Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pakiet czekolad to standard przy takich okazjach, ale na akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy UG Zamość bonusów jest dużo więcej. Najbliższa okazja, aby się o tym przekonać, już w niedzielę w świetlicy wiejskiej w Bortatyczach.
Pierwsze pacjentki oddziału położniczego w lubartowskim SP ZOZ urodziły w wodzie. To możliwe, bo szpital kupił specjalną wannę z aparaturą monitorującą stan dziecka i przebieg porodu.
W Hrubieszowie jest kilkanaście aptek, a sytuacja z ich nocnymi i świątecznymi dyżurami patowa. Aptekarze, zgodnie z zapowiedzią, bojkotują od początku lutego przyjęty jeszcze w 2022 roku harmonogram dyżurów. Nie zamierzają też podejmować tych, które im na kolejne 12 miesięcy wyznaczono w uchwale podjętej w zeszłym tygodniu.
ROZMOWA z prof. Robertem Rejdakiem, prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich, prorektorem ds. Umiędzynarodowienia i Cyfryzacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz kierownikiem Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej UM w Lublinie.
Katolicki Uniwersytet Lubelski chce przebudować część pomieszczeń w Centrum Transferu Wiedzy na potrzeby akademickiej przychodni. Uczelnia rozpoczęła już związane z tym formalności w Urzędzie Miasta.
Na świat przychodzi tam ok. 300 dzieci rocznie. Mogłoby więcej, bo są ku temu warunki lokalowe, odpowiednia kadra, do której niedawno dołączył nowy lekarz, a także plany na przyszłość, np. porody w wodzie.
Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.
Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.
150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.
Płuca dla 60-letniego pacjenta oraz nerka i trzustka dla 30-letniej kobiety – to organy jakie przewieziono ze Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie do szpitala Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie. Lot policyjnym Black Hawkiem zajął 50 minut i to mimo silnych porywów wiatru, dużych turbulencji oraz chmur burzowych z intensywnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.
Tysiące wizyt lekarskich nie dochodzi do skutku. Mamy dane za ubiegły rok i okazuje się, że to nie zjawisko. To jest plaga.
Po przejściu COVID-19 około trzykrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia takich chorób autoimmunologicznych, jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczyca, celiaklia czy cukrzyca typu 1 – mówi wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, odnosząc się do najnowszych badań.
Sprawa odwołania dyrektora bialskiego szpitala Adama Chodzińskiego trafi do ponownego procedowania na sesji, o ile ktoś z radnych wniesie taki projekt uchwały. Przewodniczący rady daje im czas do końca tego tygodnia.
O tym ukraińskim żołnierzu nie wiemy wiele, ale dla osób, które pomagały mu wrócić do normalnego życia nie to było istotne. Ważne było tylko to, żeby ofiara wojny nie została ze swoją niepełnosprawnością zostawiona sama sobie.
Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.
4 lutego bieganiem będzie można pomóc chorej dziewczynce, wymagającej intensywnego i kosztownego leczenia. Lubelscy leśnicy organizują imprezę sportową pod nazwą „Piątka dla Gabrysi”.
Pacjenci dopytują, czy to możliwe, żeby tak było w powiatowym szpitalu w Poniatowej. Tak, czyli nowocześnie i wygodnie. Zmiany są efektem oficjalnie zakończonego remontu dwóch oddziałów i izby przyjęć. Tymczasem mieszkańcy przypominają o problemie z oddziałem dziecięcym, którego od roku nie ma w opolskim szpitalu
Blisko 500 wolontariuszy kwestuje na ulicach Białej Podlaskiej. Licytacje na rzecz WOŚP rozpoczną się o godz. 17 na placu Wolności.
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na wiele sposobów, na przykład wiosłując. W sobotę taka akcja odbyła się w centrum handlowym Felicity.
Superman zapukał dzisiaj w okna Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Małych pacjentów odwiedzili też inni superbohaterowie.
Strefa Alergii we współpracy z Polskim Towarzystwem Alergologicznym zaprasza na cykl bezpłatnych wykładów online dla pacjentów
Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.
Żeby skorzystać z porady endokrynologa mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego musieli albo umawiać się na wizyty w prywatnych gabinetach i płacić, albo jeździć do specjalistów w Zamościu lub Lublinie. Od lutego to się zmieni, bo szpital ma już kontrakt z NFZ.
Poseł i lekarz Riad Haidar z tytułem Zasłużonego dla Białej Podlaskiej. Prezydent i radni w ten sposób docenili jego ponad 40– letnią pracę na rzecz najmłodszych pacjentów.
Mammograf był tak zużyty, że nadawał się do wyrzucenia. Rezonans prosił się o wymianę wszystkiego, co mieściła jego obudowa. Stary tomograf „nie wyrabiał na zakrętach” i przy potężnej liczbie pacjentów ciągle się psuł. To wszystko w zamojskim szpitalu „papieskim” należy już na szczęście do przeszłości.