Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Polityk i przedsiębiorca nie będzie już sprzedawał ogórków z Rosji. Jacek Bury chce też przeprosin od lidera AGROunii.
Zwolnienia w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku. – Będą największe w powiecie. Zwolnień grupowych nie mieliśmy nawet w czasie pandemii – przyznaje zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku.
Rząd przyjął specjalną uchwałę, w której wskazał miejsce dla elektrowni atomowej. Mamy ją zbudować współpracując z USA.
Niektóre sieci skracają godziny otwarcia, inne wyłączają część oświetlenia, wiele wymienia urządzenia na energooszczędne. Handlowcy tłumaczą, że do takich działań zmuszają ich galopujące ceny energii elektrycznej.
„Jawne wspieranie reżimu Putina” zarzuca senatorowi Jackowi Buremu lider rolniczej AGROunii. Poszło o to, że firma senatora sprowadza na nasz rynek rosyjskie ogórki. Bury zapewnia, że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami.
Zakłady Azotowe czwartek wznowiły produkcję kaprolaktamu oraz uruchomiły jedną linię do produkcji melaminy. Włączenia instalacji domagali się związkowcy, którzy tego samego dnia spotkali się z radnymi przestrzegając ich przed marginalizacją spółki i miasta.
– Produkcja wody mineralnej może przyczyniać się do degradacji otoczenia, obniżania poziomu wód gruntowych i zanik lustra wody w studniach – podkreśla burmistrz Nałęczowa, skąd wodę czerpią producenci popularnej „Nałęczowianki” i „Cisowianki”. O uznanie wody głębinowej wykorzystywanej komercyjnie za kopalinę zamierzają walczyć wszystkie polskie gminy uzdrowiskowe.
Warszawa, Gdańsk, Poznań. Do grona miast, w których znajduje się salon samochodowy marki Lexus dołączył Lublin.
Przy ul. Zimnej może powstać wytwórnia biogazu rolniczego. Do takiej inwestycji przymierza się spółka StoFarm należąca do grupy kapitałowej SuperDrob. Firma złożyła już do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na roboty budowlane.
Lokalne władze oraz mieszkańcy miasta i gminy sprzeciwiają się planom budowy zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych w pobliżu ul. Przemysłowej. Petycję podpisało już ponad 2,3 tys. osób. Samorządowcy mówią wprost - nie dopuścimy do powstania tej inwestycji.
Ratusz szykuje grunt pod kolejną inwestycję producenta wódek Stock Polska. W tym celu ma zmienić plan zagospodarowania terenu przy ul. Krochmalnej. Nie zgadza się jednak na uwolnienie pasa ziemi, który rezerwuje pod budowę drogi mającej przeciąć tory.
Centralę Dr Gerard ma w Międzyrzecu Podlaskim i tam też działa zakład pod tym szyldem. Ma jeszcze jeden w Radzyniu Podlaskim.
Nie zanosi się na przyjęcie przez Radę Miasta uchwały o całodobowej pracy sklepów i gastronomii na deptaku i w jego okolicach
Kwota ponad 6 mln zł na „promocję gospodarczą województwa” na meczach Basketball Champions League stała się przedmiotem ostrej dyskusji na sesji sejmiku. Na pytania radnych opozycji marszałek nie odpowiedział. – Proponowałbym zapisać się do Wojsk Obrony Terytorialnej, ewentualnie nałożyć włosienicę – wypalił do radnej Lisowskiej, która miała wątpliwości co do sensowności takich wydatków w obliczu wojny w Ukrainie.
Na czele listy znajdują się największe i najprężniej działające firmy w regionie. Ale wśród 100 pozycji znajdują się same lubelskie perełki, o których często nie jest głośno. Przedstawiamy pełne zestawienie Złotej Setki 2021.
Tak źle nie było nawet w pandemii, kiedy cmentarze były zamknięte – mówi pani Edyta, która od 22 lat handluje przed cmentarzem w Lublinie. – To już mój ostatni rok. Zamykam – deklaruje kolejna sprzedawczyni. Znicze i kwiaty w tym roku są horrendalnie drogie.
Już w czwartek miejscy radni mają głosować nad podwyżką stawek podatku od nieruchomości. Dla właścicieli mieszkań będzie to oznaczać kilkunastozłotowy wzrost, ale przedsiębiorcy mogą się szykować na wzrost liczony nawet w dziesiątkach tysięcy złotych.
Z jednej strony fałszywe kryptowaluty i nieistniejący bank. Z drugiej: obietnice miliardów złotych pompowanych w rodzinne miasto i gminę Jarosława Stawiarskiego. Dlaczego podejrzane interesy ludzi stojących za amerykańską Fundacją GreenZero nie zniechęcają marszałka województwa?
W piątek około godz. 14 przed biurowcem dyrekcji Zakładów Azotowych w Puławach zaplanowano demonstrację przeciwko pogarszającej się sytuacji ekonomicznej pracowników spółki. Akcję przeprowadzi Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, który zachęca uczestników do zabrania ze sobą jaj.
Po blisko dwumiesięcznej przerwie Zakłady Azotowe uruchomiły instalacje produkujące nawozy. W środę ruszył cały segment AGRO.
W oczekiwaniu na zakończenie wymiany bloku energetycznego w zakładowej ciepłowni, Azoty zakończyły mniejszą inwestycję - wymianę turbiny parowej. W Puławach rozpoczęto również rozruch nowej linii produkcyjnej granulowanej saletry.
Z naszych rozmów z lubelskimi przedsiębiorcami wynika, że wielu z nich decyzje podejmuje teraz. Wielu daje sobie maksymalnie miesiąc czy dwa. Jak nic się nie zmieni, to ich budowane przez lata biznesy przestaną istnieć.
Budowę dużych magazynów umożliwić ma przygotowywana przez Urząd Miasta zmiana planu zagospodarowania terenów w rejonie ul. Kasprowicza i ul. Zadębie. Jeszcze do 4 listopada można zgłaszać swoje uwagi do tego dokumentu.
Zakłady Azotowe „Puławy” muszą się zmierzyć z nowym rynkowym wyzwaniem. Tym razem chodzi o niepewne dostawy węgla z Bogdanki, która zapowiedziała już ograniczenie jego wydobycia. Pod znakiem zapytania stanęło dostarczenie do Puław 160 tys. ton surowca do końca 2023 roku.
Makrochem SA z Lublina jako jedna z czterech polskich firm wciąż prowadzi interesy z Rosją. Przypomina o tym wpis na tzw. liście wstydu, opracowanej przez prestiżową amerykańską uczelnię. – Lista jest stworzona przez kogoś, kto kompletnie nie zna się na tym rynku – komentuje przedstawiciel spółki.