Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Finanse

5 stycznia 2022 r.
18:21

Polski Ład. Rzecznik rządu przeprasza za niższe pensje nauczycieli

97 13 A A

– Dokonamy pewnych korekt, aby osoby, które otrzymały niższe wynagrodzenia uzyskały wyrównanie już w lutym – zapowiedział na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Mueller, odnosząc się do niższych pensji nauczycieli po wprowadzeniu Polskiego Ładu. Przeprosił również za "nieścisłości legislacyjne".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W ostatnich dniach pojawiły się informacje dotyczące wynagrodzeń w styczniu, osób, które mają wypłacane wynagrodzenia za styczeń z góry - nauczycieli, czy służb mundurowych – mówił.

– Stało się tak, bo podwyższyliśmy kwotę wolną i próg podatkowy, więc w tym czasie, gdy wchodzi duża reforma, pewne zmiany mogą być nieodpowiednio wdrożone, pewnie nieścisłości legislacyjne mogą być widoczne – dodał.

Przeprosił osoby, które otrzymały mniejsze wynagrodzenia za styczeń. Zadeklarował, że osoby, które miały nieprawidłowo naliczone wynagrodzenia otrzymają wyrównania w lutym.

Po wprowadzeniu nowych przepisów podatkowych z Polskiego Ładu pojawiły się głosy nauczycieli, którzy otrzymali w styczniu niższe pensje.

"Jesteśmy pierwszymi ofiarami Nowego Ładu". Nauczyciele donoszą, że otrzymują niższe wynagrodzenie

W Warszawie pod Sejmem odbyły się protesty przeciwników nowelizacji projektu Lex Czarnek. Znajdujący się tam nauczyciele poruszyli też temat wynagrodzeń. Pedagodzy alarmują, że w wyniku wprowadzenia nowych przepisów podatkowych Polskiego Ładu otrzymali w styczniu niższe pensje.

– W styczniu pensje się obniżyły o 250-300 zł netto. Jest to wynikiem Nowego (Polskiego – red) Ładu, który został wprowadzony i tak naprawdę nie do końca wiemy z czego to wynika – stwierdziła jedna z protestujących.

– Jesteśmy pierwszymi, kolokwialnie mówiąc, ofiarami Nowego Ładu. Jest duże zamieszanie, konsternacja w środowisku bo rzeczywiście inflacja galopuje, a tutaj okazuje się, że nie tylko od 1 stycznia nie możemy liczyć na wzrost wynagrodzeń, a de facto jeszcze obniżkę – podkreślił jeden z uczestników demonstracji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robek39 / 5 stycznia 2022 r. o 18:25
+24
Wolałbym, żeby rzecznik przeprosił za ten nieudolny rząd, który wszystkie reformy pisze na kolanie i wprowadza je w pośpiechu.
Avatar
Yogi-bu / 5 stycznia 2022 r. o 18:27
+14
ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Palec_jenej_posel / 5 stycznia 2022 r. o 20:02
+13
Ile ludzi w Lublinie zarabia min. 5701zł brutto aby stracił - raczej niewielu bo mogą pomarzzyć o takiej wypłacie? Jak na razie problem dotyczy pracowników ME, MSWiA górników, którzy zawsze "gardłują", że nawet w "marketach" więcej płacą :)
 Górnicy to się zdziwią przy rozliczaniu pit za 2022 r. Oni pracują w dwóch różnych podmiotach / ci lubelscy/ , poniedziałek-piątek  w firmie 'A," sobota niedziela w firmie" B"  , dzięki temu mogą pracować nawet 28 dni w miesiącu bez kolizji z prawem pracy . US już zaciera ręce
 Górnicy to się zdziwią przy rozliczaniu pit za 2022 r. Oni pracują w dwóch różnych podmiotach / ci lubelscy/ , poniedziałek-piątek  w firmie 'A," sobota niedziela w firmie" B"  , dzięki temu mogą pracować nawet 28 dni w miesiącu bez kolizji z prawem pracy . US już zaciera ręce rozwiń
Avatar
Kroll / 5 stycznia 2022 r. o 19:11
+12
Przecież nic się nie stało. Wasze, zagrabione pieniądze są w dobrych rękach. Uczciwi ludzie je przechowują i kiedy przyjdzie czas zwrócą wam. Chyba. Zresztą ten raban jest przesadzony. Co znaczą te 300 zł wobec wzrostu rachunku za gaz o 1200. I tak nie wystarczy to po co się szarpać. PiS z wami i waszym sradem ruskim.
Avatar
Adam_z_Lublina / 6 stycznia 2022 r. o 00:20
+10
PiSowdko rząd podwyższa podatki i jeszcze bezczelnie wmawia Polakom że je obniża. Jak można tak bezczelnie kłamać!
Avatar
Palec_jenej_posel / 5 stycznia 2022 r. o 20:16
+8
Emeryci górniczy którzy dostali przelew ze świadczeniem za styczeń pisu już raczej nie kochają
Avatar
Palec_jenej_posel / 5 stycznia 2022 r. o 22:32
+6
Rozumiem, że wszyscy, którzy drą japy zarabiają powyżej 11 tys. miesięcznie a co najmniej 5700 zł (choć ci drudzy ani nie zarobią ani nie stracą)
 Będzie brutalnie ale, jeżeli nie zarabiasz  5700 brutto  , nie mówiąc o 11 k. to chyba Twoja wina
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 stycznia 2022 r. o 20:17
+6
O ile w Lutym obecny zarząd POlin będzie jeszcze w Polsce !! Ja też zapłacę rachunek za gaz jaki płąciłem do tej pory i powiem im że wyrównam im w grudniu.
Avatar
lbn / 6 stycznia 2022 r. o 15:23
+3
A kiedy Czarnek przeprosi ? Butnie twierdził , że obniżka pensji przez Polski Ład jest nie możliwa i chciał nazwiska nauczycieli , którzy stracili . Stracili jeszcze emeryci , którzy dłużej pracowali.  Najpierw PiS namawiał do dłuższej pracy , a teraz ich ukarał za tą pracę .
 Czarnek skłamał wiele razy. Przykład?  Obrona Szumowskiego w sprawie respiratorów gdzie każdy wie że był wał a Czarnek ględził o matce Teresie jakby ta miała Szumowskiego niemal świętym uczynić.  Kłamał w sprawie rzekomo umierajacej babci która tak naprawdę była w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym.  Kłamał rolnikom w ciekawy i jego godny sposób tłumacząc się z głosowania w sprawie piątki dla zwierząt.  Czarnek zawsze sklamie gdyby tego będzie wymagać obrona jego kariery. 
 Czarnek skłamał wiele razy. Przykład?  Obrona Szumowskiego w sprawie respiratorów gdzie każdy wie że był wał a Czarnek ględził o matce Teresie jakby ta miała Szumowskiego niemal świętym uczynić.  Kłamał w sprawie rzekomo umierajacej babci która tak naprawdę była w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym.  Kłamał rolnikom w ciekawy i jego godny sposób tłumacząc się z głosowania w sprawie piątki dla zwierząt.  Czarnek zawsze sklamie gdyby tego będzie wymagać obrona jego kariery.  rozwiń
Avatar
Gutek / 6 stycznia 2022 r. o 13:38
+2
A kiedy Czarnek przeprosi ? Butnie twierdził , że obniżka pensji przez Polski Ład jest nie możliwa i chciał nazwiska nauczycieli , którzy stracili . Stracili jeszcze emeryci , którzy dłużej pracowali. Najpierw PiS namawiał do dłuższej pracy , a teraz ich ukarał za tą pracę .
Avatar
poker / 7 stycznia 2022 r. o 20:24
-3
A tusk z Kosiniakiem kiedy przeproszą?
Avatar
lbn / 6 stycznia 2022 r. o 15:23
+3
A kiedy Czarnek przeprosi ? Butnie twierdził , że obniżka pensji przez Polski Ład jest nie możliwa i chciał nazwiska nauczycieli , którzy stracili . Stracili jeszcze emeryci , którzy dłużej pracowali.  Najpierw PiS namawiał do dłuższej pracy , a teraz ich ukarał za tą pracę .
 Czarnek skłamał wiele razy. Przykład?  Obrona Szumowskiego w sprawie respiratorów gdzie każdy wie że był wał a Czarnek ględził o matce Teresie jakby ta miała Szumowskiego niemal świętym uczynić.  Kłamał w sprawie rzekomo umierajacej babci która tak naprawdę była w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym.  Kłamał rolnikom w ciekawy i jego godny sposób tłumacząc się z głosowania w sprawie piątki dla zwierząt.  Czarnek zawsze sklamie gdyby tego będzie wymagać obrona jego kariery. 
 Czarnek skłamał wiele razy. Przykład?  Obrona Szumowskiego w sprawie respiratorów gdzie każdy wie że był wał a Czarnek ględził o matce Teresie jakby ta miała Szumowskiego niemal świętym uczynić.  Kłamał w sprawie rzekomo umierajacej babci która tak naprawdę była w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym.  Kłamał rolnikom w ciekawy i jego godny sposób tłumacząc się z głosowania w sprawie piątki dla zwierząt.  Czarnek zawsze sklamie gdyby tego będzie wymagać obrona jego kariery.  rozwiń
Avatar
Gutek / 6 stycznia 2022 r. o 13:38
+2
A kiedy Czarnek przeprosi ? Butnie twierdził , że obniżka pensji przez Polski Ład jest nie możliwa i chciał nazwiska nauczycieli , którzy stracili . Stracili jeszcze emeryci , którzy dłużej pracowali. Najpierw PiS namawiał do dłuższej pracy , a teraz ich ukarał za tą pracę .
Avatar
Adam_z_Lublina / 6 stycznia 2022 r. o 00:20
+10
PiSowdko rząd podwyższa podatki i jeszcze bezczelnie wmawia Polakom że je obniża. Jak można tak bezczelnie kłamać!
Avatar
Palec_jenej_posel / 5 stycznia 2022 r. o 22:32
+6
Rozumiem, że wszyscy, którzy drą japy zarabiają powyżej 11 tys. miesięcznie a co najmniej 5700 zł (choć ci drudzy ani nie zarobią ani nie stracą)
 Będzie brutalnie ale, jeżeli nie zarabiasz  5700 brutto  , nie mówiąc o 11 k. to chyba Twoja wina
Avatar
Lubliniak / 5 stycznia 2022 r. o 21:36
-12
Rozumiem, że wszyscy, którzy drą japy zarabiają powyżej 11 tys. miesięcznie a co najmniej 5700 zł (choć ci drudzy ani nie zarobią ani nie stracą)
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 stycznia 2022 r. o 20:17
+6
O ile w Lutym obecny zarząd POlin będzie jeszcze w Polsce !! Ja też zapłacę rachunek za gaz jaki płąciłem do tej pory i powiem im że wyrównam im w grudniu.
Avatar
Palec_jenej_posel / 5 stycznia 2022 r. o 20:16
+8
Emeryci górniczy którzy dostali przelew ze świadczeniem za styczeń pisu już raczej nie kochają
Avatar
Palec_jenej_posel / 5 stycznia 2022 r. o 20:02
+13
Ile ludzi w Lublinie zarabia min. 5701zł brutto aby stracił - raczej niewielu bo mogą pomarzzyć o takiej wypłacie? Jak na razie problem dotyczy pracowników ME, MSWiA górników, którzy zawsze "gardłują", że nawet w "marketach" więcej płacą :)
 Górnicy to się zdziwią przy rozliczaniu pit za 2022 r. Oni pracują w dwóch różnych podmiotach / ci lubelscy/ , poniedziałek-piątek  w firmie 'A," sobota niedziela w firmie" B"  , dzięki temu mogą pracować nawet 28 dni w miesiącu bez kolizji z prawem pracy . US już zaciera ręce
 Górnicy to się zdziwią przy rozliczaniu pit za 2022 r. Oni pracują w dwóch różnych podmiotach / ci lubelscy/ , poniedziałek-piątek  w firmie 'A," sobota niedziela w firmie" B"  , dzięki temu mogą pracować nawet 28 dni w miesiącu bez kolizji z prawem pracy . US już zaciera ręce rozwiń
Avatar
Kroll / 5 stycznia 2022 r. o 19:11
+12
Przecież nic się nie stało. Wasze, zagrabione pieniądze są w dobrych rękach. Uczciwi ludzie je przechowują i kiedy przyjdzie czas zwrócą wam. Chyba. Zresztą ten raban jest przesadzony. Co znaczą te 300 zł wobec wzrostu rachunku za gaz o 1200. I tak nie wystarczy to po co się szarpać. PiS z wami i waszym sradem ruskim.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Rozpoczęły się zapowiadane kontrole cen na sklepowych półkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma sprawdzać, czy handlowcy zareagują na obniżkę VAT. Grozi karami dla tych, którzy cen nie obniżą. Na razie niektóre produkty zdrożały.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!