Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki "Do trzech razy sztuka", który odbędzie się 10 stycznia o godz. 17. Będzie można obejrzeć prace Agnieszki Gadzińskiej-Kity oraz jej córek - Pauliny i Magdaleny.
"Kocio Kozioł Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego" to tytuł nowej książki Andrzeja Brzezieckiego, której promocja odbędzie się w lubelskiej Bramie Grodzkiej (ul. Grodzka 21). Spotkanie, które będzie również transmitowane online, odbędzie się 9 stycznia o godz. 18.
5 stycznia wystartują zapisy na twórcze warsztaty zimowe w Dzielnicowych Domach Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) i Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Przed nami kolejna edycja F2, czyli Fajnych Ferii.
Dokumenty, zdjęcia, książki oraz inne pamiątki po Marii i Jerzym Kuncewiczach, pisarzy związanych z Kazimierzem Dolnym, dotarły ze Stanów Zjednoczonych do Muzeum Nadwiślańskiego. Zbiory należały do zmarłego wnuka Kuncewiczów. W ich transporcie do Polski pomogło wojsko.
Instytucje kultury dostaną większe dotacje z Urzędu Miasta. Wnioskował o to przewodniczący rady Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa). Urzędnicy przekonują jednak, że pierwotnie zaplanowane kwoty i tak były wystarczające.
Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zachęca do wzięcia udziału w autorskim oprowadzaniu po wystawie Open Group "Powtarzajcie za mną". Chętnych oprowadzi jeden z członków kolektywu - Anton Varga. Wydarzenie odbędzie się 5 stycznia o godz. 18.
Przyznane zostały miejskie stypendia na działalność artystyczną i związaną z upowszechnianiem kultury. Dzięki nim możemy się spodziewać wydania płyty z utworami zmarłego wiosną „Szeli”, książki o uchodźcach i dokumentu o rodzinie Hartwigów.
To był wyjątkowy rok dla lubelskiej kultury. Zawdzięczmy to Centrum Kultury w Lublinie i realizowanemu przez nie projektowi Przestrzenie Sztuki.
6 stycznia o godz. 12.30 w Muzeum Wsi Lubelskiej rozpocznie się wydarzenie pt. "Chodzenie z gwiazdą" z udziałem zespołu śpiewaczego.
Wielbiciele biegania będą mogli zakończyć 2022 rok kolejną odsłoną "parkrunu" w Ogrodzie Saskim. Sylwestrowa edycja zostanie zorganizowana 31 grudnia o godz. 9.
Koło Gospodyń i Gospodarzy "Stasińskie Klimaty” zorganizowało w tym roku pierwszy raz „prawdziwe herody”. Nie zabrakło Maryi z dzieciątkiem, Józefa, śmierci, Heroda, trzech króli, diabełków i oczywiście aniołków.
W styczniu Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na pięć przedstawień. A tylko do końca roku trwa jeszcze nabór Zapraszamy mężczyzn do Zespołu Chóru Męskiego Teatru Muzycznego.
Milion złotych zarezerwowało miasto na zaprojektowanie Bronowickiego Centrum Kultury, o którego budowę zabiegają od lat lokalni społecznicy. Taka placówka miałaby powstać w pobliżu pływalni przy ul. Łabędziej.
Właściciele pensjonatów w Kazimierzu Dolnym przyznają, że sytuacja nie wróciła jeszcze do czasów sprzed pandemii. Na kilka dni przed Nowym Rokiem spokojnie można zarezerwować nocleg. W Lublinie o miejsce na balu trudniej.
W czwartek, 5 stycznia o godz. 18 w Galerii NN (Brama Grodzka, ul. Grodzka 34) odbędzie się wernisaż wystawy Moniki Trypuz - "Rocznik wsi".
Obserwowanie ptaków to bardzo relaksujące, odprężające zajęcie. Pozwala uzyskać łączność z naturą, może być znakomitym treningiem uważności – uważa Maciej Zdziarski, dziennikarz, fotograf ptaków, autor książki „Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia”.
Jednym z wydarzeń towarzyszących prezentowanej w Centrum Spotkania Kultur wystawie prac Zdzisława Beksińskiego będzie projekcja wywiadu z artystą o tematyce muzycznej. Materiał będzie można zobaczyć w CSK (plac Teatralny 1) 3 stycznia o godz. 17.30.
Albo dwie komedie romantyczne, albo najnowszego Avatara obejrzeć będzie można w sylwestrową noc w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Kino zachęca, by Nowy Rok powitać przed wielkim ekranem.
To ma być podobno niesamowite, zapierające dech w piersiach widowisko. W piątek, 6 stycznia na deskach Zamojskiego Domu Kultury wystawione zostanie "Karnawałowe Magic Show". Bilety są jeszcze do kupienia.
Zdobył popularność na małym ekranie. Przekuł ją na teatr. Emilian Kamiński odszedł w wieku 70 lat.
Myślę, że miłość jest połączona z wiarą, że trzeba wierzyć drugiemu człowiekowi, który wyraża tę miłość. Albo poddaje się tej miłości. Miłość to wiara w te same intencje i wartości oraz zaufanie do drugiej osoby. Przede wszystkim szacunek i dbanie o miłość jest ważne, bo to ona łączy ludzi. Zazdrość i zawiść niszczy relacje międzyludzkie dlatego izolujemy się od ludzi zawistnych i toksycznych. Choroba zweryfikowała przyjaźnie i znajomości – Rozmowa ze Stanem Borysem, polskim muzykiem, kompozytorem, aktorem i poetą
Są stałym elementem Bożego Narodzenia. Nie można sobie wyobrazić świąt bez tej fizycznej pamiątki narodzin Jezusa. Zaglądamy do kościołów w Lublinie i przyglądamy się szopkom.
Panowało powszechne przekonanie, że jakie święta taki cały następny rok. Uważano, że jeśli w domu nie będzie kłótni, a dzieci nie będą niesforne, to takie nastroje będą towarzyszyć domownikom przez kolejnych dwanaście miesięcy – rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.
W całym mieście rośnie liczba budynków, zwłaszcza osiedlowych śmietników i garaży ozdobionych kolorowymi muralami.
Co jest największą zaletą programu Przestrzenie Sztuki w sferze tańca? Można się o to spierać, ale można też zaryzykować stwierdzenie, że w taniec był obecny nie tylko w Lublinie. Jeździł.