Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA MĘŻCZYZN

3 grudnia 2019 r.
18:35

Jakub Guz (MKS Avia Świdnik): Liga jest poligonem

0 10 A A
<br />

(fot. MKS Avia Świdnik)

Rozmowa z Jakubem Guzem, przyjmującym siatkarzy MKS Avia Świdnik, kapitanem zespołu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Za wami połowa sezonu zasadniczego. Na koncie macie komplet siedmiu wygranych i jesteście liderem grupy 6 II ligi z 7 punktami przewagi nad KKS Kozienice. Można być zadowolonym?

– Ciszymy się z tego, że zainkasowaliśmy komplet punktów. Przecież po drugiej stronie siatki stają ludzie, którzy znają się na siatkówce i nie wychodzą na boisko po to aby sobie przez dwie godziny poprzebijać piłkę. Wychodzą po to aby też wygrywać. Dlatego siedem zwycięstw bardzo nas cieszy. Każdy kto gra przeciwko mam solidnie motywuje się do tego zadania i naprawdę wbrew temu co pokazują wyniki nie jest nam łatwo wygrywać. Żaden zespół nie będzie się kładł na boisku i prosił o najniższy wymiar kary.

  • Macie nad czym pracować. Straciliście trzy sety, po jednym w meczach: z Wisłokiem Strzyżów, Karpatami Krosno i w weekend w Jaśle z miejscowym MOSiR…

– Każdy chciałby abyśmy zawsze wygrywali po 3:0 i najlepiej do 15, 16 punktów w każdym z setów. Już przed sezonem wszyscy typowali nas do roli zdecydowanego faworyta. Nie zawsze w każdym spotkaniu udaje nam się utrzymać koncentrację od początku do końca i stąd czasami przegrane partie.

  • Niepokojący może być fakt, że w swojej grupie tak naprawdę na razie nie macie wymagających rywali?

– Liczyliśmy, że napotkamy opór ze strony Karpat Krosno, KKS Kozienice czy Wisłoka Strzyżów. Pierwsza runda za nami i na razie te drużyny nie miały czym nam zaszkodzić. Na obecnym etapie rozgrywek liga jest poligonem doświadczalnym dla trenera Witolda Chwastyniaka i naszego zespołu. Przed sezonem były założenia aby wszyscy zawodnicy mogli pograć w meczach o stawkę. I trzeba przyznać, że szkoleniowiec realizuje ten program. W każdym kolejnym spotkaniu występują wszyscy siatkarze. Maciej Sajdak na libero czy Konrad Machowicz nie grali tyle za poprzedniego szkoleniowca co obecnie za trenera Chwastyniaka. Trener ma nas przygotować na decydującą rozgrywkę. Nie wyobrażamy sobie abyśmy nie dotarli najpierw do półfinału, a następnie do turnieju finałowego o wejście do I ligi.

  • Wszystko wskazuje na to, że dopiero play-off i rywalizacja o awans do I ligi tak naprawdę sprawdzi na co was stać…

– Z pełnym szacunkiem do naszych rywali w lidze, ale brakuje nam spotkań na podwyższonej adrenalinie. Dlatego próbujemy grać mecze kontrolne z zespołami z wyższych lig. Nie tak dawno rozegraliśmy sparing z I-ligowym KPS Siedlce. Prowadziliśmy już 3:0, ale ponieważ trenerzy umówili się na pięć setów mecz zakończył się wygraną 3:2. W przerwie na przełomie roku być może zmierzymy się z LUK Politechniką Lublin i może znowu z KPS. W półfinałach nasza grupa zostanie połączona z grupą 5 czyli śląską. Tam w play-off rywalizować będą naprawdę silne zespoły: TKS Tychy, MKS Andrychów, UMKS Kęczanin Kęty i TS Volley Rybnik. Nie chcemy być niemile zaskoczeni w decydującej rozgrywce.

e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 18:43
+2
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
Avatar
FKS / 5 grudnia 2019 o 12:44
+1
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
A miło Ci było kilka miesiecy temu po tym co zrobili w barażach???? Mieli wszystko na widelcu i co???
 I jajco
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 20:09
+1
Piszesz że jesteś kibicem avi. Nie, nie jesteś kibicem Avii.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 19:13
+1
Zespoły które awansują, najczęściej się wzmacniają, nie przyszło ci to do głowy?
Avatar
Spadaj na szczaw / 3 grudnia 2019 o 18:58
+1
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
 A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
Avatar
normalny / 21 stycznia 2020 o 18:10
0
Mieli szanse rok temu ale jak zwykle dali ciała,teraz nie awansuja boz  tego składu zaden by sie nie nadawał do gry o szczebel wyzej, wiec beda klepac tak zeby odpadać w koncówkach i tyle
 twoje brednie ciężko czytać,zobacz gdzie się znajdują i jak graja drużyny które awansowały rok temu.Co pokazuje jak silny był to turniej i wyrównany
Avatar
ja / 4 grudnia 2019 o 15:44
0
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
  A miło Ci było kilka miesiecy temu po tym co zrobili w barażach???? Mieli wszystko na widelcu i co???
Avatar
ya / 4 grudnia 2019 o 09:44
-2
Avii w awansie nie pomoże nawet Gandalf!! KMWTW
Avatar
taka rzeczywistosc / 3 grudnia 2019 o 19:58
-2
Panowie wasza dyskusja troche jakby jalowa po pierwsze zejdzmy na ziemie zycze i kibicuje avi ale rzeczywistosc jest jaka jest z tym potencjalem moze w polfinalach jeden mecz obym sie mylil -- trzeba troche przewartosciowac myslenie czy ma byc wynik czy poklask dla gawiedzi???????????
Avatar
Kibic / 3 grudnia 2019 o 19:00
-2
Mieli szanse rok temu ale jak zwykle dali ciała,teraz nie awansuja boz tego składu zaden by sie nie nadawał do gry o szczebel wyzej, wiec beda klepac tak zeby odpadać w koncówkach i tyle
Avatar
normalny / 21 stycznia 2020 o 18:10
0
Mieli szanse rok temu ale jak zwykle dali ciała,teraz nie awansuja boz  tego składu zaden by sie nie nadawał do gry o szczebel wyzej, wiec beda klepac tak zeby odpadać w koncówkach i tyle
 twoje brednie ciężko czytać,zobacz gdzie się znajdują i jak graja drużyny które awansowały rok temu.Co pokazuje jak silny był to turniej i wyrównany
Avatar
FKS / 5 grudnia 2019 o 12:44
+1
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
A miło Ci było kilka miesiecy temu po tym co zrobili w barażach???? Mieli wszystko na widelcu i co???
 I jajco
Avatar
ja / 4 grudnia 2019 o 15:44
0
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
  A miło Ci było kilka miesiecy temu po tym co zrobili w barażach???? Mieli wszystko na widelcu i co???
Avatar
ya / 4 grudnia 2019 o 09:44
-2
Avii w awansie nie pomoże nawet Gandalf!! KMWTW
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 20:09
+1
Piszesz że jesteś kibicem avi. Nie, nie jesteś kibicem Avii.
Avatar
taka rzeczywistosc / 3 grudnia 2019 o 19:58
-2
Panowie wasza dyskusja troche jakby jalowa po pierwsze zejdzmy na ziemie zycze i kibicuje avi ale rzeczywistosc jest jaka jest z tym potencjalem moze w polfinalach jeden mecz obym sie mylil -- trzeba troche przewartosciowac myslenie czy ma byc wynik czy poklask dla gawiedzi???????????
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 19:13
+1
Zespoły które awansują, najczęściej się wzmacniają, nie przyszło ci to do głowy?
Avatar
Kibic / 3 grudnia 2019 o 19:00
-2
Mieli szanse rok temu ale jak zwykle dali ciała,teraz nie awansuja boz tego składu zaden by sie nie nadawał do gry o szczebel wyzej, wiec beda klepac tak zeby odpadać w koncówkach i tyle
Avatar
Spadaj na szczaw / 3 grudnia 2019 o 18:58
+1
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
 A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 18:43
+2
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Od poniedziałku zamkną większą część Aqua Lublin. Na resztę będzie można wejść za pół ceny

Od poniedziałku zamkną większą część Aqua Lublin. Na resztę będzie można wejść za pół ceny 0 0

Przez cztery tygodnie nieczynna będzie duża część rekreacyjna Aqua Lublin. Wstęp do pozostałej części będzie o połowę tańszy. 24 lutego zacznie się tu kolejny etap dużej przebudowy

Wygodniejsze opłaty w Urzędzie Gminy Kurów. Będzie można zapłacić kartą

Wygodniejsze opłaty w Urzędzie Gminy Kurów. Będzie można zapłacić kartą 0 1

Zamiast iść do banku, petenci Urzędu Gminy Kurów, opłatę skarbową będą mogli uiścić na miejscu. Urzędnicy lokalnego magistratu za kilka tygodni zaczną korzystać z zakupionych niedawno terminali obsługujących płatności bezgotówkowe.

Skoki narciarskie. Pora na debiut rumuńskiego Rasnova
film

Skoki narciarskie. Pora na debiut rumuńskiego Rasnova 0 0

Skocznia w Rasnowie w piątek i sobotę po raz pierwszy będzie gościć skoczków w konkursach Pucharu Świata. Na zawodach zabraknie jednak kilku kluczowych zawodników

Lublin: Przedłużą ul. Zelwerowicza. Projektanci nowej drogi wybrani

Lublin: Przedłużą ul. Zelwerowicza. Projektanci nowej drogi wybrani 0 1

We wtorek wybrana została ekipa, która na zlecenie miasta zaprojektuje przedłużenie ul. Zelwerowicza od Bohaterów Września do Zbożowej

Nie usłyszymy "Hallelujah" Cohena na własnym ślubie. Lubelski biskup ogranicza listę utworów śpiewanych podczas mszy

Nie usłyszymy "Hallelujah" Cohena na własnym ślubie. Lubelski biskup ogranicza listę utworów śpiewanych podczas mszy 67 37

Jeśli ktoś chciałby ozdobić swój kościelny ślub jakimś filmowym przebojem czy romantyczną piosenką, to w lubelskiej archidiecezji nie ma na to szansy. Metropolita dyscyplinuje kapłanów i organistów w zakresie doboru muzyki towarzyszącej ceremoniom

Wpis na Facebooku, które wywołał burzę. Spór pomiędzy Burmistrzem Lubartowa a organizacją z alkoholem w tle

Wpis na Facebooku, które wywołał burzę. Spór pomiędzy Burmistrzem Lubartowa a organizacją z alkoholem w tle 5 2

Jedno zdjęcie wystarczyło, by burmistrz Lubartowa zgłosił fundację pozarządową na policję za propagowanie picia alkoholu. Wcześniej jednak ta sama organizacja poskarżyła się do sądu na władze miasta za brak informacji na temat miejskiej walki z nałogami

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21.02.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21.02.2020 0 0

Zła jakość powietrza w Lublinie. Czytelnik skarży się na smog
ALARM24

Zła jakość powietrza w Lublinie. Czytelnik skarży się na smog 0 15

- Na Nowym Świecie nie ma czym oddychać. Dym przenika do mieszkania. Dziecko kaszle, mimo tego, że oczyszczacz pracuje pełną parą – piszę do nas jeden z czytelników skarżący się na jakość powietrza w Lublinie.

Myśliwy zastrzelił owczarka pani Anny. Adwokat: "Nie można spuszczać psa ze smyczy"

Myśliwy zastrzelił owczarka pani Anny. Adwokat: "Nie można spuszczać psa ze smyczy" 270 50

Do finału zbliża się sprawa myśliwego Stanisława A., którego prokuratura oskarżyła o zastrzelenie owczarka niemieckiego pani Anny z Dubicy. Poszkodowana uważa że mężczyzna świadomie zastrzelił jej psa. A obrońca tłumaczy że Stanisław A. był pewny że strzelał do dzika.

Stalker nęka swoją ofiarę zza krat. Jak to możliwe?
Uwaga! TVN
film

Stalker nęka swoją ofiarę zza krat. Jak to możliwe? 7 6

Choć prześladowca pana Adama trafił do aresztu, to koszmar młodego mężczyzny się nie skończył. Mężczyzna dalej odbiera telefony i listy od swojego stalkera. Dlaczego doszło do tak kuriozalnej sytuacji?

Remont DK12. Mieszkańcy Chełma muszą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu

Remont DK12. Mieszkańcy Chełma muszą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu 2 6

Budimex już przesłał do chełmskiego Urzędu Miasta wstępny harmonogram robót na drodze krajowej nr 12 w granicach miasta. Z dokumentu wynika, że ciężki sprzęt pojawi się na placu budowy na przełomie lutego i marca, a wraz z nim ograniczenia, zwężenia i objazdy.

Lublin: W piątek otwarcie nowego skateparku przy ul. Rusałka

Lublin: W piątek otwarcie nowego skateparku przy ul. Rusałka 30 8

Na piątek zapowiedziano oficjalne otwarcie nowego skateparku zbudowanego przy ul. Rusałka za pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Kolizja na rondzie im. Wincentego Pola w Lublinie. Jedna osoba została poszkodowana
ALARM24

Kolizja na rondzie im. Wincentego Pola w Lublinie. Jedna osoba została poszkodowana 4 0

Dwa samochody zderzyły się na rondzie im. Wincentego Pola w Lublinie. Jedna osoba została poszkodowana

Dla dzieci i dorosłych. Z humorem i na poważnie. Weekendowe spektakle w CK
21 lutego 2020, 19:00

Dla dzieci i dorosłych. Z humorem i na poważnie. Weekendowe spektakle w CK 0 0

W ramach Karnawału Teatralnego Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne sceniczne prezentacje. W nadchodzący weekend emocji nie zabraknie. Będą spektakle dramatyczne, improwizacja i propozycja dla dzieci.

Dyscyplinarka dla pracownika PUK w Radzyniu Podlaskim. Broni go były prezes

Dyscyplinarka dla pracownika PUK w Radzyniu Podlaskim. Broni go były prezes 0 4

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim zwolniło dyscyplinarnie pracownika odpowiedzialnego za usługi pogrzebowe. Mężczyzna zamierza odwołać się w sądzie pracy.

II LIGA MĘŻCZYZN
14. KOLEJKA

Wyniki:

Wisłok Strzyżów  - KKS Kozienice 0:3
Błękitni Ropczyce - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Extrans Sędziszów Młp. 3:0
Avia Świdnik - MOSiR Jasło 3:1

Tabela:

1. Avia Świdnik 14 40 42:11
2. KKS Kozienice 14 26 29:19
3. Sędziszów 14 21 26:28
4. Karpaty Krosno 14 20 27:28
5. Wisłok 14 20 28:30
6. Niebylec 14 18 25:29
7. Jasło 14 17 24:29
8. Błękitni Ropczyce 14 6 12:39

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.