Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

4 czerwca 2022 r.
14:35

Konwencja PiS. Czego nie obiecał Jarosław Kaczyński

Autor: Zdjęcie autora sko
28 11 A A
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (fot. Screen relacja FB)

Miało być 700 złotych na dziecko lub większy wymiar urlopu. Ale Jarosław Kaczyński nie zająknął się na ten temat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nieoficjalne zapowiedzi przed konwencją PiS w podwarszawskich Markach wskazywały, że prezes PiS ogłosi rządowe zamierzania, które mają się spodobać milionom wyborców. Mowa była m.in. o waloryzacji świadczenia Rodzina 500 plus. Teraz to 500 zł, a spodziewano się, że Jarosław Kaczyński poda kwotę 700 złotych.

Kolejne przewidywania wskazywały, że wicepremier ogłosi, że pracującym Polakom będzie przypadało dodatkowe 7 dni urlopu w skali roku.

Jednak szef PiS nie mówił ani o 700 plus, ani o urlopach. Zapowiedzi i obietnic było mało. Więcej mówił o walce z drożyzną i rosnącym wskaźnikiem inflacyjnym.

>>Minister doradza zbierać chrust<<

- Podjęliśmy decyzję, że zapewnimy ludziom, którzy opalają swoje domy węglem, taką cenę opału jak była jeszcze niedawno. To jeszcze nie jest skończona sprawa, ale wprowadzimy to – powiedział Kaczyński i dodał, że jest jeszcze wiele pomysłów na walkę z drożyzną, ale na razie ich nie zdradzi.

>>Węgla nie ma, drewna brakuje<<

Przyznał także, że nie wszystko jego partii i rządowi wyszło. - Z Mieszkania Plus tylko 18 tysięcy wybudowanych i 24 tysiące w budowie, czyli łącznie 42 tysiące mieszkań, a powinno być dużo, dużo więcej – przyznał Kaczyński i dodał: - Moglibyśmy być zadowoleni z sytuacji, gdyby tych mieszkań oddawano półtora raza więcej, czyli około 350 tysięcy, a bardzo zadowoleni, gdyby ich oddawano dwa razy więcej, bo jeżeli spojrzeć na historię krajów, które były wtedy dużo biedniejsze niż dzisiejsza Polska, bo to jeszcze chodzi o lata 60. i takie państwa jak Hiszpania czy Grecja, to musielibyśmy uznać, że dopiero te 470 tysięcy pozwoliłoby nam wyrównać te bliskie sobie wtedy greckie i hiszpańskie wyniki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tuco_Ramirez / 8 czerwca 2022 r. o 09:23
... nikt nam nie będzie mówił że białe jest białe a czarne jest czarne !!! Czas najwyższy wyprowadzić sztandar - najlepiej do skansenu.
Avatar
___K___ / 7 czerwca 2022 r. o 09:14
_K_łamca, konfident, komunista - nie karmię trolla.
Matole, tyle razy prosiłem: wskaż, gdzie kłamię. Ale nie, ty wciąż ta sama śpiewka, ale dowodów brak. poker - typowy PiSowski idiota.
Avatar
poker / 7 czerwca 2022 r. o 05:28
_K_łamca, konfident, komunista - nie karmię trolla.
Avatar
___K___ / 5 czerwca 2022 r. o 14:21
30 lat temu się udało. Niektórym marzy się powtórka obalenia rządu i wrzeszczą o demokracji... czy może być śmieszniej?
Masz na myśli słynne słowa Kaczora "Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy"?...
Avatar
poker / 5 czerwca 2022 r. o 10:54
30 lat temu się udało. Niektórym marzy się powtórka obalenia rządu i wrzeszczą o demokracji... czy może być śmieszniej?
Avatar
luoi / 5 czerwca 2022 r. o 09:04
Niech sie roluje raz dwa wypad
Avatar
Izydor / 4 czerwca 2022 r. o 20:47
Nie obiecał węgla, taniej ropy i wyzwolenia gojów z Polin. Tak po krótce, to ta druga RP co wróciła oficjalnie od 22.12.1990 dalej na wzór Hilera i Stalina, będzie okupowana przez po komunistyczne kiki partyjne dosiadające gojów jak barany, nazywa się to 3RP, spółka prywatna giełdowa z Wall Street od grudnia 2002, obecna nazwa Poland Republic of ( System publiczny spólek z USA - Edgar), ostatni bajer marketingowy nazuwa się ,,patriotyzm" ,,dzieciowe" i czternasta jałmużna.
Avatar
_andy_ / 4 czerwca 2022 r. o 18:22
etatowe trolowe ...wy zaponiały o słowach niejakiej kopacz o cenach prądu? nawet się pisamczyna nie zająknie na ten temat
Avatar
Kroll / 4 czerwca 2022 r. o 15:07
Przypominam niższym funkcjonariuszom reżimu na forum kęsikom, dzbanom i pikerom w jednej osobie że obecnie mają pełnić rolę lepiszcza a nie rozpuszczalnika. A te tajne sposoby Słońca Żoliborskiego na drożyznę to pomysł zakupu obligacji indeksowanych wskaźnikiem inflacji. Tak Mateusz Działkowiecki zrobił ze swoimi resztkami finansów (marne 5 milionów) . Lepiszcza powinny naśladować premiera. Ciekawe czy żona z kasą za działki od kościoła (ok. 25 milionów) zrobiła to samo? Chociaż plotki chodzą że kasa już na Cyprze.... Ale to pewnie tylko plotki.
Avatar
___K___ / 4 czerwca 2022 r. o 15:03
Kaczyński, przestań kłamać. Jeszcze niedawno ustami Sasina opowiadałeś, że ceny gazu i prądu dla odbiorców indywidualnych nie wzrosną. A dziś sugerujecie ustami swoich podwładnych, by chrust zbierali. Patrz, Kaczor, do czego doprowadziłeś ten kraj. Tobie to zwisa, bo stary jesteś i niedługo się zabierzesz z tego łez padołu, ale my tu żyć będziemy i przez dziesięciolecia przyjdzie nam spłacać twoje socjalistyczne wybryki. Po których nic konkretnego nie zostało.
Avatar
Tuco_Ramirez / 8 czerwca 2022 r. o 09:23
... nikt nam nie będzie mówił że białe jest białe a czarne jest czarne !!! Czas najwyższy wyprowadzić sztandar - najlepiej do skansenu.
Avatar
___K___ / 7 czerwca 2022 r. o 09:14
_K_łamca, konfident, komunista - nie karmię trolla.
Matole, tyle razy prosiłem: wskaż, gdzie kłamię. Ale nie, ty wciąż ta sama śpiewka, ale dowodów brak. poker - typowy PiSowski idiota.
Avatar
poker / 7 czerwca 2022 r. o 05:28
_K_łamca, konfident, komunista - nie karmię trolla.
Avatar
___K___ / 5 czerwca 2022 r. o 14:21
30 lat temu się udało. Niektórym marzy się powtórka obalenia rządu i wrzeszczą o demokracji... czy może być śmieszniej?
Masz na myśli słynne słowa Kaczora "Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy"?...
Avatar
poker / 5 czerwca 2022 r. o 10:54
30 lat temu się udało. Niektórym marzy się powtórka obalenia rządu i wrzeszczą o demokracji... czy może być śmieszniej?
Avatar
luoi / 5 czerwca 2022 r. o 09:04
Niech sie roluje raz dwa wypad
Avatar
Izydor / 4 czerwca 2022 r. o 20:47
Nie obiecał węgla, taniej ropy i wyzwolenia gojów z Polin. Tak po krótce, to ta druga RP co wróciła oficjalnie od 22.12.1990 dalej na wzór Hilera i Stalina, będzie okupowana przez po komunistyczne kiki partyjne dosiadające gojów jak barany, nazywa się to 3RP, spółka prywatna giełdowa z Wall Street od grudnia 2002, obecna nazwa Poland Republic of ( System publiczny spólek z USA - Edgar), ostatni bajer marketingowy nazuwa się ,,patriotyzm" ,,dzieciowe" i czternasta jałmużna.
Avatar
_andy_ / 4 czerwca 2022 r. o 18:22
etatowe trolowe ...wy zaponiały o słowach niejakiej kopacz o cenach prądu? nawet się pisamczyna nie zająknie na ten temat
Avatar
Kroll / 4 czerwca 2022 r. o 15:07
Przypominam niższym funkcjonariuszom reżimu na forum kęsikom, dzbanom i pikerom w jednej osobie że obecnie mają pełnić rolę lepiszcza a nie rozpuszczalnika. A te tajne sposoby Słońca Żoliborskiego na drożyznę to pomysł zakupu obligacji indeksowanych wskaźnikiem inflacji. Tak Mateusz Działkowiecki zrobił ze swoimi resztkami finansów (marne 5 milionów) . Lepiszcza powinny naśladować premiera. Ciekawe czy żona z kasą za działki od kościoła (ok. 25 milionów) zrobiła to samo? Chociaż plotki chodzą że kasa już na Cyprze.... Ale to pewnie tylko plotki.
Avatar
___K___ / 4 czerwca 2022 r. o 15:03
Kaczyński, przestań kłamać. Jeszcze niedawno ustami Sasina opowiadałeś, że ceny gazu i prądu dla odbiorców indywidualnych nie wzrosną. A dziś sugerujecie ustami swoich podwładnych, by chrust zbierali. Patrz, Kaczor, do czego doprowadziłeś ten kraj. Tobie to zwisa, bo stary jesteś i niedługo się zabierzesz z tego łez padołu, ale my tu żyć będziemy i przez dziesięciolecia przyjdzie nam spłacać twoje socjalistyczne wybryki. Po których nic konkretnego nie zostało.