Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 listopada 2017 r.
16:30

Kolej bierze się za dwie linie w woj. lubelskim. Dzięki inwestycji pociągi pojadą szybciej

Autor: Zdjęcie autora kp
0 20 A A
(fot. PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej dla modernizacji dwóch linii kolejowych i odbudowy łącznicy w Zawadzie. Studium wykonalności umożliwi w przyszłości przeprowadzenie prac i poprawę komunikacji w województwie lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpisana umowa pozwala na rozpoczęcie prac przedprojektowych dla zmodernizowania w przyszłości dwóch linii (nr 69 i 72) na odcinku Rejowiec – Zawada – Zamość Szopinek oraz odbudowy łącznicy między nimi.

Modernizacja ma przede wszystkim podnieść bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz zwiększyć przepustowość linii. PLK planują przebudowę torów na odcinku ponad 27 km, niemal 30 obiektów inżynieryjnych oraz 8 stacji m.in. w Żulinie, Trzymiechach, Złojcu i Krasnymstawie. W planach są nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i system monitoringu oraz dostosowanie wszystkich peronów do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na wszystkich przejazdach kolejowo – drogowych zaplanowane są również prace podnoszące bezpieczeństwo i komfort kierowców.

Planowane roboty pozwolą na podniesienie prędkości maksymalnej pociągów pasażerskich do 120 km/h, a towarowych do 80 km/h i skrócenie czasu jazdy pomiędzy Lublinem a Zamościem. Chodzi również o zwiększenie przepustowości obu linii, co umożliwi uruchomienie większej liczby połączeń.

Prace przedprojektowe dla odbudowy łącznicy w Zawadzie potrwają do maja 2019 roku, a te dotyczące linii nr 69 i 72 zakończą się w listopadzie tego samego roku.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aqua / 8 listopada 2017 o 14:46
0
undefined napisał:
Przecież do Zamościa niewiele osób jeżdzi koleją, czy po remoncie coś się zmieni? powinni raczej remontować linie bardziej obciążone np Lublin- Dorohusk!
 Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Skoro region zamojski większą aglomeracją niż chełmski? Przez zły stan kolei. Raz bilety są drogie, warunki jazdy złe i do tego czas przejazdu za długi. Dlatego ludzie wolą już busy. W końcu przez to rząd poszedł po rozum do głowy i zamierza zmienić ten stan rzeczy. Co do Chełma i Dorohuska, to powiedz mi jaki jest sens remontować kolej dla ukraińców? Polska powinna wspierać Polaków, a nie ukraińcow.
 Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Skoro region zamojski większą aglomeracją niż chełmski? Przez zły stan kolei. Raz bilety są drogie, warunki jazdy złe i do tego czas przejazdu za długi. Dlatego ludzie wolą już busy. W końcu przez to rząd poszedł po rozum do głowy i zamierza zmienić ten stan rzeczy. Co do Chełma i Dorohuska, to powiedz mi jaki jest sens remontować kolej dla ukraińców? Polska powinna wspierać Polaków, a nie ukraińcow. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 12:28
0
Przecież do Zamościa niewiele osób jeżdzi koleją, czy po remoncie coś się zmieni? powinni raczej remontować linie bardziej obciążone np Lublin- Dorohusk!
Avatar
harry / 8 listopada 2017 o 06:48
0
undefined napisał:
Super tempo prace przedprojektowe ponad 1,5 roku potem pewnie projektowe rok i na koniec budowa akurat w 2022 roku ukończą budowę.
 zakończenie budowy w 2025r. Oczywiście wg. planów, bo w rzeczywistości pewnie będzie 2030. Tempo zawrotne
Avatar
Henio / 6 listopada 2017 o 23:33
0
A co, zamiast czystrzego powietrza masz brudniejrze?
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 23:12
0
Wojna pcheł. No, ale że jestem Chełmianinem, to może stanę w obronie regionu. Skoro ktoś pisze pół miliona, to nie powinien się wstydzić słowa ćwierć miliona. A teraz porownaj kolego powierzchnie obu byłych województw. Prawda, że już te pół miliona wyglada podobnie do chełmskiej ćwierci? Nie ma co ukrywać obydwa miasta są podobne i prsez ostatnie lata wyssysano z nich środki finansowe, ktore wpakowano w przecudny Lublin. Nawet ja już w Chełmie nie mieszkam, a mam meldunek. To samo dotyczy Zamościa. Te wszystkie dane są o kant d... Teraz trzeba walczyć o ekspresówki i inne bonusy. Zobaczcie jakie ogłoszenia o pracę są w waszych regionach? Jest kierownik produkcji lub germanista? A teraz wrzućcie to zapytanie na Śląsk. To jest dopiero METROPOLIA. Przez godzinę jazdy autostradą widać światła miast. Żeby jeszcze powietrze było tutaj czystrze. No, ale wszystkiego nie można mieć.
Wojna pcheł. No, ale że jestem Chełmianinem, to może stanę w obronie regionu. Skoro ktoś pisze pół miliona, to nie powinien się wstydzić słowa ćwierć miliona. A teraz porownaj kolego powierzchnie obu byłych województw. Prawda, że już te pół miliona wyglada podobnie do chełmskiej ćwierci? Nie ma co ukrywać obydwa miasta są podobne i prsez ostatnie lata wyssysano z nich środki finansowe, ktore wpakowano w przecudny Lublin. Nawet ja już w Chełmie nie mieszkam, a mam meldunek. To samo dotyczy Zamościa. Te wszystkie dane są o kant d... Teraz trze... rozwiń
Avatar
aquila / 6 listopada 2017 o 16:39
0
aaaa napisał:
zibi napisał:
undefined napisał:
 Powinni zrobić bezpośrednie połączenie do Biłgoraja. Od kiedy mściwie PO zredukowało pozycję Chełma w woj. lubelskim do podległej mieściny pod miasto Króla Wódy z dildo w ręku. Chełmski oddział ZUSu podlega pod... Biłgoraj. Dziekujemy ci Platformo! Nie ma bezpośredniego połączenia Biłgoraj-Chełm, ale jest Biłgoraj-Zamość i Biłgoraj-Lublin. Kiedy PiS naprawi ten błąd i przywróci należne miejsce chełmskim instytucjom?
No i co z tego? Inspektorat wam zostawili, powinno wystarczyć. Chyba nie zaprzeczysz, że Chełm to mieścinka? Tam przecież nie ma nawet instytucji ponad powiatowych. Cieszcie się, że macie chociaż powiat grodzki bo i jego mogli wam zabrać. Zobacz co jest w Zamościu, a czego brak w Chełmie. W Zamościu jest Sąd Okręgowy w Chełmie brak, jest sąd pracy i sąd gospodarczy - w Chełmie brak, jest Prokuratura Okręgowa - w Chełmie brak, jest w podzamojskim Biłgoraju oddział ZUS, w Chełmie brak, jest diecezja zamojsko-lubaczowska - w Chełmie brak (jesteście pod Lublinem). Nawet PGE w Chełmie podlega pod Zamość, więc jak dostajesz pisemko za prad to wystawiają je w Zamościu :) Mam wymieniać dalej? Chyba nie muszę.
To teraz napisz dlaczego tak jest? Bo mieliście lobby silniejsze i tyle. Przez wiele lat Zamośc miał 1000 mieszkańców mniej od Chełma a dopiero teraz raptem 200-300 osób więcej ma zameldowanych. Ależ to metropolia wielka buchchchaaaa. Jak Chełm nazywasz miescinką to wynika z tego że Zamośc też nią jest.
Ja nie twierdzę, że Zamość jest metropolią, jest mieściną jakich wiele. Pamiętaj jednak, że sam wskaźnik ludności miasta to nie wszystko przy takich decyzjach czy to organów państwowych czy instytucji czy nawet biznesu jak sklepy czy galerie. Zobacz. Według danych GUS za zeszły rok Zamość ma 64 746, zaś Chełm ma 63 949. Różnica niby niewielka ale jednak wychodzi, że Zamość jest drugim co do wielkości miastem Lubelszczyzny. Zaś same powiaty Zamojski ma 108 038, natomiast Chełmski już tylko 79 239. Nawet porównując dawne województwa Zamojskie i Chełmskie zobaczysz, że zamojskie miało 489 300 mieszkańców - a wiec prawie pół miliona, zaś chełmskie zaledwie 248 800. To kolosalna różnica, bo wliczamy to również region w Chełmski co wliczysz? Włodawę, Dorohusk i co jeszcze? Może mały Rejowiec i tyle. Ile to daje mieszkańców? Mało. Zaś na Zamojszczyźnie około miejskie tereny i miasta z powiatami jak Zamość + Hrubieszów + Krasnystaw + Tomaszów Lubelski + Janów Lubelski + Biłgoraj. Policz same miasta, a później oddaj ludność powiatów. W Chełmie tyle nie nazbieracie. Nawet byłe województwo Chełmskie miała o połowę mniej ludności niż Zamojskie. To o czymś świadczy. To świadczy, że region był i jest dużo mniejszy.
Ja nie twierdzę, że Zamość jest metropolią, jest mieściną jakich wiele. Pamiętaj jednak, że sam wskaźnik ludności miasta to nie wszystko przy takich decyzjach czy to organów państwowych czy instytucji czy nawet biznesu jak sklepy czy galerie. Zobacz. Według danych GUS za zeszły rok Zamość ma 64 746, zaś Chełm ma 63 949. Różnica niby niewielka ale jednak wychodzi, że Zamość jest drugim co do wielkości miastem Lubelszczyzny. Zaś same powiaty Zamojski ma 108 038, natomiast Chełmski już tylko 79 239. Nawet porównując dawne wojew... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 12:22
0
a co w Żulinie będą modernizować? przecież tam stacje zburzyli.
Avatar
gs / 6 listopada 2017 o 12:17
0
Nieprawda że Chełm nie jest miastem diecezjalnym, jest i to podwójnie. Od XIII wieku -jest siedzibą diecezji prawosławnej, a od XV w - dieciezji Rzymsko - katolickiej. Co prawda ostatnio nie obsadzonej, a więc tytularnej ,n ale wszystko przed nami. Biednym zamościakom szpital ufundował biskup chełmski, a póżniej rzymski. Dumni chełmiacy wybudowali sobie sami nie chcąc żebrać u biskupów>
Avatar
aaaa / 6 listopada 2017 o 09:13
0
zibi napisał:
undefined napisał:
Powinni zrobić bezpośrednie połączenie do Biłgoraja. Od kiedy mściwie PO zredukowało pozycję Chełma w woj. lubelskim do podległej mieściny pod miasto Króla Wódy z dildo w ręku. Chełmski oddział ZUSu podlega pod... Biłgoraj. Dziekujemy ci Platformo! Nie ma bezpośredniego połączenia Biłgoraj-Chełm, ale jest Biłgoraj-Zamość i Biłgoraj-Lublin. Kiedy PiS naprawi ten błąd i przywróci należne miejsce chełmskim instytucjom?
No i co z tego? Inspektorat wam zostawili, powinno wystarczyć. Chyba nie zaprzeczysz, że Chełm to mieścinka? Tam przecież nie ma nawet instytucji ponad powiatowych. Cieszcie się, że macie chociaż powiat grodzki bo i jego mogli wam zabrać. Zobacz co jest w Zamościu, a czego brak w Chełmie. W Zamościu jest Sąd Okręgowy w Chełmie brak, jest sąd pracy i sąd gospodarczy - w Chełmie brak, jest Prokuratura Okręgowa - w Chełmie brak, jest w podzamojskim Biłgoraju oddział ZUS, w Chełmie brak, jest diecezja zamojsko-lubaczowska - w Chełmie brak (jesteście pod Lublinem). Nawet PGE w Chełmie podlega pod Zamość, więc jak dostajesz pisemko za prad to wystawiają je w Zamościu :) Mam wymieniać dalej? Chyba nie muszę.
 To teraz napisz dlaczego tak jest? Bo mieliście lobby silniejsze i tyle. Przez wiele lat Zamośc miał 1000 mieszkańców mniej od Chełma a dopiero teraz raptem 200-300 osób więcej ma zameldowanych. Ależ to metropolia wielka buchchchaaaa. Jak Chełm nazywasz miescinką to wynika z tego że Zamośc też nią jest.
 To teraz napisz dlaczego tak jest? Bo mieliście lobby silniejsze i tyle. Przez wiele lat Zamośc miał 1000 mieszkańców mniej od Chełma a dopiero teraz raptem 200-300 osób więcej ma zameldowanych. Ależ to metropolia wielka buchchchaaaa. Jak Chełm nazywasz miescinką to wynika z tego że Zamośc też nią jest. rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 22:44
0
a dobra zmiana wŁaŚnie przepycha nowĄ ustawĘ o epidemiach – nie chcesz przymusowych szczepieŃ na grypĘ? wyŚlij uwagi! ***stopnop.com.pl/nowa-ustawa-o-epidemiach/
Avatar
aqua / 8 listopada 2017 o 14:46
0
undefined napisał:
Przecież do Zamościa niewiele osób jeżdzi koleją, czy po remoncie coś się zmieni? powinni raczej remontować linie bardziej obciążone np Lublin- Dorohusk!
 Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Skoro region zamojski większą aglomeracją niż chełmski? Przez zły stan kolei. Raz bilety są drogie, warunki jazdy złe i do tego czas przejazdu za długi. Dlatego ludzie wolą już busy. W końcu przez to rząd poszedł po rozum do głowy i zamierza zmienić ten stan rzeczy. Co do Chełma i Dorohuska, to powiedz mi jaki jest sens remontować kolej dla ukraińców? Polska powinna wspierać Polaków, a nie ukraińcow.
 Zastanawiałeś się dlaczego tak jest? Skoro region zamojski większą aglomeracją niż chełmski? Przez zły stan kolei. Raz bilety są drogie, warunki jazdy złe i do tego czas przejazdu za długi. Dlatego ludzie wolą już busy. W końcu przez to rząd poszedł po rozum do głowy i zamierza zmienić ten stan rzeczy. Co do Chełma i Dorohuska, to powiedz mi jaki jest sens remontować kolej dla ukraińców? Polska powinna wspierać Polaków, a nie ukraińcow. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 12:28
0
Przecież do Zamościa niewiele osób jeżdzi koleją, czy po remoncie coś się zmieni? powinni raczej remontować linie bardziej obciążone np Lublin- Dorohusk!
Avatar
harry / 8 listopada 2017 o 06:48
0
undefined napisał:
Super tempo prace przedprojektowe ponad 1,5 roku potem pewnie projektowe rok i na koniec budowa akurat w 2022 roku ukończą budowę.
 zakończenie budowy w 2025r. Oczywiście wg. planów, bo w rzeczywistości pewnie będzie 2030. Tempo zawrotne
Avatar
Henio / 6 listopada 2017 o 23:33
0
A co, zamiast czystrzego powietrza masz brudniejrze?
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 23:12
0
Wojna pcheł. No, ale że jestem Chełmianinem, to może stanę w obronie regionu. Skoro ktoś pisze pół miliona, to nie powinien się wstydzić słowa ćwierć miliona. A teraz porownaj kolego powierzchnie obu byłych województw. Prawda, że już te pół miliona wyglada podobnie do chełmskiej ćwierci? Nie ma co ukrywać obydwa miasta są podobne i prsez ostatnie lata wyssysano z nich środki finansowe, ktore wpakowano w przecudny Lublin. Nawet ja już w Chełmie nie mieszkam, a mam meldunek. To samo dotyczy Zamościa. Te wszystkie dane są o kant d... Teraz trzeba walczyć o ekspresówki i inne bonusy. Zobaczcie jakie ogłoszenia o pracę są w waszych regionach? Jest kierownik produkcji lub germanista? A teraz wrzućcie to zapytanie na Śląsk. To jest dopiero METROPOLIA. Przez godzinę jazdy autostradą widać światła miast. Żeby jeszcze powietrze było tutaj czystrze. No, ale wszystkiego nie można mieć.
Wojna pcheł. No, ale że jestem Chełmianinem, to może stanę w obronie regionu. Skoro ktoś pisze pół miliona, to nie powinien się wstydzić słowa ćwierć miliona. A teraz porownaj kolego powierzchnie obu byłych województw. Prawda, że już te pół miliona wyglada podobnie do chełmskiej ćwierci? Nie ma co ukrywać obydwa miasta są podobne i prsez ostatnie lata wyssysano z nich środki finansowe, ktore wpakowano w przecudny Lublin. Nawet ja już w Chełmie nie mieszkam, a mam meldunek. To samo dotyczy Zamościa. Te wszystkie dane są o kant d... Teraz trze... rozwiń
Avatar
aquila / 6 listopada 2017 o 16:39
0
aaaa napisał:
zibi napisał:
undefined napisał:
 Powinni zrobić bezpośrednie połączenie do Biłgoraja. Od kiedy mściwie PO zredukowało pozycję Chełma w woj. lubelskim do podległej mieściny pod miasto Króla Wódy z dildo w ręku. Chełmski oddział ZUSu podlega pod... Biłgoraj. Dziekujemy ci Platformo! Nie ma bezpośredniego połączenia Biłgoraj-Chełm, ale jest Biłgoraj-Zamość i Biłgoraj-Lublin. Kiedy PiS naprawi ten błąd i przywróci należne miejsce chełmskim instytucjom?
No i co z tego? Inspektorat wam zostawili, powinno wystarczyć. Chyba nie zaprzeczysz, że Chełm to mieścinka? Tam przecież nie ma nawet instytucji ponad powiatowych. Cieszcie się, że macie chociaż powiat grodzki bo i jego mogli wam zabrać. Zobacz co jest w Zamościu, a czego brak w Chełmie. W Zamościu jest Sąd Okręgowy w Chełmie brak, jest sąd pracy i sąd gospodarczy - w Chełmie brak, jest Prokuratura Okręgowa - w Chełmie brak, jest w podzamojskim Biłgoraju oddział ZUS, w Chełmie brak, jest diecezja zamojsko-lubaczowska - w Chełmie brak (jesteście pod Lublinem). Nawet PGE w Chełmie podlega pod Zamość, więc jak dostajesz pisemko za prad to wystawiają je w Zamościu :) Mam wymieniać dalej? Chyba nie muszę.
To teraz napisz dlaczego tak jest? Bo mieliście lobby silniejsze i tyle. Przez wiele lat Zamośc miał 1000 mieszkańców mniej od Chełma a dopiero teraz raptem 200-300 osób więcej ma zameldowanych. Ależ to metropolia wielka buchchchaaaa. Jak Chełm nazywasz miescinką to wynika z tego że Zamośc też nią jest.
Ja nie twierdzę, że Zamość jest metropolią, jest mieściną jakich wiele. Pamiętaj jednak, że sam wskaźnik ludności miasta to nie wszystko przy takich decyzjach czy to organów państwowych czy instytucji czy nawet biznesu jak sklepy czy galerie. Zobacz. Według danych GUS za zeszły rok Zamość ma 64 746, zaś Chełm ma 63 949. Różnica niby niewielka ale jednak wychodzi, że Zamość jest drugim co do wielkości miastem Lubelszczyzny. Zaś same powiaty Zamojski ma 108 038, natomiast Chełmski już tylko 79 239. Nawet porównując dawne województwa Zamojskie i Chełmskie zobaczysz, że zamojskie miało 489 300 mieszkańców - a wiec prawie pół miliona, zaś chełmskie zaledwie 248 800. To kolosalna różnica, bo wliczamy to również region w Chełmski co wliczysz? Włodawę, Dorohusk i co jeszcze? Może mały Rejowiec i tyle. Ile to daje mieszkańców? Mało. Zaś na Zamojszczyźnie około miejskie tereny i miasta z powiatami jak Zamość + Hrubieszów + Krasnystaw + Tomaszów Lubelski + Janów Lubelski + Biłgoraj. Policz same miasta, a później oddaj ludność powiatów. W Chełmie tyle nie nazbieracie. Nawet byłe województwo Chełmskie miała o połowę mniej ludności niż Zamojskie. To o czymś świadczy. To świadczy, że region był i jest dużo mniejszy.
Ja nie twierdzę, że Zamość jest metropolią, jest mieściną jakich wiele. Pamiętaj jednak, że sam wskaźnik ludności miasta to nie wszystko przy takich decyzjach czy to organów państwowych czy instytucji czy nawet biznesu jak sklepy czy galerie. Zobacz. Według danych GUS za zeszły rok Zamość ma 64 746, zaś Chełm ma 63 949. Różnica niby niewielka ale jednak wychodzi, że Zamość jest drugim co do wielkości miastem Lubelszczyzny. Zaś same powiaty Zamojski ma 108 038, natomiast Chełmski już tylko 79 239. Nawet porównując dawne wojew... rozwiń
Avatar
qqazz / 6 listopada 2017 o 16:29
-1
gs napisał:
Nieprawda że Chełm nie jest miastem diecezjalnym, jest i to podwójnie. Od XIII wieku -jest siedzibą diecezji prawosławnej, a od XV w - dieciezji Rzymsko - katolickiej. Co prawda ostatnio nie obsadzonej, a więc tytularnej ,n ale wszystko przed nami. Biednym zamościakom szpital ufundował biskup chełmski, a póżniej rzymski. Dumni chełmiacy wybudowali sobie sami nie chcąc żebrać u biskupów>
@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% } Co nie zmienia faktu, że takowa nie istnieje. Została zamknięta dokładnie w 1807 roku, a więc bardzo dawno i do tej pory nikt nawet nie myślał o jej przywróceniu. Zaś biskupstwo tytularne to jedynie nawiązywanie do tradycji i musi je otrzymać każdy biskup pomocniczy, a więc ilu masz biskupów pomocniczych tak każdy ma tytuł jakiejś nieistniejącej diecezji... O powrocie możesz pomarzyć, ziemia chełmska się wyludniła niestety. Dodatkowo nie ma już w Polsce terenów za Bugiem aby rozciągnąć na nie zasięg diecezji, a na zachód, południe czy północ diecezji by nie rozciągnęli... Ufundowanie szpitala? Pijesz do szpitala papieskiego? No tak, szpital został wybudowany z pieniędzy publicznych, a jedynie za sprawą starań biskupa lubelskiego otrzymał dofinansowanie od rządu włoskiego na sam sprzęt (wyposażenie). Wasz szpital w Chełmie nie powstał z bo ludzie sami sobie bo wybudowali, tylko powstał z pieniędzy publicznych, a więc złożyli się na niego w całej Polsce. Ale tłumacz sobie to jak chcesz...
@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% } Co nie zmienia faktu, że takowa nie istnieje. Została zamknięta dokładnie w 1807 roku, a więc bardzo dawno i do tej pory nikt nawet nie myślał o jej przywróceniu. Zaś biskupstwo tytularne to jedynie nawiązywanie do tradycji i musi je otrzymać każdy biskup pomocniczy, a więc ilu masz biskupów pomocniczych tak każdy ma tytuł jakiejś nieistniejącej diecezji... O powrocie możesz pomarzyć, ziemia chełmska się wyludniła niestety. Dodatkowo nie ma już w Polsce ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 16:25
-1
Nie ma co mędrkować za PO-ZSL Chełm był gnębiony i degradowany. Mam nadzieję, że rzecznik rządu zauważył ten stan. Podporzadkowanie biłgorajowi było i jest bardzo wymowne. Grabczuk skutecznie blokował wybudowania centrum handlowego, gdy budowano je w okolicy na potęgę. Dziwi mnie, że Fiszowa poszła tą samą drogą co poprzednik. Dlaczego nasse miasto nie miałoby przechwytywać "turystów" z Ukrainy. Dobrze, że wreszcie powstają w mieście supermarkety budowlane. Teraz powinniśmy wesprzeć Włodawę w otwarciu przejścia z Białorusią. Gdy powstanie u nas wreszcie galeria handlowa, to i ich to przyciągnie.
Nie ma co mędrkować za PO-ZSL Chełm był gnębiony i degradowany. Mam nadzieję, że rzecznik rządu zauważył ten stan. Podporzadkowanie biłgorajowi było i jest bardzo wymowne. Grabczuk skutecznie blokował wybudowania centrum handlowego, gdy budowano je w okolicy na potęgę. Dziwi mnie, że Fiszowa poszła tą samą drogą co poprzednik. Dlaczego nasse miasto nie miałoby przechwytywać "turystów" z Ukrainy. Dobrze, że wreszcie powstają w mieście supermarkety budowlane. Teraz powinniśmy wesprzeć Włodawę w otwarciu przejścia z Białorusią. Gdy po... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 12:22
0
a co w Żulinie będą modernizować? przecież tam stacje zburzyli.
Avatar
gs / 6 listopada 2017 o 12:17
0
Nieprawda że Chełm nie jest miastem diecezjalnym, jest i to podwójnie. Od XIII wieku -jest siedzibą diecezji prawosławnej, a od XV w - dieciezji Rzymsko - katolickiej. Co prawda ostatnio nie obsadzonej, a więc tytularnej ,n ale wszystko przed nami. Biednym zamościakom szpital ufundował biskup chełmski, a póżniej rzymski. Dumni chełmiacy wybudowali sobie sami nie chcąc żebrać u biskupów>
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej
23 września 2018, 17:00

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 23 września o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert chóralny Barwy folkloru.

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 1 0

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program]
27 września 2018, 18:00

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program] 0 0

W remontowanym od prawie roku Muzeum – Zespół Synagogalny trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko ma być gotowe przed tegorocznym, trzydniowym XIX Festiwalem Trzech Kultur, który rozpocznie się 27 września

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim
23 września 2018, 16:00

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim 0 0

W niedzielę w Radzyniu Podlaskim będzie się można spotkać z Markiem Niedźwieckim. Legenda radiowej "Trójki" to również autor książki "Australijczyk".

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata 4 7

W końcu minionego tygodnia nieznani sprawcy zniszczyli wyborczy billboard Dariusza Grabczuka, kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Chełma. Koalicyjny Komitet Wyborczy złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie 0 0

Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, członek amerykańskiej galerii sław i medalista międzynarodowych imprez – Tomasz Wójtowicz obchodzi w tym roku swoje 65. urodziny. Lublinian będzie świętował 20 września na sportowo, podczas „Lubelskie CUP. Tomasz Wójtowicz zaprasza”.

20. Święto Jesieni w Kazimierzu
23 września 2018, 10:00

20. Święto Jesieni w Kazimierzu 9 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 20 w Kazimierzu Dolnym zorganizowane zostanie wielkie Święto Jesieni, obfitujące w kiermasze produktów regionalnych i rękodzieła ludowego. Wydarzenie odbędzie się 23 września o godz. 10 przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym
22 września 2018, 14:00

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. 22 września o godz. 14 w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy prac Tomasza Owczarskiego Codzienność.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem?

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem? 4 1

Pierwsze spotkania finałowe na trzech poziomach rozgrywkowych w Polsce dały odpowiedzi na kilka pytań, ale pozostawiły też tyle samo niedopowiedzeń. Mało komfortowa wydaje się być sytuacja, w której znaleźli się żużlowcy Speed Car Motoru Lublin

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki
aktualizacja

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki 71 15

Odporną na antybiotyki Klebsiellę pneumoniae, nazywaną superbakterią New Delhi wykryto u pacjenta oddziału nefrologicznego SPSK4 w Lublinie.

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200"
galeria

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200" 4 2

– Jeszcze rok temu mógłbym powiedzieć, że jesteśmy tutaj w mniejszości. Dziś już nie. Dziś większość ludzi na świecie jest podłączonych do internetu. A w ramach jednego z projektów w ciągu 18 miesięcy zostanie do niego podłączone kolejny miliard – mówił Yuri Drabent, którego „sesja motywacyjna” poświęcona przykładom postępu technologicznego, które zmieniają świat, otwierała drugi dzień II Europejskiego Kongresu Innowacji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok 5 6

Z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości dwa miejskie autobusy zyskały okolicznościowe graffiti. Ale sam prezes MZK przyznaje że autobusy pojeżdżą co najwyżej rok na bialskich ulicach.

WKPR Wesoła Warszawa – MKS AZS UMCS 30:20. Falstart lublinianek

WKPR Wesoła Warszawa – MKS AZS UMCS 30:20. Falstart lublinianek 0 0

Niespodziewana porażka AZS UMCS Lublin. Podopieczne Patryka Maliszewskiego przegrały na wyjeździe z WKPR Wesoła Warszawa

Samochody miały jeździć bocznymi uliczkami. Mieszkańcy zaprotestowali. Objazdów nie ma

Samochody miały jeździć bocznymi uliczkami. Mieszkańcy zaprotestowali. Objazdów nie ma 0 14

Przez protest mieszkańców dzielnicy Za Cukrownią wstrzymano wprowadzenie objazdów przy skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną. Cały ruch miał tu trafić na boczne uliczki: Włościańską, Dzierżawną, Betonową i Ciepłą. Ich mieszkańcom bardzo się to nie spodobało