyczajnym posiedzeniu zbierze się we wtorek Rada Miasta Lublin.

Gmina Łuków wybuduje własną oczyszczalnię ścieków

Gmina Łuków wybuduje własną oczyszczalnię ścieków 0 1

Gmina Łuków planuje budowę własnej oczyszczalni ścieków w Gołaszynie. Prace projektowe rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Jest już nowe miejsce dla Matejki. Trwa remont na Zamku Lubelskim
galeria

Jest już nowe miejsce dla Matejki. Trwa remont na Zamku Lubelskim 0 0

Trwają prace remontowe w głównej siedzibie Muzeum Lubelskiego.

Mirosław Piotrowski zarejestrował swój komitet w wyborach prezydenckich

Mirosław Piotrowski zarejestrował swój komitet w wyborach prezydenckich 18 14

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitet lubelskiego polityka Mirosława Piotrowskiego w majowych wyborach prezydenckich. Formalności dopełniono po dostarczeniu przez sztab kandydata brakujących dokumentów.

Trojaczki z Lublina już w domu. Leonard, Aleksander i Ignacy spędzą pierwszą noc we własnych łóżeczkach
galeria

Trojaczki z Lublina już w domu. Leonard, Aleksander i Ignacy spędzą pierwszą noc we własnych łóżeczkach 654

Leo, Igo i Olo, czyli Leonard, Aleksander i Ignacy po miesięcznym pobycie w szpitalu spędzą pierwszą noc w swoich własnych łóżeczkach. Trojaczki urodziły się 24 stycznia, ale przez miesiąc musiały przebywać pod opieką lekarzy. Wszystko po to, żeby przybrać na wadze.

Ta firma zarobi na parkujących w centrum Lublina. Pobierze 28,75 proc. prowizji z biletów

Ta firma zarobi na parkujących w centrum Lublina. Pobierze 28,75 proc. prowizji z biletów 4 5

Rozstrzygnięty został miejski przetarg na operatora Strefy Płatnego Parkowania.

Jak działają latarnie w Zamościu? Uchwała mieszkańców nie przeszła, ale można zgłosić gdzie jest za ciemno

Jak działają latarnie w Zamościu? Uchwała mieszkańców nie przeszła, ale można zgłosić gdzie jest za ciemno 0 2

Mieszkańcy Zamościa chcieli by miejskie latarnie reagowały na światło naturalne a nie jak teraz zapalały się i gasły zegarowo. Powstała stosowna uchwała. Na poniedziałkowej sesji nie została przegłosowana. Ale jeśli ktoś narzeka, że gdzieś jest ciemno i niebezpiecznie – może to zgłosić.

Skwer Romualda Lipki w Lublinie? Planują uhonorować kompozytora
film

Skwer Romualda Lipki w Lublinie? Planują uhonorować kompozytora 402 5

Uhonorowanie zmarłego kompozytora Romualda Lipki proponują radni PiS. Już w czwartek nad ich pomysłem ma głosować Rada Miasta. Wśród wstępnych sugestii jest nadanie imienia Lipki rondu na Czechowie, z kolei prezydent Lublina wspomina o skwerze w pobliżu siedziby Radia Lublin.

Na tych przejściach dla pieszych w Chełmie może się zrobić bezpieczniej

Na tych przejściach dla pieszych w Chełmie może się zrobić bezpieczniej 6 4

W ostatniej chwili, bo nabory do projektów ogłoszone były przez Lubelski Urząd Wojewódzki kończyły się 20 lutego, w Chełmie przesuwano budżetowe pieniądze.

Original Enigma Voices w Lublinie. Koncert w Centrum Spotkania Kultur
27 listopada 2020, 19:00
film

Original Enigma Voices w Lublinie. Koncert w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Legendarna formacja Enigma wyrusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której wystąpi w 8 miastach, także w Lublinie. Niepowtarzalny koncert w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się 27 listopada o godz. 19.

Będą przesuwać chodniki i drogi rowerowe żeby ocalić jak najwięcej drzew przy Al. Racławickich

Będą przesuwać chodniki i drogi rowerowe żeby ocalić jak najwięcej drzew przy Al. Racławickich 101 39

Kolejne zmiany w planie rozbudowy Al. Racławickich zapowiada prezydent Krzysztof Żuk. Deklaruje, że zaprojektowane już chodniki i drogi rowerowe będą przesuwane, by oszczędzić jak najwięcej drzew. – To tylko deklaracje, chcemy konkretów – mówią działacze przeciwni przebudowie według obecnego projektu.

Nowy dach i nie tylko. Będzie duży remont w SP 20 w Lublinie

Nowy dach i nie tylko. Będzie duży remont w SP 20 w Lublinie 0 2

Gruntownej termomodernizacji ma być poddany budynek miejskiej podstawówki nr 20 przy al. Piłsudskiego.

Lublin: Miasto sprzedaje działkę, nabywca będzie mógł postawić tu blok

Lublin: Miasto sprzedaje działkę, nabywca będzie mógł postawić tu blok 15 8

Na sprzedaż wystawiona ma być kolejna miejska działka, tym razem przy ul. Kaczeńcowej.

SUPERLIGA KOBIET
18. KOLEJKA

Wyniki:

MKS Piotrcovia - MKS Perła Lublin 19:30
SPR JKS Jarosław - Start Elbląg 29:30
KPR Gminy Kobierzyce  - Ruch Chorzów 37:24
Zagłębie Lubin - Młyny Stoisław Koszalin 23:23 k. 3:2

Tabela:

1. MKS Perła 18 47 508:404
2. Zagłębie Lubin 18 43 497:413
3. KPR Kobierzyce 18 36 481:445
4. SPR JKS Jarosław 18 26 516:521
5. Start Elbląg 18 25 478:499
6. Młyny Stoisław Koszalin 18 24 468:449
7. MKS Piotrcovia 18 9 393:499
8. Ruch Chorzów 18 6 439:550

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.