Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

18 maja 2016 r.
18:59

Lubelskie Dni Modernizmu (program, zdjęcia LSM z lat 60. i 70.)

0 0 A A

To pierwszy w mieście festiwal poświęcony architekturze. I jeden z pierwszych, który reklamuje się grą komputerową. W piątek rozpoczynają się I Lubelskie Dni Modernizmu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Będą wystawy, spacery po mieście, spotkania, warsztaty, pokazy mody, projekcje filmowe, gry miejskie. I niepowtarzalne, stworzone specjalnie na tę okazję gadżety. To 700 płóciennych toreb z logo festiwalu i tyle samo egzemplarzy albumów z archiwalnymi zdjęciami ówczesnych lokatorów osiedla Słowackiego i Mickiewicza (w obleczonych w len okładkach).

– Będziemy to wszystko rozdawać w sobotę, od godz. 16 w holu CSK. Kto pierwszy, ten lepszy – mówi Izabela Pastuszko, dyrektor festiwalu.

Album powstał ze zdjęć i wspomnień mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel organizatorów o materiały fotograficzne z osiedli z lat 60. i 70. – Ze 160 zdjęć wybraliśmy 50. W albumie towarzyszą im krótkie cytaty z ich wspomnień – dodaje Pastuszko.

Dzień pierwszy – galeria handlowa

– Tak właśnie wyglądał typowy pokój w latach 60. – chcą powiedzieć kuratorzy pierwszego dnia festiwalu. Rekonstrukcja mieszkania pojawi się w Tarasach Zamkowych. Jej montaż rozpocznie się w czwartek rano.

– Chcemy w ten sposób dotrzeć do ludzi, którzy na co dzień nie chodzą do galerii sztuki – tłumaczy Pastuszko.

Na tym nie koniec atrakcji w centrum handlowym. Będzie pokaz mody z PRL (godz. 19), wystawa-gra „zmieniam miasto” (wernisaż o godz. 18), warsztaty „Talerzowanie modernizmem” (godz. 17.30) czy pokaz filmów na dachu (godz. 20).

Dzień drugi – CSK

–  Modernistyczne przestrzenie budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stanowią idealną scenę do nauczania architektury – przekonuje Izabela Pastuszko.

W surowych betonowych przestrzeniach zobaczymy kilka wystaw. Na poziomie -1 porcelana z Ćmielów Design Studio. W holu (poziom 0) makiety architektoniczne budynków LSM. Na poziomie +3 będzie multimedialne wizualizacje osiedla im. Juliusza Słowackiego, stworzone podczas warsztatów „minecraft”. Będą też dzieła w kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych (m.in. na scenie sali operowej).

O modernizmie (i budynku CSK) opowiadać będzie Bolesław Stelmach (godz. 17, sala operowa CSK). Rozmowa z architektem będzie też okazją do przypomnienia wspomnień lubelskiego urbanisty Romualda Dylewskiego.

Także w sobotę (o godz. 12 i 13) z Placu Teatralnego (czyli spod siedziby CSK) wyruszą spacery architektoniczne „Modernizmy w Śródmieściu” prowadzone przez Marcina Semeniuka i Huberta Mącika.

Dzień trzeci – z wizytą u Hansena

„Na osiedlu Słowackiego musi powstać dwa tysiące mieszkań. Architekci próbują je upchnąć w siedemnastu blokach – trzy największe mają po kilkaset metrów długości. Hansenowie nie chcą, by wielkie ściany upstrzone niezliczonymi oknami przytłaczały mieszkańców. Bloki wiją się więc po osiedlu meandrami. (...) Lokatorom swoich domów proponują, by sami zaprojektowali układ ścian wewnętrznych w mieszkaniach. Chętnych jest niewielu.” – pisał Filip Springer w biografii Zofii i Oskara Hansenów „Zaczyn”. Pisał też o tym, jak reporterzy „Współczesności” w miejscowym maglu słyszeli narzekania na ciemne kuchnie, ciasne pokoje, „szare, więzienne bloki” i placyki zabaw, które zdaniem zatroskanych matek wyglądają jak osłony przeciwatomowe.

Dziś po osiedlu Słowackiego przechadzają się wycieczki studentów architektury z Polski i zagranicy, a mieszkańcy bloków dawno już mają dość pytań o to, jak mieszka im się na kultowym osiedlu.

Taki spacer jest też programie trzeciego dnia festiwalu. Zbiórka w niedzielę, 22 maja, o godz. 11 przy pawilonie dawnego klubu Empik (ul. Grażyny 7). Do wyboru kilka ścieżek: z perspektywy architekta, ogrodnika-amatora, czy ornitologa.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest wolny.

 

PROGRAM

DZIEŃ PIERWSZY - CODZIENNOŚĆ ESTETYCZNA LAT 60. XX w.
20 maja, galeria handlowa Tarasy Zamkowe w Lublinie

17:00 - Prezentacja pokoju z lat. 60. XX wieku – efekt warsztatów, (parter, hol przy wejściu od al. Solidarności)

17:30 – 19:30
- Działania twórcze „Talerzowanie modernizmem” - interdyscyplinarny warsztat, (parter, hol przy wejściu od al. Solidarności), prowadzenie: dr Paulina Zarębska – Denysiuk, Magdalena Denysiuk

18:00
- Otwarcie wystawy „Zmieniam miasto”, (I piętro), kuratorka: Ewa Solarz

18:30
- Otwarcie wystawy „Moderna. Rzemiosło + Przemysł”, (I piętro)
kuratorzy : Agnieszka Jacobson-Cielecka i Paweł Grobelny

19:00
- Pokaz mody z PRL przygotowany przez Studenckie Koło Rekonstrukcji Historycznej UMCS, (I piętro)

20:00
- Pokaz filmów na temat modernizmu w architekturze na dachu galerii Tarasy Zamkowe, kurator pokazu: Marcin SemeniukDZIEŃ DRUGI - MODERNISTYCZNE PRZESTRZENIE ARCHITEKTONICZNE
21 maja, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Śródmieście Lublina

Spacery architektoniczne „Modernizmy w Śródmieściu” z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej (spacery rozpoczną się na Placu Teatralnym, CSK)

12:00
- Spacer architektoniczny, prowadzenie: Marcin Semeniuk

13: 00
- Spacer architektoniczny, prowadzenie: dr Hubert Mącik

16:00 - Otwarcie wystawy „Porcelana - tradycja i eksperyment. Ćmielów Design Studio”, (poziom -1 CSK), kuratorki: Joanna Hołda, Izabela Pastuszko „Modernistyczna rzeczywistość alternatywna”:
Kuratorki: Izabela Pastuszko, Paulina Paga, Joanna Mądra

a) Przestrzenie modernizmu – rozmowy performatywne:

17:00
- „Architektura dziedzictwa” - Bolesław Stelmach oraz Izabela Pastuszko, odczytanie fragmentów wspomnień p. Romualda Dylewskiego, (sala operowa)

18:00
- „Co z tym modernizmem?” – prof. Lechosław Lameński, dr Hubert Mącik, Barbara Żarynow, (mediateka, poziom 0)

19:00
- „Familiada LSM” - turniej wiedzy mieszkańców o najstarszych osiedlach, (sala kameralna)
 

b) Eksperyment z rzeczywistością – prezentacja efektów warsztatów w ramach Lubelskich Dni Modernizmu

Prezentacja budynków z osiedla im. Juliusza Słowackiego stworzonego przez uczestników warsztatów „Minecraft” i „ Sketchup” dla młodzieży, (mediateka, poziom +3)
Prezentacja makiet – efektów warsztatów architektonicznych „Modelowanie Hansenem”, (foyer, poziom 0)

c) Prezentacja dzieł z kolekcji sztuki współczesnej Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych

1.    Laura Pawela, Past Present Continuous, 2010, (scena sali operowej)
2.    Grupa PSF (Pawilon Stabilnej Formy): Tomasz Kozak, Cezary Klimaszewski, Tomasz Malec Forma Otwarta jako passe-partout patriarchatu, 2007, (poziom +1, hol za widownią sali operowej)
3.    Leon Tarasewicz, Bez tytułu, 2005, (foyer, poziom +1)DZIEŃ TRZECI - SPOŁECZNE ASPEKTY ŻYCIA NA OSIEDLACH MIEJSKICH
22 maja, Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa (LSM)
ul. Grażyny 7, Pawilon Dawnego Empiku

11:00 - „Rewizje przeszłości – sny o przyszłości" – interakcje o charakterze społeczno-artystycznym.
(początek godz. 11.00, ul. Grażyny 7, Pawilon Dawnego Empiku – finał godz. 16.00)
Kuratorka: Paulina Paga.
Artyści: Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska z Kolektywu Palce Lizać (Kraków) oraz Maciej Połynko (Otwock/Lublin).

Nanoturystyczne zwiedzanie osiedla i spacery architektoniczne z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej.

Rozkład zwiedzania:

Ścieżka A: Modernistyczna architektura miejsc spotkań; Narracje: Hubert Mącik oraz mieszkańcy LSM
godz. 11:30, godz. 13:30

Ścieżka B: Balkony i ogródki jako spontaniczna architektura krajobrazu; Samodzielne zwiedzanie z mapą i nasłuchiwanie opowieści mieszkańców.
Realizacja artystyczna: Maciej Połynko, opieka merytoryczna: Małgorzata Wołoszyn.
godz. 12:00, godz. 14:00

Ścieżka C: Osiedla Mickiewicza oraz Słowackiego jako realizacja koncepcji miast ogrodów. Dwugłos historyczki sztuki Izy Pastuszko i architekta Michała Fronka.
godz. 12:30, godz. 14:30

Ścieżka D: LSM ponad dachami. Perspektywa ornitologiczna Bernadetty Ebertowskiej.
Godz. 15.45 (poprosimy o zabranie własnych lornetek)

 UWAGA! Na zwiedzania miejsca są limitowane, w grupach liczących do 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod adresem spacery@agoramodernizmu.pl oraz pod numerem telefonu: 517 942 024. Prosimy o podanie preferowanej ścieżki spacerowej, imienia i telefonu kontaktowego oraz informacji o wieku, jeśli planujemy spacerować w towarzystwie dzieci. Każdy spacer potrwa ok. 1,5 godziny.
Kuratorka: Paulina Paga.

12:00
Pawilon Dawnego Empiku Artystyczne działania edukacyjne dla najmłodszych dzieci „Odkrywamy Hansena”
Prowadzenie: dr Paulina Zarębska-Denysiuk, Katarzyna Cebulak.

Gra: dnimodernizmu.pl/gra

 

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 0 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 15 3

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 36 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 10 22

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 4 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 7 13

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 7 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 29 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Kalendarz
lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.