Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Podczas poszukiwań abstrakcyjnego piękna w Naturze, czasami odkrywamy światy, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewaliśmy. Dowodem jest otwierana w piątek, w Lublinie wystawa fotografii
Specjalnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Lublinie wystąpi Rodzinna Orkiestra Pospieszalskich. Koncert odbędzie się 9 listopada o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5).
3 dania w cenie 69 zł. Do 13 listopada potrwa festiwal Restaurant Week, który pozwala odkrywać autorskie menu restauratorów z całej Polski, w tym również z Lublina.
Galeria Labirynt w Lublinie (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na listopadowe warsztaty dla dzieci, w ramach których młodzi uczestnicy będą ćwiczyć wyobraźnię i zdolności manualne. Trwają zapisy.
W sobotę, 5 listopada o godz. 17 w Galerii OKNA MBP (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy Ryszarda Rogali - "Mój Kazimierz - rysunek i akwarele".
Fundacja Heuresis zaprasza na warsztaty flash fiction, które odbędą się w ramach projektu "Scena Poetycka" 5 listopada o godz. 11 w Domu Słów (ul. Królewska 17). Uczestnicy dowiedzą się, jak pisać bardzo krótkie opowiadania.
W czwartek, 3 listopada o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie można zobaczyć najnowszy spektakl Teatru Imperialnego pt. "Lubelska Wieża Babel".
Kasia Pietrzko Trio, Maciej Kądziela i Andrzej Chyra wystąpią w Klubie Muzycznym CSK (plac Teatralny 1) z projektem "Norwid", na który składają się jazzowe interpretacje utworów wieszcza. Wydarzenie zaplanowano na 7 listopada o godz. 19.
W czwartek, 10 listopada o godz. 18 w Domu Kultury Ruta (ul. Różana 8) odbędzie się spotkanie autorskie z Zygmuntem Markiem Miszczakiem.
W piątek, 4 listopada o godz. 19 w studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Michała Hochmana.
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza na listopadowe spektakle i warsztaty dla odbiorców w różnym wieku. W repertuarze na ten miesiąc znalazło się m.in. "Podwójne życie Weroniki", czyli teatralna dekonstrukcja filmu Krzysztofa Kieślowskiego.
To będzie już 36. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej. W tym roku na scenie Chatki Żaka (al. Radziszewskiego 16) wystąpią zarówno początkujący artyści, jak i muzyczne gwiazdy. Festiwal odbędzie się w dniach 4-6 listopada.
Już po raz 15 zostaną wręczone Żurawie. To specjalne nagrody dla młodych twórców i animatorów kultury.
DK LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na specjalny charytatywny koncert dla małego Marcelka, który zmaga się z chorobą genetyczną. Wydarzenie odbędzie się 4 listopada o godz. 18.
Pod batutą Tomasza Radziwonowicza, kompozytora dzieła "Requiem dla Świata" wykonali ten utwór artyści biorący udział w wyjątkowym koncercie, który w niedzielę wieczorem zorganizowany został w kościele Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie w Zamościu.
"Nikogo to nie obchodzi" to tytuł nowego programu komediowego Bartka Walosa, który już 8 listopada o godz. 19 wystąpi w Kultowej Klubokawiarni (ul. Herbowa 2a).
W niedzielę, 6 listopada o godz. 16 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) będzie można zobaczyć nowy spektakl twórców hitów "Mayday 2" i "Szalone nożyczki" - "Chcesz się bawić? Zadzwoń!".
- Bardziej niż dotąd będziemy poszukiwać nowych narzędzi artystycznych, nowych myśli i nowych perspektyw - zapowiadają 26. edycję Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca ich organizatorzy. Program zdominowany będzie przez różnorodność. Festiwal wystartuje 9 listopada.
W pierwszą połowę listopada Centrum Kultury w Lublinie wchodzi tanecznym krokiem. Zbliża się 26. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. A wcześniej premiera tanecznego spektaklu „Ona_s”.
Światło symbolizuje ciągłość życia, a więc jest elementem świata doczesnego, przedłużonego o to, co dzieje się po śmierci. Dzięki temu, że zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, mentalnie łączymy się z nimi – mówi dr hab. Katarzyna Smyk, prof. UMCS, p.o. Kierownika Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.
Przed nami kolejne projekcje filmowe w ramach obchodów 50-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Bariera". W listopadzie w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie można obejrzeć kilka tajemniczych produkcji.
Teoretycznie tylko do końca miesiąca. W praktyce znacznie dłużej. Niektóre z instalacji tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022 zostaną w mieście na całą zimę.
Fundacja Banina, która zrealizowała spektakl "Dworzec - rezygnacja" opowiadający o problemach uchodźców, zaprasza do Chatki Żaka (ul. Radziszewskiego 16) na spotkanie pod tytułem: "Co sztuka ma dziś do powiedzenia?". Wydarzenie odbędzie się 3 listopada o 18.30.
Mieszkańcy Puław będą mieli okazję zobaczyć 8 nowych prac młodych choreografów tańca klasycznego. Zbliża się wieczór etiud tanecznych.
W czwartek, 3 listopada o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się wernisaż wystawy prac graficznych Michała Kawalca "Twarzą w twarz - rodzaj męski w grafice".