Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SIATKÓWKA

28 grudnia 2012 r.
17:07
Edytuj ten wpis

Zmiany w kadrze Cukrownika Lublin

0 10 A A
Jak się okazuje derbowy mecz z Avią Świdnik nie był dla siatkarzy Cukrownika jednorazowym występem n
Jak się okazuje derbowy mecz z Avią Świdnik nie był dla siatkarzy Cukrownika jednorazowym występem n

Lubelski beniaminek nie ma łatwego życia. Po pierwszej rundzie zespół trenera Mateusza Kuśmierza zamyka stawkę ekip rywalizujących w grupie czwartej II ligi. Siatkarze z ul. Krochmalnej nie zasmakowali jeszcze wygranej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na ich koncie są tylko dwa punkty, wywalczone po pięciosetowych porażkach z SMS PZPS Spała i Wisłokiem Strzyżów.

Wydaje się, że los nie jest przychylny II-ligowym debiutantom. Z kontuzją kolana zmaga się przyjmujący Wojciech Czerwiński. Uraz jest na tyle poważny, że nie wiadomo, kiedy kapitan Cukrownika powróci na parkiet, aby pomóc kolegom. Jakby tego było mało, lublinianie nie będą mogli liczyć na Jarosława Raraka. Libero pożegnał się z kolegami na czwartkowym treningu.

– Jarek od nowego roku rozpoczyna pracę w Warszawie i raczej będzie mu trudno pojawiać się w treningach i meczach – tłumaczy szkoleniowiec Mateusz Kuśmierz.

W związku z tymi kłopotami klub zamierza uzupełnić skład. – Trener zapowiedział, że na libero przyjdzie Michał Piłat, który ostatnio występował w Tempie Chełm – mówi środkowy Maciej Krzaczek. Piłat znany jest lubelskim kibicom. W poprzednim sezonie siatkarz grał na tej pozycji w II-ligowym AZS Politechnice Lubelskiej. – Dobrze, że Michał zgodził się grać z nami – cieszy się środkowy.

Na przyjęciu pojawi się wychowanek Avii Świdnik Grzegorz Kisiel (rocznik 1992). – To siatkarz z pokolenia Łukasza Wróbla i Macieja Kołodziejczyka, którzy jeszcze dwa lata temu grali w zespole juniorów – tłumaczy Zbigniew Biały, członek zarządu Avii.

Wróbel i Kołodziejczyk są obecnie w szerokiej kadrze lidera czwartej grupy II ligi. Przyjmujący Kołodziejczyk zaliczył ostatnio kilka dobrych występów w ekipie ze Świdnika, m.in. w derbach z Cukrownikiem. – Mamy nadzieję, że Grzegorz pomoże lubelskiej drużynie w walce w II lidze – dodaje Biały.

– Wysłaliśmy już dokumenty nowego przyjmującego do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Być może już w najbliższym meczu z Wisłokiem Strzyżów będziemy mogli z niego skorzystać – mówi Jerzy Stępkowski, prezes lubelskiego klubu.

ZMIENIAJĄ HALĘ

Zmiany kadrowe to nie koniec nowości dla kibiców Cukrownika. Wszystkie mecze rundy rewanżowej zespół rozegra w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. Na tym obiekcie rozegrano już derby z Avią. – Tak postanowiły władze miasta Lublin, naszego sponsora. To dobre rozwiązanie, więcej kibiców będzie mogło nas oglądać – tłumaczy prezes Stępkowski.

Zadowoleni są też sami zawodnicy. – Cieszy nas taka decyzja. I tak przez dwa dni trenujemy na tym obiekcie. Ta hala jest wysoka, sprzyja grze w siatkówkę – podkreśla Maciej Krzaczek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kadłubek / 31 grudnia 2012 r. o 13:29
0
ludzie czy WY majce pojęcie o SIATKÓWCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jaki poziom reprezentuje w/w zawodnicy /!?pomiędzy III ligą / lubelską / a II jest przepaść dotyczy to również zawodników - niech awansują z III do II - paranoja !!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 16:13
0
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to w ubiegłym sezonie juniorzy Cukrownika byli lepsi od Avii. Dlatego dziwić może, że słabsi juniorzy z Avii "wzmacniają" lubelski zespół a nie swoi młodzieżowcy. Druga sprawa to finanse, Avia raczej nie oddaje swoich wychowanków za dziękuję.
Avatar
kibic / 29 grudnia 2012 r. o 23:31
0
[quote name='Widz' timestamp='1356806241' post='714613']
Ciekawy jestem eksperymentu meczu towarzyskiego druzyny grajacej w II lidze i tej z III ligi. Wynik tego meczu mysle ze bylby sprawa otwartą, ale większe szanse dałbym młodym chłopakom z drużyny rezerw. Na pewno na trybunach przy dobrym rozreklamowaniu tego meczu znalazło by się wielu sympatyków tego sportu.
[/quote] hehehehehehehehehheehehehehehhheheheheheheheheh tylko tylena to co piszesz
Avatar
ona / 29 grudnia 2012 r. o 23:22
0
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote] chyba nie masz wiele z siatkówką wspólnego
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote] chyba nie masz wiele z siatkówką wspólnego rozwiń
Avatar
kibic / 29 grudnia 2012 r. o 22:31
0
Wow, wzmocnienia godne Plus ligi. Gdy tylko w Lbn coś się ruszy z siatkówką to zaraz do takiej drużyny zlatuje się ciągle ta sama grupa zawodników. Skład Cukrownika w 70% pokrywa się ze składem lubelskiej Politechniki z zeszłego sezonu. Oczywiste jest chyba to, że skoro politechnika spadła,a Cukrownik jest na ostatnim miejscu to ludzie ci są za słabi na 2 ligę. Kompletnie pogubił się trener bo kto o zdrowych zmysłach wystawiłby w szóstce Rejowskiego. Ten człowiek jest za słaby nawet na drugą drużynę no uważam, że zarówno Bartnik jak i K.Kasiura są lepsi. Rejowski w Cukrowniku jest chyba tylko dlatego, że w siatkarskim CV ma wpisaną grę w młodzieżowej drużynie Rzeszowa. Dlaczego zamiast dać szansę Zabielskiemu lub Bogucie z drugiej drużyny na atak na siłę przesuwany jest Kostrzewa, który znacznie więcej dałby drużynie jako przyjmujący. Czemu skoro odszedł Rarak swojej szansy ma nie dostać Skrzyński?? Na libero za to sciągany jest piłat, zawodnik dobry ale co pokazały mecze Cukrownika II z Tempem Chełm wcale nie lepszy od zawodników "pszczółki".To samo rozgrywający. Nie od dziś wiadomo, że Antoszak na Mosirze zachowuje się jakby pierwszy raz w życiu grał w siatkówkę. Zdecydiowanie więcej minut na parkiecie powinni dostać Hałas z Szawrackim. Ten pierwszy zdobyłby cenne doświadczenia. Ten drugi byłby bardzo cennym zawodnikiem choćby zadaniowo wchodzącym na zagrywkę bo prawdopodobnie nie ma w naszym województwie (był Kępka), który miałby tak skutecznego flota. Środkowi w zasadzie dostali jakieś szansę pokazania się w pierwszej drużynie. Co z przyjmującymi?? Lepiej ściągać człowieka który nie przebił się w Świdniku gdy ma się dwóch naprawdę fajnych graczy w II zespole ?? bezsensu. Ciekawe co by było gdyby Cukrownik spadł z II ligi a drugi zespół do niej awansował. Kto grałby wtedy w tym II ligowym składzie?? Stawiam każdą kwotę że ci sami ludzi co teraz grają na parkietach 2 ligi. Sparing tych dwóch zespołów to bardzo ciekawy pomysł i również obstawiam jako zwycięzców "Pszczółkę".
Wow, wzmocnienia godne Plus ligi. Gdy tylko w Lbn coś się ruszy z siatkówką to zaraz do takiej drużyny zlatuje się ciągle ta sama grupa zawodników. Skład Cukrownika w 70% pokrywa się ze składem lubelskiej Politechniki z zeszłego sezonu. Oczywiste jest chyba to, że skoro politechnika spadła,a Cukrownik jest na ostatnim miejscu to ludzie ci są za słabi na 2 ligę. Kompletnie pogubił się trener bo kto o zdrowych zmysłach wystawiłby w szóstce Rejowskiego. Ten człowiek jest za słaby nawet na drugą drużynę no uważam, że zarówno Bartnik jak i K.Kasi... rozwiń
Avatar
ESKA / 29 grudnia 2012 r. o 22:05
0
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote]
Niech Pan trener pierwszej drużyny weźmie do pierwszej drużyny tego przyjmującego, który był kapitanem i leworęcznego rozgrywającego, przynajmniej na jakiś mecz który pokryje się z meczem drugiej drużyny z nami Tylko niech oni zagrają z Kraśnikiem bo Cukrownik musi wygrać ten mecz dla nas
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote]
Niech Pan trener pierwszej drużyny weźmie do pierwszej drużyny tego przyjmującego, który był kapitanem ... rozwiń
Avatar
Widz / 29 grudnia 2012 r. o 19:37
0
Ciekawy jestem eksperymentu meczu towarzyskiego druzyny grajacej w II lidze i tej z III ligi. Wynik tego meczu mysle ze bylby sprawa otwartą, ale większe szanse dałbym młodym chłopakom z drużyny rezerw. Na pewno na trybunach przy dobrym rozreklamowaniu tego meczu znalazło by się wielu sympatyków tego sportu.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 15:28
0
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote]

Drużyna rezerw bardzo dobrze spisuje się w III lidze, gdzie nie zaznała porażki.
Sprawa dość ciekawa, pierwszy zespół na ostatnim miejscu, rezerwy na czele. W Avii sytuacja diametralnie inna, pierwszy zespół na czele, rezerwy gdzieś przy końcu.
Jaki z tego wniosek?
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote]

Drużyna rezerw bardzo dobrze spisuje się w III lidze, gdzie nie zaznała porażki.
Sprawa do... rozwiń
Avatar
pawian / 29 grudnia 2012 r. o 11:04
0
No przynajmniej mecze na mosirze a nie w tym kurniku przy krochmalnej
Avatar
ktosLSW / 29 grudnia 2012 r. o 00:11
0
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
Avatar
kadłubek / 31 grudnia 2012 r. o 13:29
0
ludzie czy WY majce pojęcie o SIATKÓWCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jaki poziom reprezentuje w/w zawodnicy /!?pomiędzy III ligą / lubelską / a II jest przepaść dotyczy to również zawodników - niech awansują z III do II - paranoja !!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 16:13
0
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to w ubiegłym sezonie juniorzy Cukrownika byli lepsi od Avii. Dlatego dziwić może, że słabsi juniorzy z Avii "wzmacniają" lubelski zespół a nie swoi młodzieżowcy. Druga sprawa to finanse, Avia raczej nie oddaje swoich wychowanków za dziękuję.
Avatar
kibic / 29 grudnia 2012 r. o 23:31
0
[quote name='Widz' timestamp='1356806241' post='714613']
Ciekawy jestem eksperymentu meczu towarzyskiego druzyny grajacej w II lidze i tej z III ligi. Wynik tego meczu mysle ze bylby sprawa otwartą, ale większe szanse dałbym młodym chłopakom z drużyny rezerw. Na pewno na trybunach przy dobrym rozreklamowaniu tego meczu znalazło by się wielu sympatyków tego sportu.
[/quote] hehehehehehehehehheehehehehehhheheheheheheheheh tylko tylena to co piszesz
Avatar
ona / 29 grudnia 2012 r. o 23:22
0
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote] chyba nie masz wiele z siatkówką wspólnego
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote] chyba nie masz wiele z siatkówką wspólnego rozwiń
Avatar
kibic / 29 grudnia 2012 r. o 22:31
0
Wow, wzmocnienia godne Plus ligi. Gdy tylko w Lbn coś się ruszy z siatkówką to zaraz do takiej drużyny zlatuje się ciągle ta sama grupa zawodników. Skład Cukrownika w 70% pokrywa się ze składem lubelskiej Politechniki z zeszłego sezonu. Oczywiste jest chyba to, że skoro politechnika spadła,a Cukrownik jest na ostatnim miejscu to ludzie ci są za słabi na 2 ligę. Kompletnie pogubił się trener bo kto o zdrowych zmysłach wystawiłby w szóstce Rejowskiego. Ten człowiek jest za słaby nawet na drugą drużynę no uważam, że zarówno Bartnik jak i K.Kasiura są lepsi. Rejowski w Cukrowniku jest chyba tylko dlatego, że w siatkarskim CV ma wpisaną grę w młodzieżowej drużynie Rzeszowa. Dlaczego zamiast dać szansę Zabielskiemu lub Bogucie z drugiej drużyny na atak na siłę przesuwany jest Kostrzewa, który znacznie więcej dałby drużynie jako przyjmujący. Czemu skoro odszedł Rarak swojej szansy ma nie dostać Skrzyński?? Na libero za to sciągany jest piłat, zawodnik dobry ale co pokazały mecze Cukrownika II z Tempem Chełm wcale nie lepszy od zawodników "pszczółki".To samo rozgrywający. Nie od dziś wiadomo, że Antoszak na Mosirze zachowuje się jakby pierwszy raz w życiu grał w siatkówkę. Zdecydiowanie więcej minut na parkiecie powinni dostać Hałas z Szawrackim. Ten pierwszy zdobyłby cenne doświadczenia. Ten drugi byłby bardzo cennym zawodnikiem choćby zadaniowo wchodzącym na zagrywkę bo prawdopodobnie nie ma w naszym województwie (był Kępka), który miałby tak skutecznego flota. Środkowi w zasadzie dostali jakieś szansę pokazania się w pierwszej drużynie. Co z przyjmującymi?? Lepiej ściągać człowieka który nie przebił się w Świdniku gdy ma się dwóch naprawdę fajnych graczy w II zespole ?? bezsensu. Ciekawe co by było gdyby Cukrownik spadł z II ligi a drugi zespół do niej awansował. Kto grałby wtedy w tym II ligowym składzie?? Stawiam każdą kwotę że ci sami ludzi co teraz grają na parkietach 2 ligi. Sparing tych dwóch zespołów to bardzo ciekawy pomysł i również obstawiam jako zwycięzców "Pszczółkę".
Wow, wzmocnienia godne Plus ligi. Gdy tylko w Lbn coś się ruszy z siatkówką to zaraz do takiej drużyny zlatuje się ciągle ta sama grupa zawodników. Skład Cukrownika w 70% pokrywa się ze składem lubelskiej Politechniki z zeszłego sezonu. Oczywiste jest chyba to, że skoro politechnika spadła,a Cukrownik jest na ostatnim miejscu to ludzie ci są za słabi na 2 ligę. Kompletnie pogubił się trener bo kto o zdrowych zmysłach wystawiłby w szóstce Rejowskiego. Ten człowiek jest za słaby nawet na drugą drużynę no uważam, że zarówno Bartnik jak i K.Kasi... rozwiń
Avatar
ESKA / 29 grudnia 2012 r. o 22:05
0
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote]
Niech Pan trener pierwszej drużyny weźmie do pierwszej drużyny tego przyjmującego, który był kapitanem i leworęcznego rozgrywającego, przynajmniej na jakiś mecz który pokryje się z meczem drugiej drużyny z nami Tylko niech oni zagrają z Kraśnikiem bo Cukrownik musi wygrać ten mecz dla nas
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote]
Niech Pan trener pierwszej drużyny weźmie do pierwszej drużyny tego przyjmującego, który był kapitanem ... rozwiń
Avatar
Widz / 29 grudnia 2012 r. o 19:37
0
Ciekawy jestem eksperymentu meczu towarzyskiego druzyny grajacej w II lidze i tej z III ligi. Wynik tego meczu mysle ze bylby sprawa otwartą, ale większe szanse dałbym młodym chłopakom z drużyny rezerw. Na pewno na trybunach przy dobrym rozreklamowaniu tego meczu znalazło by się wielu sympatyków tego sportu.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 15:28
0
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote]

Drużyna rezerw bardzo dobrze spisuje się w III lidze, gdzie nie zaznała porażki.
Sprawa dość ciekawa, pierwszy zespół na ostatnim miejscu, rezerwy na czele. W Avii sytuacja diametralnie inna, pierwszy zespół na czele, rezerwy gdzieś przy końcu.
Jaki z tego wniosek?
[quote name='ktosLSW' timestamp='1356736270' post='714279']
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
[/quote]

Drużyna rezerw bardzo dobrze spisuje się w III lidze, gdzie nie zaznała porażki.
Sprawa do... rozwiń
Avatar
pawian / 29 grudnia 2012 r. o 11:04
0
No przynajmniej mecze na mosirze a nie w tym kurniku przy krochmalnej
Avatar
ktosLSW / 29 grudnia 2012 r. o 00:11
0
Dla mnie to śmieszne że tak duże miasto nie potrafi sklecić drużyny mogącej z powodzeniem graćna II-ligowych parkietach. Pan trener zamiast szukać wzmocnień w starej ekipie która w zeszłym sezonie spadła z II ligi powinien poszukać w drużynie rezerw gdzie grają bardzo ciekawi gracze z mocną psychiką i obiecującymi umiejętnościami.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Folkowe Anioły" w DDK Czechów

Wystawa "Folkowe Anioły" w DDK Czechów

Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza na swoją stronę internetową, na której można podziwiać prace młodych artystów wyłonione w ramach konkursu "Folkowe Anioły".

Biała Podlaska: Projekt mostu na Krznie ma być gotowy w czerwcu

Biała Podlaska: Projekt mostu na Krznie ma być gotowy w czerwcu

Wiadomo już, kto zaprojektuje most na Krznie w Białej Podlaskiej. Firma z Wrocławia wyceniła koncepcję na 294 tys. zł. Ale budowa ma pochłonąć blisko 20 mln zł i jest rozłożona na kilka lat.

Ryba z Bałtyku? Niekoniecznie dla Polaka

Ryba z Bałtyku? Niekoniecznie dla Polaka

Statystyczny Polak zjada rocznie ok. 14,5 kg ryb, czyli nawet trzykrotnie mniej niż mieszkańcy krajów śródziemnomorskich. Co zaskakujące, rzadko też sięgamy po ryby z Bałtyku.

Praca w Niemczech - co musisz wiedzieć przed podjęciem zatrudnienia?

Praca w Niemczech - co musisz wiedzieć przed podjęciem zatrudnienia?

Planujesz wyjazd zarobkowy do Niemiec? Jeśli tak, to koniecznie dobrze się do niego przygotuj. Co warto wiedzieć przed podjęciem zatrudnienia za zachodnią granicą?

Charytatywny "Poranek u Hieronima". Zbiórka dla chorej Ninki
film

Charytatywny "Poranek u Hieronima". Zbiórka dla chorej Ninki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do obejrzenia specjalnego odcinka swojego cyklu "Poranek u Hieronima", który trafił już do Internetu. Materiał poświęcony jest akcji zbiórki pieniędzy i pomocy Ninie Słupskiej - małej lubliniance zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Pomagają najmłodszym i potrzebują wsparcia. "Kiedy ma się tyle dzieci potrzeb jest mnóstwo"

Pomagają najmłodszym i potrzebują wsparcia. "Kiedy ma się tyle dzieci potrzeb jest mnóstwo"

Farba emulsyjna, zmywarka, deska do prasowania, piłka rehabilitacyjna, termometr bezdotykowy, worek treningowy do karate – to tylko niektóre potrzeby rodzin zastępczych, Placówek Opieki nad Dziećmi i Rodziną oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z województwa lubelskiego.

Lubelskie: Mężczyzna wywoził śmieci do lasu. Wpadł w pułapkę, bo nagrała go kamera
Wideo
film

Lubelskie: Mężczyzna wywoził śmieci do lasu. Wpadł w pułapkę, bo nagrała go kamera

Straż Leśna Nadleśnictwa Lubartów zlokalizowała nielegalne wysypisko śmieci w leśnictwie Bratnik. Zastawili pułapkę, zamontowali kamerę. Na efekty nie trzeba było czekać. Śmieciarz tłumaczy się dziś przed sądem

Akcja Kiszonka: marchew w kilku odsłonach - zajęcia z Warsztatami Kultury
28 stycznia 2021, 17:00

Akcja Kiszonka: marchew w kilku odsłonach - zajęcia z Warsztatami Kultury

W ramach "Akcji Kiszonka" na Facebooku Warsztatów Kultury zaprezentowany zostanie kolejny poradnik dotyczący kiszenia. Tym razem tematem przewodnim będzie marchew. Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia o godz. 17.

Pandemia gorsza niż czarny czwartek dla frankowiczów?

Pandemia gorsza niż czarny czwartek dla frankowiczów?

Przeciętna rata kredytu we frankach szwajcarskich przekroczy w styczniu 1800 zł. Stanie się to już po raz dwunasty – wyliczyli analitycy Expandera. Dodatkowo część frankowiczów straciła dochody przez pandemię. Koronawirus może mieć więc dla nich gorsze skutki niż czarny czwartek

Wyremontowany Mały Targ w Opolu Lubelskim ma ruszyć 1 lutego

Wyremontowany Mały Targ w Opolu Lubelskim ma ruszyć 1 lutego

Zakończyła się przebudowa ulicy Ogrodowej i 1 lutego nowe stragany ponownie zapełnią się towarami i kupującymi

Zabił partnerkę na oczach dziecka, sam odebrał sobie życie. „Można było tego uniknąć”
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zabił partnerkę na oczach dziecka, sam odebrał sobie życie. „Można było tego uniknąć”

25-letnia Patrycja została brutalnie zamordowana na oczach swojego dziecka. Oprawca - jej partner, wcześniej kilkukrotnie groził kobiecie śmiercią, o czym miała wiedzieć jej najbliższa rodzina.

Lublin: W dawnym domu handlowym "Rusałka" będą mieszkania

Lublin: W dawnym domu handlowym "Rusałka" będą mieszkania

Dawny dom handlowy „Rusałka” przy Zamojskiej 29 stanie się… budynkiem mieszkalnym. Do Urzędu Miasta trafił już wniosek o pozwolenie na przebudowę obiektu. Urzędnicy ustalili już wcześniej możliwe warunki tej zmiany, którą ze względu na charakter ul. Zamojskiej trzeba było uzgadniać z konserwatorem zabytków

Chełm ma budżet. Zobacz, na co miasto wyda najwięcej w 2021 roku

Chełm ma budżet. Zobacz, na co miasto wyda najwięcej w 2021 roku

To rekordowy budżet inwestycyjny – podkreślają urzędnicy. Nigdy w historii Chełma nie planowano wydania prawie 190 milionów złotych na remonty, przebudowy i rozwój infrastruktury miejskiej. W 2021 roku dochody miasta osiągnął 581,2 mln zł. To blisko o 20 milionów więcej niż w ubiegłym roku.

Wystawa "Mikołaje" w DDK Węglin
21 stycznia 2021, 17:00

Wystawa "Mikołaje" w DDK Węglin

W czwartek, 21 stycznia o godz. 17 w "Kiosku ze Sztuką" przed Dzielnicowym Domem Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się otwarcie wystawy "Mikołaje".

Lubelskie. Jedyna taka restauracja w Polsce? Lockdown jej nie zamknął
Rozmowa

Lubelskie. Jedyna taka restauracja w Polsce? Lockdown jej nie zamknął

Z Karolem Opoką, właścicielem restauracji „Swojskie jadło” w Sobieszczanach-Kolonii rozmawiamy o prawdopodobnie jedynym w Polsce lokalu, który nie został zamknięty w związku z epidemią.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN