Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Widzowie dopisali, a zamojskie kino dostało za to nagrody. Za frekwencyjne wyniki w rozpowszechnianiu dwóch polskich produkcji Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu zostało uhonorowane przez TVP Dystrybucja Kinowa.
Latem hitem był spektakl „Ryngraf”. Teatr objazdowy postawił na sprawdzoną pozycję czyli Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”. Ale o Przestrzeniach Sztuki w kontekście teatru można powiedzieć znacznie więcej.
Na przyszły rok zaplanowano zadaszenie wirydarza Centrum Kultury w Lublinie. W ten sposób ma powstać przestrzeń do organizacji imprez niezależnie od pogody. W kasie miasta zarezerwowane zostały już pieniądze na montaż konstrukcji.
28 grudnia o godz. 15 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 7) odbędą się warsztaty tworzenia masek sylwestrowych dla dzieci od 5 lat i młodzieży.
Do 31 stycznia można się zgłaszać do Młodzieżowej Rady Programowej w DDK Węglin i Czuby Południowe.
Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza zaprasza na warsztaty tworzenia ozdób ze słomy. Zajęcia odbędą się w piątek, 23 grudnia o godz. 17.30 przy ul. Zielonej 3.
Do 5 stycznia w centrum handlowym VIVO! Lublin będzie można podziwiać wystawę konkursowych "Gwiazd Betlejemskich".
W drugi dzień świąt bożonarodzeniowych będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w Lumina Parku (ul. Willowa 58 - 60). Do końca 1 stycznia włącznie w parku świecić będzie specjalna świąteczna iluminacja.
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkania online poświęcone tematyce LARP i cosplay. Wydarzenia w ramach projektu "Sztuka Wrażliwości" odbędą się 21 i 27 grudnia.
Widzowie będą mogli się przekonać jak powstaje realizacja sceniczna sztuki „Pogłosy” Wita Szostaka. Po prezentacji w Lublinie, pora na pokaz otwarty w Łodzi
Mijający był dobry, a przyszły w kulturze Zamościa będzie jeszcze lepszy – zapowiedział w piątek prezydent Andrzej Wnuk podczas uroczystości Podsumowania Roku Kulturalnego 2022.
W najbliższy piątek o godz. 19 w siedzibie Galerii Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) odbędzie się wernisaż wystawy Marii Hoyin "Dziennik w czasie wojny". Ekspozycji będą towarzyszyć działania artystyczne.
W piątek, 16 grudnia o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej 3 odbędzie się wernisaż wystawy Natalii Prokopiak-Latosińskiej "Mixed Media".
Gratka dla wielbicieli roślin i kwiatów. Przed nami 11. odsłona Lubelskiej Wymiany Roślin. Wydarzenie odbędzie się już w niedzielę, 18 grudnia, w SKENDE (al. Spółdzielczości Pracy 88). Start o godz. 10.
Uniwersytecka Galeria Sztuki UMCS (ul. Głęboka 43, Instytut Pedagogiki UMCS) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Wojciecha Ledera - "Body of Work". Wydarzenie zaplanowano na 16 grudnia o godz. 18.
Blisko 50 twórców, projektantów oraz rzemieślników z Polski i Ukrainy, zaprezentuje swoją twórczość podczas nadchodzącej edycji Sprawunków, czyli Targów Wyjątkowych Rzeczy. Świąteczna edycja wydarzenia już 18 grudnia w Warsztatach Kultury.
To inicjatywa Spilno Lublin. W hali Globus można było w międzynarodowy sposób przygotować się do Bożego Narodzenia.
W sobotę, 17 grudnia o godz. 10 równolegle w Dzielnicowych Domach Kultury: Węglin (ul. Judyma 2a) i Czuby (ul. Wyżynna 16), odbędą się świąteczne warsztaty.
Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.
Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na warsztaty pieśni polskich i ukraińskich dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbędą się 10 grudnia o godz. 14.
8 grudnia o godz. 18 w Pubie Bałagan (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie autorskie z Jarkiem Szubrychtem poświęcone książce "Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu".
W piątek, 9 grudnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) otwarcie wystawy Bolodymyra Topiy'ego "Nowa Jerozolima, Nowy Babilon".
Bioteka (filia MBP, al. Racławickie 22) zaprasza na spotkanie z poezją i fotografiami Ewy i Ireneusza Pilipczuków. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia o godz. 18.
Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.
Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".