Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

22 listopada 2021 r.
16:24

PiS szuka poparcia w sprawie szczepień pracowników

Autor: Zdjęcie autora sko PAP
90 21 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

Chcemy z opozycją przedyskutować model dla osób niezaszczepionych, żeby mieć jasność, czy projekt ustawy w sprawie weryfikacji zaszczepienia pracowników będzie miał większość, aby go wprowadzić – mówi szef rządu, a Marszałek Sejmu zwołuje spotkanie w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o złożony w Sejmie projekt ustawy, na mocy którego pracodawca miałby prawo do sprawdzenia, który z podwładnych się zaszczepił. Na tej podstawie mógłby podejmować decyzje co do zadań, do których skieruje pracowników.

Prawo i Sprawiedliwość nie jest w stanie samo przyjąć tych kontrowersyjnych przepisów w parlamencie. Dlatego szuka poparcia. – Co do wypracowania wspólnego modelu dla osób niezaszczepionych to chcemy z partiami opozycyjnymi ten problem wkrótce przedyskutować tak, żeby mieć jasność, czy projekt, który zaproponowaliśmy będzie miał większość, aby go wprowadzić. W tym projekcie m.in. jest to, aby można było weryfikować to, czy pracownik jest zaszczepiony – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Tego samego dnia Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek poinformowała, że zaprosiła na środę szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. weryfikacji szczepień pracowników. Mówiła także, że ostatnio nasiliła się - jej zdaniem nieuzasadniona - krytyka rządu za działania w obliczu kolejnej fali epidemii COVID-19. Zaznaczyła też, że według ekspertów szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie listopada i grudnia. – W związku z tym co mamy robić? Czy mamy rozłożyć ręce i nic nie robić czy jednak próbować szukać jakichś rozwiązań, które pomogłyby złagodzić tę trudną sytuację? – podkreśliła marszałek.

Zauważyła, że nasiliła się też krytyka wobec projektu ustawy posłów PiS, który ma umożliwić sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. – Ten projekt oczywiście do laski marszałkowskiej nie wpłynął, on został ogłoszony, ale natychmiast został potężnie skrytykowany – powiedziała Witek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Max... / 22 listopada 2021 r. o 17:00
Jakiekolwiek rozmowy z PiS-kanaliami jest legitymizowaniem złodziejstwa i urzędowego bandytyzmu na niespotykaną w historii kraju skalę! Oni mają większość sejmową i na tej podstawie powinni znaleźć wyjście z sytuacji! Podać im rękę, to tak, jakby wziąć do ręki kupę żoliborskiego King Konga! Po prostu ohydztwo niemieszczące się w mojej skali wartości!
Avatar
taios / 23 listopada 2021 r. o 18:52
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
Tęczowy się odzywa, znaczy chyba będzie premia w zagłębiu trollowym. I przy tym kłamie jak z nut. Japonia jest doskonałym przykładem, że szczepionki działają, bo ponad 90% mieszkańców gęsto zaludnionych terenów w Japonii się zaszczepiło, a w całej populacji zostało zaszczepionych już prawie 80%, i mają znikomą ilość śmierci z powodu covida - w ostatnich tygodniach mniej niż 10 osób dziennie. W Niemczech pomimo, że szczepienia są tylko na poziomie 65%, to liczba śmierci oscyluje w granicach 100-200 osób dziennie. Niemcy są 2 razy większym krajem od Polski, a mają ponad 2 razy mniej śmierci. Chyba jednak twoja teoria o braku skutczności się nie potwierdza. 
Tęczowy się odzywa, znaczy chyba będzie premia w zagłębiu trollowym. I przy tym kłamie jak z nut. Japonia jest doskonałym przykładem, że szczepionki działają, bo ponad 90% mieszkańców gęsto zaludnionych terenów w Japonii się zaszczepiło, a w całej populacji zostało zaszczepionych już prawie 80%, i mają znikomą ilość śmierci z powodu covida - w ostatnich tygodniach mniej niż 10 osób dziennie. W Niemczech pomimo, że szczepienia są tylko na poziomie 65%, to liczba śmierci oscyluje w granicach 100-200 osób dziennie. Niemcy są 2 ra... rozwiń
Avatar
___K___ / 23 listopada 2021 r. o 11:30
Afryka - zaszczepionych jest mniej niż 6% osób, jest najmniej dotknięta COVID-19? Co poszło nie tak?
I tak to do ciebie nie dotrze, matołku bez honoru, bo ty odporny na wiedzę jesteś, ale mimo to ci napiszę. Powodów jest wiele, a dwa istotne, to ograniczona, w porównaniu do innych kontynentów, mobilność mieszkańców Afryki, a więc i mniejsza transmisja wirusa, oraz klimat, najwyraźniej niezbyt sprzyjający temu koronawirusowi.
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 19:18
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
 s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
Avatar
Japolan / 22 listopada 2021 r. o 20:38
Pandemiści i Sataniści (skrótowo: PiS) powinni zostać starci z powierzchni Ziemi - wszyscy, dosłownie, niezależnie od ich zboczonych preferencji! Być może sprawiedliwość nie dosięgnie czołowych zbrodniarzy, ale są jeszcze dranie niższego szczebla, dla których zabraknie ochroniarzy lub innych gestapowców dla obrony przed gniewem Polaków. Być może Pański przywódca. Po tym, co słychać na ulicach, trudno przyjmować, by go ludzie uważali za przywódcę, zwłaszcza swego. Ci, niby gorsi teraz, baliby się podzielić straszny los PiS'iaków. Także oni mają instynkt samozachowawczy. ***s://m.youtube.com/watch?v=qqTZ6hmhYaQ
Pandemiści i Sataniści (skrótowo: PiS) powinni zostać starci z powierzchni Ziemi - wszyscy, dosłownie, niezależnie od ich zboczonych preferencji! Być może sprawiedliwość nie dosięgnie czołowych zbrodniarzy, ale są jeszcze dranie niższego szczebla, dla których zabraknie ochroniarzy lub innych gestapowców dla obrony przed gniewem Polaków. Być może Pański przywódca. Po tym, co słychać na ulicach, trudno przyjmować, by go ludzie uważali za przywódcę, zwłaszcza swego. Ci, niby gorsi teraz, baliby się podzielić straszny los PiS'iaków. Także oni ma... rozwiń
Avatar
___K___ / 22 listopada 2021 r. o 19:07
Jakiekolwiek rozmowy z PiS-kanaliami jest legitymizowaniem złodziejstwa i urzędowego bandytyzmu na niespotykaną w historii kraju skalę! Oni mają większość sejmową  i na tej podstawie powinni znaleźć wyjście z sytuacji! Podać im rękę, to tak, jakby wziąć do ręki kupę żoliborskiego King Konga! Po prostu ohydztwo niemieszczące się w mojej skali wartości!
Dokładnie! Opozycja powinna po prostu opuścić salę obrad przed głosowaniem w tej sprawie. Nikt im nie zarzuci, że działali na szkodę Polaków. Taki fortel PiS stosuje na różnych szczeblach władzy nie chcąc brać za coś odpowiedzialności, albo nie chcąc popierać wniosków opozycji, nawet sensownych. Niech teraz opozycja zrobi tak samo - odpowiedzialność spadnie tylko na PiS.
Dokładnie! Opozycja powinna po prostu opuścić salę obrad przed głosowaniem w tej sprawie. Nikt im nie zarzuci, że działali na szkodę Polaków. Taki fortel PiS stosuje na różnych szczeblach władzy nie chcąc brać za coś odpowiedzialności, albo nie chcąc popierać wniosków opozycji, nawet sensownych. Niech teraz opozycja zrobi tak samo - odpowiedzialność spadnie tylko na PiS. rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 16:26
We wrześniu Japonia wdrożyła Ivermectin, a zalegalizowanie stosowania leku przeciwpasożytniczego pomogło ludziom wyzdrowieć z COVID-19 z bardziej trwałą i długotrwałą odpornością. Liczba przypadków gwałtownie spadła bez konieczności stosowania dawek przypominających. W Tokio w połowie sierpnia było około 6000 przypadków, ale teraz liczba spadła poniżej 100 Liczba testów COVID+ spadła z 25% pod koniec sierpnia do zaledwie 1% w połowie października. Stosowanie iwermektyny pomaga w ten sposób Japonii trwale pokonać pandemię COVID-19.
 "Instytut Kitasato prowadzi od września zeszłego roku badania kliniczne z udziałem pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami COVID-19, z poziomem tlenu we krwi wynoszącym 95 procent lub więcej. Ale to nieprawda, że japońscy naukowcy potwierdzili już skuteczność iwermektyny w leczeniu zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.   ***s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
 "Instytut Kitasato prowadzi od września zeszłego roku badania kliniczne z udziałem pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami COVID-19, z poziomem tlenu we krwi wynoszącym 95 procent lub więcej. Ale to nieprawda, że japońscy naukowcy potwierdzili już skuteczność iwermektyny w leczeniu zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.   ***s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8 rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 16:20
Zdalny jedź sobie naganiaczu fajzerbuzerowy na Maltę, Islandię i do Holandii, tam się prawie wszyscy wyszczepili i po drugiej dawce mają Korona cyrk, retoryka niektórych typowo PO Pisowa, styl białoruski. Z pustego nie nalejesz, a do pustostanu szkoda słów. Tu chodzi o wciskanie na siłę igłą w ramię g.. działającego syfu, nic nie wartego co widać po liderach szczepień, jak wciskał Mędrek ludziom kredyty frankowe i są ugotowani na zawsze. Menda nigdy nie zostanie jedwabnikiem, to łazi raz po d*pie, to po j**ach i po c**ach, by cel osiągnąć i masa kretynów bije brawo, bo tyle ma oleju we łbie co stara k**wa cnoty. Niedobrze się robi jak człek otworzy neta lub tv, niech ich czołg rozjedzie i grom jasny trafi, by śladu nie zostawić na powierzchni tej planety, gadzia rasa tak ma.
 Twój lekarz wie, że przestałeś przyjmować leki?
 Twój lekarz wie, że przestałeś przyjmować leki? rozwiń
Avatar
12344567890 / 22 listopada 2021 r. o 20:54
czy morzemy śie dziwić poziomem szczepien w kraju gdzie połowa społeczenstwa jest zadowolona z prezendentury tz.prezydenta dudy. ręce opadają
Avatar
12344567890 / 22 listopada 2021 r. o 20:15
Jak pis morze ograniczć prawa swoich wyborców,czyli ciemnotyą pisowskiej.Nie mogą
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 19:18
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
 s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
Avatar
taios / 23 listopada 2021 r. o 18:52
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
Tęczowy się odzywa, znaczy chyba będzie premia w zagłębiu trollowym. I przy tym kłamie jak z nut. Japonia jest doskonałym przykładem, że szczepionki działają, bo ponad 90% mieszkańców gęsto zaludnionych terenów w Japonii się zaszczepiło, a w całej populacji zostało zaszczepionych już prawie 80%, i mają znikomą ilość śmierci z powodu covida - w ostatnich tygodniach mniej niż 10 osób dziennie. W Niemczech pomimo, że szczepienia są tylko na poziomie 65%, to liczba śmierci oscyluje w granicach 100-200 osób dziennie. Niemcy są 2 razy większym krajem od Polski, a mają ponad 2 razy mniej śmierci. Chyba jednak twoja teoria o braku skutczności się nie potwierdza. 
Tęczowy się odzywa, znaczy chyba będzie premia w zagłębiu trollowym. I przy tym kłamie jak z nut. Japonia jest doskonałym przykładem, że szczepionki działają, bo ponad 90% mieszkańców gęsto zaludnionych terenów w Japonii się zaszczepiło, a w całej populacji zostało zaszczepionych już prawie 80%, i mają znikomą ilość śmierci z powodu covida - w ostatnich tygodniach mniej niż 10 osób dziennie. W Niemczech pomimo, że szczepienia są tylko na poziomie 65%, to liczba śmierci oscyluje w granicach 100-200 osób dziennie. Niemcy są 2 ra... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 17:00
Obudź się. Szczepionki NIE działają.  Japonia, 125 milionów ludzi, Covid w  miesiąc prawie zniknął 44 przypadki i 2 zgony. ---------------Niemcy 83 miliony ludzi, zakaz Ivermectin, a terroryzm Covid trwa. 48.877 przypadków i 307 zgonów. OBUDŹ SIĘ!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 16:54
We wrześniu Japonia wdrożyła Ivermectin, a zalegalizowanie stosowania leku przeciwpasożytniczego pomogło ludziom wyzdrowieć z COVID-19 z bardziej trwałą i długotrwałą odpornością. Liczba przypadków gwałtownie spadła bez konieczności stosowania dawek przypominających. W Tokio w połowie sierpnia było około 6000 przypadków, ale teraz liczba spadła poniżej 100 Liczba testów COVID+ spadła z 25% pod koniec sierpnia do zaledwie 1% w połowie października. Stosowanie iwermektyny pomaga w ten sposób Japonii trwale pokonać pandemię COVID-19.
We wrześniu Japonia wdrożyła Ivermectin, a zalegalizowanie stosowania leku przeciwpasożytniczego pomogło ludziom wyzdrowieć z COVID-19 z bardziej trwałą i długotrwałą odpornością. Liczba przypadków gwałtownie spadła bez konieczności stosowania dawek przypominających. W Tokio w połowie sierpnia było około 6000 przypadków, ale teraz liczba spadła poniżej 100 Liczba testów COVID+ spadła z 25% pod koniec sierpnia do zaledwie 1% w połowie października. Stosowanie iwermektyny pomaga w ten sposób Japonii trwale pok... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 16:53
Sergio Aguero były zięć Diego Maradony wielki napastnik reprezentacji Argentyny i Fc Barcelona kończy karirę z powodu nagłych problemów z sercem. Piłkarz brał udział w akcji promowania fastryg w Argentynie i zachęcał rodziców żeby dziabneli tym swoje dzieci do lat 12-stu.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 16:52
--->>>    palmerfoundation.com.au - 16.08.2021 - dr Ozaki oświadczył, że iwermektyna wykazała znaczące korzyści w zmniejszaniu zakażeń i zgonów, gdy schemat jest podawany profilaktycznie z innego wskazania. Szef tokyo Metropolitan Medical Association oświadczył, że choć badania kliniczne są ważne, to nadszedł czas, aby lekarze zaczęli przepisywać iwermektynę w związku z udzieleniem pacjentowi świadomej zgody.... a żymscy usłuzni profesores nadal wirni szitfarmom?
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 16:26
We wrześniu Japonia wdrożyła Ivermectin, a zalegalizowanie stosowania leku przeciwpasożytniczego pomogło ludziom wyzdrowieć z COVID-19 z bardziej trwałą i długotrwałą odpornością. Liczba przypadków gwałtownie spadła bez konieczności stosowania dawek przypominających. W Tokio w połowie sierpnia było około 6000 przypadków, ale teraz liczba spadła poniżej 100 Liczba testów COVID+ spadła z 25% pod koniec sierpnia do zaledwie 1% w połowie października. Stosowanie iwermektyny pomaga w ten sposób Japonii trwale pokonać pandemię COVID-19.
 "Instytut Kitasato prowadzi od września zeszłego roku badania kliniczne z udziałem pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami COVID-19, z poziomem tlenu we krwi wynoszącym 95 procent lub więcej. Ale to nieprawda, że japońscy naukowcy potwierdzili już skuteczność iwermektyny w leczeniu zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.   ***s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8
 "Instytut Kitasato prowadzi od września zeszłego roku badania kliniczne z udziałem pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi objawami COVID-19, z poziomem tlenu we krwi wynoszącym 95 procent lub więcej. Ale to nieprawda, że japońscy naukowcy potwierdzili już skuteczność iwermektyny w leczeniu zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.   ***s://fakehunter.pap.pl/raport/7f89956e-295c-44ef-8b14-b3a3c2c840b8 rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 16:20
Zdalny jedź sobie naganiaczu fajzerbuzerowy na Maltę, Islandię i do Holandii, tam się prawie wszyscy wyszczepili i po drugiej dawce mają Korona cyrk, retoryka niektórych typowo PO Pisowa, styl białoruski. Z pustego nie nalejesz, a do pustostanu szkoda słów. Tu chodzi o wciskanie na siłę igłą w ramię g.. działającego syfu, nic nie wartego co widać po liderach szczepień, jak wciskał Mędrek ludziom kredyty frankowe i są ugotowani na zawsze. Menda nigdy nie zostanie jedwabnikiem, to łazi raz po d*pie, to po j**ach i po c**ach, by cel osiągnąć i masa kretynów bije brawo, bo tyle ma oleju we łbie co stara k**wa cnoty. Niedobrze się robi jak człek otworzy neta lub tv, niech ich czołg rozjedzie i grom jasny trafi, by śladu nie zostawić na powierzchni tej planety, gadzia rasa tak ma.
 Twój lekarz wie, że przestałeś przyjmować leki?
 Twój lekarz wie, że przestałeś przyjmować leki? rozwiń
Avatar
___K___ / 23 listopada 2021 r. o 11:30
Afryka - zaszczepionych jest mniej niż 6% osób, jest najmniej dotknięta COVID-19? Co poszło nie tak?
I tak to do ciebie nie dotrze, matołku bez honoru, bo ty odporny na wiedzę jesteś, ale mimo to ci napiszę. Powodów jest wiele, a dwa istotne, to ograniczona, w porównaniu do innych kontynentów, mobilność mieszkańców Afryki, a więc i mniejsza transmisja wirusa, oraz klimat, najwyraźniej niezbyt sprzyjający temu koronawirusowi.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 09:27
Afryka - zaszczepionych jest mniej niż 6% osób, jest najmniej dotknięta COVID-19? Co poszło nie tak?
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Polska – Argentyna 0:2. Przegrani, ale szczęśliwi. Po 36 latach Polska w fazie pucharowej mistrzostw świata

Mundial 2022: Polska – Argentyna 0:2. Przegrani, ale szczęśliwi. Po 36 latach Polska w fazie pucharowej mistrzostw świata

Po 36 latach reprezentacja Polski wywalczyła awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Na zakończenie zmagań grupowych Biało-Czerwoni przegrali 0:2, choć gdyby nie Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny wykonywany przez Leo Messiego porażka mogła być wyższa. Ostatecznie jednak Polacy grają na mundialu dalej kosztem Meksyku

Chcą projektować nowy cmentarz w Lublinie

Chcą projektować nowy cmentarz w Lublinie

Dwie firmy rywalizują o miejskie zlecenie na zaprojektowanie nowego cmentarza komunalnego w pobliżu skrzyżowania ul. Zelwerowicza z ul. Bohaterów Września.

Flixbus otwiera nowe połączenie z lotniska. Dojedziemy znacznie dalej niż do Lublina

Flixbus otwiera nowe połączenie z lotniska. Dojedziemy znacznie dalej niż do Lublina

Lubelskie lotnisko zyskało połączenie z Katowicami. Co prawda nie lotnicze, a autobusowe, ale zdaniem władz portu zwiększy to jego dostępność.

Radna ma szczęście. Nie ma umowy, więc nie ma dowodu

Radna ma szczęście. Nie ma umowy, więc nie ma dowodu

Wojewoda nie zdecydował się na wygaszenie mandatu radnej Anny Ryfki skutkujące jej usunięciem z Rady Miasta. Tłumaczy, że nikt nie przekazał mu dokumentu, który miałby potwierdzać złamanie przez radną zakazu zagrożonego tak surową karą.

Mundial 2022: Polska - Argentyna 0:2. Przegrywana, ale z awansem z grupy! [zapis relacji na żywo]

Mundial 2022: Polska - Argentyna 0:2. Przegrywana, ale z awansem z grupy! [zapis relacji na żywo]

Reprezentacja polski po raz pierwszy w XXI wieku ma szansę awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata. Dzisiaj o godzinie 20 nasi zawodnicy zmierzą się z Argentyną Leo Messiego. Czy uda im się wygrać w gigantem? Zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania

Mundial 2022: Tunezja - Francja 1:0. Ograli mistrzów świata, ale jadą do domu. Australia gra dalej!

Mundial 2022: Tunezja - Francja 1:0. Ograli mistrzów świata, ale jadą do domu. Australia gra dalej!

Mistrzostwa świata w Katarze, a dokładnie wyniki rozgrywanych tam meczów nie przestają zaskakiwać kibiców. W ostatniej kolejce Tunezja pokonała 1:0 pewną awansu Francję i przez dwie minuty była w 1/8 finału. Za burtę zespół z Afryki wyrzuciła Australia ogrywając Danię i to właśnie popularni „Kangoroos” grają dalej w turnieju!

Droższy węgiel dla Azotów to wyższe koszty ogrzewania dla mieszkańców Puław

Droższy węgiel dla Azotów to wyższe koszty ogrzewania dla mieszkańców Puław

Zakłady Azotowe w Puławach podpisały nowy aneks do umowy z Lubelskim Węglem Bogdanka. Umowa zakłada, że w ciągu pięciu lat chemiczny kombinat zapłaci za węgiel 1,4 miliarda złotych. O ponad 65 proc. więcej, niż ustalono przed rokiem. Droższy węgiel to wyższa taryfa i rachunki dla mieszkańców miasta.

W regionie powstanie nowa filharmonia. Robią mały krok do dużej inwestycji

W regionie powstanie nowa filharmonia. Robią mały krok do dużej inwestycji

O budowie filharmonii w Zamościu mówi się od bardzo dawna. Kilka lat temu powstała już nawet wizja takiego gmachu. Później nastąpiła długa cisza, a teraz miasto szuka podmiotu, który przeprowadzi konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną. Samorząd zapłaci za to kilkaset tysięcy złotych.

Lublin. Złodziej w DPS-ie. 46-latek ukradł kosztowności

Lublin. Złodziej w DPS-ie. 46-latek ukradł kosztowności

Do środka domu pomocy społecznej dostał się przez wyłamane wcześniej okno. Ukradł kosztowności należące do pensjonariuszy. Zatrzymany przez policjantów lublinianin przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Grom Kąkolewnica liderem Keeza bialskiej klasy okręgowej na półmetku

Grom Kąkolewnica liderem Keeza bialskiej klasy okręgowej na półmetku

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: przed sezonem drugie miejsce na półmetku rozgrywek brałbym w ciemno. Tytuł mistrza jesieni zatem bardzo nas cieszy, choć przyznam, że myślałem, iż to Lutnia Piszczac wygra rozgrywki pierwszej rundy

Ślizganie będzie droższe. Nowe cenniki lodowisk w Zamościu i Puławach

Ślizganie będzie droższe. Nowe cenniki lodowisk w Zamościu i Puławach

Zdrożeją bilety na sztuczne lodowisko przy ul. Hauke-Bosaka w Puławach. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta, w nadchodzącym sezonie koszt 90-minutowej sesji dla jednej osoby wzrośnie z 6 do 10 złotych.

PGE Energia Ciepła. 5 lat dla zrównoważonego rozwoju.

PGE Energia Ciepła. 5 lat dla zrównoważonego rozwoju.

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, będąca największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie kogeneracji, obchodzi w tym roku jubileusz 5-ciu lat działalności. Rozwijając nowoczesne lokalne ciepłownictwo, PGE Energia Ciepła jest partnerem miast i regionów. Uwzględnia potrzeby i inicjatywy mieszkańców, angażuje się w ich realizację, podejmuje działania na rzecz czystego powietrza i wspiera ochronę środowiska, a także udziela wsparcia odbiorcom wrażliwym społecznie.

The Settlers: New Allies. Osadnicy przyjdą w lutym (wideo)
film

The Settlers: New Allies. Osadnicy przyjdą w lutym (wideo)

Nowe tereny, nowe frakcje i nowe tryby, czyli nowa gra z serii The Settlers. New Allies ma już datę premiery, a twórcy zdradzają coraz więcej informacji o grze.

LNBA: Mocne nerwy Pawła Zdeba, Rodmos lepszy od Alco

LNBA: Mocne nerwy Pawła Zdeba, Rodmos lepszy od Alco

Tomasz Szczotka zbudował wreszcie zespół, który ma realne szanse na walkę o mistrzostwo. Udowodnił to w niedzielę, kiedy po zaciętym spotkaniu pokonał Alco.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium