Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

1 lutego 2019 r.
21:51

Sportowiec Roku Województwa Lubelskiego 2018. Znamy zwycięzców plebiscytu!

186 12 A A

Wszystko już wiemy. Plebiscyt na Sportowca Roku Województwa Lubelskiego 2018 wygrał Paweł Miesiąc. Żużlowiec Speed Car Motoru Lublin dostał najwięcej głosów od czytelników Dziennika Wschodniego. Według kapituły złożonej z ludzi sportu pierwsze miejsce wywalczyła Paulina Guba z AZS UMCS Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po spektakularnym sukcesie drużyny z Lublina można było się spodziewać, że żużlowcy będą się cieszyli dużym uznaniem wśród kibiców.

W dziesiątce najlepszych sportowców znalazło się aż czterech zawodników „Koziołków”. Miesiąc stoczył zresztą zacięty bój o zwycięstwo z Wiktorem Lampartem.

Co ciekawe, trzeci raz z rzędu na najniższym stopniu podium uplasowała się Ewelina Kamczyk, piłkarka Górnika Łęczna.

Tak wyglądała najlepsza dziesiątka Plebiscytu Sportowiec Roku Województwa Lubelskiego 2018:

1. Paweł Miesiąc (Speed Car Motor Lublin, żużel)

2. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin, żużel)

3. Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna, piłka nożna)

4. Aleksandra Rosiak (MKS Perła Lublin piłka ręczna)

5. Andreas Jonsson (Speed Car Motor Lublin)

6. Emilia Zdunek Górnik Łęczna piłka nożna)

7. Robert Lambert (Speed Car Motor Lublin)

8. Michał Soczyński (Paco Lublin, boks)

9. Paulina Guba (AZS UMCS Lublin lekkoatletyka)

10. Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski (AZS UMCS Lublin, bobsleje)

W drugim głosowaniu do zabawy zaprosiliśmy ludzi sportu, a kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego Krzysztofa Wiejaka uznała, że w czołowej trójce znaleźli się: Paulina Guba (AZS UMCS Lublin, lekkoatletyka), Aleksandra Rudzińska (KW Kotłownia Lublin, wspinaczka sportowa) oraz Paweł Fajdek (Agros Zamość, lekkoatletyka).

Oczywiście, to nie wszystkie nagrody, które rozdaliśmy w piątkowy wieczór. W innych kategoriach triumfowali: Speed Car Lublin (mecenas sportu), Aleksandra Marmuszewska (Speed Car Motor Lublin, prezes roku), Dariusz Śledź (Speed Car Motor Lublin, trener roku), Speed Car Motor Lublin (drużyna roku), Marcin Polak i Michał Ładosz (KKT Hetman Lublin, niepełnosprawny sportowiec roku).

Jeżeli chodzi o kategorię powiatowego sportowca roku, to w pierwszej trójce znaleźli się: Adam Kulik (Paco Lublin, boks), Łukasz Ławecki (Orlęta Łuków, podnoszenie ciężarów) oraz Dariusz Michna (Lewart Lubartów, piłka nożna).

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Uni / 2 lutego 2019 o 09:37
+5
Jeszcze jedno .....widzę komentarze że wóda i że za pieniądze urzędu....pfffff taka gala potrzebuje sponsorów a nie wyobrażam sobie że zabraknie urzędu marszałkowskiego , poza tym kto powiedział że urząd sponsorował alkohol....nie zdajecie sobie sprawy ilu darczyńców jest poza urzędem.....a sportowcy też ludzie....poza tym z tego co widziałem każdy z nich był bardzo subtelny i wykazał się ambicją sportowca a nie ochlejmordy.....wy pewnie tylko sok.... pfffff. A działacze to już inna sprawa....
Avatar
Uni / 2 lutego 2019 o 09:29
+5
Witajcie wszyscy . Chciałbym pogratulować organizatorom, bal wypadł o wiele lepiej niż się spodziewałem. Słowa uznania dla artysty , ale wiem ile pracy potrzeba na zorganizowanie takiego balu. Wielkie gratulacje dla organizatorów. Komentarze typu....nie było niepełnosprawnych....i że wstyd.....po prostu dramat. Jestem osobą niepełnosprawną i nie czułem się pokrzywdzony. Wielkie słowa uznania. Brawo.
Avatar
Marlos / 1 lutego 2019 o 23:05
+5
Ciekawe ile motorynek sprzedali w klubie żużlowym, by głosować na swoich. Szkoda, że tak mało ludzi docenia prawdziwych sportowców, którzy wypruwają płuca na meczach i treningach jak dziewczyny z Górnika czy piłkarki ręczne MKS. O *** potłuc taki plebiscyt, gdzie można wysłać nieograniczoną liczbę sms itp. Ale skoro ludzie (pewnie rodziny żużlowców) głosują na "sport" silnikowy, to czemu nie ma możliwości głosu na drifterów z województwa... no tak bo szkoda promować tak widowiskowy sport jak drift. Przykładem pierwszym z brzegu "Alek Project" (Biłgoraj). Żadnych klubów i sponsorowania tylko wpakowane własne pieniądze w samochód, by miał te 500KM, setki zniszczonych opon w sezonie. 1.Kamczyk 2.Rosiak 3.Zdunek
Ciekawe ile motorynek sprzedali w klubie żużlowym, by głosować na swoich. Szkoda, że tak mało ludzi docenia prawdziwych sportowców, którzy wypruwają płuca na meczach i treningach jak dziewczyny z Górnika czy piłkarki ręczne MKS. O *** potłuc taki plebiscyt, gdzie można wysłać nieograniczoną liczbę sms itp. Ale skoro ludzie (pewnie rodziny żużlowców) głosują na "sport" silnikowy, to czemu nie ma możliwości głosu na drifterów z województwa... no tak bo szkoda promować tak widowiskowy sport jak drift. Przykładem pierwszym z brzegu &q... rozwiń
Avatar
/ 1 lutego 2019 o 22:38
+3
Tak właśnie wspiera się sportowców w Polsce. Najlepiej usiąść przed telewizorem i narzekać. Ktoś w ogóle zapyta ile sportowcy są w stanie poświęcić, by reprezentować kraj? Nie, bo każdy jest w stanie tylko narzekać, a o wsparciu i słowie "gratulacje" można zapomnieć. " to po co trenujesz, skoro musisz tyle poświęcić?" Po co? Między innymi po to,  by młodsze pokolenie również wiązało swoje życie z czymś zdrowym, a wolny czas poświęcalo sportowi i odpoczynkowi, a nie imprezom, chlaniu, jaraniu itd. 
Avatar
Ja / 2 lutego 2019 o 11:42
+1
Speedway zostanie rozjechany w tym żużlu. Przetłumacz na polski bo ciężko to ogarnąć.
Avatar
Dg / 2 lutego 2019 o 05:19
+1
"Ładna promocja sportu" - na prawie każdym stoliku schłodzony 1 litr wódy, sok jabłkowy, gdzie niegdzie kawa/herbata, zero zakąski. To prawie już zawodostwo za marszałkowe dofinansowanie (podatnika pieniądze).
Avatar
Anonim / 3 lutego 2019 o 11:36
0
Do końca życia plus życie wieczne
Avatar
Gość / 1 lutego 2019 o 23:39
-1
A gdzie gwiazdy Witaszka?
Avatar
Gość / 3 lutego 2019 o 13:28
-2
To ma być gala? To jakas impreza w remizie, a nie gala
Avatar
Gość / 1 lutego 2019 o 22:03
-4
Podatnicy chętnie się dowiedzą ile na ta imprezę zasponsorował Urząd Marszałkowski? Może Fundacja Wolności dopyta ... ?
Avatar
Gość / 3 lutego 2019 o 13:28
-2
To ma być gala? To jakas impreza w remizie, a nie gala
Avatar
Anonim / 3 lutego 2019 o 11:36
0
Do końca życia plus życie wieczne
Avatar
Ja / 2 lutego 2019 o 11:42
+1
Speedway zostanie rozjechany w tym żużlu. Przetłumacz na polski bo ciężko to ogarnąć.
Avatar
On / 2 lutego 2019 o 10:12
-5
No nic. Trzeba bylo się spodziewać że to bedzie pewnie ustawione. Bo nibykto miał przytulić wszystkie albo i większość nagród jak nie druzyna z miasta tzn. Wioski Lublin . Dziewczyny z Łęcznej zdobyły mistrzostwo Polski, zagrały w Lidze Mistrzyń i ledwo dwie nagrody im przyznano... Do doooooopy jest taki plebiscyt jak się tylko swoich nagradza... Ciekawe jak rozegraja to w przyszlym roku jak speed way zostanie rozjechany w Ty m żużlu.
Avatar
Uni / 2 lutego 2019 o 09:37
+5
Jeszcze jedno .....widzę komentarze że wóda i że za pieniądze urzędu....pfffff taka gala potrzebuje sponsorów a nie wyobrażam sobie że zabraknie urzędu marszałkowskiego , poza tym kto powiedział że urząd sponsorował alkohol....nie zdajecie sobie sprawy ilu darczyńców jest poza urzędem.....a sportowcy też ludzie....poza tym z tego co widziałem każdy z nich był bardzo subtelny i wykazał się ambicją sportowca a nie ochlejmordy.....wy pewnie tylko sok.... pfffff. A działacze to już inna sprawa....
Avatar
Uni / 2 lutego 2019 o 09:29
+5
Witajcie wszyscy . Chciałbym pogratulować organizatorom, bal wypadł o wiele lepiej niż się spodziewałem. Słowa uznania dla artysty , ale wiem ile pracy potrzeba na zorganizowanie takiego balu. Wielkie gratulacje dla organizatorów. Komentarze typu....nie było niepełnosprawnych....i że wstyd.....po prostu dramat. Jestem osobą niepełnosprawną i nie czułem się pokrzywdzony. Wielkie słowa uznania. Brawo.
Avatar
Dg / 2 lutego 2019 o 05:19
+1
"Ładna promocja sportu" - na prawie każdym stoliku schłodzony 1 litr wódy, sok jabłkowy, gdzie niegdzie kawa/herbata, zero zakąski. To prawie już zawodostwo za marszałkowe dofinansowanie (podatnika pieniądze).
Avatar
Gość / 1 lutego 2019 o 23:39
-1
A gdzie gwiazdy Witaszka?
Avatar
Marlos / 1 lutego 2019 o 23:05
+5
Ciekawe ile motorynek sprzedali w klubie żużlowym, by głosować na swoich. Szkoda, że tak mało ludzi docenia prawdziwych sportowców, którzy wypruwają płuca na meczach i treningach jak dziewczyny z Górnika czy piłkarki ręczne MKS. O *** potłuc taki plebiscyt, gdzie można wysłać nieograniczoną liczbę sms itp. Ale skoro ludzie (pewnie rodziny żużlowców) głosują na "sport" silnikowy, to czemu nie ma możliwości głosu na drifterów z województwa... no tak bo szkoda promować tak widowiskowy sport jak drift. Przykładem pierwszym z brzegu "Alek Project" (Biłgoraj). Żadnych klubów i sponsorowania tylko wpakowane własne pieniądze w samochód, by miał te 500KM, setki zniszczonych opon w sezonie. 1.Kamczyk 2.Rosiak 3.Zdunek
Ciekawe ile motorynek sprzedali w klubie żużlowym, by głosować na swoich. Szkoda, że tak mało ludzi docenia prawdziwych sportowców, którzy wypruwają płuca na meczach i treningach jak dziewczyny z Górnika czy piłkarki ręczne MKS. O *** potłuc taki plebiscyt, gdzie można wysłać nieograniczoną liczbę sms itp. Ale skoro ludzie (pewnie rodziny żużlowców) głosują na "sport" silnikowy, to czemu nie ma możliwości głosu na drifterów z województwa... no tak bo szkoda promować tak widowiskowy sport jak drift. Przykładem pierwszym z brzegu &q... rozwiń
Avatar
/ 1 lutego 2019 o 22:38
+3
Tak właśnie wspiera się sportowców w Polsce. Najlepiej usiąść przed telewizorem i narzekać. Ktoś w ogóle zapyta ile sportowcy są w stanie poświęcić, by reprezentować kraj? Nie, bo każdy jest w stanie tylko narzekać, a o wsparciu i słowie "gratulacje" można zapomnieć. " to po co trenujesz, skoro musisz tyle poświęcić?" Po co? Między innymi po to,  by młodsze pokolenie również wiązało swoje życie z czymś zdrowym, a wolny czas poświęcalo sportowi i odpoczynkowi, a nie imprezom, chlaniu, jaraniu itd. 
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 0

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 6

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 4

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 0 7

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów 0 0

Przy sanktuarium maryjnym w Kodniu można oglądać zabytkowe ikony pochodzące z czasów Sapiehów.

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki 1 1

MKS Perła Lublin w sobotę zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce, aktualnie czwartym zespołem rozgrywek

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!"
galeria

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!" 35 14

Rozmowa z Piotrem, 36-latkiem z Lublina, który oskarża księdza Waleriana S. o to, że w dzieciństwie przez wiele lat był przez niego molestowany i gwałcony

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia] 0 18

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Dalia Grybauskaite i Ukrainy Petro Poroszenko przyjechali dzisiaj do Lublina.

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski 1 4

Drużyna z najlepszej „ósemki” Euroligi oraz najlepszy obecnie zespół na polskich parkietach przyjedzie w niedzielę (godz. 19) do Lublina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – CCC Polkowice

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok
galeria

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok 34 11

15 lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w piątek Piotr R., który zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat
film

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat 0 0

Po emocjach związanych z występami w Pucharze Świata przyszła pora na najważniejszą imprezę tego sezonu. Od piątku do niedzieli Polscy skoczkowie rywalizować będą na skoczni Bergisel w Innsbrucku o medale mistrzostw świata. Apetyty są ogromne, bo Biało-Czerwoni będą bronić złotego medalu wywalczonego drużynowo przed dwoma laty w Lahti. Kibice liczą jednak, że krążków będzie zdecydowanie więcej

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02]
22 lutego 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02] 0 2

Patryk Vega powraca z kolejnym filmem! Już w piątek na ekranach polskich kin zadebiutują Kobiety mafii 2, kontynuacja jednego z przebojów reżysera. Na ekranach w dalszym ciągu królować będą także polskie komedie romantyczne - Planeta Singli 3 i Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go!

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go! 0 1

Smartfon to obecnie niezbędny gadżet, który służy już nie tylko do komunikowania się – z jego pomocą robimy zakupy, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia, kręcimy wideo, trzymamy ważne dane, korzystamy z aplikacji. Telefon łączy dziś w sobie funkcje wielu urządzeń. Ceny niektórych smartfonów potrafią już osiągać kwoty, za które z powodzeniem kupilibyśmy używany samochód – również dlatego warto je chronić. Mimo używania etui, chroniących ekran szkieł hartowanych czy folii, smartfony łatwo ulegają uszkodzeniom. Naprawa nawet pozornie niewielkich usterek wiąże się niekiedy z pokaźnymi kwotami, ponieważ często uszkodzeniom mechanicznym ulegają wyświetlacz i powiązane z nim części (np. digitalizer, odpowiadający za jego działanie dotykowe).

Sport EXTRA

LOTTO Ekstraklasa
22 KOLEJKA

Wyniki:

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 3:0
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 3:2
Korona Kielce - Lechia Gdańsk 0:0
Piast Gliwice - Lech Poznań 4:0
Jagiellonia - Wisła Płock 1:0
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1
Legia Warszawa - Cracovia 0:2
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0

Tabela:

1. Lechia 22 46 35-18
2. Legia 22 42 35-22
3. Jagiellonia 22 39 38-29
4. Korona 22 35 27-24
5. Piast 22 34 32-25
6. Pogoń 22 34 32-27
7. Lech 22 33 33-29
8. Cracovia 22 33 24-22
9. Wisła K. 22 32 34-31
10. Zagłębie L. 22 30 36-33
11. Arka 22 25 33-33
12. Śląsk 22 21 29-31
13. Miedż 22 21 21-41
14. Górnik 22 20 26-40
15. Wisła P. 22 20 30-39
16. Zagłębie S. 22 15 27-49

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.