Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej ma nowych doktorów i doktorów habilitowanych. W czwartek w auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS odebrali tytuły naukowe z rąk rektora Radosława Dobrowolskiego.
W odpowiedzi na doniesienia medialne o lokowaniu nielegalnych migrantów w Lubelskiem, wojewoda Krzysztof Komorski zwołał konferencję prasową. – Proszę państwa, to jest polityka Putina i polityka Kremla – mówił.
Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta prezydent Krzysztof Żuk wręczył nagrody w dziedzinie sportu.
Przed oficjalnym rozpoczęciem Rady Miasta, prezydent Krzysztof Żuk oraz inni samorządowcy otrzymali z rąk wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego nagrody.
W holu Urzędu Miejskiego we Włodawie można oglądać niezwykłą wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej. Na ekspozycji zobaczymy stare fotografie, hełmy strażackie, menażkę cesarską sygnowaną na 1913 r. i wiele artefaktów odkrytych w takcie prowadzonych przez stowarzyszenie poszukiwań.
Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy, cieszy się niesłabnącym poparciem w mieście. W kwietniu zagłosowało na niego blisko 87 proc. wyborców. Podczas wczorajszej sesji włodawscy radni jednogłośnie udzielili mu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok.
Okuninka nad Jeziorem Białym na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim to bezsprzecznie od lat wakacyjna stolica naszego regionu. Dziś tłumów tam jeszcze nie było, ale w weekend można spodziewać się już kilkudziesięciu tysięcy chętnych wypocząć w tym urokliwym miejscu. Z myślą o nich wraz z Województwem Lubelskim, AZS UMCS Lublin, Radiem Eska, a także miejscowymi samorządami: Starostwem Powiatowym, Gminą Włodawa i Miastem Włodawa zapraszamy na naszą akcję „Spotkajmy się na wodą”.
"Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził...". O godzinie 18 reprezentacja Polski rozpocznie swój ostatni mecz na Euro 2024.
Wakacje rozpoczęły się Piknikiem Rodzinnym z nauką za Pan Brat! Na kampusie Politechniki Lubelskiej odbyło się wydarzenie łączące edukację, zabawę i integrację.
Wspólna zabawa, turniej piłki nożnej, grillowanie i licytacja charytatywna – to wszystko by zebrać środki, które pomogą w leczeniu małego Henia.
W niedzielę Piaski zamieniły się w królestwo dobrych smaków, a wszystko to za sprawą XV Festiwalu Flaków. Tysiące smakoszy, próbujących tego wyjątkowego smakołyku, odwiedziło stoiska kół gospodyń wiejskich w poszukiwaniu tych najlepszych.
Jak Polska długa i szeroka kibice wspierali piłkarską reprezentację Polski w meczu z Austrią. Strefy kibica w Lublinie i regionie zapełniły się sympatykami futbolu. Do Berlina, gdzie rozgrywane było spotkanie, wybrała się także spora grupa mieszkańców Lubelszczyzny.
Gumowe kaczki popłynęły Krzną. Wszystko w szczytnym celu. Mieszkańcy Białej Podlaskiej pokochali ten wyścig, już od kilku lat organizowany przez lokalny klub rotarian.
22 grupy szkoleniowe, blisko 400 dzieci i młodzieży oraz 16 trenerów – lubelski BKS, jeden z wiodących klubów szkolących młodych piłkarzy w regionie podsumował w sobotę, na boisku przy ul. Balladyny sezon 2023/24.
O tym, co można znaleźć w ziemi, jak rozpoznawane są artefakty i jak wyglądają prace archeologiczne, rozmawiamy z Dariuszem Kopciowskim, wojewódzkim konserwatorem zabytków oraz Agnieszką Stachyrą, naczelnik Wydziału Inspekcji Zabytków Archeologicznych
To, że ziemia skrywa wiele tajemnic wiadomo nie od dziś. Konserwator zabytków poinformował o kolejnych fascynujących artefaktach na terenie Lubelszczyzny.
W niezwykłą podróż w czasie zaprosiło wczoraj swoich gości Muzeum Wsi Lubelskiej. Były obrzędy, opowieści, zioła, wianki, woda, ogień, śpiew i kwiat paproci, a wszystko to za sprawą Nocy Św. Jana potocznie zwanej Nocą Świętojańską.
Tradycyjne produkty, lokalne potrawy i konkursy. Na placu Teatralnym trwa iście smaczna impreza.
Złocisty placek z cebulą i makiem znany jest każdemu lubelakowi. Chluba Lublina ma swoje święto.
Ponad 220 tys. złotych od Fundacji Leroy Merlin Polska zostanie przeznaczony na remont łazienek w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie.
96 spektakli i ponad 33 tys. widzów. Opera Lubelska podsumowała i oficjalnie zakończyła sezon 23/24.
Ponad 18 tys. osób walczyło o nagrodę główną w loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”. Do budżetu miasta wpłynie blisko 4 miliony złotych, od osób, które zadeklarowały, że rozliczyły się z podatku dochodowego po raz pierwszy.
Caritas Archidiecezji Lubelskiej - jedna z 28 partnerskich organizacji regionalnych, będzie wspierać najbardziej potrzebujących. W paczkach znajdą się podstawowe produkty spożywcze.
Kilkadziesiąt osób, w tym uczniowie klas mundurowych z XIV LO w Lublinie, wzięło udział w środę w VII Rajdzie Pieszym im. kpt. Wincentego Sowy ps. Vis. – Upamiętniamy człowieka wyjątkowego jeśli chodzi o całe polskie podziemie niepodległościowe – mówi organizator imprezy Karol Wołek, prezes fundacji im. Kazimierza Wielkiego.
Uczcili pamięć żołnierza, który oddał swoje życie w czasie służby ojczyźnie, w 2023 roku podczas misji pokojowej w Macedonii. W środę uczestnicy 5. Rajdu Motocyklowego Weteranów, odwiedzili grób żołnierza - sierżanta Pawła Legenckiego, pochowanego na Cmentarzu Komunalnym na Majdanku.