14:39

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 1:2 [zapis relacji na żywo]

6 0 A A
(fot. Piotr Michalski)

Po zwycięstwie nad Zniczem Pruszków na własnym stadionie Górnik Łęczna walczy na wyjeździe o punkty z Gryfem Wejherowo. Początek transmisji o godzinie 15.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+5 min. KONIEC MECZU! Górnik Łęczna po trudnym i wyrównanym spotkaniu pokonuje na wyjeździe zespół z Wejherowa i nie traci kontaktu z czołówką. Jeżeli GKS Katowice straci dziś punkty z Garbarnią Kraków zespół trenera Kamila Kieresia ma szansę awansować na drugie miejsce w tabeli dające awans do Fortuna I Ligi.

90+2 min. Faul gospodarzy i rzut wolny dla Górnika tuż przed linią pola karnego gospodarzy. Do piłki podszedł Stromecki i uderzył mocno, ale Ferra nie dał się zaskoczyć.

90 min. Spotkanie potrwa jeszcze pięć minut

89 min. GOOOL DLA Górnika! Szybka odpowiedź gości! Aron Stasiak chwilę po wejściu na boisko strzałem głową daje łęcznianom prowadzenie

87 min. Zmiana w Górniku. Stasiak zmienia Leandro

86 min. GOOOL dla Gryfa! To musiało się tak skończyć. Ataki gospodarzy zostały nagrodzone. Marcin Burkhadrt strzałem w długi róg doprowadza do wyrównania! Niespodzianka w Wejherowie!

83 min. Ależ było gorąco! Sprzed pola karnego uderzał Goerke. Piłka przełamała ręce Kostrzewskiego, ale na szczęście dla łęcznian nie przekroczyła linii bramkowej. Chwilę później oba zespołu przeprowadziły kolejne zmiany. W Górniku w miejsce Śpiączki wszedł Przemysław Banaszak, a u gospodarzy Sroka zmienił Kolusa

80 min. Kolejne dośrowdowanie ląduje w rękach Kostrzewkiego, króry interweniując został mocno poturbowany przez jednego z rywali

76 min. Ataki gospodarzy w ostatnich minutach nieco osłabły. Do końca meczu pozostał już niespełna kwadrans, a sytuacji do zdobycia bramek nadal brakuje

71 min. Zmiana w Górniku. Adrian Cierpka zastępuje Wojciechowskiego

70 min. Strzał Śpiączki broni Ferra

69 min. Pierwsza zmiana w Górniku. Karol Turek zmienia Michała Golińskiego.

67 min. Druga zmiana u gospodarzy. Uderzał Pilarski, który dosłownie chwilę wcześniej pojawił się na boisku za Godlewskiego.

64 min. Goerke uderzał z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki Kostrzewskiego

62 min. Faul w środkowej strefie boiska i żółta kartka dla Midzierskiego. Gospodarze wrzucili piłkę w pole karne, ale obrona łęcznian wybiła ją daleko do przodu

59 min. Zmiana w zespole Gryfa. Goerke zmienia Przygodę

54 min. Szansa dla Górnika. Najpierw w pole karne z piłką wpadł Śpiączka, a chwilę później ta spadła pod nogi Lewandowskiego, który huknął ile sił w nodze nad poprzeczką

50 min. Wrzut z autu w pole karne Górnika, jego obrońcy wybijajają jednak futbolówkę na połowę rywali. Gracze Gryfa reklamowali zagranie ręką przez jednego z "zielono-czarnych", ale nic takiego nie miało miejsca

46 min. Druga połowa rozpoczęta! przy piłce łęcznianie

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Nie ma się co oszukiwać, póki co spotkanie nie jest porywającym widowiskiem. Miejscowi nie stworzyli sobie żadnej sytuacji do zdobycia gola, a Górnik kiedy już miał okazję to trafił do siatki. Czekamy na drugą odsłonę spotkania

44 min. Znów było gorąco pod bramką miejscowych. Najpier dwukrotnie uderzał Śpiączka - bez powodzenia, a chwilę później strzał z dystansu z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy. Tymczasem pani arbiter doliczyła dodatkowe dwie minuty do końca pierwszej połowy

40 min. Pięć minut do końca i druga niezła akcja zielono-czarnych. Bedący przed polem karnym Wojciechowski zagrał do Golińskiego, ale podanie wybili obrońcy. Chwilę później po rzucie rożnym niecelnie główkował Wojciechowski

37 min. Błąd obrońców Gryfa i piłkę przejął Śpiączka. Jednak jego strzał z woleja został zablokowany przez jednego z rywali

35 min. Gryf próbował zaatakować, ale ostamotniony Przygoda stracił piłkę w narożniku boiska

31 min. Gramy dalej, do końca pierwszej połowy kwadrans, a tempo meczu dość senne

30 min. Mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

25 min. Po objęciu prowadzenie Leandro i spółka nie rezygnują z dalszych ataków. Gospodarze niemal cały czas są zepchnięci do dość głębowiej defensywy

20 min. GOOOOL DLA GÓRNIKA! Sprytnie rozegrana akcja gości. Pod polem karnym znalazł się Sasin i zagrał do Śpiączki, a ten strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Dla napastnika łęcznian to drugi z rzędu mecz z golem

15 min. Dobre dośrodkowanie w pole karne gości, ale Śpiączka nie sięgnął piłki głową. Przewaga łęcznian rośnie z każdą kolejną minutą

10 min. Na razie na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Oba zespoły w ostatnich minutach wykonywały kilka rzutów rożnych, ale bez wymiernych efektów.

5 min. Po dość chaotycznym początku przewagę powoli zaczynają uzyskiwać goście. Widać jednak już od pierwszych minut, że kluczowe w tym spotkaniu mogą okazać się cechy wolicjonalne

1 min. Gramy! Przy piłce gospodarze!

Oba zespoły są już na boisku. Gospodarze zagrają dziś na żółto-czarno, a łęcznianie w zielono-czarnych strojach

To, że Górnik przyjechał nad morze po pełną pulę zdradza ustawienie. Dziś o pierwszych minut trener Kiereś desygnował do gry zarówno Bartosza Śpiączkę jak i Pawła Wojciechowskiego

Gryf jest nasjłabszą ekipą drugiej ligi dlatego zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania będzie zespół trenera Kamila Kieresia

Bezpośrednią relację z meczu można śledzin na portalu youtube rywala"zielono-czarnych".

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 1:2 (0:1)

Bramki: Burkhardt (86) - Śpiączka (20), Stasiak (89)

Gryf: Ferra – Kankowski, Sikorski, Gabor, Przygoda (59 Goerke), Kolus (85 Sroka), Sławek, Godlewski (67 Pilarski), Burkhardt, Pek, Nowicki.

Górnik: Kostrzewski – Sasin, Midzierski, Baranowski, Leandro (87 Stasiak) - Lewandowski, Tymosiak, Stromecki, Goliński (69 Turek) - Wojciechowski (71 Cierpka), Śpiączka (85 Banaszak).

Żółte kartki: Midzierski.

Sędziowała: Ewa Augystyn (Gdańsk).

Budowanie wież mają w małym palcu - studenci z Lublina najlepsi w kraju

Kreatywność, precyzja i lekkość to drugie imię ich konstrukcji. Studenci Politechniki Lubelskiej osiągnęli sukces w architektonicznym konkursie

Grzegorz Turnau w CSK
10 maja 2024, 19:00

Piosenki takie jak: „Bracka”, „Cichosza”, „Naprawdę nie dzieje się nic” sprawiły, że Grzegorz Turnau skradł serca słuchaczy. W tym roku artysta obchodzi jubileusz 40-lecia twórczości. Jubileuszowy koncert już w najbliższy piątek w lubelskim CSK.

Stand-up w Łukowskim Ośrodku Kultury
9 maja 2024, 19:00

Michał Kutek zaprezentuje najnowszy program „Bilans żenady własnej”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 w sali widowiskowej ŁOK.

Trzecia Droga zgarnia niemal całą pulę w powiecie bialskim

Tym razem już bez współrządzenia z PiS. W powiecie bialskim niemal całą pulę najważniejszych funkcji zgarnął PSL. I nieprzerwanie starostą pozostanie Mariusz Filipiuk.

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
7 maja 2024, 9:00

W dniach 7-15 maja odbędzie się Tydzień Bibliotek. Tegoroczne wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem - "Biblioteka - miejsce na czasie". Z tej okazji WBP im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie przygotowała szereg bezpłatnych wydarzeń. Tylko na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Parlamentu Europejskiego
Zdjęcia/Wideo

Trzecia Droga zaprezentowała dzisiaj kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 8 obejmującego województwo lubelskie. Tak, jak już informowaliśmy przed tygodniem, listę otwierają posłowie Sławomir Ćwik z Polska 2050 Szymona Hołowni i Wiesław Różyński z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Przebiegną kilometry dla chorej Ani

Już 23 maja wystartuje Akademicki Bieg Charytatywny UMCS. Celem jest zbiórka funduszy na turnus rehabilitacyjny i wsparcie psychologiczne dla ciężko chorej Anny Gajos.

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Wpadł na nieoznakowany radiowóz
WIDEO

Radzyńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali 5 kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowany o ponad 50 km/h. Oprócz tego zatrzymali zawodowego kierowcę, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.