Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Budowa centrum transportowo-logistycznego, nowa droga kołowania, płyta postojowa, hotel, czy rozbudowa hali przylotów. To inwestycje planowane przez Port Lotniczy Lublin w najbliższych latach. Na razie spółka stara się o decyzję środowiskową, która pozwoli dokładniej nakreślić plany inwestycyjne.
Ile jesteśmy w stanie zapłacić za bochenek chleba? Piekarze starają się to właśnie oszacować. Muszą wprowadzić drastyczne podwyżki, bo za chwilę będą płacić wyższe rachunki za prąd. Wyższe nawet sześciokrotnie!
Mieszkańcy Witulina (gmina Leśna Podlaska) nie chcą biogazowni w swoim sąsiedztwie. Inwestor zapewnia jednak, że nie będzie ona uciążliwa. A gminni urzędnicy analizują teraz dokumenty.
W miejscu dawnego Urzędu Miasta będzie market sieci Aldi. Wyburzenie budynku jest już możliwe, bo wojewoda wykreślił go ze spisu schronów i ukryć. Składająca się z 14 pomieszczeń piwnica była przygotowana na okoliczność wybuchu jądrowego.
Większość kluczowych instalacji puławskich Zakładów Azotowych pozostaje wyłączona. Powód: rekordowo drogi gaz. W poniedziałek przed biurowcem spółki politycy Lewicy wspólnie ze związkowcami apelowali do rządu o pomoc.
Alarm podniesiony przez media i branżę spożywczą na wieść o znaczącym ograniczeniu produkcji CO2 przez firmy chemiczne, przyniósł skutek. Już w niedzielę puławskie Azoty zwiększyły produkcję dwutlenku węgla z 30 do 60 proc.
Firma Ambra wstrzymała produkcję Piccolo, znanego bezalkoholowego napoju gazowanego stylizowanego na szampan dla dzieci. Powód? Brak dwutlenku węgla na rynku.
Jak założyłem firmę, pracowałem od świtu do nocy. Przez parę lat widziałem moje dzieci rano jak jeszcze spały i późnym wieczorem, jak już spały. W pewnym momencie powiedziałem sobie, że rodzina jest rodziną. Po to żyjemy – Rozmowa z Januszem Sikorą z firmy „J. Sikora Turntables” z Lublina, produkującej jedne z najbardziej znanych audiofilskich gramofonów na świecie.
Browary zastanawiają się, na jak długo wystarczą im zapasy dwutlenku węgla. Podobne obawy mają producenci wód mineralnych, wędlin i mleczarnie. Wszystko dlatego, że czołowi wytwórcy CO2 radykalnie ograniczyli jego produkcję. Rząd zapowiada interwencję
Zakłady Azotowe w zeszłym tygodniu drastycznie ograniczyły produkcję. Nie chodzi tylko o nawozy. Chemiczny gigant wytarza m.in. dwutlenek węgla szeroko wykorzystywany w branży spożywczej. Jego produkcja ścięto o 70 proc. To kłopot dla producentów wód, browarów, ubojni i mleczarni.
Dodatkowych toi-toi i koszy na śmieci LW Bogdanka jeszcze nie ustawiła, ale zapewnia, że pojawią się lada dzień. – Uruchomiliśmy też dodatkowy punkt dla odbiorców indywidualnych. Dzięki temu kolejka przyspieszyła – podkreśla rzeczniczka kopalni.
To ma być inwestycja za 5 miliardów złotych. Na terenie miasta Kraśnik i gminy Kraśnik ma powstać GreenZero Park – najpierw farma fotowoltaiczna o mocy od 300 do 500 MW, później fabryka do produkcji nanopowłok.
Największy indywidualny odbiorca gazu ziemnego w Polsce – Zakłady Azotowe Puławy – drastycznie ograniczyły produkcję. Stanęła większość instalacji, w tym te najważniejsze, produkujące saletrę, mocznik, kwas azotowy, czy kaprolaktam. Powód – niebotyczne ceny gazu
We wrześniu ma się zacząć w Świdniku budowa fabryki autobusów na wodór. Dzisiaj starostwo wydało pozwolenie na rozpoczęcie robót. Fabryka, planowana przez firmę powiązaną z Zygmuntem Solorzem, powinna być gotowa w przyszłym roku
Największy, indywidualny odbiorca gazu ziemnego w Polsce - Zakłady Azotowe Puławy drastycznie ograniczyły produkcję. Stanęła większość instalacji, w tym te najważniejsze, produkujące saletrę, mocznik, kwas azotowy, czy kaprolaktam. Powodem jest wysoka cena gazu.
Dokładnie 214 kontenerów z wodą mineralną w maju i lipcu tego roku wyjechało ze stacji kolejowej w Nałęczowie. O tyle samo na drogach całego kraju zmniejszyła się liczba TIR-ów. To skutek decyzji spółki Nałęczów Zdrój. Producent Cisowianki przestawia się z transportu drogowego na kolejowy.
Brytyjska firma Cineworld - właściciel m.in. sieci kin Cinema City - ma wkrótce ogłosić upadłość. Co się w takim razie stanie z tymi placówkami w Polsce? Cinema City Poland opublikowało oświadczenie w mediach społecznościowych
122 ludzi związanych ze Zjednoczoną Prawica zarobiło w państwowych spółkach aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami. Na liście są też nazwiska osób z lubelskiego.
Jan Śpiewak donosi do prokuratury na Janusza Palikota. W odpowiedzi przedsiębiorca pozywa aktywistę.
Rosnące ceny energii powodują, że na inwestycje w fotowoltaikę decyduje się coraz więcej przedsiębiorców.
W tym roku hotele w Polsce mogą liczyć na ok. 18 mln turystów. To wprawdzie znacznie więcej niż w ostatnich dwóch latach, ale i tak mniej niż przed pandemią. Mozolnie idzie szczególnie powrót turystów zagranicznych, których w tym roku do wypoczynku w Polsce zniechęcają obawy związane z wojną za wschodnią granicą.
Znana bialska przetwórnia ryb wstrzymała produkcję. Wszystko przez pożar, który w sobotę pochłonął część zakładu.
Do gabinetu prezesa wprowadzi się Mieczysław Starkowicz – ogłosiła lubelska spółka Biomed Lublin, niedoszły producent polskiego leku na Covid. To już czwarta osoba na tym stanowisku w ciągu ostatnich dwóch lat.
W ujęciu wody w Lubelskim Rynku Handlowym w Elizówce wykryto bakterie coli. Z wodociągu nie można korzystać, a spółka zapewnia, że w wyniku zanieczyszczenia sieci nikt nie ucierpiał. Giełda w najbliższą niedzielę się odbędzie, choć najemcy i kupujący muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami.
Z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) wynika, że Dziennik Wschodni jest najbardziej opiniotwórczym dziennikiem regionalnym w kraju. W kategorii "mediów regionalnych" wyprzedziły nas dwie rozgłośnie radiowe.