Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2017 r.
19:00

Ruszyła rozbiórka peronów na stacji Lublin. Budynek dworca też będzie przebudowany

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 35 A A

Ponad rok utrudnień czeka podróżnych odjeżdżających ze stacji Lublin, gdzie zaczęła się już rozbiórka peronów. Kolej planuje urządzenie tutaj tymczasowego miejsca odjazdu pociągów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace związane są z przebudową torów biegnących w kierunku Warszawy. Na całym szlaku odnowione zostaną stacje i przystanki kolejowe. Takie prace właśnie ruszyły na stacji Lublin, gdzie robotnicy zamknęli jeden z peronów, a jego rozbiórkę zaczęli od demontażu zadaszenia. Stalowe szczypce kawałek po kawałku niszczą starą wiatę.

– Organizujemy przebudowę w taki sposób, aby utrudnienia dla podróżnych były jak najmniejsze. Będzie to możliwe m.in. dzięki budowie peronu tymczasowego – zapowiada Łukasz Kwasiborski ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Obecnie ustalana jest najlepsza jego lokalizacja.

W pierwszym etapie odnowiony ma być peron 3 i połowa peronu 2, a później pozostałe. – Roboty w Lublinie planujemy zakończyć w styczniu 2019 r. – dodaje Kwasiborski. – Wszystkie perony zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, wyposażone w nowe ławki i kosze na śmieci, stacja zyska również nowe czytelne oznakowanie.

Każdy z odnowionych peronów będzie mieć osobne zadaszenie, chociaż początkowo planowano, że przykryje je wspólna hala. Ostatecznie kolej wybrała tańszy wariant tłumacząc, że ewentualne korzyści z budowy hali nie byłyby wcale aż tak duże.

W tym samym czasie, co odnowione perony przy Dworcu Głównym, gotowy ma być także nowy przystanek kolejowy na wysokości os. Poręba, a konkretnie niedaleko ul. Granitowej. Między dwoma torami powstanie tu jeden peron, do którego dotrzemy tunelem w nasypie. Na peron będzie można dotrzeć windą, zaś tunel będzie kończyć się w lesie, co powinno ułatwić dojście na spacer po Starym Gaju.

Tymczasem PKP ogłosiły już przetarg na projekt przebudowy dworca Lublin. Zamawiana dokumentacja ma powstać w 1,5 roku. Wybierając jej wykonawcę kolej będzie się kierować wyłącznie ceną. Mają wygrać najtańsi architekci. Kolej wymaga, by w projekcie uwzględniono m.in. zadaszony parking dla rowerów, prysznic dla podróżnych, czy miejsce do zamontowania w przyszłości ładowarki do samochodów elektrycznych.

Polskie Koleje Państwowe nie informują na razie o możliwym terminie zaczęcia i zakończenia przebudowy. Jednak nie wykluczają, że prace będą się wiązały z przeniesieniem obsługi podróżnych do dworca tymczasowego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 02:56
+1
Wspólna hala powinna byc a nie znowu ta barachołka , wsyd!!!
Avatar
rh5 / 2 listopada 2017 o 22:40
+1
A mi to tchnie "wczesnym gierkiem". Prowizorka i najtańsze ceny, rezygnacja z zadaszenia nad wszystkimi peronami to jakaś kicha taka "bylejakość". W naszym klimacie to konieczność. W Budapeszcie Keleti pályaudvar (Wschodni Dworzec Kolejowy) zadaszony był jeszcze za cesarza a klimat mają trochę łagodniejszy. A może ktoś pomylił rozwój komunikacji i wymyślił że jak elektryczne samochody będą jeżdziły to po kiego grzyba rozwijać kolej. O Kolejach Szybkich nie wspomnę bo by się decydenci schlastali a mnie uznali za heretyka.
Avatar
Józef / 14 maja 2018 o 18:23
0
Brak Hali na wszytkie perony to jest kpina i arogancja dla podróżnych z lubelskiego pytam gdzie są poslowie z lubelskiego skandal i chanba
Avatar
xn / 6 listopada 2017 o 00:26
0
Brak zadaszenia to kpina! Co na to władze miasta? Nie chcemy prowizorki i roboty na odpier.... Wspólny dach nad wszystkimi peronami !!!!!!!;
Avatar
Barany / 5 listopada 2017 o 22:39
0
Meeeee!
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 20:47
0
Wiatę niech postawią w Warszawie! Skandal!!!!
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 23:27
0
Znowu jedyne kryterium wygrania przetargu to CENA. Najtańsza! :-(
Avatar
ScenariuszRzeczywistosciAlterNatywnej / 3 listopada 2017 o 15:50
0
Niech nie biora tego do siebie personalnie, na pewno w tej firmie pracuja wspaniali i serdeczni ludzie, jednak firma sama w sobie, ma bardzo negatywny odbiór, jest nisko oceniana, bardzo chciałbym, żeby Francuzi, Włosi, lub Niemcy, albo nawet Czesi, przejęli PKP w regionie, chetnie dopłacę, żeby widzieć jak zdejmują z dworców szyldy "PKP".
Łezka się w oku zakręci, ludzie zaczną płakać ze szczęścia. W mojej ocenie zastany w "RP3.0r2017" "układ kolejowy" trzyma się mocniej niż złóż ropy, chałwy i ga3u dzisiejszy Władca Federacji Rosyjskiej AD 2017, i napewno mocniej niz Kanclerz Merkel polityki Austerity. Po następnym rozbiorze zdejmą oczywiście nie tylko szyld, ale też zmienią rozstaw osi. Jeśli PKP sie nie dalej zmieni, to musimy odłozyc PKP na boczny tor, zachęcać potencjalnych klientów, aby wybierali inne środki komunikacji, również Holdingi Zagraniczne. Nastepnie obserwować, aż PKP sie wykrwawia w regionie, nastepnie upada i bankrutuje. Tylko z Upadku, może Odrodzić sie Nowa Kolej. A Nowa Kolej Będzie Piękna. Nowoczesna. Jej pociągi będa mknąć z szybkoscia dźwięku, w ciszy, na poduszkach elektromagnetycznych, będa mknąć nie wśród ruin, tylko wśród kwiatów, drzew, i czystych zadbanych szlaków. A w środku szczęśliwi ludzie, mozliwe, że nawet Europejczycy...
Łezka się w oku zakręci, ludzie zaczną płakać ze szczęścia. W mojej ocenie zastany w "RP3.0r2017" "układ kolejowy" trzyma się mocniej niż złóż ropy, chałwy i ga3u dzisiejszy Władca Federacji Rosyjskiej AD 2017, i napewno mocniej niz Kanclerz Merkel polityki Austerity. Po następnym rozbiorze zdejmą oczywiście nie tylko szyld, ale też zmienią rozstaw osi. Jeśli PKP sie nie dalej zmieni, to musimy odłozyc PKP na boczny tor, zachęcać potencjalnych klientów, aby wybierali inne środki komunikacji, również Holding... rozwiń
Avatar
PatriotaAleNieDotegoStopniaByWierzyćwPKP / 3 listopada 2017 o 15:30
0
o napisał:
A oto moja analiza:
o napisał:
^^ dokładnie, nie ma w tym kraju instytucji bardziej ostentacyjnie dzielącej kraj na lepsze i gorsze regiony niż PKP. Dla wszystkich firm komercyjnych Lublin jest normalnym, atrakcyjnym rynkiem, gdzie są konsumenci i pieniądze. 
o napisał:
1.REFERENDUM LUBELSKIE nad Prywatyzacją PKP.
o napisał:
2. Wydzielić całość PKP, (infrastrukturę, nieruchomości, utrzymanie i inne assety) z Województwa Lubelskiego.
o napisał:
3.Ogłosić Przetarg.
o napisał:
4.Dopłacić Deutsche Bahn, żeby to przejęli, albo TGV. Albo od biedy Trenni Italia.
o napisał:
5. (ERA GSM przejeta przez T-Mobile to Sukces), (TP SA też przecież Orange też sie opłaciła).
o napisał:
Sprzedajmy całą lubelską PKP, nawet Chińczykom, niech zrobią swój REBRANDING na np. "Zhōngguó Tiělù". 
o napisał:
Osobiście, oprócz znanych nam Amber Gold i Enron, nie znam żadnej innej firmy, która miałaby gorszą markę, słabszą obsługę, i większe zaniedbania niż PKP. Zlikwidowac Monopoliste!
o napisał:
Dla PKP - region 2 kategorii, gdzie robi się wielką łaskę że postawią nowe daszki na peronach i w mediach będą to potem przedstawiać jako dopust Boży i inwestycję stulecia.
o napisał:
Drugiej kategorii, bo na Zachodzie kraju PKP na siłe dokłada $$$, aby pokazac zachodnim sasiadom, że nie jest gorsza od Koleji Pruskiej. A gorsza jest. Organoleptycznie to badziewiarska firma, jeżdżą gratami, rozcinaja delikatną tkankę miast swoimi trakcjami, a dookoła zbieraja sie menele, chwasty, i śmieci.
o napisał:
 Pieniądze są wydawane na błyszczące biurowce PKP w Warszawie Zachodniej i na olbrzymie, przeskalowane dworce w Łodzi.
 To prawda. Jeśli przeliczymy oficjalną ilość mieszkańców miasta, to Łódź na pewno otrzymuje kilka razy więcej więcej wolumenu inwestycji z PKP. Coś tu nie gra. Bo nie dość, że zagęszczenie sieci kolejowej w kraju nie zmieniło się od czasów Marszałka Piłsudskiego, to utrzymanie tych sieci za zachodzie pochłania lwią część budżetu. A zaniedbania z tej strony Wisły, bardzo źle swiadczą o PKP. Niech nie biora tego do siebie personalnie, na pewno w tej firmie pracuja wspaniali i serdeczni ludzie, jednak firma sama w sobie, ma bardzo negatywny odbiór, jest nisko oceniana, bardzo chciałbym, żeby Francuzi, Włosi, lub Niemcy, albo nawet Czesi, przejęli PKP w regionie, chetnie dopłacę, żeby widzieć jak zdejmują z dworców szyldy "PKP".
 To prawda. Jeśli przeliczymy oficjalną ilość mieszkańców miasta, to Łódź na pewno otrzymuje kilka razy więcej więcej wolumenu inwestycji z PKP. Coś tu nie gra. Bo nie dość, że zagęszczenie sieci kolejowej w kraju nie zmieniło się od czasów Marszałka Piłsudskiego, to utrzymanie tych sieci za zachodzie pochłania lwią część budżetu. A zaniedbania z tej strony Wisły, bardzo źle swiadczą o PKP. Niech nie biora tego do siebie personalnie, na pewno w tej firmie pracuja wspaniali i serdeczni ludzie, jednak firma sama w sobie, ma bar... rozwiń
Avatar
gvhy / 3 listopada 2017 o 13:46
0
Hala i tylko hala! Nie żadne zadaszenia. Dlaczego u Nas musi być "aby było"?!
Avatar
Józef / 14 maja 2018 o 18:23
0
Brak Hali na wszytkie perony to jest kpina i arogancja dla podróżnych z lubelskiego pytam gdzie są poslowie z lubelskiego skandal i chanba
Avatar
xn / 6 listopada 2017 o 00:26
0
Brak zadaszenia to kpina! Co na to władze miasta? Nie chcemy prowizorki i roboty na odpier.... Wspólny dach nad wszystkimi peronami !!!!!!!;
Avatar
Barany / 5 listopada 2017 o 22:39
0
Meeeee!
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 20:47
0
Wiatę niech postawią w Warszawie! Skandal!!!!
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 23:27
0
Znowu jedyne kryterium wygrania przetargu to CENA. Najtańsza! :-(
Avatar
ScenariuszRzeczywistosciAlterNatywnej / 3 listopada 2017 o 15:50
0
Niech nie biora tego do siebie personalnie, na pewno w tej firmie pracuja wspaniali i serdeczni ludzie, jednak firma sama w sobie, ma bardzo negatywny odbiór, jest nisko oceniana, bardzo chciałbym, żeby Francuzi, Włosi, lub Niemcy, albo nawet Czesi, przejęli PKP w regionie, chetnie dopłacę, żeby widzieć jak zdejmują z dworców szyldy "PKP".
Łezka się w oku zakręci, ludzie zaczną płakać ze szczęścia. W mojej ocenie zastany w "RP3.0r2017" "układ kolejowy" trzyma się mocniej niż złóż ropy, chałwy i ga3u dzisiejszy Władca Federacji Rosyjskiej AD 2017, i napewno mocniej niz Kanclerz Merkel polityki Austerity. Po następnym rozbiorze zdejmą oczywiście nie tylko szyld, ale też zmienią rozstaw osi. Jeśli PKP sie nie dalej zmieni, to musimy odłozyc PKP na boczny tor, zachęcać potencjalnych klientów, aby wybierali inne środki komunikacji, również Holdingi Zagraniczne. Nastepnie obserwować, aż PKP sie wykrwawia w regionie, nastepnie upada i bankrutuje. Tylko z Upadku, może Odrodzić sie Nowa Kolej. A Nowa Kolej Będzie Piękna. Nowoczesna. Jej pociągi będa mknąć z szybkoscia dźwięku, w ciszy, na poduszkach elektromagnetycznych, będa mknąć nie wśród ruin, tylko wśród kwiatów, drzew, i czystych zadbanych szlaków. A w środku szczęśliwi ludzie, mozliwe, że nawet Europejczycy...
Łezka się w oku zakręci, ludzie zaczną płakać ze szczęścia. W mojej ocenie zastany w "RP3.0r2017" "układ kolejowy" trzyma się mocniej niż złóż ropy, chałwy i ga3u dzisiejszy Władca Federacji Rosyjskiej AD 2017, i napewno mocniej niz Kanclerz Merkel polityki Austerity. Po następnym rozbiorze zdejmą oczywiście nie tylko szyld, ale też zmienią rozstaw osi. Jeśli PKP sie nie dalej zmieni, to musimy odłozyc PKP na boczny tor, zachęcać potencjalnych klientów, aby wybierali inne środki komunikacji, również Holding... rozwiń
Avatar
PatriotaAleNieDotegoStopniaByWierzyćwPKP / 3 listopada 2017 o 15:30
0
o napisał:
A oto moja analiza:
o napisał:
^^ dokładnie, nie ma w tym kraju instytucji bardziej ostentacyjnie dzielącej kraj na lepsze i gorsze regiony niż PKP. Dla wszystkich firm komercyjnych Lublin jest normalnym, atrakcyjnym rynkiem, gdzie są konsumenci i pieniądze. 
o napisał:
1.REFERENDUM LUBELSKIE nad Prywatyzacją PKP.
o napisał:
2. Wydzielić całość PKP, (infrastrukturę, nieruchomości, utrzymanie i inne assety) z Województwa Lubelskiego.
o napisał:
3.Ogłosić Przetarg.
o napisał:
4.Dopłacić Deutsche Bahn, żeby to przejęli, albo TGV. Albo od biedy Trenni Italia.
o napisał:
5. (ERA GSM przejeta przez T-Mobile to Sukces), (TP SA też przecież Orange też sie opłaciła).
o napisał:
Sprzedajmy całą lubelską PKP, nawet Chińczykom, niech zrobią swój REBRANDING na np. "Zhōngguó Tiělù". 
o napisał:
Osobiście, oprócz znanych nam Amber Gold i Enron, nie znam żadnej innej firmy, która miałaby gorszą markę, słabszą obsługę, i większe zaniedbania niż PKP. Zlikwidowac Monopoliste!
o napisał:
Dla PKP - region 2 kategorii, gdzie robi się wielką łaskę że postawią nowe daszki na peronach i w mediach będą to potem przedstawiać jako dopust Boży i inwestycję stulecia.
o napisał:
Drugiej kategorii, bo na Zachodzie kraju PKP na siłe dokłada $$$, aby pokazac zachodnim sasiadom, że nie jest gorsza od Koleji Pruskiej. A gorsza jest. Organoleptycznie to badziewiarska firma, jeżdżą gratami, rozcinaja delikatną tkankę miast swoimi trakcjami, a dookoła zbieraja sie menele, chwasty, i śmieci.
o napisał:
 Pieniądze są wydawane na błyszczące biurowce PKP w Warszawie Zachodniej i na olbrzymie, przeskalowane dworce w Łodzi.
 To prawda. Jeśli przeliczymy oficjalną ilość mieszkańców miasta, to Łódź na pewno otrzymuje kilka razy więcej więcej wolumenu inwestycji z PKP. Coś tu nie gra. Bo nie dość, że zagęszczenie sieci kolejowej w kraju nie zmieniło się od czasów Marszałka Piłsudskiego, to utrzymanie tych sieci za zachodzie pochłania lwią część budżetu. A zaniedbania z tej strony Wisły, bardzo źle swiadczą o PKP. Niech nie biora tego do siebie personalnie, na pewno w tej firmie pracuja wspaniali i serdeczni ludzie, jednak firma sama w sobie, ma bardzo negatywny odbiór, jest nisko oceniana, bardzo chciałbym, żeby Francuzi, Włosi, lub Niemcy, albo nawet Czesi, przejęli PKP w regionie, chetnie dopłacę, żeby widzieć jak zdejmują z dworców szyldy "PKP".
 To prawda. Jeśli przeliczymy oficjalną ilość mieszkańców miasta, to Łódź na pewno otrzymuje kilka razy więcej więcej wolumenu inwestycji z PKP. Coś tu nie gra. Bo nie dość, że zagęszczenie sieci kolejowej w kraju nie zmieniło się od czasów Marszałka Piłsudskiego, to utrzymanie tych sieci za zachodzie pochłania lwią część budżetu. A zaniedbania z tej strony Wisły, bardzo źle swiadczą o PKP. Niech nie biora tego do siebie personalnie, na pewno w tej firmie pracuja wspaniali i serdeczni ludzie, jednak firma sama w sobie, ma bar... rozwiń
Avatar
gvhy / 3 listopada 2017 o 13:46
0
Hala i tylko hala! Nie żadne zadaszenia. Dlaczego u Nas musi być "aby było"?!
Avatar
wąskotorowy / 3 listopada 2017 o 11:48
0
....no i kaplica,która był wybudowana z wielkim rozmachem.A dziś nieczynna..
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 11:44
0
Czy nie szkoda pieniędzy?Pociągów coraz mniej,rozkłady jazdy nie są dostosowane do potrzeb pasażerów,bilety niesamowicie drogie.Szybsze i tańsze oraz wygodniejsze są linie autobusowe (np.Polski Bus,którym do stolicy można dojechać i szybko i za złotówkę.A co do przebudowy dworca,to nie wiem jak to się ma.Jest to budynek zabytkowy i nie ma tak hop-siup z przebudową.Po przebudowie będzie gdzie nocować bezdomnym.Tak jak kiedyś w budynku zrobiono antresolę i tam raj mieli Rumuni (spali,załatwiali się,załatwiali swoje żony...)Wybudowano windę,od strony Kunickiego wybudowano wejście.Na tzw.linii zaniedbano lub zabito dechami przystanki i budynki stacyjne (bo to były robione za "komuny").Z wielkim rozmachem wybudowano przystanek kolejowy Lublin Zemborzyce i Lublin Zalew.Dzisiaj pozostały ruiny,a pociągi jeżdżą tamtędy 2 razy na dobę.Wybudowano też najnowocześniejszą w Polsce,w pełni zautomatyzowaną stację Lublin Tatary.Dziś stoją tam i rdzewieją wagony towarowe.No i mamy rozkładanie na łopatki zapoczątkowaną przez związki zawodowe (szczególnie Solidarność) i obecnie zarządzaną w większości niedouczonych PiSiorków,kolej.Niebawem i to wszystko padnie,bo kolej jest niedoinwstowana,zarządzana przez niekompetentnych indolentów
Czy nie szkoda pieniędzy?Pociągów coraz mniej,rozkłady jazdy nie są dostosowane do potrzeb pasażerów,bilety niesamowicie drogie.Szybsze i tańsze oraz wygodniejsze są linie autobusowe (np.Polski Bus,którym do stolicy można dojechać i szybko i za złotówkę.A co do przebudowy dworca,to nie wiem jak to się ma.Jest to budynek zabytkowy i nie ma tak hop-siup z przebudową.Po przebudowie będzie gdzie nocować bezdomnym.Tak jak kiedyś w budynku zrobiono antresolę i tam raj mieli Rumuni (spali,załatwiali się,załatwiali swoje żony...)Wybudowano windę,od... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 0 0

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej
galeria

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej 0 0

 W środę po porannym szczycie komunikacyjnym zmieniona ma być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019 0 1

Przedstawiciele FIFA wizytowali we wtorek Lublin mający być jednym z gospodarzy młodzieżowego mundialu w 2019 r. Tego, że rozgrywki trafią na Arenę Lublin, możemy być praktycznie pewni. FIFA ma jednak zastrzeżenia do bazy treningowej. Potwierdzono też, że treningi piłkarzy nie przeszkodzą żużlowcom

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej
23 września 2018, 17:00

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 23 września o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert chóralny Barwy folkloru.

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 2 11

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program]
27 września 2018, 18:00

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program] 0 0

W remontowanym od prawie roku Muzeum – Zespół Synagogalny trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko ma być gotowe przed tegorocznym, trzydniowym XIX Festiwalem Trzech Kultur, który rozpocznie się 27 września

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim
23 września 2018, 16:00

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim 0 0

W niedzielę w Radzyniu Podlaskim będzie się można spotkać z Markiem Niedźwieckim. Legenda radiowej "Trójki" to również autor książki "Australijczyk".

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata 4 7

W końcu minionego tygodnia nieznani sprawcy zniszczyli wyborczy billboard Dariusza Grabczuka, kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Chełma. Koalicyjny Komitet Wyborczy złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie 0 0

Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, członek amerykańskiej galerii sław i medalista międzynarodowych imprez – Tomasz Wójtowicz obchodzi w tym roku swoje 65. urodziny. Lublinian będzie świętował 20 września na sportowo, podczas „Lubelskie CUP. Tomasz Wójtowicz zaprasza”.

20. Święto Jesieni w Kazimierzu
23 września 2018, 10:00

20. Święto Jesieni w Kazimierzu 11 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 20 w Kazimierzu Dolnym zorganizowane zostanie wielkie Święto Jesieni, obfitujące w kiermasze produktów regionalnych i rękodzieła ludowego. Wydarzenie odbędzie się 23 września o godz. 10 przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym
22 września 2018, 14:00

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. 22 września o godz. 14 w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy prac Tomasza Owczarskiego Codzienność.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem?

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem? 4 1

Pierwsze spotkania finałowe na trzech poziomach rozgrywkowych w Polsce dały odpowiedzi na kilka pytań, ale pozostawiły też tyle samo niedopowiedzeń. Mało komfortowa wydaje się być sytuacja, w której znaleźli się żużlowcy Speed Car Motoru Lublin

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki
aktualizacja

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki 74 15

Odporną na antybiotyki Klebsiellę pneumoniae, nazywaną superbakterią New Delhi wykryto u pacjenta oddziału nefrologicznego SPSK4 w Lublinie.

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200"
galeria

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200" 4 2

– Jeszcze rok temu mógłbym powiedzieć, że jesteśmy tutaj w mniejszości. Dziś już nie. Dziś większość ludzi na świecie jest podłączonych do internetu. A w ramach jednego z projektów w ciągu 18 miesięcy zostanie do niego podłączone kolejny miliard – mówił Yuri Drabent, którego „sesja motywacyjna” poświęcona przykładom postępu technologicznego, które zmieniają świat, otwierała drugi dzień II Europejskiego Kongresu Innowacji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok 6 6

Z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości dwa miejskie autobusy zyskały okolicznościowe graffiti. Ale sam prezes MZK przyznaje że autobusy pojeżdżą co najwyżej rok na bialskich ulicach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.