Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

25 sierpnia 2019 r.
17:59

Żużlowcy Speed Car Motor Lublin będą występować na Arenie Lublin?

Autor: Zdjęcie autora drs
198 108 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Piłkarski stadion Arena Lublin może się stać miejscem meczów żużlowych na czas przebudowy stadionu przy Al. Zygmuntowskich. Ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma, powinna zapaść w przyszłym miesiącu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Według porozumienia prezydenta z zarządem Ekstraligi do końca września uzgodnimy z tą spółką ramowy harmonogram działań dotyczący modernizacji stadionu piłkarsko-żużlowego przy Al. Zygmuntowskich. Częścią porozumienia jest wskazanie obiektu zastępczego, z którego w razie potrzeby będą mogli korzystać żużlowcy – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. – Analizowane są różne lokalizacje.

Dostosowanie Areny Lublin do rozgrywek żużlowych jest możliwe, choć byłoby kosztowne i wymagałoby dużych ingerencji w drogie instalacje nawadniające i podgrzewające murawę boiska piłkarskiego. Sama murawa, niedawno ułożona od nowa, kosztowała prawie 700 tys. zł. Stworzenie na Arenie Lublin toru żużlowego nie będzie możliwe przed grudniem przyszłego roku. Wtedy skończy się pięcioletni „okres trwałości”, podczas którego miasto nie może (pod groźbą zwrotu dotacji) dokonywać zmian w stadionie zbudowanym z wykorzystaniem funduszy unijnych.

Budowa nowego obiektu żużlowego, jak wynika z oficjalnych deklaracji składanych przez prezydenta, miałaby się zacząć w roku 2021. Do końca bieżącego roku gotowa ma być koncepcja stadionu i to w dwóch wariantach: z pełnym i częściowym zadaszeniem.

e-Wydanie

Komentarze 108

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 18:32
+29
Nowo otwarta Arena Głusk już czeka na piłkarzy... Miejsce adekwatne do poziomu.....
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 18:21
+29
A kopaczy wy***ić z Areny na kresową bo tam ich miejsce albo do Szarowoli
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 18:22
+26
A na ch ta arena tym matolom? Osiedlowy orlik to za duzo dla nich. Wiedza wogole coto pilka oco w niej chodzi ?:D
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 18:37
+24
Dla kilku kibicow siarowoli... Żużlowcy juz sie utrzymali w ekstraklasie. Bardziej balbym sie o waszego Spartakusa bo 4 liga mocno zagrozona hahahahaha
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 19:43
+21
Z danych PZPN: "Od lipca 2010 r. Spartakus Szarowola występuje pod nazwą Motor Lublin." Czyli tak naprawdę fizycznie Motor to jest Spartakus Szarowola tylko zmienili mu nazwę.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 19:13
+20
A w ktorym to roku Motor Lublin [piłka] zakończył swoją dzialalnosć zamieniajac sie w Spartakusa Szarowola?
Avatar
Tylko żużel. / 25 sierpnia 2019 o 18:43
+18
Żużel ale ciekawy sport jazda po torze ja pizgam nudne to i nic nie wnoszące
 Wnoszace jest za to dostawanie regularnego oklepu od okolicznych wiosek i notoryczne przynoszenie wstydu miastu. Spartakus powinien grac u siebie, nie w Lublinie. 
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 18:27
+18
Szparagus Siarowola powinien grac na boisku szkolnym jednej z podstawowek. Albo honorowo wycofac sie z rozgrywek na 2 lata. Lublin to wyłącznie żużel.
Avatar
Kibic / 26 sierpnia 2019 o 19:10
+15
Miasto musi rozsądnie rozporzadzac swoim mieniem. Dla 15000 ludzi jak najbardziej należy się stadion, adekwatny do poziomu sportowego i do poziomu kibicowania. Wy-tzn środowisko piłkarskie zmarnowaliscie swoją szansę. Ile to już lat po rząd mieliście awansować? 
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 18:01
+15
Bo tylko oni są GODNI TEGO STADIONU
Avatar
Papa Miś / 30 sierpnia 2019 o 22:45
+3
Błagam, trochę powagi. Polska liga żużlowa jest najlepszą ligą tego typu na świecie. U nas jeżdżą najlepsi zawodnicy z cyklu Grand Prix (zawody z tego cyklu odbywają się m.in na Stadionie Narodowym). Chcesz porównywać coś takiego z IV ligowym zespołem piłki nożnej? Na mecze żużla do Lublina przyjeżdżają ludzie z całej Polski (sam osobiście ich spotkałem), a nawet z Wielkiej Brytanii czy Danii. Czy na mecze naszych piłkarzy przychodzi ktokolwiek poza rodzinami i ziomkami z podwórka?  Na mecze żyżlowe przychodzą takie tłumy, że za każdym razem stadion pęka w szwach. Bywa i 10 000 ludzi na stadionie, który teoretycznie mieści do 8000 tys. Gdyby miejsc było 16 tys. to też byłyby zajęte. Ktoś wcześniej przytoczył argument, że żużlem podniecają się tylko w małych miasteczkach. W takim razie Kraków, Wrocław, Gdańsk, Toruń, Bygdoszcz, Poznań, Rzeszów, Łódź to przykły wyjątkowo rozbudowanych małych miasteczek. Większość wymienionych miast ma też drużyny piłkarskie na poziomie o wiele wyższym niż nasz RKS Motor.  Zatem proponowałbym Piłkarzy potraktować nieco surowiej i przypomnieć,że kasa jest tylko za rezultaty, a żużlowcom jednak trochę pomóc, bo więcej miejsc na stadionie, to więcej przyjeżdnych kibiców i większy zysk dla miasta, zwłaszcza, że pozostałe kluby Ekstraligi znajdują się na zachodzie kraju i przyjeżdżający kibice muszą zostawać na noc  w naszym mieście. Naszych żużlowców pokazują w telewizjach ogólnopolskich, a o piłkarzach chyba mało kto wie.
Błagam, trochę powagi. Polska liga żużlowa jest najlepszą ligą tego typu na świecie. U nas jeżdżą najlepsi zawodnicy z cyklu Grand Prix (zawody z tego cyklu odbywają się m.in na Stadionie Narodowym). Chcesz porównywać coś takiego z IV ligowym zespołem piłki nożnej? Na mecze żużla do Lublina przyjeżdżają ludzie z całej Polski (sam osobiście ich spotkałem), a nawet z Wielkiej Brytanii czy Danii. Czy na mecze naszych piłkarzy przychodzi ktokolwiek poza rodzinami i ziomkami z podwórka?  Na mecze żyżlowe przychodzą takie tłumy, że za każdym raze... rozwiń
Avatar
obiektywny obserwator / 27 sierpnia 2019 o 15:48
+12
Decyzja o przeniesieniu żużla na Arenę i powrót piłkarskiej drużyny Motoru/Spartakusa na Aleje Zygmuntowskie jest całkowicie zrozumiały. Garstka fanów oglądająca nawet nie swój klub, tylko ukradziony wiosce spod ukraińskiej granicy nigdy nie dorówna prawdziwej elicie lubelskich kibiców jacy tworzą atmosferę na żużlowych meczach w Lublinie,
Avatar
popis / 27 sierpnia 2019 o 11:45
0
Nowo otwarta Arena Głusk już czeka na piłkarzy... Miejsce adekwatne do poziomu.....
 Jesteś użytkownikiem zużlowego forum o nicku "tck"?
Avatar
House / 27 sierpnia 2019 o 08:04
+10
Hej KIBOLE - piszecie tu, że arena to stadion piłkarski, a GDZIE W LUBLINIE JEST JAKAŚ DRUŻYNA NA POZIOMIE? Lublinianke miasto zamiata pod dywan (z resztą stadion Lublinianki jest stopniowo modernizowany więc oni Areny nie potrzebują), a to dziadostwo motor (celowo z małej bo nie ma ŻADNEGO szacunku dla takich dziadów) powinno PROSIĆ o pozwolenie na grę na Kresowej, bo dla takich amatorów co o własne nogi się potykają to to jest odpowiednie miejsce.
Avatar
obserwator / 26 sierpnia 2019 o 23:18
-11
Arena nie dla zdrajcy ratusza Boniek i PZPN zniszczy Lublin przez wasze pomysły Arena to typowy stadion dla PIŁKI  NOŻNEJ  stop sabotażystom Żuk zafundował już Lublinowi Bardzo drogie parki jak Saski czy Fontanna na placu Litewskim gdzie Fontanna utrzymanie kosztuje 700 tys rocznie a będzie czynna 3 miesiące  ?????????????????? ż
Avatar
poznaniak / 26 sierpnia 2019 o 23:07
-11
OBSEWATOR Sportu z Poznania czy wy nie widzicie że największą zakął jest Ratusz Nowaka zwolnili dlatego że Motor był na 1 miejscu  ,a Bartnickiego  prezesa zwolnili bo był 3 x mądrzejszy od Żuka ,Makii i Drelicha  ludzie czy wy nie wiecie że na czyje polecenie Motor gra przy świetle elektrycznym ,czy wy nie wiecie że Żużel to sport niszowy tylko średnie miasta jarają się wynikami .czy wy nie wiecie że żadnego zawodnika z Lublina nie ma kasa z miasta leci dla  obcych  .Arena Tylko dla piłki Nożnej a nie nadaje się na żużel  bo eksperci mowią że to będzzie [mini   260   metrów owal ]tort już w Polsce się smieją z
OBSEWATOR Sportu z Poznania czy wy nie widzicie że największą zakął jest Ratusz Nowaka zwolnili dlatego że Motor był na 1 miejscu  ,a Bartnickiego  prezesa zwolnili bo był 3 x mądrzejszy od Żuka ,Makii i Drelicha  ludzie czy wy nie wiecie że na czyje polecenie Motor gra przy świetle elektrycznym ,czy wy nie wiecie że Żużel to sport niszowy tylko średnie miasta jarają się wynikami .czy wy nie wiecie że żadnego zawodnika z Lublina nie ma kasa z miasta leci dla  obcych  .Arena Tylko dla piłki Nożnej a nie nadaje się na żużel  bo eksperci mowią ... rozwiń
Avatar
Sumpatyk sportu / 26 sierpnia 2019 o 22:49
-20
Wara od Areny Lublin to STADION   PIŁKARSKI a nie dla Żużla ,wielu kibiców Polski wspiera MOTOR   PIŁKARSKI i piłke Nozną a nie    dla spadochroniaży z RZeszowa ,Rosji ,Danii ,czy Śzwecjii ten stadion Nie nadaje się dla Żużla ten stadion otrzymał kase z UE bo to stadion budowali dla pilki noznej panie   Żuk z Kępo dwa kilometry w bok od Areny Lublin jeżeli nie chcecie mieć klopotw w dalszych latach k
Avatar
Kibic / 26 sierpnia 2019 o 19:19
+9
Robić zadyme, to potraficie. Sztuka jest jednak kibicować z klasą. 
Avatar
Kibic / 26 sierpnia 2019 o 19:17
+14
Piszesz ze sukces robi się z głową? No to wyście osiągnęli już sukces, tyle lat w IV lidze, granie po łąkach i wioskach... Nie uczcie działaczy i kibiców żużlowy Ch jak się robi sukces. 
Avatar
Kibic / 26 sierpnia 2019 o 19:10
+15
Miasto musi rozsądnie rozporzadzac swoim mieniem. Dla 15000 ludzi jak najbardziej należy się stadion, adekwatny do poziomu sportowego i do poziomu kibicowania. Wy-tzn środowisko piłkarskie zmarnowaliscie swoją szansę. Ile to już lat po rząd mieliście awansować?