Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA MĘŻCZYZN

3 grudnia 2019 r.
18:35

Jakub Guz (MKS Avia Świdnik): Liga jest poligonem

0 10 A A
<br />

(fot. MKS Avia Świdnik)

Rozmowa z Jakubem Guzem, przyjmującym siatkarzy MKS Avia Świdnik, kapitanem zespołu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Za wami połowa sezonu zasadniczego. Na koncie macie komplet siedmiu wygranych i jesteście liderem grupy 6 II ligi z 7 punktami przewagi nad KKS Kozienice. Można być zadowolonym?

– Ciszymy się z tego, że zainkasowaliśmy komplet punktów. Przecież po drugiej stronie siatki stają ludzie, którzy znają się na siatkówce i nie wychodzą na boisko po to aby sobie przez dwie godziny poprzebijać piłkę. Wychodzą po to aby też wygrywać. Dlatego siedem zwycięstw bardzo nas cieszy. Każdy kto gra przeciwko mam solidnie motywuje się do tego zadania i naprawdę wbrew temu co pokazują wyniki nie jest nam łatwo wygrywać. Żaden zespół nie będzie się kładł na boisku i prosił o najniższy wymiar kary.

  • Macie nad czym pracować. Straciliście trzy sety, po jednym w meczach: z Wisłokiem Strzyżów, Karpatami Krosno i w weekend w Jaśle z miejscowym MOSiR…

– Każdy chciałby abyśmy zawsze wygrywali po 3:0 i najlepiej do 15, 16 punktów w każdym z setów. Już przed sezonem wszyscy typowali nas do roli zdecydowanego faworyta. Nie zawsze w każdym spotkaniu udaje nam się utrzymać koncentrację od początku do końca i stąd czasami przegrane partie.

  • Niepokojący może być fakt, że w swojej grupie tak naprawdę na razie nie macie wymagających rywali?

– Liczyliśmy, że napotkamy opór ze strony Karpat Krosno, KKS Kozienice czy Wisłoka Strzyżów. Pierwsza runda za nami i na razie te drużyny nie miały czym nam zaszkodzić. Na obecnym etapie rozgrywek liga jest poligonem doświadczalnym dla trenera Witolda Chwastyniaka i naszego zespołu. Przed sezonem były założenia aby wszyscy zawodnicy mogli pograć w meczach o stawkę. I trzeba przyznać, że szkoleniowiec realizuje ten program. W każdym kolejnym spotkaniu występują wszyscy siatkarze. Maciej Sajdak na libero czy Konrad Machowicz nie grali tyle za poprzedniego szkoleniowca co obecnie za trenera Chwastyniaka. Trener ma nas przygotować na decydującą rozgrywkę. Nie wyobrażamy sobie abyśmy nie dotarli najpierw do półfinału, a następnie do turnieju finałowego o wejście do I ligi.

  • Wszystko wskazuje na to, że dopiero play-off i rywalizacja o awans do I ligi tak naprawdę sprawdzi na co was stać…

– Z pełnym szacunkiem do naszych rywali w lidze, ale brakuje nam spotkań na podwyższonej adrenalinie. Dlatego próbujemy grać mecze kontrolne z zespołami z wyższych lig. Nie tak dawno rozegraliśmy sparing z I-ligowym KPS Siedlce. Prowadziliśmy już 3:0, ale ponieważ trenerzy umówili się na pięć setów mecz zakończył się wygraną 3:2. W przerwie na przełomie roku być może zmierzymy się z LUK Politechniką Lublin i może znowu z KPS. W półfinałach nasza grupa zostanie połączona z grupą 5 czyli śląską. Tam w play-off rywalizować będą naprawdę silne zespoły: TKS Tychy, MKS Andrychów, UMKS Kęczanin Kęty i TS Volley Rybnik. Nie chcemy być niemile zaskoczeni w decydującej rozgrywce.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 18:43
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
Avatar
FKS / 5 grudnia 2019 r. o 12:44
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
A miło Ci było kilka miesiecy temu po tym co zrobili w barażach???? Mieli wszystko na widelcu i co???
 I jajco
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 20:09
Piszesz że jesteś kibicem avi. Nie, nie jesteś kibicem Avii.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 19:13
Zespoły które awansują, najczęściej się wzmacniają, nie przyszło ci to do głowy?
Avatar
Spadaj na szczaw / 3 grudnia 2019 r. o 18:58
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
 A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
Avatar
normalny / 21 stycznia 2020 r. o 18:10
Mieli szanse rok temu ale jak zwykle dali ciała,teraz nie awansuja boz  tego składu zaden by sie nie nadawał do gry o szczebel wyzej, wiec beda klepac tak zeby odpadać w koncówkach i tyle
 twoje brednie ciężko czytać,zobacz gdzie się znajdują i jak graja drużyny które awansowały rok temu.Co pokazuje jak silny był to turniej i wyrównany
Avatar
ja / 4 grudnia 2019 r. o 15:44
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
  A miło Ci było kilka miesiecy temu po tym co zrobili w barażach???? Mieli wszystko na widelcu i co???
Avatar
ya / 4 grudnia 2019 r. o 09:44
Avii w awansie nie pomoże nawet Gandalf!! KMWTW
Avatar
taka rzeczywistosc / 3 grudnia 2019 r. o 19:58
Panowie wasza dyskusja troche jakby jalowa po pierwsze zejdzmy na ziemie zycze i kibicuje avi ale rzeczywistosc jest jaka jest z tym potencjalem moze w polfinalach jeden mecz obym sie mylil -- trzeba troche przewartosciowac myslenie czy ma byc wynik czy poklask dla gawiedzi???????????
Avatar
Kibic / 3 grudnia 2019 r. o 19:00
Mieli szanse rok temu ale jak zwykle dali ciała,teraz nie awansuja boz tego składu zaden by sie nie nadawał do gry o szczebel wyzej, wiec beda klepac tak zeby odpadać w koncówkach i tyle
Avatar
normalny / 21 stycznia 2020 r. o 18:10
Mieli szanse rok temu ale jak zwykle dali ciała,teraz nie awansuja boz  tego składu zaden by sie nie nadawał do gry o szczebel wyzej, wiec beda klepac tak zeby odpadać w koncówkach i tyle
 twoje brednie ciężko czytać,zobacz gdzie się znajdują i jak graja drużyny które awansowały rok temu.Co pokazuje jak silny był to turniej i wyrównany
Avatar
FKS / 5 grudnia 2019 r. o 12:44
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
A miło Ci było kilka miesiecy temu po tym co zrobili w barażach???? Mieli wszystko na widelcu i co???
 I jajco
Avatar
ja / 4 grudnia 2019 r. o 15:44
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
  A miło Ci było kilka miesiecy temu po tym co zrobili w barażach???? Mieli wszystko na widelcu i co???
Avatar
ya / 4 grudnia 2019 r. o 09:44
Avii w awansie nie pomoże nawet Gandalf!! KMWTW
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 20:09
Piszesz że jesteś kibicem avi. Nie, nie jesteś kibicem Avii.
Avatar
taka rzeczywistosc / 3 grudnia 2019 r. o 19:58
Panowie wasza dyskusja troche jakby jalowa po pierwsze zejdzmy na ziemie zycze i kibicuje avi ale rzeczywistosc jest jaka jest z tym potencjalem moze w polfinalach jeden mecz obym sie mylil -- trzeba troche przewartosciowac myslenie czy ma byc wynik czy poklask dla gawiedzi???????????
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 19:13
Zespoły które awansują, najczęściej się wzmacniają, nie przyszło ci to do głowy?
Avatar
Kibic / 3 grudnia 2019 r. o 19:00
Mieli szanse rok temu ale jak zwykle dali ciała,teraz nie awansuja boz tego składu zaden by sie nie nadawał do gry o szczebel wyzej, wiec beda klepac tak zeby odpadać w koncówkach i tyle
Avatar
Spadaj na szczaw / 3 grudnia 2019 r. o 18:58
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
 A ty w kółko to samo. .A właśnie że awansują i c*** ci do tego ,skoro nie jesteś kibicem Avii .
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 18:43
No koniec sezonu znowu im się odechce awansować
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uratują więcej pacjentów. Szpital przy Jaczewskiego buduje nową stację dializ
Zdjęcia
galeria

Uratują więcej pacjentów. Szpital przy Jaczewskiego buduje nową stację dializ

Budowa nowej stacji dializ pomoże nam uratować dużo więcej ludzi – mówi wprost prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Budowa przy ulicy Jaczewskiego już trwa, w środę wmurowano tam akt erekcyjny.

Nikt nie chce sprzedać prądu dla MPK Lublin

Nikt nie chce sprzedać prądu dla MPK Lublin

Ani jedna firma nie stanęła do przetargu na dostawę energii elektrycznej dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Nie ma jednak obaw, że z dnia na dzień po lubelskich ulicach przestaną kursować trolejbusy i autobusy elektryczne.

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Rozmowa z Pawłem Babiarzem, trenerem Huczwy Tyszowce

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca
zdjęcia
galeria

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca

Do tragicznego wypadku doszło w środę w powiecie bialskim. Nie udało się uratować życia mężczyzny.

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Ostra wymiana zdań między prezydentem Poznania a ministrem edukacji i nauki. O co poszło w sporze Jaśkowiak – Czarnek?

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę
29 września 2022, 17:00

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę

Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu
wideo
film

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu

Po ulicach Warszawy grasuje 204-konny elektryczny Volkswagen z literą "L" na dachu.

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Starsze małżeństwo uwierzyło oszustom i oddało im sporą gotówkę. Torbę z pieniędzmi wyrzucili przez okno.

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Tomasovia w nowy sezon weszła raczej średnio. Po czterech kolejkach miała na koncie siedem punktów. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Niebiesko-biali zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, pięć kolejnych meczów, w których zagrali na zero z tyłu i chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że są w gronie faworytów grupy drugiej.

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Do piątku trzeba było kupować bilety. Od soboty dwa parkingi położone w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta są bezpłatne. I tak pozostanie aż do wiosny.

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach
12 października 2022, 19:00

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach

Kolejny spektakl w ramach tegorocznych Konfrontacji Teatralnych lubelscy widzowie zobaczą 12 października o godz. 19. Tego dnia Centrum Kultury zaprosi na pokaz przedstawienia "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" powstałego w kooperacji Teatru Polskiego Bydgoszcz i Komuny Warszawa.

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?
galeria

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?

Jodku potasu nie można przyjmować profilaktycznie i na własną rękę! Nie pomoże zażywanie go profilaktycznie, gdy nie występuje narażenie na szkodliwe skutki promieniowania. Wręcz zaszkodzi.

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"
galeria

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"

Jeszcze jesienią ma się zacząć urządzanie dolnej części wąwozu na Czechowie, w którym planowany jest nowy park ciągnący się od ul. Północnej do ul. Kameralnej. Nie wszystkie propozycje architekta krajobrazu przypadły do gustu pobliskim mieszkańcom.