Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2021 r.
20:00

Bury na białym koniu. Czy senator będzie kandydował na prezydenta Lublina?

26 33 A A

Oni żalili mu się na Ratusz, on przytakiwał i podsuwał recepty: po pół miliona rocznie i większy wpływ na decyzje. Tak wyglądało spotkanie senatora Jacka Burego z przedstawicielami lubelskich rad dzielnic. Czy to wstęp do wyścigu po władzę w mieście?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jesteście najbliżej mieszkańców, znacie najlepiej problemy dzielnic – tak senator Jacek Bury (Polska 2050) zachwalał przybyłych na jego zaproszenie przedstawicieli rad dzielnic. Już na przywitanie ogłosił im kilka pomysłów.

Pierwszy to przyznanie radom dzielnic prawa do składania projektów uchwał do Rady Miasta, która musiałaby je rozpatrzyć. Drugi to zobowiązanie urzędników do konsultowania decyzji z radami. Następny to zwiększenie kwoty, którą każda z rad ma w miejskiej kasie do swej dyspozycji. Teraz to 150 tys. zł na rok. – Dostajecie nie narzędzia, ale zabawki – ocenia senator. – To powinno być około 500 tys. zł.

Te pomysły szybko skontrował miejski radny Bartosz Margul z klubu prezydenta Żuka. Twierdził, że rady dzielnic mogą zasypać Ratusz projektami uchwał. – Gdyby to kilka dzielnic łącznie miało taką inicjatywę, jeszcze miałoby to sens – mówił Margul. Twierdził, że konieczność konsultowania każdej decyzji może grozić paraliżem. I przekonywał, że miasta nie stać na zwiększenie finansowej rezerwy do 500 tys. zł na dzielnicę. – Miasto wstrzymałoby wszelkie inwestycje – ocenił radny.

– To właśnie reprezentacja głosu Ratusza: nie ma pieniędzy, nie da się. Chcemy, ale nie możemy – skwitował Margula pod koniec spotkania Szymon Furmaniak z Rady Dzielnicy Dziesiąta. Podkreślał, że dzielnice od lat zgłaszają te same problemy.

W Lublinie takich rad jest 27, zasiada w nich ponad 400 osób. Część z nich, w wynajętej przez senatora sali w centrum Lublina, wylewała gorzkie żale. Że nie czują się poważnie traktowani przez Ratusz, że za mało mają pieniędzy do podziału, że zderzają się z urzędniczą spychologią.

– Termin odpowiedzi na pisma w żaden sposób nie satysfakcjonuje nas ani mieszkańców – mówiła Anna Poterucha-Radomska z Wrotkowa. – My zwracamy się o postawienie znaku. I jest odpowiedź urzędników: „proszę przeprowadzić konsultacje społeczne”. No błagam, my reprezentujemy tę dzielnicę, więc pewne rzeczy robimy na wniosek mieszkańców. Przecież mi się nie przyśniło, że ten znak ma być – mówiła Barbara Lisiak z Węglina Północnego.

Członkowie rad dzielnic mówili o bolączkach. Od senatora słyszeli, że nie mogą być marginalizowani, że trzeba podjąć „szybkie i zdecydowane działania” i nie można czekać dwa lata do kolejnych wyborów samorządowych. – Chcę przy moim biurze zorganizować grupę roboczą, gromadzącą osoby z poszczególnych rad dzielnic, które chcą się zaangażować w projekt budowania nowego regulaminu rad – mówił Bury. – „Głos dzielnic”, tak to nazywamy.

Prezydent Bury?

Czy działania senatora, wypowiadającego się ostatnio dość często w sprawach miejskich, są szykowaniem gruntu pod startu w wyborach na prezydenta Lublina? – Do wyborów zostało co najmniej dwa i pół roku. Na razie chcę, żeby Lublin dobrze funkcjonował jako samorządne i gospodarne miasto. Ale o starcie w wyborach w tym momencie nie myślę – mówi nam senator Jacek Bury.

– Wielokrotnie powtarzałem, że mam inne cele niż rządzenie miastem – stwierdza parlamentarzysta, chociaż definitywnie nie wyklucza takiego scenariusza. – Gdyby zaistniała sytuacja, w której prezydent Krzysztof Żuk nie chciał lub nie mógł startować w wyborach, byłbym gotów wziąć na siebie odpowiedzialność i stanąć do walki o prezydencki fotel. Ale z tego co wiem, pan prezydent planuje ubiegać się o kolejną kadencję.

W czwartek prezydent ogłosił wstępny plan finansowy miasta na przyszły rok. Wynika z niego, że tzw. rezerwa celowa dla każdej z rad dzielnic pozostanie na poziomie 150 tys. zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
latif / 16 września 2021 r. o 20:28
Panie Bury, niech Pan zejdzie na ziemię. Do rad dzielnic wybierani są ludzie którzy otrzymują po kilkanaście, kilkadziesiąt głosów w dzielnicach liczących po 10-20 tysięcy mieszkańców. Przeciętny mieszkaniec Lublina nie ma pojęcia kto go reprezentuje w radzie dzielnicy, więc teksty że radni dzielnicowi są najbliżej obywateli schowajmy między bajki - to jest zwykły populistyczny slogan.
Avatar
Ferenc / 16 września 2021 r. o 20:47
Skoro chcemy zwiększać kompetencje Rad Dzielnic(czy to faktycznie nie doprowadzi do paraliżu?), może idźmy na całość i rozpisujmy referendum w każdej sprawie dotyczącej miasta? Jak szaleć to szaleć. Senator Bury próbuje za wszelką cenę zaistnieć, przymilając się do kogo się tylko da.
Avatar
bedebulobukabytosan / 16 września 2021 r. o 21:04
Bury na białym rumaku a o jego regularne podkuwanie zadbają usłużne giermki i kowale z Dziennika Wschodniego. Dużo wam Bury zapłacił za kampanię w gazecie?
Avatar
fordens / 16 września 2021 r. o 21:41
kolejny as co do wyborów naobiecuje wszystko i wszystkim a jak już wygra to nagle stwierdzi że pieniędzy dla wszystkich i na wszystko jednak nie wystarczy, żeby komuś dać komuś innemu trzeba zabrać, to komu pan planuje zabrać? proszę o odpowiedź
Avatar
BVNHD / 16 września 2021 r. o 21:28
Nie mogę się doczekać aż postulaty senatora zostaną zrealizowane. Oczami wyobraźni już widzę jak członkowie rad dzielnic skaczą sobie do gardeł bo jeden będzie chciał za 200 tyś zbudować nowe miejsca parkingowe a drugi będzie wolał posadzić parę drzew na swoim osiedlu. I jeden i drugi przygotuje projekt uchwały na posiedzenie RM i zacznie się kolejna odsłona wojny polsko-polskiej.
Avatar
Mariolubelski / 16 września 2021 r. o 22:31
Też uważam, że ludzie wybrani zazwyczaj KILKUNASTOMA głosami, w tym często rodziny i znajomych przy frekwencji poniżej 1% powinni mieć decydujący wpływ na decyzje o mieście... Szkoda, że nie ma tu ikonki facepalm. Np. taki Furmaniak najchętniej by wszystkie drogi w mieście zwężył do jednego pasa, przymusowo przesadził mieszkańców na rowery nawet zimą, wstrzymał budowę wszystkich budynków mieszkalnych poza komunalnymi, wprowadził nagrodę dla "donosiciela roku" za zgłaszanie źle zaparkowanych samochodów i przymusowy udział wszystkich mieszkańców w warsztatach LGBT. To by było jego idealne miasto. Fakt, że media tak usilnie promują tych odklejonych od rzeczywistości i poglądów mieszkańców odklejeńców z poparciem po 2-3% jest nie do pojęcia.
Też uważam, że ludzie wybrani zazwyczaj KILKUNASTOMA głosami, w tym często rodziny i znajomych przy frekwencji poniżej 1% powinni mieć decydujący wpływ na decyzje o mieście... Szkoda, że nie ma tu ikonki facepalm. Np. taki Furmaniak najchętniej by wszystkie drogi w mieście zwężył do jednego pasa, przymusowo przesadził mieszkańców na rowery nawet zimą, wstrzymał budowę wszystkich budynków mieszkalnych poza komunalnymi, wprowadził nagrodę dla "donosiciela roku" za zgłaszanie źle zaparkowanych samochodów i przymusowy udział wszystkich... rozwiń
Avatar
Robotus_Pisulus / 16 września 2021 r. o 22:58
Funkcjonowanie rad dzielnic to z pewnością jedna z najbardziej palących spraw w mieście. Panie senatorze Bury, czy aby na pewno ze zdrowiem wszystko ok?
Avatar
NemezisTeam / 17 września 2021 r. o 08:15
O ile na początku wydawał się sensownym gościem to im dłużej siedzi w polityce tym bardziej wychodzi jak się do tego nie nadaje. Na pewno nie na prezydenta.
Avatar
w_lublinianin / 17 września 2021 r. o 08:12
Panie Bury,proszę się wreszcie obudzić.Radni dzielnicowi są najczęściej anonimowi,uważam iż 99 procent mieszkańców danej dzielnicy nie ma pojęcia kto kto ich reprezentuje w radzie dzielnicy.Ustawa o samorządzie gminnym dokładnie określa kompetencje Rad Gminnych i Rad Dzielnicowych.Proszę nie robić Radnym Dzielnicowym i mieszkańcom Lublina wody z mózgu.Proponuję troszeczkę uzupełnić luki w edukacji i poczytać Ustawę o Samorządzie Gminnym.Rozumiem że już Pan przebiera Nóżkami na samą myśl o starcie w wyborach na Prezydenta Miasta Lublin ale za wysokie progi na Pana nogi.Proponuję aby zajął się Pan w senacie pracą na ustawami które mogą poprawić sytuację finansową samorządów a sprawy lokalne proszę zostawić organom do tego wybranym.
Panie Bury,proszę się wreszcie obudzić.Radni dzielnicowi są najczęściej anonimowi,uważam iż 99 procent mieszkańców danej dzielnicy nie ma pojęcia kto kto ich reprezentuje w radzie dzielnicy.Ustawa o samorządzie gminnym dokładnie określa kompetencje Rad Gminnych i Rad Dzielnicowych.Proszę nie robić Radnym Dzielnicowym i mieszkańcom Lublina wody z mózgu.Proponuję troszeczkę uzupełnić luki w edukacji i poczytać Ustawę o Samorządzie Gminnym.Rozumiem że już Pan przebiera Nóżkami na samą myśl o starcie w wyborach na Prezydenta Miasta Lublin ale za... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 16 września 2021 r. o 22:41
A dziś z jakiej Partii Pan głosi swoje mądrości ? Niestety, sprawił Pan zawód wyborcom zmieniając w trakcie trwania mandatu Senatora partię. Jest Pan już niewiarygodny, bo nie mamy pewności że jutro nie zapisze się Pan do KC piss.
Avatar
TRAMWAJE_LUBELSKIE / 28 września 2021 r. o 11:53
gambit
Avatar
TRAMWAJE_LUBELSKIE / 20 września 2021 r. o 06:09
Będziemy bacznie obserwować zapowiedzi kandydata, ale co my wiemy, jesteśmy tylko tramwajami.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 19:27
Jest prosty test na stwierdzenie, czy ET chce wsłuchać się w głos rad osiedlowych, czy raczej może, tak jak Sułtan z jakubowic, w głos Rady Wielkiej Loży Deweloperskiej. Wystarczy, że zobowiąże się w wiarygodny sposób do zatrzymania procesu dewelo-dewastacji GCz w przypadku zdobycia tronu Koziego Grodu
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypoc... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:33
Napisano minutę temu  sP0K0jnie, cfelku z agencji pr, referenda nadal będą zarezerwowane dla celów dopychania K0lanem dewelo-ubogacania. No chyba że Pan ET się jednak w wiarygodny sposób odetnie od tych folwarcznych praktyk.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:03
Napisano 28 minut temu   Jest prosty test na stwierdzenie, czy ET chce wsłuchać się w głos rad osiedlowych, czy raczej może, tak jak Sułtan z jakubowic, w głos Rady Wielkiej Loży Deweloperskiej. Wystarczy, że zobowiąże się w wiarygodny sposób do zatrzymania procesu dewelo-dewastacji GCz w przypadku zdobycia tronu Koziego Grodu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 13:31
Napisano minutę temu  Sądząc P0 kampanii anty-ET w wyK0naniu opłacanej przez dewelocfaniaków agencji pr, wybór tej osoby na stanowisK0 kierownika dewelo-folwarku wydaje się być mniejszym złem w P0równaniu do K0ntynuacji obecnego zamordyzmu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz dodaję czas, kiedy wklepujesz swoje  wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz dodaję czas, kiedy wklepujesz swoj... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 13:24
Napisano 30 minut temu   Jest prosty test na stwierdzenie, czy ET chce wsłuchać się w głos rad osiedlowych, czy raczej może, tak jak Sułtan z jakubowic, w głos Rady Wielkiej Loży Deweloperskiej. Wystarczy, że zobowiąże się w wiarygodny sposób do zatrzymania procesu dewelo-dewastacji GCz w przypadku zdobycia tronu Koziego Grodu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Mo... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 10:32
Napisano 5 minut temu   Pan ET nie znalazł wielkiego P0parcia u trola ze sP0nsorowanej przez dewelocfaniaków agencji PR. Duce może być tylK0 jeden.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 10:27
Bądź zdrów(a), bo tobie solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur już nawet nie pomoże — szczególnie w kwestii bezmyślnego i automatycznego kopiowania i wklejania komentarzy innych.
Daleki - to faktycznie jesteś. Od rozumu i przytomności.I to wcale nie jest żart, ani tym bardziej 76 lecia. Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie
Daleki - to faktycznie jesteś. Od rozumu i przytomności.I to wcale nie jest żart, ani tym bardziej 76 lecia. Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie rozwiń
Avatar
maciekkot / 17 września 2021 r. o 10:15
O ile na początku wydawał się sensownym gościem to im dłużej siedzi w polityce tym bardziej wychodzi jak się do tego nie nadaje. Na pewno nie na prezydenta.
 Niestety ale muszę się zgodzić z przedmówcą. Bury staje się coraz większym rozczarowaniem.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Flixbus otwiera nowe połączenie z lotniska. Dojedziemy znacznie dalej niż do Lublina

Flixbus otwiera nowe połączenie z lotniska. Dojedziemy znacznie dalej niż do Lublina

Lubelskie lotnisko zyskało połączenie z Katowicami. Co prawda nie lotnicze, a autobusowe, ale zdaniem władz portu zwiększy to jego dostępność.

Radna ma szczęście. Nie ma umowy, więc nie ma dowodu

Radna ma szczęście. Nie ma umowy, więc nie ma dowodu

Wojewoda nie zdecydował się na wygaszenie mandatu radnej Anny Ryfki skutkujące jej usunięciem z Rady Miasta. Tłumaczy, że nikt nie przekazał mu dokumentu, który miałby potwierdzać złamanie przez radną zakazu zagrożonego tak surową karą.

Mundial 2022: Polska - Argentyna 0:1. Szczęsny zatrzymał Messiego, ale źle zaczęliśmy drugą połowę [relacja na żywo]

Mundial 2022: Polska - Argentyna 0:1. Szczęsny zatrzymał Messiego, ale źle zaczęliśmy drugą połowę [relacja na żywo]

Reprezentacja polski po raz pierwszy w XXI wieku ma szansę awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata. Dzisiaj o godzinie 20 nasi zawodnicy zmierzą się z Argentyną Leo Messiego. Czy uda im się wygrać w gigantem? Zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania

Mundial 2022: Tunezja - Francja 1:0. Ograli mistrzów świata, ale jadą do domu. Australia gra dalej!

Mundial 2022: Tunezja - Francja 1:0. Ograli mistrzów świata, ale jadą do domu. Australia gra dalej!

Mistrzostwa świata w Katarze, a dokładnie wyniki rozgrywanych tam meczów nie przestają zaskakiwać kibiców. W ostatniej kolejce Tunezja pokonała 1:0 pewną awansu Francję i przez dwie minuty była w 1/8 finału. Za burtę zespół z Afryki wyrzuciła Australia ogrywając Danię i to właśnie popularni „Kangoroos” grają dalej w turnieju!

Droższy węgiel dla Azotów to wyższe koszty ogrzewania dla mieszkańców Puław

Droższy węgiel dla Azotów to wyższe koszty ogrzewania dla mieszkańców Puław

Zakłady Azotowe w Puławach podpisały nowy aneks do umowy z Lubelskim Węglem Bogdanka. Umowa zakłada, że w ciągu pięciu lat chemiczny kombinat zapłaci za węgiel 1,4 miliarda złotych. O ponad 65 proc. więcej, niż ustalono przed rokiem. Droższy węgiel to wyższa taryfa i rachunki dla mieszkańców miasta.

W regionie powstanie nowa filharmonia. Robią mały krok do dużej inwestycji

W regionie powstanie nowa filharmonia. Robią mały krok do dużej inwestycji

O budowie filharmonii w Zamościu mówi się od bardzo dawna. Kilka lat temu powstała już nawet wizja takiego gmachu. Później nastąpiła długa cisza, a teraz miasto szuka podmiotu, który przeprowadzi konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną. Samorząd zapłaci za to kilkaset tysięcy złotych.

Lublin. Złodziej w DPS-ie. 46-latek ukradł kosztowności

Lublin. Złodziej w DPS-ie. 46-latek ukradł kosztowności

Do środka domu pomocy społecznej dostał się przez wyłamane wcześniej okno. Ukradł kosztowności należące do pensjonariuszy. Zatrzymany przez policjantów lublinianin przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Grom Kąkolewnica liderem Keeza bialskiej klasy okręgowej na półmetku

Grom Kąkolewnica liderem Keeza bialskiej klasy okręgowej na półmetku

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: przed sezonem drugie miejsce na półmetku rozgrywek brałbym w ciemno. Tytuł mistrza jesieni zatem bardzo nas cieszy, choć przyznam, że myślałem, iż to Lutnia Piszczac wygra rozgrywki pierwszej rundy

Ślizganie będzie droższe. Nowe cenniki lodowisk w Zamościu i Puławach

Ślizganie będzie droższe. Nowe cenniki lodowisk w Zamościu i Puławach

Zdrożeją bilety na sztuczne lodowisko przy ul. Hauke-Bosaka w Puławach. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta, w nadchodzącym sezonie koszt 90-minutowej sesji dla jednej osoby wzrośnie z 6 do 10 złotych.

PGE Energia Ciepła. 5 lat dla zrównoważonego rozwoju.

PGE Energia Ciepła. 5 lat dla zrównoważonego rozwoju.

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, będąca największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie kogeneracji, obchodzi w tym roku jubileusz 5-ciu lat działalności. Rozwijając nowoczesne lokalne ciepłownictwo, PGE Energia Ciepła jest partnerem miast i regionów. Uwzględnia potrzeby i inicjatywy mieszkańców, angażuje się w ich realizację, podejmuje działania na rzecz czystego powietrza i wspiera ochronę środowiska, a także udziela wsparcia odbiorcom wrażliwym społecznie.

The Settlers: New Allies. Osadnicy przyjdą w lutym (wideo)
film

The Settlers: New Allies. Osadnicy przyjdą w lutym (wideo)

Nowe tereny, nowe frakcje i nowe tryby, czyli nowa gra z serii The Settlers. New Allies ma już datę premiery, a twórcy zdradzają coraz więcej informacji o grze.

LNBA: Mocne nerwy Pawła Zdeba, Rodmos lepszy od Alco

LNBA: Mocne nerwy Pawła Zdeba, Rodmos lepszy od Alco

Tomasz Szczotka zbudował wreszcie zespół, który ma realne szanse na walkę o mistrzostwo. Udowodnił to w niedzielę, kiedy po zaciętym spotkaniu pokonał Alco.

Philips TAG5106: Bezprzewodowe słuchawki dla graczy z DTS Headphone:X 2.0

Philips TAG5106: Bezprzewodowe słuchawki dla graczy z DTS Headphone:X 2.0

468 złotych – na tyle Philips wycenił swoje bezprzewodowe słuchawki dla graczy. W tej kategorii cenowej mamy cała masę słuchawek dla graczy i nie mniejszy zestaw markowych słuchawek stereo. Czym Philips chce nas przekonać, że to właśnie na model TAG5106 powinniśmy wydać swoje pieniądze?

Tragiczny wypadek koło Parczewa. 45-latek spadł z dachu

Tragiczny wypadek koło Parczewa. 45-latek spadł z dachu

Trwa śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło dwa dni temu na terenie gminy Jabłoń (powiat parczewski). Nie żyje 45-latek. Mężczyzna spadł z dachu bloku mieszkalnego.

Kregor Hermet pierwszą ofiarą słabszej postawy Polskiego Cukru Start Lublin w tym sezonie

Kregor Hermet pierwszą ofiarą słabszej postawy Polskiego Cukru Start Lublin w tym sezonie

Kontrakt Estończyka został rozwiązany za porozumieniem stron

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty