Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Puławskie przychodnie przeżywają oblężenie. Żeby umówić wizytę pacjenci muszą uzbroić się w cierpliwość czekając nawet kilkadziesiąt minut na telefonie. Mimo zapisów na godziny, wielu przyjeżdża już o świcie. Skarżą się, że nie są wpuszczani do środka.
Do końca miesiąca 563 łóżka w szpitalach w województwie lubelskim zostanie „odmrożone”, by znów służyć pacjentom chorym na inne choroby niż COVID-19. To efekt spadku nowych zachorowań.
Według nieoficjalnych informacji od 15 maja będzie można chodzić po ulicach bez maseczek.
Straż Graniczna ustala osoby przylatujące do Polski z Indii i Brazylii, a ich dane przekazuje inspekcji sanitarnej – powiedziała ppor. SG Anna Michalska z Komendy Głównej SG. Dotychczas funkcjonariusze ustalili 158 takich podróżnych.
Jednodawkowe szczepionki pojechały na majówkową akcję propagandową, a zabrakło ich dla przychodni – denerwują się lekarze. A politycy opozycji pytają, dlaczego ludziom kazano czekać w kolejkach na deszczu na placu Zamkowym, kiedy od kilku dni gotowy jest punkt szczepień powszechnych na lodowisku Icemania
W Polsce potwierdzono 16 przypadków indyjskiego wariantu koronawirusa.
"Prosimy pukać w okno, aby skontaktować się pielęgniarką, jeśli usłyszymy walenie, nie podchodzimy" – kartkę z taką informacją wywiesiła jedna z lubelskich przychodni. Na reakcję oburzonych pacjentów nie trzeba było długo czekać. Chorzy skarżą się też na inne placówki w regionie.
Były dyrektor szpitala w Hrubieszowie oskarża starostę, że ta kazała mu zwalniać konkretnych ludzi. Radny powiatowy nawet wymienia z nazwiska o kogo chodzi. Pani starosta wszystkiemu zaprzecza i zapowiada konsekwencje prawne.
1910 osób skorzystało ze szczepień przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie na pl. Zamkowym w Lublinie, który działał w majowy weekend. Ten, kto nie zdążył, będzie mógł zaszczepić się jeszcze we wtorek i środę, bo akcja została przedłużona.
88 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Nie ma ofiar śmiertelnych. Takie informacje przekazało dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia.
Ponad 2,5 tysiąca nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju – podało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 37 osób z infekcją COVID-19.
W sumie do połowy maja w całym kraju przywrócimy do systemu ochrony zdrowia ok. 12 tys. łóżek szpitalnych, które do tej pory przeznaczone były na walkę z COVID19 – przekazał w sobotę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.
- Punkt jest jeszcze niegotowy, ale już na szczepienie zapisują się ludzie z całej Polski – mówi Bożena Deniszczuk, wójt Wierzbicy w powiecie chełmskim. - Odbieramy telefony z najbliższej okolicy, czyli Chełma i Rejowca, ale znacznie więcej zgłoszeń notujemy z Warszawy, Radomia, Białej Podlaskiej i Lublina. Nie odmawiamy, jesteśmy gotowi na każdą liczbę chętnych do szczepień.
"Majówkowe” szczepienia przeciwko COVID-19 zaczynają się jutro o godz. 10. Może z nich skorzystać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego z aktywnym e-skierowaniem, bez wcześniejszego ustalania terminu. Wystarczy dowód osobisty.
Ponad 4,1 tys. rodziców w województwie lubelskim odmówiło obowiązkowych szczepień ochronnych swoich dzieci - wynika z danych sanepidu na koniec ubiegłego roku. To o blisko 300 więcej niż rok wcześniej.
Każdy mieszkaniec województwa lubelskiego z aktywnym e-skierowaniem będzie mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego ustalania terminu. Wystarczy, że zgłosi się do mobilnego punktu, który będzie przyjmować pacjentów w pierwszych dniach maja.
Na szczepienie przeciw COVID-19 od czwartku mogą się zapisywać osoby w wieku 40 i 41 lat. Mogą to uczynić przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.
W Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie po raz pierwszy w tym roku urodziły się trojaczki. Mama i dzieci czują się dobrze.
Specjaliści ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie uratowali ciężarną pacjentkę z COVID-19, która miesiąc temu w stanie krytycznym trafiła tu ze Zgierza. Niestety nie wszystkim udaje się pomóc, a liczba takich przypadków w trzeciej fali epidemii znacznie wzrosła. – Wcześniej czegoś takiego nie było – przyznają lekarze.
Noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie będzie obowiązkowe od 15 maja. Jest jednak ważne zastrzeżenie.
Zamieszanie organizacyjne wokół szczepień pracowników UMCS w przychodni przy ul. Langiewicza w Lublinie. Wiele osób przyszło przyjąć drugą dawką szczepionki o tej samej porze, przez co rano w przychodni zrobiła się duża kolejka, zdecydowanie niewskazana w kontekście zagrożenia epidemicznego. Uczelnia już uporządkowała zasady szczepień.
To był kosmos – twierdzą chirurdzy ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, którzy wykonali dzisiaj pionierską w tej części Polski operację tętniaka aorty brzusznej. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu mogli na żywo śledzić co się dzieje „wewnątrz” pacjenta. Takich zabiegów ma być więcej.
Nie mogłem przejść nawet 10 metrów, bo zaraz miałem ataki duszności – opowiada jeden z ozdrowieńców, dla których wyznaczono w regionie 11 ośrodków rehabilitacyjnych. NFZ zapłaci od teraz również za rehabilitację w warunkach domowych.
Od wtorku ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 44 i 45 lat. Zapisać można się przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.
Z powodu pilnych wskazań życiowych u 18-letniej pacjentki zakażonej wirusem SARS-CoV-2 specjaliści z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzili pierwszy w Polsce podwójny przeszczep - transplantację i retransplantację wątroby.