Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Emperia Holding SA, jedna z największych lubelskich firm, właściciel sklepów Stokrotka, chce zmienić siedzibę z Lublina na Warszawę. Czy to reakcja na decyzję lubelskiego Urzędu Kontroli Skarbowego, który domaga się od spółki 182 mln zł zaległego podatku?
Do wypadku doszło ok. godz. 8.40 na ul. Szpinalskiego w Lublinie.
Mieszkaniec Lublina, który uratował mężczyznę tonącego w samochodzie nad Zalewem Zemborzyckim, opowiada Dziennikowi Wschodniemu o okolicznościach tego niecodziennego zdarzenia.
W każdym domu jest szuflada, pudło albo całe szafy z dokumentami, zdjęciami, dyplomami, rachunkami. Są przyrastające latami kwity, świadectwa, zaświadczenia, listy. Fachowcy nazywają je domowymi archiwami. Co ciekawe, są w nich okazy, których domowym archiwistom zazdroszczą profesjonaliści.
Rozpoczyna się 8. edycja akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum, w której udział biorą szkoły z całego województwa. Celem jest zbiórka pieniędzy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Ks. prof. Andrzej Szostek opowie o tabu w kulturze współczesnej w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie w ramach cyklu „Jaka kultura?” odbędzie się w środę, 16 marca o godz. 18.
Zniknąć mają ostatnie niedozwolone przez prawo przyciski na przejazdach rowerowych z sygnalizacją świetlną. Miasto wydało polecenie ich usunięcia, mają zniknąć do świąt.
Czy alkohol stanie się towarem trudno dostępnym nocą, a sklepów i barów ubędzie? Te i inne ograniczenia proponują posłowie i to wyjątkowo zgodnie, bo podobne pomysły mają i PiS, i PO. To złe wieści dla przedsiębiorców i imprezowiczów, za to terapeuci trzymają kciuki
DDK Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert ML Trio inspirującego się m.in. twórczością Mike’a Sterna. Występ w ramach cyklu „Peryferie” odbędzie się w sobotę, 19 marca o godz. 19.
Pikietę przed Uniwersytetem Medycznym podczas poniedziałkowej wizyty wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina organizują zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji. O tych planach powiedzieli podczas sobotniej manifestacji na placu Litewskim.
Uczestnicy Drogi Krzyżowej przeszli w piątek ulicami Starego Miasta. Wierni modlili się w m.in. w intencji osób uzależnionych a także ich rodzin i bliskich (na zdjęciach). Także w piątek przez miasteczko akademickie w drodze krzyżowej przeszli studenci. Uczestnicy nabożeństwa wielkopostnego modlili także się podczas mszy.
Trzej sympatycy narodowców odpowiedzą na nawoływanie do nienawiści. Mężczyźni uczestniczyli w manifestacji na pl. Litewskim. Mieli tam skandować hasła skierowane przeciwko wyznawcom islamu.
Anna Zalewska, minister edukacji narodowej przyjechała w sobotę do Lublina na XV. Ogólnopolską Konferencją Nauczycieli i Wychowawców. Podczas spotkania w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim opowiadała m.in. o nowym systemie edukacyjnym i konsultacjach społecznych.
Przemianowanie skweru Tarasa Szewczenki na skwer Sprawiedliwych Ukraińców zakłada obywatelski projekt uchwały, który wczoraj trafił do Rady Miasta z 1770 podpisami.
Ponad 700 osób wzięło udział w biegu "Chęć na pięć". Start i meta znajdowały się przy Centrum Spotkania Kultur.
Ponad 400 Krystyn z całego kraju przyjechało zjechało do nas na ogólnopolskie imieniny. Solenizantki świetnie się bawiły przez cały weekend
Najpóźniej 20 sierpnia ma się zakończyć remont ul. Krasińskiego – to jeden z warunków przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg i Mostów.
Rozmowa z Jakubem Wierzchowskim, byłym golkiperem reprezentacji Polski, współwłaścicielem i trenerem szkółki bramkarskiej KeeperTeam.
Lubelscy policjanci poszukiwali 11-letniego chłopca, który oddalił się z targowiska przy ul. Ruskiej. Chłopiec został odnaleziony przy ul. Paderewskiego
Już latem tego roku mają ruszyć nabory na oficerów tworzonej Obrony Terytorialnej Kraju. Wczesną jesienią rozpocznie się zaciąg na szeregowych. W pierwszej kolejności na miejsca w nowej formacji mogą liczyć członkowie organizacji proobronnych. A tych u nas nie brakuje.
Zagospodarowanie miasteczka akademickiego, Mariny nad Zalewem Zemborzyckim, Górek Czechowskich, dolin Bystrzycy i Czerniejówki, rewitalizacja Bronowic i Żmigrodu, czy rozwój lubelskiej komunikacji trolejbusowej - to tematy niektórych prac dyplomowych absolwentów gospodarki przestrzennej na UMCS. Najlepsze projekty przekazano prezydentowi Lublina.
16 marca w Filharmonii Lubelskiej wystąpi Meli Koteluk.
20 marca w Filharmonii Lubelskiej będzie można usłyszeć najpiękniejsze ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.
W jednym z ostatnich wydań Magazynu Dziennika Wschodniego zakończyliśmy opowieść o Lubelskich Zakładach Mechanicznych Plagego i Laśkiewicza oraz przedstawiliśmy okoliczności ogłoszenia ich upadłości. Jednak to nie koniec historii lubelskiej fabryki. O jej dalszych losach traktuje niniejszy artykuł.
Używa się go do produkcji tworzyw sztucznych. Nadaje kwaskowaty smak niektórym produktom spożywczym. Kwas bursztynowy. Nasi naukowcy wiedzą jak wytwarzać go z tańszych produktów ubocznych powstających przy produkcji biodiesla i… serów.