Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przed nami kolejna, 9. już edycja najważniejszego w Lublinie festiwalu poświęconego mniejszościom narodowym i religijnym: Wielokulturowy Lublin. W dniach 27-30 maja na terenie Centrum Kultury i innych placówek będą się odbywać spotkania, prezentacje, koncerty, wystawy i wiele innych ciekawych wydarzeń.
W piątek, 27 maja o godz. 16 na Błoniach stadionu Arena Lublin odbędzie się kolejna w naszym mieście edycja Festiwalu Kolorów, czyli pozytywnie zakręcona impreza, w czasie której miasto pokryje się kolorami.
Dziś od godz. 10 można rezerwować wejściówki na niektóre wydarzenia tegorocznej Nocy Kultury. Kto się zagapi i miejsc już nie będzie, może liczyć na pulę wejściówek nieodebranych.
Przed nami kolejna, szósta już odsłona cyklu „Wieczne czytanie” realizowanego w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). W niedzielę, 22 maja o godz. 17 odbędzie się spotkanie poświęcone Cyprianowi Kamilowi Norwidowi. Twórczość poety zaprezentuje aktorka teatralna i filmowa – Teresa Budzisz-Krzyżanowska.
W sobotę, 21 maja o godz. 10 w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się przegląd poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej „Wyśpiewać poezję”. Zaprezentują się soliści i zespoły wokalne z Lublina i województwa lubelskiego.
Centrum Gier Planszowych Felippe.pl (ul. Kraśnicka 211A) zaprasza na cotygodniowe spotkania z grami planszowymi „Luźna sobota”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 maja o godz. 14.
Dom Kultury Błonie zaprasza na wyjątkowy wieczór połączony z muzyką, zabawą i poczęstunkiem. „Parkingowy Dancing” odbędzie się w sobotę, 21 maja o godz. 19 na parkingu przed DK (ul. Dragonów 2).
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Przystanek Poetów. W piątek, 20 maja o godz. 18 w Szklarni odbędzie się spotkanie z Bartoszem Konstratem.
W piątek, 20 maja w ACK Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będą odbywać się ciekawe wydarzenia towarzyszące obchodom jubileuszu 20-lecia istnienia „Pisma Folkowego”. Nie zabraknie wyjątkowych atrakcji.
Stałym punktem Dni Kultury Chrześcijańskiej jest organizowany już po raz dziewiąty w Pawłowie (gm. Rejowiec Fabryczny) Ogólnopolski Zlot Miłośników Twórczości Ryszarda Kapuścińskiego „Kapumaniacy”.
To pierwszy w mieście festiwal poświęcony architekturze. I jeden z pierwszych, który reklamuje się grą komputerową. W piątek rozpoczynają się I Lubelskie Dni Modernizmu.
Warsztaty Kultury zapraszają na trzecią odsłonę projektu Yana Kurza i Łukasza Trzcińskiego. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 19 maja o godz. 18 na parterze (Grodzka 5a).
W poniedziałek, 23 maja o godz. 19 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się wieczór Stand Up'u. Wystąpią Łukasz Lodkowski i Karol Modzelewski, znani jako Bękarty Stand Up'u.
W czwartek, 19 maja o godz. 17.30 w Ośrodku Brama Grodzka (ul. Grodzka 21) odbędzie się ósma edycja Lubelskich Spotkań Fotograficznych. Tematem najbliższego spotkania będzie reklama.
W ramach IV edycji Kryminalnych Czwartków w Lublinie Radio Lublin odwiedzi autor kryminałów o komisarzu Maciejewskim - Marcin Wroński. Spotkanie odbędzie się 19 maja o godz. 18.
Prawdziwa rybna uczta czeka na odwiedzających Perłową Pijalnię Piwa (ul. Bernardyńska 15a) w niedzielę, 22 maja o godz. 14.
Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaprasza na spotkanie z cyklu „Jaka kultura?”, w czasie którego Bolesław Stelmach opowie o nowych realizacjach powstałych w Lublinie. Spotkanie odbędzie się w środę, 18 maja o godz. 18.
Można zaryzykować, że każdy, kto dziś pójdzie do którejkolwiek z 39 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej trafi na coś ciekawego. Wszystkie wydarzenia Nocy Bibliotek są gratis.
„Gniazdo dumy” to najnowsza książka redaktor Małgorzaty Przytuły-Sawickiej, wieloletniej szefowej redakcji reportażu Polskiego Radia Lublin, dziennikarki i podróżniczki. To pozycja dla wszystkich tych, którzy mają rodzinę czy znajomych poza granicami Polski. Dziś będzie okazja spotkać się z autorką powieści w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
Wszystkie latarnie na Starym Mieście zaświecą na niebiesko, na Kowalskiej stanie stuletnia karuzela, a na środku Lubartowskiej będzie... kino. Takich rewolucji można się spodziewać w tegoroczną Noc Kultury. Jej organizatorzy zdradzili dzisiaj część atrakcji.
W piątek, 13 maja, o godz. 19 w Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN (ul. Grodzka 21) spotkanie z architektami z pracowni 2pm, autorami m.in. pawilonu polskiego na EXPO w Mediolanie.
12 kabaretów będzie można obejrzeć w najbliższą środę w Sali Widowiskowej ACK Chatka Żaka.
Rozmowa z Anną Bakierą z Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej.
DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) zaprasza dzieci na kolejne spotkanie z cyklu „Bajkowe opowieści”, w ramach którego najmłodsi będą mogli usłyszeć polskie legendy. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 13 maja o godz. 18.
W sobotę, 14 maja o godz. 11 spod Trybunału Koronnego wyruszy spacer śladami Bolesława Prusa organizowany przez Wydawnictwo Episteme.