Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

22 listopada 2021 r.
16:24

PiS szuka poparcia w sprawie szczepień pracowników

Autor: Zdjęcie autora sko PAP
90 21 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

Chcemy z opozycją przedyskutować model dla osób niezaszczepionych, żeby mieć jasność, czy projekt ustawy w sprawie weryfikacji zaszczepienia pracowników będzie miał większość, aby go wprowadzić – mówi szef rządu, a Marszałek Sejmu zwołuje spotkanie w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o złożony w Sejmie projekt ustawy, na mocy którego pracodawca miałby prawo do sprawdzenia, który z podwładnych się zaszczepił. Na tej podstawie mógłby podejmować decyzje co do zadań, do których skieruje pracowników.

Prawo i Sprawiedliwość nie jest w stanie samo przyjąć tych kontrowersyjnych przepisów w parlamencie. Dlatego szuka poparcia. – Co do wypracowania wspólnego modelu dla osób niezaszczepionych to chcemy z partiami opozycyjnymi ten problem wkrótce przedyskutować tak, żeby mieć jasność, czy projekt, który zaproponowaliśmy będzie miał większość, aby go wprowadzić. W tym projekcie m.in. jest to, aby można było weryfikować to, czy pracownik jest zaszczepiony – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Tego samego dnia Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek poinformowała, że zaprosiła na środę szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. weryfikacji szczepień pracowników. Mówiła także, że ostatnio nasiliła się - jej zdaniem nieuzasadniona - krytyka rządu za działania w obliczu kolejnej fali epidemii COVID-19. Zaznaczyła też, że według ekspertów szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie listopada i grudnia. – W związku z tym co mamy robić? Czy mamy rozłożyć ręce i nic nie robić czy jednak próbować szukać jakichś rozwiązań, które pomogłyby złagodzić tę trudną sytuację? – podkreśliła marszałek.

Zauważyła, że nasiliła się też krytyka wobec projektu ustawy posłów PiS, który ma umożliwić sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. – Ten projekt oczywiście do laski marszałkowskiej nie wpłynął, on został ogłoszony, ale natychmiast został potężnie skrytykowany – powiedziała Witek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Max... / 22 listopada 2021 r. o 17:00
+8
Jakiekolwiek rozmowy z PiS-kanaliami jest legitymizowaniem złodziejstwa i urzędowego bandytyzmu na niespotykaną w historii kraju skalę! Oni mają większość sejmową i na tej podstawie powinni znaleźć wyjście z sytuacji! Podać im rękę, to tak, jakby wziąć do ręki kupę żoliborskiego King Konga! Po prostu ohydztwo niemieszczące się w mojej skali wartości!
Avatar
taios / 23 listopada 2021 r. o 18:52
+5
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
Tęczowy się odzywa, znaczy chyba będzie premia w zagłębiu trollowym. I przy tym kłamie jak z nut. Japonia jest doskonałym przykładem, że szczepionki działają, bo ponad 90% mieszkańców gęsto zaludnionych terenów w Japonii się zaszczepiło, a w całej populacji zostało zaszczepionych już prawie 80%, i mają znikomą ilość śmierci z powodu covida - w ostatnich tygodniach mniej niż 10 osób dziennie. W Niemczech pomimo, że szczepienia są tylko na poziomie 65%, to liczba śmierci oscyluje w granicach 100-200 osób dziennie. Niemcy są 2 razy większym krajem od Polski, a mają ponad 2 razy mniej śmierci. Chyba jednak twoja teoria o braku skutczności się nie potwierdza. 
Tęczowy się odzywa, znaczy chyba będzie premia w zagłębiu trollowym. I przy tym kłamie jak z nut. Japonia jest doskonałym przykładem, że szczepionki działają, bo ponad 90% mieszkańców gęsto zaludnionych terenów w Japonii się zaszczepiło, a w całej populacji zostało zaszczepionych już prawie 80%, i mają znikomą ilość śmierci z powodu covida - w ostatnich tygodniach mniej niż 10 osób dziennie. W Niemczech pomimo, że szczepienia są tylko na poziomie 65%, to liczba śmierci oscyluje w granicach 100-200 osób dziennie. Niemcy są 2 ra... rozwiń
Avatar
___K___ / 23 listopada 2021 r. o 11:30
+4
Afryka - zaszczepionych jest mniej niż 6% osób, jest najmniej dotknięta COVID-19? Co poszło nie tak?
I tak to do ciebie nie dotrze, matołku bez honoru, bo ty odporny na wiedzę jesteś, ale mimo to ci napiszę. Powodów jest wiele, a dwa istotne, to ograniczona, w porównaniu do innych kontynentów, mobilność mieszkańców Afryki, a więc i mniejsza transmisja wirusa, oraz klimat, najwyraźniej niezbyt sprzyjający temu koronawirusowi.
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 19:18
+3
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
 s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
Avatar
Japolan / 22 listopada 2021 r. o 20:38
+3
Pandemiści i Sataniści (skrótowo: PiS) powinni zostać starci z powierzchni Ziemi - wszyscy, dosłownie, niezależnie od ich zboczonych preferencji! Być może sprawiedliwość nie dosięgnie czołowych zbrodniarzy, ale są jeszcze dranie niższego szczebla, dla których zabraknie ochroniarzy lub innych gestapowców dla obrony przed gniewem Polaków. Być może Pański przywódca. Po tym, co słychać na ulicach, trudno przyjmować, by go ludzie uważali za przywódcę, zwłaszcza swego. Ci, niby gorsi teraz, baliby się podzielić straszny los PiS'iaków. Także oni mają instynkt samozachowawczy. ***s://m.youtube.com/watch?v=qqTZ6hmhYaQ
Pandemiści i Sataniści (skrótowo: PiS) powinni zostać starci z powierzchni Ziemi - wszyscy, dosłownie, niezależnie od ich zboczonych preferencji! Być może sprawiedliwość nie dosięgnie czołowych zbrodniarzy, ale są jeszcze dranie niższego szczebla, dla których zabraknie ochroniarzy lub innych gestapowców dla obrony przed gniewem Polaków. Być może Pański przywódca. Po tym, co słychać na ulicach, trudno przyjmować, by go ludzie uważali za przywódcę, zwłaszcza swego. Ci, niby gorsi teraz, baliby się podzielić straszny los PiS'iaków. Także oni ma... rozwiń
Avatar
___K___ / 22 listopada 2021 r. o 19:07
+3
Jakiekolwiek rozmowy z PiS-kanaliami jest legitymizowaniem złodziejstwa i urzędowego bandytyzmu na niespotykaną w historii kraju skalę! Oni mają większość sejmową  i na tej podstawie powinni znaleźć wyjście z sytuacji! Podać im rękę, to tak, jakby wziąć do ręki kupę żoliborskiego King Konga! Po prostu ohydztwo niemieszczące się w mojej skali wartości!
Dokładnie! Opozycja powinna po prostu opuścić salę obrad przed głosowaniem w tej sprawie. Nikt im nie zarzuci, że działali na szkodę Polaków. Taki fortel PiS stosuje na różnych szczeblach władzy nie chcąc brać za coś odpowiedzialności, albo nie chcąc popierać wniosków opozycji, nawet sensownych. Niech teraz opozycja zrobi tak samo - odpowiedzialność spadnie tylko na PiS.
Dokładnie! Opozycja powinna po prostu opuścić salę obrad przed głosowaniem w tej sprawie. Nikt im nie zarzuci, że działali na szkodę Polaków. Taki fortel PiS stosuje na różnych szczeblach władzy nie chcąc brać za coś odpowiedzialności, albo nie chcąc popierać wniosków opozycji, nawet sensownych. Niech teraz opozycja zrobi tak samo - odpowiedzialność spadnie tylko na PiS. rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 16:26
+2
We wrześniu Japonia wdrożyła Ivermectin, a zalegalizowanie stosowania leku przeciwpasożytniczego pomogło ludziom wyzdrowieć z COVID-19 z bardziej trwałą i długotrwałą odpornością. Liczba przypadków gwałtownie spadła bez konieczności stosowania dawek przypominających. W Tokio w połowie sierpnia było około 6000 przypadków, ale teraz liczba spadła poniżej 100 Liczba testów COVID+ spadła z 25% pod koniec sierpnia do zaledwie 1% w połowie października. Stosowanie iwermektyny pomaga w ten sposób Japonii trwale pokonać pandemię COVID-19.
 "Instytut Kitasato prowadzi od września zeszłego roku badania kliniczne z udziałem pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami COVID-19, z poziomem tlenu we krwi wynoszącym 95 procent lub więcej. Ale to nieprawda, że japońscy naukowcy potwierdzili już skuteczność iwermektyny w leczeniu zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.   ***s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
 "Instytut Kitasato prowadzi od września zeszłego roku badania kliniczne z udziałem pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami COVID-19, z poziomem tlenu we krwi wynoszącym 95 procent lub więcej. Ale to nieprawda, że japońscy naukowcy potwierdzili już skuteczność iwermektyny w leczeniu zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.   ***s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8 rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 16:20
+2
Zdalny jedź sobie naganiaczu fajzerbuzerowy na Maltę, Islandię i do Holandii, tam się prawie wszyscy wyszczepili i po drugiej dawce mają Korona cyrk, retoryka niektórych typowo PO Pisowa, styl białoruski. Z pustego nie nalejesz, a do pustostanu szkoda słów. Tu chodzi o wciskanie na siłę igłą w ramię g.. działającego syfu, nic nie wartego co widać po liderach szczepień, jak wciskał Mędrek ludziom kredyty frankowe i są ugotowani na zawsze. Menda nigdy nie zostanie jedwabnikiem, to łazi raz po d*pie, to po j**ach i po c**ach, by cel osiągnąć i masa kretynów bije brawo, bo tyle ma oleju we łbie co stara k**wa cnoty. Niedobrze się robi jak człek otworzy neta lub tv, niech ich czołg rozjedzie i grom jasny trafi, by śladu nie zostawić na powierzchni tej planety, gadzia rasa tak ma.
 Twój lekarz wie, że przestałeś przyjmować leki?
 Twój lekarz wie, że przestałeś przyjmować leki? rozwiń
Avatar
12344567890 / 22 listopada 2021 r. o 20:54
+1
czy morzemy śie dziwić poziomem szczepien w kraju gdzie połowa społeczenstwa jest zadowolona z prezendentury tz.prezydenta dudy. ręce opadają
Avatar
12344567890 / 22 listopada 2021 r. o 20:15
+1
Jak pis morze ograniczć prawa swoich wyborców,czyli ciemnotyą pisowskiej.Nie mogą
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 19:18
+3
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
 s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
Avatar
taios / 23 listopada 2021 r. o 18:52
+5
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
Tęczowy się odzywa, znaczy chyba będzie premia w zagłębiu trollowym. I przy tym kłamie jak z nut. Japonia jest doskonałym przykładem, że szczepionki działają, bo ponad 90% mieszkańców gęsto zaludnionych terenów w Japonii się zaszczepiło, a w całej populacji zostało zaszczepionych już prawie 80%, i mają znikomą ilość śmierci z powodu covida - w ostatnich tygodniach mniej niż 10 osób dziennie. W Niemczech pomimo, że szczepienia są tylko na poziomie 65%, to liczba śmierci oscyluje w granicach 100-200 osób dziennie. Niemcy są 2 razy większym krajem od Polski, a mają ponad 2 razy mniej śmierci. Chyba jednak twoja teoria o braku skutczności się nie potwierdza. 
Tęczowy się odzywa, znaczy chyba będzie premia w zagłębiu trollowym. I przy tym kłamie jak z nut. Japonia jest doskonałym przykładem, że szczepionki działają, bo ponad 90% mieszkańców gęsto zaludnionych terenów w Japonii się zaszczepiło, a w całej populacji zostało zaszczepionych już prawie 80%, i mają znikomą ilość śmierci z powodu covida - w ostatnich tygodniach mniej niż 10 osób dziennie. W Niemczech pomimo, że szczepienia są tylko na poziomie 65%, to liczba śmierci oscyluje w granicach 100-200 osób dziennie. Niemcy są 2 ra... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 17:00
-3
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 16:54
-3
We wrześniu Japonia wdrożyła Ivermectin, a zalegalizowanie stosowania leku przeciwpasożytniczego pomogło ludziom wyzdrowieć z COVID-19 z bardziej trwałą i długotrwałą odpornością. Liczba przypadków gwałtownie spadła bez konieczności stosowania dawek przypominających. W Tokio w połowie sierpnia było około 6000 przypadków, ale teraz liczba spadła poniżej 100 Liczba testów COVID+ spadła z 25% pod koniec sierpnia do zaledwie 1% w połowie października. Stosowanie iwermektyny pomaga w ten sposób Japonii trwale pokonać pandemię COVID-19.
We wrześniu Japonia wdrożyła Ivermectin, a zalegalizowanie stosowania leku przeciwpasożytniczego pomogło ludziom wyzdrowieć z COVID-19 z bardziej trwałą i długotrwałą odpornością. Liczba przypadków gwałtownie spadła bez konieczności stosowania dawek przypominających. W Tokio w połowie sierpnia było około 6000 przypadków, ale teraz liczba spadła poniżej 100 Liczba testów COVID+ spadła z 25% pod koniec sierpnia do zaledwie 1% w połowie października. Stosowanie iwermektyny pomaga w ten sposób Japonii trwale pok... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 16:53
-4
Sergio Aguero były zięć Diego Maradony wielki napastnik reprezentacji Argentyny i Fc Barcelona kończy karirę z powodu nagłych problemów z sercem. Piłkarz brał udział w akcji promowania fastryg w Argentynie i zachęcał rodziców żeby dziabneli tym swoje dzieci do lat 12-stu.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 16:52
-4
--->>>    palmerfoundation.com.au - 16.08.2021 - dr Ozaki oświadczył, że iwermektyna wykazała znaczące korzyści w zmniejszaniu zakażeń i zgonów, gdy schemat jest podawany profilaktycznie z innego wskazania. Szef tokyo Metropolitan Medical Association oświadczył, że choć badania kliniczne są ważne, to nadszedł czas, aby lekarze zaczęli przepisywać iwermektynę w związku z udzieleniem pacjentowi świadomej zgody.... a żymscy usłuzni profesores nadal wirni szitfarmom?
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 16:26
+2
We wrześniu Japonia wdrożyła Ivermectin, a zalegalizowanie stosowania leku przeciwpasożytniczego pomogło ludziom wyzdrowieć z COVID-19 z bardziej trwałą i długotrwałą odpornością. Liczba przypadków gwałtownie spadła bez konieczności stosowania dawek przypominających. W Tokio w połowie sierpnia było około 6000 przypadków, ale teraz liczba spadła poniżej 100 Liczba testów COVID+ spadła z 25% pod koniec sierpnia do zaledwie 1% w połowie października. Stosowanie iwermektyny pomaga w ten sposób Japonii trwale pokonać pandemię COVID-19.
 "Instytut Kitasato prowadzi od września zeszłego roku badania kliniczne z udziałem pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami COVID-19, z poziomem tlenu we krwi wynoszącym 95 procent lub więcej. Ale to nieprawda, że japońscy naukowcy potwierdzili już skuteczność iwermektyny w leczeniu zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.   ***s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
 "Instytut Kitasato prowadzi od września zeszłego roku badania kliniczne z udziałem pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami COVID-19, z poziomem tlenu we krwi wynoszącym 95 procent lub więcej. Ale to nieprawda, że japońscy naukowcy potwierdzili już skuteczność iwermektyny w leczeniu zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.   ***s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8 rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 16:20
+2
Zdalny jedź sobie naganiaczu fajzerbuzerowy na Maltę, Islandię i do Holandii, tam się prawie wszyscy wyszczepili i po drugiej dawce mają Korona cyrk, retoryka niektórych typowo PO Pisowa, styl białoruski. Z pustego nie nalejesz, a do pustostanu szkoda słów. Tu chodzi o wciskanie na siłę igłą w ramię g.. działającego syfu, nic nie wartego co widać po liderach szczepień, jak wciskał Mędrek ludziom kredyty frankowe i są ugotowani na zawsze. Menda nigdy nie zostanie jedwabnikiem, to łazi raz po d*pie, to po j**ach i po c**ach, by cel osiągnąć i masa kretynów bije brawo, bo tyle ma oleju we łbie co stara k**wa cnoty. Niedobrze się robi jak człek otworzy neta lub tv, niech ich czołg rozjedzie i grom jasny trafi, by śladu nie zostawić na powierzchni tej planety, gadzia rasa tak ma.
 Twój lekarz wie, że przestałeś przyjmować leki?
 Twój lekarz wie, że przestałeś przyjmować leki? rozwiń
Avatar
___K___ / 23 listopada 2021 r. o 11:30
+4
Afryka - zaszczepionych jest mniej niż 6% osób, jest najmniej dotknięta COVID-19? Co poszło nie tak?
I tak to do ciebie nie dotrze, matołku bez honoru, bo ty odporny na wiedzę jesteś, ale mimo to ci napiszę. Powodów jest wiele, a dwa istotne, to ograniczona, w porównaniu do innych kontynentów, mobilność mieszkańców Afryki, a więc i mniejsza transmisja wirusa, oraz klimat, najwyraźniej niezbyt sprzyjający temu koronawirusowi.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 09:27
-4
Afryka - zaszczepionych jest mniej niż 6% osób, jest najmniej dotknięta COVID-19? Co poszło nie tak?
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Władze Lublina ogłosiły konkurs na dyrektora Galerii Labirynt, miejskiej instytucji kultury, mieszczącej się na rogu ul. Poniatowskiego i Popiełuszki. Nowy szef ma kierować jednostką od 1 marca przez trzy lata.

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, zaaplikuj już dziś!

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, zaaplikuj już dziś!

2700 zł stypendium dla Twojego dziecka? Dowiedz się więcej i aplikuj.

Jedna osoba zatrzymana podczas meczu Motoru Lublin z Legią Warszawa
galeria

Jedna osoba zatrzymana podczas meczu Motoru Lublin z Legią Warszawa

Lubelscy policjanci wspierani przez mundurowych z innych garnizonów zabezpieczali wczoraj mecz Pucharu Polski w piłce nożnej pomiędzy drużynami Motoru Lublin i Legii Warszawa.

Czym jest beton architektoniczny i jakie ma zastosowania?

Czym jest beton architektoniczny i jakie ma zastosowania?

Każdy, kto ceni sobie ciekawe koncepcje i niebanalne, odważne rozwiązania, powinien zwrócić uwagę na możliwości estetyczne betonu architektonicznego. Ten materiał cechuje się nie tylko niezwykłą wytrzymałością, lecz także niezwyczajnym środkiem wyrazu pozwalającym na plastyczność, a więc tym samym na pewnego rodzaju swobodę.

Priorytety w lubelskim, REACT-EU – odpowiedź na kryzys po pandemii

Priorytety w lubelskim, REACT-EU – odpowiedź na kryzys po pandemii

Tradycyjnie pojmowany rozwój cywilizacji ludzkiej jest powszechnie akceptowanym i pożądanym procesem. Niesie on jednak za sobą pewne konsekwencje, z którymi musimy się mierzyć. Konsekwencje te, to przede wszystkim stale rosnące zapotrzebowanie na zasoby naturalne oraz narastający negatywny wpływ na środowisko, prowadzący między innymi do pogorszenia jakości życia. Nic więc dziwnego, że ochrona środowiska jest jednym z priorytetów dobiegającego już końca Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Z umów cywilnoprawnych korzysta się na coraz większą skalę. Czym różnią się one od dobrze znanego etatu?

Z umów cywilnoprawnych korzysta się na coraz większą skalę. Czym różnią się one od dobrze znanego etatu?

Stosunek pracy nawiązywany między pracodawcą i pracownikiem zwykle kojarzy nam się z takimi terminami jak etat czy umowa o pracę. Słusznie, choć w ciągu ostatnich kilkunastu lat na rynku pracy pojawiły się nowe modele zatrudnienia, przez co sytuacja mocno się skomplikowała. Mowa tu oczywiście o umowach cywilnoprawnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie różnią się one od umowy o pracę, zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

AZS UMCS Start II Lublin – Decka Pelplin 92:70

AZS UMCS Start II Lublin – Decka Pelplin 92:70

AZS UMCS Start II Lublin zwycięstwem rozpoczął 12 kolejkę Suzuki I liga koszykarzy

Ludzie chcą się szczepić, ale system nie nadąża

Ludzie chcą się szczepić, ale system nie nadąża

Puławianie, którzy chcieliby przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 muszą uzbroić się w cierpliwość. Na jedyną infolinię dla publicznych przychodni trudno się dodzwonić, a te prywatne większość terminów grudniowych mają już zarezerwowane. Punkty szczepień ledwo nadążają z zastrzykami.

Środki do dezynfekcji powierzchni. Dlaczego są dla nas tak istotne?

Środki do dezynfekcji powierzchni. Dlaczego są dla nas tak istotne?

Zagrożenie związane z pandemią i kolejnymi mutacjami wirusa SARS-CoV-2 jeszcze długo nie minie. To sytuacja, która wymusza na nas dopasowanie się do tych trudnych okoliczności i zastosowanie odpowiednich środków ochrony.

Pompy membranowe – szeroki wybór, efektywne działanie

Pompy membranowe – szeroki wybór, efektywne działanie

Pneumatyczne pompy membranowe są niezwykle uniwersalne dzięki czemu znajdują zastosowanie w różnorodnych obszarach przemysłu. Odpowiednia budowa pompy z wykorzystaniem solidnych i trwałych materiałów są wytrzymałe i wykorzystywane w szerokim zakresie głównie w przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Ich szczególna konstrukcja daje możliwość przesyłania materiałów lepkich i agresywnych chemikaliów, jak również materiałów o silnych właściwościach ściernych.

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Czy warto kupować glebogryzarkę do swojego przydomowego ogrodu? Jak najbardziej! Może ona znacząco poprawić jakość gleby, a co za tym idzie ułatwić Ci uprawę warzyw, a także polepszyć warunki dla kwiatów czy trawnika. Sprawdź jakiego rodzaju urządzenie będzie najlepsze dla małych i średnich powierzchni.

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

W całej Polsce jest 27 356 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 2 grudnia 2021 r. Zmarły 502 osoby zakażone koronawirusem.

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny będzie świętować w przyszłym roku Teatr Stary, chociaż działa zaledwie 10 lat. Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia ujęte w repertuarze na pierwsze jubileuszowe półrocze.

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Straty ponoszą koła łowieckie i rolnicy. Na obszarze objętym stanem wyjątkowym obowiązuje zakaz polowań. Starosta bialski, Mariusz Filipiuk (PSL) apeluje do rządu o zmianę przepisów, choćby w zakresie rekompensat.

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Albo koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin będą kowalami swojego losu, albo będą musiały liczyć na łut szczęścia. W czwartek podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmierzą się w ostatnim grupowym spotkaniu z BC Horizont Mińsk. Stawka tego starcia jest bardzo duża, a zespół z Lublina osłabiony

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium