Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Co w naszym regionie działa jak magnes na turystów? Co zostanie Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego 2024? O tym dowiemy się w październiku. Teraz czas na zgłoszenia kandydatów
Obok takiego wydarzenia żaden fan komunikacji miejskiej nie może przejść obojętnie. Na lubelskie ulice wyjechały zabytkowe pojazdy znajdujące się we flocie MPK. W niedzielę - drugi dzień tej niecodziennej wystawy. Start w południe.
Cieszą oczy turystów, ożywiają osiedla. W Lublinie coraz częściej powstają nowe murale i graffiti. Poznanie ich wszystkich to dobry pomysł na wiecieczkę po stolicy województwa.
Pilotażowy projekt miasta cieszy się dużym zainteresowaniem. Blisko 30 lubelskich seniorów oraz ich wnuków dzisiaj zwiedzało gmach Telewizji Polskiej.
Koło fortuny, konkursy, bumperballe i niespodzianki dla uczestników. Dziś z naszą akcją "Spotkajmy się nad wodą" gościmy w Zwierzyńcu.
Prawie 19 mln zł trafi w ręce lubelskich instytucji na poprawę warunków pracy czy podniesienie kompetencji zawodowych mieszkańców.
Już w najbliższą sobotę (20 lipca) z wakacyjną akcją „Spotkajmy się nad wodą” zawitamy do Zwierzyńca. To wyjątkowe, urokliwe miasteczko na Roztoczu, położone nad rzeką Wieprz, z siedzibą Roztoczańskiego Parku Narodowego. Warto je odwiedzić ze względu na przyrodnicze i historyczne atrakcje. To także ciekawe miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek: piesze i rowerowe wycieczki oraz spływy kajakowe.
Ponad 200 absolwentów opuściło mury Uniwersytetu Medycznego z dyplomem w ręku i czepkiem na głowie. Symboliczne ślubowanie rozpoczęło ich nowy etap zawodowy.
Lubelska policja powiększyła się o 55 nowych stróżów prawa. 9 kobiet oraz 46 mężczyzn w czwartek złożyli uroczyste ślubowanie.
Na Bramie Krakowskiej pojawiły się rusztowania, a z fasady budowli zniknęły zegary. To zaplanowane prace konserwacyjne i remontowe. Nie wpłyną one na działanie mieszczącego się w bramie Muzeum Historii Miasta Lublina.
Ponad 100 osób właśnie ukończyło pielęgniarstwo na Lubelskiej Akademii WSEI. To głównie osoby z Nigerii, Zimbabwe i innych krajów afrykańskich.
Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale inne inwestycje odłożyły to w czasie. W latach 60. po wielkiej powodzi powrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku. Teraz to "lubelskie morze" kończy 50 lat.
Najpierw msza święta, później uroczysty apel i wręczenie awansów oraz medali. A na końcu pokaz sprzętu i akcje edukacyjne. W Lublinie odbyły się obchody Święta Policji.
Przedstawicielki 17 kół gospodyń wzięły udział w powiatowych eliminacjach do Bitwy Regionów, które w niedzielę odbyły się w Parczewie. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich w Jabłoniu, którego przedstawicielki przygotowały przepyszny udziec z dzika w otoczce z sękacza wytrawnego w towarzystwie pasty z podagrycznika.
W Domostawie na granicy województw lubelskiego i podkarpackiego, 100 km od Lublina, tuż przy drodze ekspresowej Via Carpatia, odsłonięto w niedzielę pomnik upamiętniający Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W uroczystościach udział wzięło wielu mieszkańców naszego regionu.
W niedzielę na Placu Wolności w Parczewie odbył się coroczny Jarmark Jagielloński. Ten wyjątkowy festiwal kultury i sztuki ludowej przyciągnął miłośników produktów tradycyjnych, rękodzieła artystycznego, rzeźby, ceramiki, garncarstwa, haftu, malarstwa, wikliniarstwa i regionalnych smakołyków.
Przed 44 laty postawa lubelskich kolejarzy stała się symbolem masowych protestów zwanych po latach Lubelskim Lipcem 80. W niedzielę bohaterowie tamtych dni wspominali wydarzenia, do których doszło w lubelskim węźle kolejowym.
Mieszkańcy Lublina mogli nauczyć afrykańskich tańców. Wszystko w ramach 38. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.
Oferty pracy leżą wręcz na ulicy, tylko chętnych do niej brakuje. Na stronie internetowej Centralnej Bazy Ofert Pracy można znaleźć dobrze płatne oferty dla praktycznie wszystkich specjalności. Wybraliśmy te, gdzie zarobki przekraczają 10 tys. złotych.
To wyjątkowa okazja, bo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się po raz pierwszy. Pierwsze absolwentki kierunków pielęgniarstwo i położnictwo na KUL odebrały dyplomy i otrzymały symboliczne czepki.
Oficjalnie otwarto „nową” Klinikę i Oddział Kardiologii w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Po remoncie jest więcej przestrzeni, lepsze wyposażenie i dodatkowe łóżka. To wszystko część remontu wartego około 140 mln zł.
To już trzeci przystanek wakacyjnej akcji Dziennika Wschodniego „Spotkajmy się nad wodą”, której partnerem jest Województwo Lubelskie, AZS UMCS Lublin i Radio Eska. Tym razem na gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami zapraszamy w najbliższą sobotę (13 lipca) nad Jezioro Firlej.
38. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, odwiedzają też tych, który nie mogą podziwiać występów w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. W środę pierwszy wyjątkowy koncert odbył się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
W folkowych rytmach z całego świata: Kenii, Meksyku, Indonezji, Brazylii, Czech, Porto Rico i oczywiście Polski bawi się od dwóch dni Zamość. Trwa 21. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk 2024.
Barwnym korowodem rozpoczęły się 38. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Przed nami 5 dni koncertów