Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

20 września 2022 r.
16:07

Sztuka ziemi powraca do Dorohuczy. Festiwal Landart'u i Sztuki Ludowej "Etno Młyn"

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
24 września 2022 13:00
(fot. Kamil R. Filipowski)

Miejscowość Dorohucza w gminie Trawniki po raz drugi stanie się domem Festiwalu Landart'u i Sztuki Ludowej "Etno Młyn". W najbliższą sobotę, 24 września, zaprezentowane zostaną tam wyjątkowe prace artystyczne, których obszarem działania będzie naturalne środowisko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejscowość Dorohucza w gminie Trawniki po raz drugi stanie się domem Festiwalu Landart'u i Sztuki Ludowej "Etno Młyn". W najbliższą sobotę, 24 września, zaprezentowane zostaną tam wyjątkowe prace artystyczne, których obszarem działania będzie naturalne środowisko.

Zespół Fundacji Krajobrazy zaprosi wielbicieli "landartu" na teren  dawnego młyna we wsi Dorohucza. 24 września o godz. 13 odbędzie się tam oficjalne otwarcie festiwalu. Główną atrakcją będzie prezentacja czterech instalacji artystycznych, które przygotowali polscy artyści, inspirując się regionalną tradycją oraz lokalnymi zwyczajami. Instalacje stworzyli: Wojciech Januszczyk, Jan Sajdak, Izabela Myszka i Jarosław Koziara.

Ponadto przestrzeń dawnego młyna oraz otaczających go terenów zieleni zostanie wykorzystana do prezentacji tematycznych prac – rzeźb oraz wystawy zdjęć/obrazów, wypożyczonych w ramach współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS. Tego dnia swoje wyroby zaprezentują także lokalni artyści oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich.

W trakcie festiwalu nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. - Proponujemy też warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wianki, wycinanki i plecenie wikliny. Zwieńczeniem naszego wydarzenia będą koncerty lokalnej kapeli ludowej i muzyki etno - wymieniają organizatorzy.

Wśród artystów, którzy wystąpią wieczorem na scenie festiwalu, będzie Orkiestra Świętego Mikołaja, czyli jeden z najbardziej cenionych zespołów na polskiej scenie folkowej. Będzie można wysłuchać także muzyków i śpiewaków Kapeli Ludowej z Zespołem Śpiewaczym z Trawnik.

Dla uczestników festiwalu dostępne będą ponadto warsztaty tematyczne, które rozpoczną się o godz. 14. Będzie można wziąć udział w zajęciach zaplatania wianków, wikliny czy wycinanek. Na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem: info@fundacjakrajobrazy.pl.

Chętni będą mogli przenocować na miejscu od piątku do niedzieli. Można przyjechać z przyczepą, namiotem czy kamperem. Organizatorzy festiwalu zadbają w tym czasie o dobrą zabawę.

PROGRAM

Sobota, 24 września:

13.00 – 13.15 Oficjalne otwarcie festiwalu z udziałem zaproszonych artystów, partnerów i mecenasów oraz przybyłych gości
13.15 – 14.00 Wernisaż sztuki ziemi połączony ze wspólnym spacerem po instalacjach artystycznych
13.15 – 18.00 Wystawa prac regionalnych twórców ludowych oraz rzemieślników
14.00 – 18.00 Panel dyskusyjny we młynie dotyczący tożsamości miejsca połączony z sesją design thinking jam
14.00 – 17.00 Warsztaty tematyczne
14.00 – 15.30 Warsztat zaplatania wianków
14.30 – 16.00 Warsztaty zaplatania wikliny
16.00 - 17.00 Warsztat „Wycinanki”
17.00 – 18.00 Występ regionalnej kapeli ludowej połączony z potańcówką
19.00 – 19.30 Performance muzyczno-wizualny inspirowany dźwiękami natury oraz atmosferą młyna
19.30 Zakończenie wydarzenia

e-Wydanie

Pozostałe informacje

W derbach Chełmianka Chełm podzieliła się punktami ze Świdniczanką Świdnik

Chełmianka Chełm podzieliła się punktami ze Świdniczanką Świdnik

W spotkaniu derbowym Chełmianka Chełm zremisowała ze Świdniczanką Świdnik 2:2

Najlepsze kreacje przygotowane w Nałęczowie trafią na finał, ogólnopolski pokaz mody w Warszawie
ekologia
galeria

Młodzież z Nałęczowa uszyła ubrania z opadów. Pokażą je w stolicy

Spódnice, torebki, bluzki, sukienki - a to wszystko z zielonych i niebieskich odpadów. Uczniowie szkół podstawowych z gminy Nałęczów w poniedziałek wzięli udział w akcji "Moda na recykling". We wrześniu pojadą do Warszawy na ogólnopolski finał z udziałem gwiazd telewizji.

Lublin: Auto wpadło na poduszkę zderzeniową. Niebezpieczna sytuacja przy węźle Sławinek

Lublin: Auto wpadło na poduszkę zderzeniową. Niebezpieczna sytuacja przy węźle Sławinek

Do niebezpiecznej sytuacji doszło dzisaj ok. godz. 10:30 na alei Solidarności w Lublinie. Tuż przed węzłem drogowym Sławinek na jezdni prowadzącej od strony Warszawy zatrzymało się kilka aut, z których wysiadła grupa obcokrajowców. Jeden z pojazdów najpewniej jechał pod prąd.

Trener Pavol Stano zabrał głos na temat pozostania w Górniku Łęczna

Trener Pavol Stano zabrał głos na temat pozostania w Górniku Łęczna

Górnik Łęczna po porażce 1:3 z Pogonią Siedlce nie ma prawa być zadowolony. Zespół, który jeszcze niedawno zmierzał do strefy barażowej w ostatnich dwóch meczach zdobył tylko punkt. Nie ma co ukrywać, że na ostatnie wyniki z pewnością spory wpływ ma fakt, że wobec sztabu szkoleniowego i piłkarzy pojawiły się zaległości finansowe. Po ostatnim meczu o przyszłość w klubie zapytany został także trener Pavol Stano

Do zdarzenia doszlo w lasach w powiecie biłgorajskim

Nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci 14-latki. Policja zatrzymała stajennego

Prokuratura w Biłgoraju prowadzi śledztwo dotyczące przyczyn tragicznego wypadku w Woli Małej, w którym zginęła 14-latka. Dziewczynka spadła z konia podczas przejadżdzki po okolicy. Mężczyzna wydający konie tego dnia był pijany.

Poszkodowany chciał kupić cyfrowe aktywa. Trafił na oszusta

Chciał zarobić na kryptowalutach. Lublinianin stracił majątek

Ponad 400 tysięcy złotych stracił 51-letni mieszkaniec Lublina, który zaufał niewłaściwym ludziom. Sądził, że inwestuje w kryptowaluty u "brokera". W rzeczywistości nawiązał kontakt z oszustami.

„Pamiątki” z wojny wciąż straszą. Lepiej ich nie dotykać

„Pamiątki” z wojny wciąż straszą. Lepiej ich nie dotykać

Mieszkaniec gm. Krasnystaw podczas poszukiwań z zastosowaniem wykrywacza metalu prowadzonych w jednym z lasów na terenie gminy Siennica Różana odnalazł niewybuch. Te wciąż są groźne.

PGE Start Lublin zagra na wyjeździe z Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

PGE Start Lublin zagra na wyjeździe z Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Po środowej wygranej nad PGE Spójnia Stargard podopieczni Wojciecha Kamińskiego są już niemal pewni miejsca w czołowej szóstce, co oznacza udział w fazie play-off

Ostrzeżenia przed burzami obowiązują od godz. 11 do północy
pogoda

Nadchodzi załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami

Dla całej południowej Polski, w tym dla województwa lubelskiego, wydano ostrzeżenia o burzach. W ich trakcie wiatr może w porywach osiągać nawet 90 km/h. Burze przyniosą ulewne deszcze. Lolalnie spadnie grad.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Baraże mocno się od nas oddaliły

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Baraże mocno się od nas oddaliły

W piątek wieczorem Górnik Łęczna przegrał na swoim stadionie z Pogonią Siedlce i mocno utrudnił sobie kwestię znalezienia się na koniec sezonu w strefie barażowej. Jak spotkanie podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

13-miesięczny Olek z Jastkowa przeszedł już pięć operacji. Potrzebne wsparcie

13-miesięczny Olek z Jastkowa przeszedł już pięć operacji. Potrzebne wsparcie

Choć jest jeszcze bardzo mały, przeszedł więcej niż niejeden dorosły. 13-miesięczny Olek z Jastkowa przeszedł już pięć operacji. Pierwszą: w pierwszym dniu życia. Przez 9 miesięcy był podłączony do respiratora. – Poza tym te miesiące na intensywnej terapii nauczyły mnie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko trudne i wymagające ogromnej pracy – mówi jego mama, Elżbieta Dec

Oktawia Fedeńczak, skrzydłowa PGE MKS FunFloor Lublin

Oktawia Fedeńczak (PGE MKS Funfloor Lublin): Do Kobierzyc jedziemy po trzy punkty

Rozmowa z Oktawią Fedeńczak, szczypiornistką PGE MKS FunFloor Lublin

Lublin: Dzisiaj święto 3 maja. Miejskie autobusy pojadą inaczej
Przypominamy

Lublin: Dzisiaj święto 3 maja. Miejskie autobusy pojadą inaczej

W sobotę w Lublinie zaplanowano uroczystości związane z rocznicą uchwalenia konstytucji 3 maja. To oznacza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą spodziewać się tymczasowych objazdów.

Uroczystości 3-majowe przy kościele garnizonowym w Lublinie.
Foto
galeria

Święto Konstytucji 3-maja. Zobaczmy, jak dawniej świętowano

3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Na inaugurację 31. kolejki Górnik Łęczna przegrał u siebie z broniącą się przed spadkiem Pogonią Siedlce

Górnik Łęczna przegrywa z Pogonią Siedlce. Były napastnik zielono-czarnych boleśnie o sobie przypomniał

Na otwarcie 31. kolejki Górnik Łęczna w pełni zasłużenie przegrał na własnym boisku z walczącą o utrzymanie Pogonią Siedlce 1:3, a wszystkie gole dla rywali strzelili dwaj byli zawodnicy zielono-czarnych

Kalendarz
maj 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia