Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA MĘŻCZYZN

28 kwietnia 2019 r.
19:09

LUK Politechnika awansował do siatkarskiej I ligi!

Autor: Zdjęcie autora grom
0 25 A A
(fot. LUK Politechnika/facebook)

Po sobotniej wygranej z Chrobrym Głogów 3:1 LUK Politechnika Lublin awansowała do I ligi. W pierwszej fazie finałowego turnieju o wejście do I ligi rozegranego w Strzelcach Opolskich podopiecznie trenera Macieja Kołodziejczyka pokonali Legię Warszawa 3:1 i BAS Białystok 3:2. W ostatnim meczu zawodów zmierzyli się w niedzielę z gospodarzami ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Wygrany zostawał zwycięzcą turnieju

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po wygranej 3:1 z Legią Warszawa mecz z BAS-em decydował o przyszłości lublinian. Po dwóch wygranych setach byli już pewni gry w kolejnej fazie zawodów. Dlatego trener Politechniki Maciej Kołodziejczyk mógł pozwolić sobie na wpuszczenie zmienników. – Mieliśmy ten komfort, że rezerwowi mogli wejść i bez niepotrzebnych obciążeń poczuć atmosferę turnieju. Przy grze co dzień i trudach spotkań rotacja w kadrze jest koniecznością – mówił po piątkowym meczu trener LUK Politechniki Maciej Kołodziejczyk.

Z lubelskiej grupy do finałowej rozgrywki z pierwszego miejsca awansowała LUK Politechnika, a z drugiego Legia. Z grupy B grały dalej zwycięzca ZAKSA Strzelce Opolskie i drugi Chrobry Głogów.

LUK Politechnika Lublin – BAS Białystok 3:2 (25:22, 25:14, 20:25, 21:25, 15:13)

LUK Politechnika: Durski, Goss, Marszałek, Pałka, Szaniawski, Kusior, Cabaj (libero) oraz Toborek, Błądziński, Kwiecień, Zugaj.

MVP: Szymon Pałka (LUK Politechnika).

LUK Politechnika Lublin – Legia Warszawa 3:1 (25:20, 23:25, 25:17, 25:23)

LUK Politechnika: Durski, Goss, Marszałek, Szaniawski, Kusior, Pałka, Cabaj (libero) oraz Kwiecień, Zugaj, Toborek i Błądziński.

MVP: Tomasz Kusior (LUK Politechnika).

Druga faza turnieju rozgrywana była w hali w Kędzierzynie-Koźlu, w której mecze w PlusLidze rozgrywają siatkarze miejscowej ZAKSY. Pierwszym przeciwnikiem lublinian był Chrobry Głogów, który po pierwszej zawodów finałowych zajmował drugie miejsce w swojej grupie B. LUK Politechnika nie załamała się przegranym pierwszym setem i w trzech kolejnych była już górą. – Bardzo cieszymy się, że już w przedostatnim meczu zapewniliśmy sobie awans do I ligi. Mamy świadomość tego, że piszemy historię dla Lublina. Na sukces pracowali wszyscy – mówił po spotkaniu z Chrobrym trener Politechniki Maciej Kołodziejczyk.

LUK Politechnika Lublin – SPS Chrobry Głogów 3:1 (23:25, 25:16, 25:10, 25:23)

LUK Politechnika: Durski, Goss, Błądziński, Pałka, Szaniawski, Kusior, Cabaj (libero) oraz Marszałek.

e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2019 o 20:00
+8
Koniec mitu Avii na Lubelszczyźnie. Jako jedynie wygrali z ZAKSą w turniejach półfinałowym i finałowym i to... 3:0, mieli wszystko podane na tacy, a obeszli się smakiem. W sporcie szacunek należy się tym sportowcom, którzy wykorzystują szansę, która się pojawia. Tak było na przykład z reprezentacją polskich siatkarek, które na ME w 2003 roku wykorzystały szansę sprezentowaną im przez Bułgarki. Tak jest teraz z ZAKSĄ, która wykorzystała szansę sprezentowaną im przez świdniczan. A zawodnicy Avii nie wykorzystali szansy na awans do I ligi, który jak pokazał przebieg turnieju finałowego był na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Oby nie okazało się, że jak to często w takich wypadkach bywa, na następną taką szansę trzeba będzie czekać kilka kolejnych lat. Brawa dla Lublinian, którzy tym awansem odsunęli wreszcie w cień sposób w jaki znaleźli się w II lidze i tak naprawdę zaczęli dopiero dziś pisać swoją historię. To co wydarzyło się w tej edycji rozgrywek może mieć niestety natomiast negatywny wpływ na najbliższą przyszłość drużyny Avii.
Koniec mitu Avii na Lubelszczyźnie. Jako jedynie wygrali z ZAKSą w turniejach półfinałowym i finałowym i to... 3:0, mieli wszystko podane na tacy, a obeszli się smakiem. W sporcie szacunek należy się tym sportowcom, którzy wykorzystują szansę, która się pojawia. Tak było na przykład z reprezentacją polskich siatkarek, które na ME w 2003 roku wykorzystały szansę sprezentowaną im przez Bułgarki. Tak jest teraz z ZAKSĄ, która wykorzystała szansę sprezentowaną im przez świdniczan. A zawodnicy Avii nie wykorzystali szansy na awans do I ligi, któr... rozwiń
Avatar
wku...ny kibic Avii / 29 kwietnia 2019 o 12:46
+4
to co odjebała Avia,to przejdzie do historii siatkówki.Wygrywając z ZAKS-ą 3:0 ,prowadząć we własnej hali w derbowym meczu z Politechniką 14:7 i przegrać seta?A co powiedzieć o ostatnim meczu z nasjłabszym Andrychowem gdzie wygrywa sie 2:0 w setach i przy ogłuszającym dopingu przegrywa sie 2:3.Miejsce Avii jest w pierwszej lidze ale trzeba miec to w głowach.Ten turniej pokazał jak silna jest ta strona.Awans  psim swędem ZAKSY i Politechniki(zasłużony) daje mocno do myślenia gdzie powinniśmy teraz być.Oby nie odbiło sie to na drużynie gdzie już zwolniono trenera a nie szuka się równych rezerwowych,którzy jak wejda do nie będą odstawać.
to co odjebała Avia,to przejdzie do historii siatkówki.Wygrywając z ZAKS-ą 3:0 ,prowadząć we własnej hali w derbowym meczu z Politechniką 14:7 i przegrać seta?A co powiedzieć o ostatnim meczu z nasjłabszym Andrychowem gdzie wygrywa sie 2:0 w setach i przy ogłuszającym dopingu przegrywa sie 2:3.Miejsce Avii jest w pierwszej lidze ale trzeba miec to w głowach.Ten turniej pokazał jak silna jest ta strona.Awans  psim swędem ZAKSY i Politechniki(zasłużony) daje mocno do myślenia gdzie powinniśmy teraz być.Oby nie odbiło sie to na drużynie gdzie j... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2019 o 20:09
+4
Władzom Avii i kilku jej zawodnikom to w bierki a nie w siatkę grać!
Avatar
kibic / 30 kwietnia 2019 o 11:57
+2
Haha upokorzonych ? upokorzeni to oni byli jak grali w smiesznym lublinie. podniecaj sie podniecaj dopoki mozesz. moge sie zalozyc o kazde pieniadze, ze juz niedlugo bedziesz plakal jak Avia bedzie znowu rzadzic na lubelszczyznie. bede powtarzal to jak mantre, potrzeba 3 wzmocnienia i awansujemy bez problemu i bedziemy walczyc w 1 lidze. niestety uwazam ze to prezesi dali ciala przed turniejem polfinalowym, nadmuchali balon strasznie, nowy sponsor przed samym turniejem i niestety chlopaki nie wytrzymali presji, choc zaznacze ze to AVIA jako jedyna wygrala z ZAKSA. Szkoda, ale ciesze sie szczesciem lublinian, choc za dlugo ono nie bedzie trwalo :) pozdrAVIAm
Haha upokorzonych ? upokorzeni to oni byli jak grali w smiesznym lublinie. podniecaj sie podniecaj dopoki mozesz. moge sie zalozyc o kazde pieniadze, ze juz niedlugo bedziesz plakal jak Avia bedzie znowu rzadzic na lubelszczyznie. bede powtarzal to jak mantre, potrzeba 3 wzmocnienia i awansujemy bez problemu i bedziemy walczyc w 1 lidze. niestety uwazam ze to prezesi dali ciala przed turniejem polfinalowym, nadmuchali balon strasznie, nowy sponsor przed samym turniejem i niestety chlopaki nie wytrzymali presji, choc zaznacze ze to AVIA jako ... rozwiń
Avatar
Antek Koluczyński / 30 kwietnia 2019 o 10:14
+2
Kolega z Lubartowa...też tak sądzę, po co dwa kluby w województwie ?  Niech zrobią fuzję z Świdnikiem, wiadomo że Lublin ma potencjał większy a Świdnik nie ma odpowiednich ludzi, w zarządzie brak kompetencji budowania zespołu. Z kolei zawodnicy którzy grają w Avii (Czarnecki, Guz, Kurek, Misztal, Machowicz, Bonisławski) są beznadziejni nie potrafią wyjść z tej śmiesznej drugiej ligi już czwarty rok (bo niektórzy wcześniej grali też w Lublinie). No chyba że klub zwolni tych nieudaczników. Niech idą grać na piasek a klub zatrudni poważnych siatkarzy. Byłyby dwa kluby w 1lidze. 
Kolega z Lubartowa...też tak sądzę, po co dwa kluby w województwie ?  Niech zrobią fuzję z Świdnikiem, wiadomo że Lublin ma potencjał większy a Świdnik nie ma odpowiednich ludzi, w zarządzie brak kompetencji budowania zespołu. Z kolei zawodnicy którzy grają w Avii (Czarnecki, Guz, Kurek, Misztal, Machowicz, Bonisławski) są beznadziejni nie potrafią wyjść z tej śmiesznej drugiej ligi już czwarty rok (bo niektórzy wcześniej grali też w Lublinie). No chyba że klub zwolni tych nieudaczników. Niech idą grać na piasek a klub zatrudni poważnych sia... rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 19:56
+1
Marian WRÓĆ!!!
Avatar
Jan Sobczuk / 30 kwietnia 2019 o 14:16
+1
Brawo Zarząd !- Brawo Trener ! Brawo Miasto (UM Lublin) ! Kibicujemy LUK POLITECHNICE z całych sił w nowym sezonie !!! Całe województwo jest dziś dumnę z lubelskiego zespołu. ps. życzę sobie aby do Lublina dorównał jak najszybciej drużyna z Świdnika i pozostałe grono. Im nas więcej tym lepiej.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 o 14:11
+1
Sportowcy (zwłaszcza w dyscyplinach drużynowych) naprawdę od dawna są armią zaciężną, uzupełnianą jedynie wychowankami. I nie chodzi tylko o siatkówkę. Więc zarzut wobec Lublina - chybiony. Jeżeli Avia chce awansować (a tradycja klubu i jego kibice ABSOLUTNIE na to zasługują), powinien iść tą samą drogą. Trzymam kciuki!
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2019 o 20:36
+1
Pozazdrościć, kibic avii
Avatar
LSW / 1 maja 2019 o 10:59
0
Ale w Świdniku muszą cierpieć, ból d…. tak to jest jak się pajacuję…     Lublin teraz odjedzie mocno marketingowo, finansowo i przede wszystkim sportowo w regionie. Myślę że za rok, może dwa zlikwidują sekcję siatkówki w Avii. Szkoda roztwaniać publiczne pieniądze na dziadostwo – opłacać pseudo siatkarzy którzy mogą co najwyżej imitować słupek do siatki na treningach LUK POLITECHNIKI.
odstaw synku leki
AVIA !!! CO !!!??? DRUGA LIGA !!!    :))))))))))))))))))))))))) Narazie frajerze ....
 Frajer to był twój stary jak chciał  wyrzucić  kondona i to co w nim naprodukował,ale niestety guma pękła i powstał taki troll jak ty!
 Frajer to był twój stary jak chciał  wyrzucić  kondona i to co w nim naprodukował,ale niestety guma pękła i powstał taki troll jak ty! rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 19:56
+1
Marian WRÓĆ!!!
Avatar
LSW / 1 maja 2019 o 10:59
0
Ale w Świdniku muszą cierpieć, ból d…. tak to jest jak się pajacuję…     Lublin teraz odjedzie mocno marketingowo, finansowo i przede wszystkim sportowo w regionie. Myślę że za rok, może dwa zlikwidują sekcję siatkówki w Avii. Szkoda roztwaniać publiczne pieniądze na dziadostwo – opłacać pseudo siatkarzy którzy mogą co najwyżej imitować słupek do siatki na treningach LUK POLITECHNIKI.
odstaw synku leki
AVIA !!! CO !!!??? DRUGA LIGA !!!    :))))))))))))))))))))))))) Narazie frajerze ....
 Frajer to był twój stary jak chciał  wyrzucić  kondona i to co w nim naprodukował,ale niestety guma pękła i powstał taki troll jak ty!
 Frajer to był twój stary jak chciał  wyrzucić  kondona i to co w nim naprodukował,ale niestety guma pękła i powstał taki troll jak ty! rozwiń
Avatar
świdniczanin / 30 kwietnia 2019 o 19:24
0
Ale w Świdniku muszą cierpieć, ból d…. tak to jest jak się pajacuję…     Lublin teraz odjedzie mocno marketingowo, finansowo i przede wszystkim sportowo w regionie. Myślę że za rok, może dwa zlikwidują sekcję siatkówki w Avii. Szkoda roztwaniać publiczne pieniądze na dziadostwo – opłacać pseudo siatkarzy którzy mogą co najwyżej imitować słupek do siatki na treningach LUK POLITECHNIKI.
odstaw synku leki
AVIA !!! CO !!!??? DRUGA LIGA !!!    :))))))))))))))))))))))))) Narazie frajerze ....
AVIA !!!!   (krzyczy tłum) CO  !!?????  (Machowicz, Czarnecki, Bonisławski) LUK POLITECHNIKA W PIERWSZEJ LIDZE  !!!      :)))))))))
  znowu wziąłeś całą tabletkę a pisałem odstaw a przynajmniej bierz połowę
  znowu wziąłeś całą tabletkę a pisałem odstaw a przynajmniej bierz połowę rozwiń
Avatar
tropiciel / 30 kwietnia 2019 o 18:39
0
aviunia i to jest cale klu tego problemu jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi!!!!!
Avatar
kibic neutralny / 30 kwietnia 2019 o 17:36
0
szanowni forumowiczów bardzo fajnie sie to czyta tylko 80% tych postów mija sie z rzeczywistością emocje biora górę a przecierz nie o to chodzi kazda ze stron ma swoje racje ale to nie powód żeby się nawzajem odrzucać blotem po pierwsze kazdy kibic chce progres swojego klubu i bajki ze brak glowy szczęścia to może być raz a nie 4 lata prawda jest taka że avia z ta kadra nie powacha 1 ligi jeszcze długo patriotyzm patriotyzmem realia realiami jezeli projekt nie wypala to się go nie ciągnie na siłę patrz luk sprawa druga brak całkowicie pomyslu na budowe i prowadzenia zespołu z całym szacunkiem dla trenera Czarneckiego nie podolal zadaniu trzymanie przez dwa sezony w zamrazarce piglowsiego i rejowskiego gdzie mieli byc machina napedowa to jest porazka rozumiem naciski lokalnych patriotow ale sport wymaga ofiar juz na tym poziomie popatrzmy na luk bez napinki pompowania zbednego balona ze swiadomoscia wlasnej wartosci ta druzyna rodzila sie w ciagu zesonu w swidniku z avia dali pokaz dojrzalosci i te wywody ze bylo 14:7 w pierwszym secie tego nie zmienia a wprost utwierdzaja ze jest to naprawde fajny temm ktory wie o co w tym sporcie chodzi i ostatnie zdanie na stereotypami nie zbuduje sie juz sportu nawet na poziomie 2 ligowym
szanowni forumowiczów bardzo fajnie sie to czyta tylko 80% tych postów mija sie z rzeczywistością emocje biora górę a przecierz nie o to chodzi kazda ze stron ma swoje racje ale to nie powód żeby się nawzajem odrzucać blotem po pierwsze kazdy kibic chce progres swojego klubu i bajki ze brak glowy szczęścia to może być raz a nie 4 lata prawda jest taka że avia z ta kadra nie powacha 1 ligi jeszcze długo patriotyzm patriotyzmem realia realiami jezeli projekt nie wypala to się go nie ciągnie na siłę patrz luk sprawa druga brak całkowicie pomysl... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2019 o 16:47
0
I wyszła wieś z 'kibiców' Politechniki. Przypomnijcie sobie jak w poprzednim sezonie odpadliście w playoff przegrywając z Avią! Jakoś nikt się z was nie wyśmiewał. Do kibicowania siarkówce po prostu trzeba dorosnąć!!!
Avatar
Danuta / 30 kwietnia 2019 o 14:44
-1
Dziękujemy za fajne mecze, świetną zabawę i gratulujemy 1 Ligii. Byliście super :)))))))
Avatar
Binio / 30 kwietnia 2019 o 14:26
0
Ale w Świdniku muszą cierpieć, ból d…. tak to jest jak się pajacuję…     Lublin teraz odjedzie mocno marketingowo, finansowo i przede wszystkim sportowo w regionie. Myślę że za rok, może dwa zlikwidują sekcję siatkówki w Avii. Szkoda roztwaniać publiczne pieniądze na dziadostwo – opłacać pseudo siatkarzy którzy mogą co najwyżej imitować słupek do siatki na treningach LUK POLITECHNIKI.
odstaw synku leki
AVIA !!! CO !!!??? DRUGA LIGA !!!    :))))))))))))))))))))))))) Narazie frajerze ....
  AVIA !!!!   (krzyczy tłum) CO  !!?????  (Machowicz, Czarnecki, Bonisławski) LUK POLITECHNIKA W PIERWSZEJ LIDZE  !!!      :)))))))))
  AVIA !!!!   (krzyczy tłum) CO  !!?????  (Machowicz, Czarnecki, Bonisławski) LUK POLITECHNIKA W PIERWSZEJ LIDZE  !!!      :))))))))) rozwiń
Avatar
Fan siatkówki w Lubartowie / 30 kwietnia 2019 o 14:22
0
Ale w Świdniku muszą cierpieć, ból d…. tak to jest jak się pajacuję…     Lublin teraz odjedzie mocno marketingowo, finansowo i przede wszystkim sportowo w regionie. Myślę że za rok, może dwa zlikwidują sekcję siatkówki w Avii. Szkoda roztwaniać publiczne pieniądze na dziadostwo – opłacać pseudo siatkarzy którzy mogą co najwyżej imitować słupek do siatki na treningach LUK POLITECHNIKI.
odstaw synku leki
  AVIA !!! CO !!!??? DRUGA LIGA !!!    :))))))))))))))))))))))))) Narazie frajerze .... 
Avatar
Jan Sobczuk / 30 kwietnia 2019 o 14:16
+1
Brawo Zarząd !- Brawo Trener ! Brawo Miasto (UM Lublin) ! Kibicujemy LUK POLITECHNICE z całych sił w nowym sezonie !!! Całe województwo jest dziś dumnę z lubelskiego zespołu. ps. życzę sobie aby do Lublina dorównał jak najszybciej drużyna z Świdnika i pozostałe grono. Im nas więcej tym lepiej.