Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2021 r.
20:00

Bury na białym koniu. Czy senator będzie kandydował na prezydenta Lublina?

26 38 A A

Oni żalili mu się na Ratusz, on przytakiwał i podsuwał recepty: po pół miliona rocznie i większy wpływ na decyzje. Tak wyglądało spotkanie senatora Jacka Burego z przedstawicielami lubelskich rad dzielnic. Czy to wstęp do wyścigu po władzę w mieście?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jesteście najbliżej mieszkańców, znacie najlepiej problemy dzielnic – tak senator Jacek Bury (Polska 2050) zachwalał przybyłych na jego zaproszenie przedstawicieli rad dzielnic. Już na przywitanie ogłosił im kilka pomysłów.

Pierwszy to przyznanie radom dzielnic prawa do składania projektów uchwał do Rady Miasta, która musiałaby je rozpatrzyć. Drugi to zobowiązanie urzędników do konsultowania decyzji z radami. Następny to zwiększenie kwoty, którą każda z rad ma w miejskiej kasie do swej dyspozycji. Teraz to 150 tys. zł na rok. – Dostajecie nie narzędzia, ale zabawki – ocenia senator. – To powinno być około 500 tys. zł.

Te pomysły szybko skontrował miejski radny Bartosz Margul z klubu prezydenta Żuka. Twierdził, że rady dzielnic mogą zasypać Ratusz projektami uchwał. – Gdyby to kilka dzielnic łącznie miało taką inicjatywę, jeszcze miałoby to sens – mówił Margul. Twierdził, że konieczność konsultowania każdej decyzji może grozić paraliżem. I przekonywał, że miasta nie stać na zwiększenie finansowej rezerwy do 500 tys. zł na dzielnicę. – Miasto wstrzymałoby wszelkie inwestycje – ocenił radny.

– To właśnie reprezentacja głosu Ratusza: nie ma pieniędzy, nie da się. Chcemy, ale nie możemy – skwitował Margula pod koniec spotkania Szymon Furmaniak z Rady Dzielnicy Dziesiąta. Podkreślał, że dzielnice od lat zgłaszają te same problemy.

W Lublinie takich rad jest 27, zasiada w nich ponad 400 osób. Część z nich, w wynajętej przez senatora sali w centrum Lublina, wylewała gorzkie żale. Że nie czują się poważnie traktowani przez Ratusz, że za mało mają pieniędzy do podziału, że zderzają się z urzędniczą spychologią.

– Termin odpowiedzi na pisma w żaden sposób nie satysfakcjonuje nas ani mieszkańców – mówiła Anna Poterucha-Radomska z Wrotkowa. – My zwracamy się o postawienie znaku. I jest odpowiedź urzędników: „proszę przeprowadzić konsultacje społeczne”. No błagam, my reprezentujemy tę dzielnicę, więc pewne rzeczy robimy na wniosek mieszkańców. Przecież mi się nie przyśniło, że ten znak ma być – mówiła Barbara Lisiak z Węglina Północnego.

Członkowie rad dzielnic mówili o bolączkach. Od senatora słyszeli, że nie mogą być marginalizowani, że trzeba podjąć „szybkie i zdecydowane działania” i nie można czekać dwa lata do kolejnych wyborów samorządowych. – Chcę przy moim biurze zorganizować grupę roboczą, gromadzącą osoby z poszczególnych rad dzielnic, które chcą się zaangażować w projekt budowania nowego regulaminu rad – mówił Bury. – „Głos dzielnic”, tak to nazywamy.

Prezydent Bury?

Czy działania senatora, wypowiadającego się ostatnio dość często w sprawach miejskich, są szykowaniem gruntu pod startu w wyborach na prezydenta Lublina? – Do wyborów zostało co najmniej dwa i pół roku. Na razie chcę, żeby Lublin dobrze funkcjonował jako samorządne i gospodarne miasto. Ale o starcie w wyborach w tym momencie nie myślę – mówi nam senator Jacek Bury.

– Wielokrotnie powtarzałem, że mam inne cele niż rządzenie miastem – stwierdza parlamentarzysta, chociaż definitywnie nie wyklucza takiego scenariusza. – Gdyby zaistniała sytuacja, w której prezydent Krzysztof Żuk nie chciał lub nie mógł startować w wyborach, byłbym gotów wziąć na siebie odpowiedzialność i stanąć do walki o prezydencki fotel. Ale z tego co wiem, pan prezydent planuje ubiegać się o kolejną kadencję.

W czwartek prezydent ogłosił wstępny plan finansowy miasta na przyszły rok. Wynika z niego, że tzw. rezerwa celowa dla każdej z rad dzielnic pozostanie na poziomie 150 tys. zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
latif / 16 września 2021 r. o 20:28
+75
Panie Bury, niech Pan zejdzie na ziemię. Do rad dzielnic wybierani są ludzie którzy otrzymują po kilkanaście, kilkadziesiąt głosów w dzielnicach liczących po 10-20 tysięcy mieszkańców. Przeciętny mieszkaniec Lublina nie ma pojęcia kto go reprezentuje w radzie dzielnicy, więc teksty że radni dzielnicowi są najbliżej obywateli schowajmy między bajki - to jest zwykły populistyczny slogan.
Avatar
Ferenc / 16 września 2021 r. o 20:47
+62
Skoro chcemy zwiększać kompetencje Rad Dzielnic(czy to faktycznie nie doprowadzi do paraliżu?), może idźmy na całość i rozpisujmy referendum w każdej sprawie dotyczącej miasta? Jak szaleć to szaleć. Senator Bury próbuje za wszelką cenę zaistnieć, przymilając się do kogo się tylko da.
Avatar
bedebulobukabytosan / 16 września 2021 r. o 21:04
+57
Bury na białym rumaku a o jego regularne podkuwanie zadbają usłużne giermki i kowale z Dziennika Wschodniego. Dużo wam Bury zapłacił za kampanię w gazecie?
Avatar
fordens / 16 września 2021 r. o 21:41
+53
kolejny as co do wyborów naobiecuje wszystko i wszystkim a jak już wygra to nagle stwierdzi że pieniędzy dla wszystkich i na wszystko jednak nie wystarczy, żeby komuś dać komuś innemu trzeba zabrać, to komu pan planuje zabrać? proszę o odpowiedź
Avatar
BVNHD / 16 września 2021 r. o 21:28
+49
Nie mogę się doczekać aż postulaty senatora zostaną zrealizowane. Oczami wyobraźni już widzę jak członkowie rad dzielnic skaczą sobie do gardeł bo jeden będzie chciał za 200 tyś zbudować nowe miejsca parkingowe a drugi będzie wolał posadzić parę drzew na swoim osiedlu. I jeden i drugi przygotuje projekt uchwały na posiedzenie RM i zacznie się kolejna odsłona wojny polsko-polskiej.
Avatar
Mariolubelski / 16 września 2021 r. o 22:31
+44
Też uważam, że ludzie wybrani zazwyczaj KILKUNASTOMA głosami, w tym często rodziny i znajomych przy frekwencji poniżej 1% powinni mieć decydujący wpływ na decyzje o mieście... Szkoda, że nie ma tu ikonki facepalm. Np. taki Furmaniak najchętniej by wszystkie drogi w mieście zwężył do jednego pasa, przymusowo przesadził mieszkańców na rowery nawet zimą, wstrzymał budowę wszystkich budynków mieszkalnych poza komunalnymi, wprowadził nagrodę dla "donosiciela roku" za zgłaszanie źle zaparkowanych samochodów i przymusowy udział wszystkich mieszkańców w warsztatach LGBT. To by było jego idealne miasto. Fakt, że media tak usilnie promują tych odklejonych od rzeczywistości i poglądów mieszkańców odklejeńców z poparciem po 2-3% jest nie do pojęcia.
Też uważam, że ludzie wybrani zazwyczaj KILKUNASTOMA głosami, w tym często rodziny i znajomych przy frekwencji poniżej 1% powinni mieć decydujący wpływ na decyzje o mieście... Szkoda, że nie ma tu ikonki facepalm. Np. taki Furmaniak najchętniej by wszystkie drogi w mieście zwężył do jednego pasa, przymusowo przesadził mieszkańców na rowery nawet zimą, wstrzymał budowę wszystkich budynków mieszkalnych poza komunalnymi, wprowadził nagrodę dla "donosiciela roku" za zgłaszanie źle zaparkowanych samochodów i przymusowy udział wszystkich... rozwiń
Avatar
Robotus_Pisulus / 16 września 2021 r. o 22:58
+40
Funkcjonowanie rad dzielnic to z pewnością jedna z najbardziej palących spraw w mieście. Panie senatorze Bury, czy aby na pewno ze zdrowiem wszystko ok?
Avatar
NemezisTeam / 17 września 2021 r. o 08:15
+39
O ile na początku wydawał się sensownym gościem to im dłużej siedzi w polityce tym bardziej wychodzi jak się do tego nie nadaje. Na pewno nie na prezydenta.
Avatar
w_lublinianin / 17 września 2021 r. o 08:12
+39
Panie Bury,proszę się wreszcie obudzić.Radni dzielnicowi są najczęściej anonimowi,uważam iż 99 procent mieszkańców danej dzielnicy nie ma pojęcia kto kto ich reprezentuje w radzie dzielnicy.Ustawa o samorządzie gminnym dokładnie określa kompetencje Rad Gminnych i Rad Dzielnicowych.Proszę nie robić Radnym Dzielnicowym i mieszkańcom Lublina wody z mózgu.Proponuję troszeczkę uzupełnić luki w edukacji i poczytać Ustawę o Samorządzie Gminnym.Rozumiem że już Pan przebiera Nóżkami na samą myśl o starcie w wyborach na Prezydenta Miasta Lublin ale za wysokie progi na Pana nogi.Proponuję aby zajął się Pan w senacie pracą na ustawami które mogą poprawić sytuację finansową samorządów a sprawy lokalne proszę zostawić organom do tego wybranym.
Panie Bury,proszę się wreszcie obudzić.Radni dzielnicowi są najczęściej anonimowi,uważam iż 99 procent mieszkańców danej dzielnicy nie ma pojęcia kto kto ich reprezentuje w radzie dzielnicy.Ustawa o samorządzie gminnym dokładnie określa kompetencje Rad Gminnych i Rad Dzielnicowych.Proszę nie robić Radnym Dzielnicowym i mieszkańcom Lublina wody z mózgu.Proponuję troszeczkę uzupełnić luki w edukacji i poczytać Ustawę o Samorządzie Gminnym.Rozumiem że już Pan przebiera Nóżkami na samą myśl o starcie w wyborach na Prezydenta Miasta Lublin ale za... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 16 września 2021 r. o 22:41
+35
A dziś z jakiej Partii Pan głosi swoje mądrości ? Niestety, sprawił Pan zawód wyborcom zmieniając w trakcie trwania mandatu Senatora partię. Jest Pan już niewiarygodny, bo nie mamy pewności że jutro nie zapisze się Pan do KC piss.
Avatar
TRAMWAJE_LUBELSKIE / 28 września 2021 r. o 11:53
0
gambit
Avatar
TRAMWAJE_LUBELSKIE / 20 września 2021 r. o 06:09
-2
Będziemy bacznie obserwować zapowiedzi kandydata, ale co my wiemy, jesteśmy tylko tramwajami.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 19:27
+2
Jest prosty test na stwierdzenie, czy ET chce wsłuchać się w głos rad osiedlowych, czy raczej może, tak jak Sułtan z jakubowic, w głos Rady Wielkiej Loży Deweloperskiej. Wystarczy, że zobowiąże się w wiarygodny sposób do zatrzymania procesu dewelo-dewastacji GCz w przypadku zdobycia tronu Koziego Grodu
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypoc... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 18:45
-3
Jest prosty test na stwierdzenie, czy ET chce wsłuchać się w głos rad osiedlowych, czy raczej może, tak jak Sułtan z jakubowic, w głos Rady Wielkiej Loży Deweloperskiej. Wystarczy, że zobowiąże się w wiarygodny sposób do zatrzymania procesu dewelo-dewastacji GCz w przypadku zdobycia tronu Koziego Grodu.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 16:31
-7
Pan ET nie znalazł wielkiego P0parcia u trola ze sP0nsorowanej przez dewelocfaniaków agencji PR. Duce może być tylK0 jeden.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 15:58
-12
kolejny as co do wyborów naobiecuje wszystko i wszystkim a jak już wygra to nagle stwierdzi że pieniędzy dla wszystkich i na wszystko jednak nie wystarczy, żeby komuś dać komuś innemu trzeba zabrać, to komu pan planuje zabrać? proszę o odpowiedź
 Może by tak dewelocfaniakom?
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:33
+6
Napisano minutę temu  sP0K0jnie, cfelku z agencji pr, referenda nadal będą zarezerwowane dla celów dopychania K0lanem dewelo-ubogacania. No chyba że Pan ET się jednak w wiarygodny sposób odetnie od tych folwarcznych praktyk.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 15:31
-15
Skoro chcemy zwiększać kompetencje Rad Dzielnic(czy to faktycznie nie doprowadzi do paraliżu?), może idźmy na całość i rozpisujmy referendum w każdej sprawie dotyczącej miasta? Jak szaleć to szaleć. Senator Bury próbuje za wszelką cenę zaistnieć, przymilając się do kogo się tylko da.
 sP0K0jnie, cfelku z agencji pr, referenda nadal będą zarezerwowane dla celów dopychania K0lanem dewelo-ubogacania. No chyba że Pan ET się jednak w wiarygodny sposób odetnie od tych folwarcznych praktyk.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:03
+6
Napisano 28 minut temu   Jest prosty test na stwierdzenie, czy ET chce wsłuchać się w głos rad osiedlowych, czy raczej może, tak jak Sułtan z jakubowic, w głos Rady Wielkiej Loży Deweloperskiej. Wystarczy, że zobowiąże się w wiarygodny sposób do zatrzymania procesu dewelo-dewastacji GCz w przypadku zdobycia tronu Koziego Grodu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 15:03
-14
Sądząc P0 kampanii anty-ET w wyK0naniu opłacanej przez dewelocfaniaków agencji pr, wybór tej osoby na stanowisK0 kierownika dewelo-folwarku wydaje się być mniejszym złem w P0równaniu do K0ntynuacji obecnego zamordyzmu.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa
galeria

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa

Do tragicznego wypadku doszło po godzinie 4 w miejscowości Lechówka (gmina Siedliszcze) na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm.

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Niezgodnie z prawem oznakowana została zatoka parkingowa na ul. Prusa koło siedziby PZMot. Ustawiono tu znaki mówiące, że postój w tym miejscu jest płatny, chociaż miasto nie może pobierać tu opłat. Po naszej interwencji znaki mają zniknąć.

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Do środy włącznie mają obowiązywać wprowadzane dziś zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z al. Kompozytorów Polskich. Przebudowywana jest tutaj sieć ciepłownicza

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]
galeria

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]

Znakomite widowisko przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Miejscowy Sygnał przegrał z Sokołem Konopnica, ale kibice nie mogli narzekać na nudę

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku musi obejść się smakiem. Ich starania o wejście w posiadania historycznego, drewnianego stołu, przy którym marszałek planował ofensywę podczas wojny polsko-bolszewickiej, zakończyły się fiaskiem. Zabytek pozostanie w puławskim Pałacu Czartoryskich.

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku
Pierwsza Strona Dziennika

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku

Równego traktowania z policjantami oraz tysiąca złotych podwyżki domagają się cywilni pracownicy policji. W lubelskim garnizonie chodzi aż o 1281 osób. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, zapowiadają strajk.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Trzeci rok z rzędu Polacy muszą zadowolić się srebrnym medalem Speedway of Nations. Wcześniej na ich drodze stawali Rosjanie, a teraz Brytyjczycy, którzy triumfowali po dwudniowej rywalizacji na torze w Manchesterze

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Po porażce u siebie z Orlętami Łuków szybko pozbierały się rezerwy Motoru. Tym razem drużyna Wojciecha Stefańskiego pokonała POM Iskrę Piotrowice 3:1.

W szkole koło Lublina dzieci nie wychodzą z klas na przerwy. Dlaczego?
galeria

W szkole koło Lublina dzieci nie wychodzą z klas na przerwy. Dlaczego?

W dawnej rządcówce, czyli mieszkaniu i biurze rządcy funkcjonuje szkoła podstawowa. – To miejsce jest dobre, ale na muzeum – przekonuje jeden z mieszkańców podlubelskiej miejscowości. Podobnych głosów, dowodzących potrzebę budowy nowej szkoły, na piątkowym spotkaniu z radnymi gminy Niemce było znacznie więcej.

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5, pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5, pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Efektowna wygrana Startu Krasnystaw w Różańcu. Tamtejszy Grom prowadził 1:0 i 2:1, ale goście ostatecznie wygrali aż 5:2. Duża w tym zasługa Dominika Skiby, który zapisał na swoim koncie aż cztery gole.

Na trasie z Lublina do Świdnika stawiają na "wilcze oczy"

Na trasie z Lublina do Świdnika stawiają na "wilcze oczy"

Prawdopodobnie już w tym tygodniu przy al. Jana Pawła II w Świdniku pojawią się tzw. „wilcze oczy”. Montowane na słupkach elementy odblaskowe mają poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta, gdzie dochodzi do wypadków i kolizji z udziałem dzikich zwierząt.

Prymas Polski napisał do szefa MSWiA list z prośbą o udzielenie pomocy uchodźcom
wideo
film

Prymas Polski napisał do szefa MSWiA list z prośbą o udzielenie pomocy uchodźcom

Prymas Polski napisał list do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Wisła Sandomierz – Tomasovia 0:0. Szkoda zmarnowanej piłki meczowej

Wisła Sandomierz – Tomasovia 0:0. Szkoda zmarnowanej piłki meczowej

W starciu sąsiadów z dolnych rejonów tabeli, czyli Wisły Sandomierz i Tomasovii padł bezbramkowy remis. A ten wynik raczej nie urządza żadnej z drużyn

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin bez problemu wygrywa z GTK Gdynia

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin bez problemu wygrywa z GTK Gdynia

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie miała problemu z wygraniem niedzielnego spotkania w Gdyni. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka pewnie pokonał miejscowy GTK 80:66

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty