Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kościół rektoralny pw. św. Jozefata w Lublinie zostaje użyczony na 20 lat parafii greckokatolickiej. – Warto zatroszczyć się o potrzeby religijne uchodźców – podkreśla arcybiskup Stanisław Budzik.
Ulicami Lublina przez Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszystko po to by upamiętnić bohaterów z naszego regionu. Co jeszcze znalazło się w tegorocznym programie?
W niedzielę zmarł Maciej Falkiewicz, znany artysta z Janowa Podlaskiego. Był miłośnikiem koni i chętnie je malował.
"Nowomowa czy Twoja Stara?" to tytuł nadchodzącego spotkania w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) poświęconego feminatywom. - Celem spotkania jest uruchomienie procesu przyzwyczajania się do świata, gdzie funkcjonuje się w przestrzeni nieoczywistej zgody - podkreślają organizatorzy. Spotkanie rozpocznie się 2 marca o godz. 17.
W ramach projektu "Czarna Owca - Stop hejt!" realizowanego przez lubelską młodzież, w Teatrze Muzycznym (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędą się warsztaty finałowe cyklu "RozmOwca – bez tabu o hejcie". Organizatorzy zapraszają 27 lutego o godz. 9.
W piątek, 10 marca o godz. 19 w Klubie Studenckim Kazik (ul. Nadbystrzycka 40a) odbędzie się stand-up z udziałem Michała Zenknera i Wojtka Kamińskiego.
– Jestem w Lublinie, bo mam tu znajomych artystów, jest blisko do Lwowa i w ogóle w Lublinie czuję się jak w domu. To bardzo podobne miasta. Gdy wybuchła wojna, żona chciała wyjechać, nie czuła się bezpiecznie. Ona jest w Lublinie dłużej, ja od września, wcześniej byłem w Hiszpanii i Czechach. Przez pół roku prawie nic nie robiłem, teraz w Lublinie odkrywam grafikę. Kupiłem prasę i koncentruję się na technice. Czuję się jakbym wrócił do szkoły, wciągnąłem się w to – mówi Wołodymyr Topij, performer, malarz, pisarz ikon.
Postaci generała Mieczysława Smorawińskiego poświęcona będzie nowa wystawa w Muzeum Narodowym w Lublinie (ul. Zamkowa 9). Otwarcie ekspozycji "Ostatni lokator pałacu Lubomirskich" nastąpi 24 lutego o godz. 18.
Radio Lublin zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kryminalne czwartki". Już 23 lutego o godz. 18 w Studiu im. Zbigniewa Stepka (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się spotkanie autorskie z Izabelą Michalewicz.
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w serii wydarzeń poświęconych tematyce Ukrainy, organizowanych w rocznicę agresji Rosji na Ukrainę. W planach mi.in. performance i spotkanie.
Galeria Labirynt łączy siły z Fundacją Pełnia i zaprasza na otwarte warsztaty twórczego kolażu. Zaplanowane na 26 lutego w godz. 13-18 wydarzenie będzie miało charytatywny charakter. Cel: pomoc kobietom w kryzysie.
Prace artystów Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie będzie można podziwiać w Domu Kultury Ruta (ul. Różana 8). Wernisaż ekspozycji "AkwareLOVE Impresje" odbędzie się 24 lutego o godz. 18.
Księgarnia Dosłowna w Lublinie (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z Rafałem Rutkowskim wokół książki "Na drzewach kwitną wielkie okna". Wydarzenie zostanie zorganizowane 24 lutego o godz. 18.
Jeżeli ktoś, spacerując osiedlem Krasińskiego, zobaczy włóczkowe ozdoby, to niech nie przeciera oczu.
W czwartek, 23 lutego o godz. 18 w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5a, Lublin) zostanie otwarta wystawa "Wartość, która nie przemija – flora w pastelowych grafikach Konstantego Prószyńskiego".
To moje literackie dziecko. Z jego narodzinami wiąże się ogromna radość, ale i oczekiwanie, jak odbiorą je czytelnicy, bo przecież książka jest dla nich – Rozmowa z Marią Biernacką-Drabik, autorką kryminału „Za żywopłotem” i nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie
23 lutego o godz. 17 w Biotece (Filia 6/27 MBP, al. Racławickie 22) odbędzie się spotkanie pt. "Bez tabu o hejcie", organizowane przez młodzież w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii".
Lubelskie Schronisko dla zwierząt (ul. Metalurgiczna 5) zaprasza na dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Kota, który odbędzie się 19 lutego. Będzie można spotkać ciekawych gości. Start o godz. 12.
Warsztaty malowania na wodzie, ale też trening pewności siebie, a do tego taneczny, poza tym pokazy makijażu i pielęgnacji ciała. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie są planowane w programie wydarzenia „Kobiety kobietom” w Zamojskim Domu Kultury.
Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na cykl warsztatów twórczych dla młodzieży i dorosłych - "Codzienność i proza życia w sztuce". Pierwsze spotkanie 18 lutego o godz. 15.
W czwartek, 23 lutego o godz. 17 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4) odbędzie się spotkanie autorskie z ukraińskimi poetkami i poetami oraz tłumaczami serii poetyckiej "W obliczu wojny".
Popularna w Internecie "Mama na obrotach" wkracza na scenę stand-upu. Już 17 lutego o godz. 19.30 wystąpi w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) z debiutanckim programem "Mój pierwszy raz".
"Finistere (Bretania) - podróż na francuski koniec świata" to tytuł nadchodzącego spotkania podróżniczego w Filii nr 2 MBP (ul. Peowiaków 12). Organizatorzy zapraszają 17 lutego o godz. 16.30.
Cykliczne spotkania wielbicieli fotografii w Lublinie świętują 9. urodziny. Gościem specjalnym zaplanowanej na sobotę Akademii Odkryć Fotograficznych będzie Marcin Weron. Start o godz. 9 w budynku dworca autobusowego PKS przy Al. Tysiąclecia 6.
Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaprasza na nowy cykl spotkań, rozmów i wspólnego gotowania pod hasłem "Smaczne Czuby". Pierwsze spotkanie już 20 lutego o godz. 17.