Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
32 kąpieliska szykują się do otwarcia na terenie woj. lubelskiego. Tyle zgłoszono do sanepidu. Jego inspektorzy przebadali dotychczas pięć miejsc.
Najbardziej skomplikowane przypadki operowali pod koniec ubiegłego tygodnia w Nałęczowie kardiolodzy z Polski i z zagranicy. Podczas dwudniowej konferencji zabieg udrożnienia tętnic przeszło ośmiu chorych z całego kraju, którzy potrzebowali pilnej pomocy.
Połowa chorych na czerniaka w Polsce umiera w ciągu roku – alarmują lekarze. Tymczasem w ubiegłym roku wykryto blisko 4 tysiące nowych przypadków. Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie zachęca do badań i zaprasza na bezpłatne konsultacje dermatologiczne.
Służby sanitarne przypominają o zasadach, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą.
Siostra dała mi drugie życie – nie kryje wzruszenia 17-letnia Gabrysia, pacjentka lubelskiej kliniki. Trzy tygodnie temu przeszła przeszczep szpiku, który był dla niej jedynym ratunkiem.
Mniej grypy, gruźlicy, a także chorób zakaźnych – wynika z raportu lubelskiego sanepidu za ubiegły rok. To „efekt uboczny” pandemii COVID-19.
Siostra to moja bohaterka – wzrusza się 17-letnia pacjentka lubelskiej kliniki, która trzy tygodnie temu przeszła przeszczep szpiku. Bez pomocy siostry by umarła.
Od 1 lipca do końca września w Zamościu i całym powiecie zamojskim nie będzie oddziału pediatrycznego. W razie potrzeby mali pacjenci będą musieli jechać do innych miast
Niebawem pierwsze apteki zaczną szczepić przeciwko COVID-19. Farmaceuci będą mogli podawać również inne szczepionki np. przeciwko grypie.
Pielęgniarki i położne protestują przed Sejmem. Manifestacja ma związek z procedowaną w parlamencie tak zwaną "ustawą Niedzielskiego", dotyczącą minimalnych pensji w służbie zdrowia. Protestujący domagają się godnego traktowania i lepszych wynagrodzeń.
Ponad 42 tys. nauczycieli chce prowadzić dodatkowe zajęcia dla uczniów w ramach programu „Aktywny powrót do szkoły”. Pomysł ministra edukacji Przemysława Czarnka ma poprawić kondycję dzieci i młodzieży po roku nauki zdalnej w domu.
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane pandemiczne. W całym kraju zmarły 52 osoby.
W pełni zaszczepionych jest ok. 26-27 proc. Polaków i powoli jest coraz mniej osób chętnych do szczepień, dlatego należy ciągle prowadzić działania profrekwencyjne – powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
Wchodzi w życie kolejny etap luzowania obostrzeń. Od dziś mogą być otwarte strefy gastronomiczne m.in. w kinach, teatrach, czy na koncertach. Więcej osób będzie mogło uczestniczyć we mszach - do 50 proc. obłożenia miejsca kultu.
227 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w niedzielę rano na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. W województwie lubelskim nowych zakażonych osób jest 15 ( z tabeli wynika, że 14). W Polsce zmarło 11 chorych, którzy mieli infekcją COVID-19.
Osoby wyleczone z Covid-19 i zaszczepione przeciwko tej chorobie powinny latem tego roku bardzo ostrożnie korzystać ze słońca, bo ich skóra może być słabsza i bardziej narażona na jego działanie - mówią włoscy eksperci, cytowani przez dziennik „Il Messaggero”.
Wśród starszych pacjentów odsetek zaszczepionych jest znacznie wyższy, przez co wirus będzie miał do nich utrudniony „dostęp”. Wirus będzie się starał „przeżyć” i może więc silniej zaatakować młodszych, którzy do tej pory nawet jeśli chorowali, to najczęściej nie mieli objawów – Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie
Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował w sobotę, że dni od 15 do 19 czerwca będą w stolicy Rosji wolne od pracy. Pracodawcom w Moskwie mer ponownie zalecił przeniesienie co najmniej 30 proc. pracowników do pracy zdalnej. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem.
Od poniedziałku przeciwko COVID-19 mogą szczepić się nastolatkowie powyżej 12. roku życia. Wolne terminy czekają, ale chętnych brakuje. - Dziwię się, że zainteresowanie w tej grupie wiekowej jest tak niskie - przyznaje dyrektor jednego ze szpitali w województwie lubelskim.
Pierwsza grupa podopiecznych już trafiła na oddział opieki całodobowej. Pod skrzydła personelu Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Kalina”, w ciągu kilku następnych tygodni trafią kolejni. Tutaj mogą liczyć na profesjonalną opiekę, dzięki realizowanemu projektowi przy udziale Funduszy Europejskich.
Szpital w Parczewie ma już nowego dyrektora. Konkurs wygrał Konrad Sawicki ze Świdnika, radny wojewódzki klubu PiS. Wcześniej placówką kierował Janusz Hordejuk, kojarzony ze środowiskiem ludowców.
Chirurdzy naczyniowi ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie operacje tętniaków wykonują średnio co trzy dni. Dzisiaj przeprowadzili jednak wyjątkową, bo jako pierwsi w Polsce zrobili to na odległość. Operowany pacjent przebywał w tym czasie w szpitalu w Bułgarii
7-letni Szymon miał przejść w lubelskim szpitalu zabieg. Ale już dwukrotnie operacja była przekładana na inny termin. Rodzice nie rozumieją tej decyzji, zwłaszcza że jak mówią, przygotowania do zabiegu wiązały się dla chłopca z dużym stresem, który będzie musiał przejść jeszcze raz.
Troje warszawskich aktorów – Olga Borys, Wojciech Majchrzak i Piotr Miazga – przyjechali do szpitala, żeby się zbadać. Celebryci promują bezpłatne badania w ramach „Programu badań przesiewowych raka jelita grubego”.
Do 2030 roku ze względu na braki kadrowe w województwie lubelskim może zniknąć 21 szpitali. – Bo nie będzie nas – przekonują lubelskie pielęgniarki, które dziś protestowały przeciwko proponowanym zmianom w ustalaniu najniższych wynagrodzeń zasadniczych.