Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2020 r.
18:47

Dotacje Covid lubelskie. Będzie nowy konkurs LAWP?

12 9 A A
Jacek Czerniak: – Wielu przedsiębiorców zwracało się do mnie z pytaniami, czy to jest równe traktowanie firm
Jacek Czerniak: – Wielu przedsiębiorców zwracało się do mnie z pytaniami, czy to jest równe traktowanie firm (fot. Jacek Szydłowski)

Nie ustaje zamieszanie związane z niedawnym naborem wniosków o wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. Lubelski poseł Lewicy proponuje, by konkurs unieważnić i ogłosić na zmienionych zasadach. – Nie ma takiej możliwości – odpowiada Urząd Marszałkowski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o 74 mln zł z funduszy unijnych na pomoc mikro i małym przedsiębiorstwom regionu, które ucierpiały w wyniku kryzysu związanego z pandemią. Na przyznawane przez podległą marszałkowi województwa Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości wsparcie mogły liczyć firmy, które zanotowały spadek obrotów o co najmniej 30 proc. Decydowała kolejność zgłoszeń.

Wpłynęło prawie 16 tys. wniosków. Pewni otrzymania wsparcia mogą być ci, którzy dokumenty zdążyli wysłać w ciągu pierwszych czterech sekund (to nieco ponad 2300 osób). Wywołało to wzburzenie tych, którym się nie udało, a w internecie pojawiły się złośliwe komentarze, że był to konkurs na „najszybszy internet w województwie lubelskim”.

W poniedziałek do sprawy odniósł się lubelski poseł Lewicy Jacek Czerniak. – Wielu przedsiębiorców zwracało się do mnie z pytaniami, czy to jest równe traktowanie firm – przyznaje parlamentarzysta, który zaapelował do marszałka o to, by konkurs kolejny raz unieważnić i ogłosić po raz trzeci. – Na nowych, zmienionych zasadach. Chodzi o to, by przyznanie wsparcia uzależnić m.in. od spadku przychodów, liczby zatrudnianych pracowników czy rodzaju prowadzonej działalności. Urzędnicy mieliby więcej pracy, ale takie kryteria byłyby bardziej sprawiedliwe – wyjaśnia Czerniak.

Podczas piątkowej konferencji prasowej, na której ogłaszano wyniki naboru, odpowiedzialny za cyfryzację wicemarszałek Michał Mulawa (PiS) tłumaczył, że krytykowane przez część przedsiębiorców kryteria przyznawania wsparcia zostały narzucone przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a zasada „kto pierwszy ten lepszy” obowiązuje w każdym z województw.

Okazało się to nie do końca zgodne z prawdą. Jak zwrócili uwagę nasi Czytelnicy, resort w komunikacie z 29 czerwca zaznaczył, że ostateczne decyzje w sprawie warunków otrzymania dotacji należą do poszczególnych urzędów marszałkowskich.

Z kolei w województwie mazowieckim o wsparciu decydowały m.in. rodzaj prowadzonej działalności, czas prowadzenia firmy, liczba pracowników czy spadek obrotów.

Gdy poprosiliśmy Mulawę o komentarz, odesłał nas do rzecznika prasowego. W poniedziałek otrzymaliśmy odpowiedź. – Wprowadzenie pułapu wyższego niż określony przez ministerstwo 30 proc. spadku obrotów, ograniczałoby dostępność dla podmiotów gospodarczych, które pomimo ciężkich warunków starają się i potrafią utrzymać na rynku. Przy tak zarysowanych zasadach oczywistym było, że podstawowym czynnikiem decydującym o procedowaniu wniosku będzie kolejność zgłoszeń. Każde inne rozwiązanie musiałoby już od początku wykluczać którąś z grup przedsiębiorców – pisze Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka województwa.

A dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości Katarzyna Kędzierska dodaje, że wprowadzenie zasady „kto pierwszy ten lepszy” miało jeszcze jeden cel. – Bo przy tym można przyspieszyć wypłatę środków. Konieczność oceny wniosków w przypadku tak szczegółowych kryteriów wydłużyłaby procedurę – wyjaśnia.

Dyrektor Kędzierska zapowiada też, że anulowanie konkursu – o co wnioskował poseł Czerniak – nie wchodzi grę.

– Tym razem nie mamy do tego podstaw – tłumaczy.

Zobacz także: Protest przedsiębiorców w Urzędzie Marszałkowskim

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
4884 / 4 sierpnia 2020 r. o 06:51
+16
Oczywiście, że kryterium "kto pierwszy ten lepszy" to idiotyczne rozwiązanie. Z kolei uzależnianie wypłaty pomocy od okresu prowadzenia działalności to kolejna bzdura -miało by to oznaczać, że "stary przedsiębiorca" (który być może swoje zarobił i odłożył), miałby dostać wsparcie kosztem tego "młodego", który nie ma nic i dostał przez COVID po kieszeni ?. Nonsens. Jedynym kryterium powinna być wysokość utraconego przychodu. W pierwszej kolejności wsparcie otrzymują Ci co stracili 100%, potem 99%, 98%.... i tak do wyczerpania środków. Ten nabór powodował, że firma która straciła 100% przychodów - była zamknięta na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia - nie otrzymała wsparcia, bo wzięła go firma ze spadkiem przychodów 31%, która miała szybszy intranet! Pisowska logika...
Oczywiście, że kryterium "kto pierwszy ten lepszy" to idiotyczne rozwiązanie. Z kolei uzależnianie wypłaty pomocy od okresu prowadzenia działalności to kolejna bzdura -miało by to oznaczać, że "stary przedsiębiorca" (który być może swoje zarobił i odłożył), miałby dostać wsparcie kosztem tego "młodego", który nie ma nic i dostał przez COVID po kieszeni ?. Nonsens. Jedynym kryterium powinna być wysokość utraconego przychodu. W pierwszej kolejności wsparcie otrzymują Ci co stracili 100%, potem 99%, 98%.... i tak d... rozwiń
Avatar
robson6 / 5 sierpnia 2020 r. o 00:22
+8
To jest jakaś farsa pieniądze dostaną nie potrzebujący tylko co którzy kliknęli szybciej. Poza tym wszystkie wnioski z czasem 10:00:00 ....... powinny być odrzucone bo na potwierdzeniach mają czas 09:59:59 a to jest przecież niezgodne z regulaminem a system i baza danych były niezsynchronizowane dokładnie 1s jak podano oficjalnie. Natomiast dla osób które chciały złożyć regulaminowo o 10:00:00 system się zawieszał i wyrzucał czasy 10:00:08 i dłuższe więc jak to można przyjąć ten sposób składania wniosków? A czy możemy sprawdzić logi z serwera oczywiście że nie jest tylko lista
To jest jakaś farsa pieniądze dostaną nie potrzebujący tylko co którzy kliknęli szybciej. Poza tym wszystkie wnioski z czasem 10:00:00 ....... powinny być odrzucone bo na potwierdzeniach mają czas 09:59:59 a to jest przecież niezgodne z regulaminem a system i baza danych były niezsynchronizowane dokładnie 1s jak podano oficjalnie. Natomiast dla osób które chciały złożyć regulaminowo o 10:00:00 system się zawieszał i wyrzucał czasy 10:00:08 i dłuższe więc jak to można przyjąć ten sposób składania wniosków? A czy możemy sprawdzić logi z serwer... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 4 sierpnia 2020 r. o 02:27
+5
Ciekawy zwrot: "nie do końca zgodne z prawdą". To w końcu Pan Mulawa mówi prawdę, czy nie? Bo "nie do końca" implikuje, klika rzeczy.... od braku wiedzy, przez kłamstwo, po brak wiedzy. Do tego Pan Małecki, wypowiada się jak rasowy komunista, "dać każdemu kto zdąży, bo tak jest po równo". A to przecież jawny bezsens, bo pomoc Państwa, jeśli już jest, to powinna celować w sektory uderzone koronawirusem najbardziej. Takie które notują spadki dochodów o nawet 95%. A nie tysiące firm z sektorów, które sobie radzą. Kiedy ktoś łamie nogę, to gipsuje się mu nogę, a nie owija całego w bandaże jak mumię. TAka hipotetyczna firemka informatyczna "Usługi Hackerskie Poseł Kulesza" złoży automatycznie i bezklikowo dla ponad 40 kolegów wnioski, bo ma szybki internet, i prosty skrypt którym potrafi procedurę zautomatyzować. Wszystkie 40 wniosków zostaje zgłoszone w pierwszych 160 milisekundach serwera Urzędu Marszałkowskiego. Nie trzeba się nawet kampić, można iść na kawę, a algorytm i tak ustrzeli wszystkie z automatu. 200. Potwierdzenia zaczynają schodzić już po ok 1500 milisekundach. Patrząc z takiej perspektywy, to te kwiaciarki, przedszkolanki, czy fryzjerki, które zdążyły się zgłosić w 4 sekundy są prawdziwymi szczęściarkami, bo szansa na to jest tylko jedna na milion. Choć chwila moment, do trzech razy sztuka. Ciekawe ile milisekund miała firemka PiS. Znając życie, kolesiostwo z Partii Kaczyńskiego mogłoby się wdzwaniać z localhosta...
Ciekawy zwrot: "nie do końca zgodne z prawdą". To w końcu Pan Mulawa mówi prawdę, czy nie? Bo "nie do końca" implikuje, klika rzeczy.... od braku wiedzy, przez kłamstwo, po brak wiedzy. Do tego Pan Małecki, wypowiada się jak rasowy komunista, "dać każdemu kto zdąży, bo tak jest po równo". A to przecież jawny bezsens, bo pomoc Państwa, jeśli już jest, to powinna celować w sektory uderzone koronawirusem najbardziej. Takie które notują spadki dochodów o nawet 95%. A nie tysiące firm z sektorów, które sobie radzą. ... rozwiń
Avatar
Jagoda Jagoda / 3 sierpnia 2020 r. o 23:43
+5
Jagoda Jagoda ***s://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yA/r/_ZvGTxrlsmm.png   Miały być równe szanse w drugim naborze, a tu 10:00 strona NIEDOSTĘPNA! ERROR 500!, a o 9:59:59 wpłynęła bardzo duża liczba wniosków .Również 10:00 BŁĄD PAKIET SKŁADANY PRZED ROZPOCZĘCIEM NABORU. Miało nie być ROBOTÓW, a tu każdy klikał do woli z wielu komputerów. W pierwszym naborze anulowali w drugim nie wpuścili na stronę, MAŁO POWAŻNA ZABAWA.
Avatar
s.rozek / 4 sierpnia 2020 r. o 07:32
+3
Jest wszystko ok. Prezes i naczelny w jednej osobie niejaki Wiejak też dostał na swoją agencję PR.... To ciekawe. Czy nie zachodzi tutaj działanie na szkodę spółki corner media.
Avatar
TECZA / 6 sierpnia 2020 r. o 23:04
+2
Przedsiębiorcy - powinniśmy  protestować. LAWP stworzył możliwości złożenia wniosków tylko dla znajomych przedsiębiorców  którzy nie stracili dochodów  98%  podczas pandemii. Dlaczego tak mówię gdyż w dniu złożenia wniosku do LAWP  pojawił się komunikat następującej treści cyt. „ W związku z pracami dotyczącymi utrzymania systemu informatycznego w dniu 29 lipca od 9:30 do 11:30 nastąpi czasowe wyłączenie systemu LSI2014. Prosimy o uwzględnienie tej informacji w harmonogramie prac LSI 2014.”  Sami osądzie…….. B.S 
Avatar
LBN / 4 sierpnia 2020 r. o 10:23
+1
Pan na zdjęciu zdaje się chciał pokazać inny palec.
Avatar
Mlotszy / 4 sierpnia 2020 r. o 09:03
0
Bzdura kompletna. Już pisałem że te firmy które były zamknięte pozyskały kilkukrotność pomocy jaka oferuje się w ramach tego. Programu. Restauratorzy bo o nich mówimy dostali po kilkadziesiąt i kilkaset tysięcy - łącznie przekazano 64 miliardy zł. Więc gdybyś to wiedział to nie pisałbyś takich bzdur. To są dodatkowe pieniądze dla pozostałych którzy stracili na tej pandemii. Ale widzę że krytykanctwo w tym kraju to pewnego rodzaju rozrywka. 
Avatar
Mlotszy / 3 sierpnia 2020 r. o 21:29
-6
Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony kto będzie podaważał przyjęte kryteria naboru wniosków. Dlaczego kryterium działalności miałoby coś zmienić? W zasadzie niemal każda branża w jakiś sposób ucierpiała na locdownie. Kryterium 30 % może być jedym. argumentem do dyskusji czy mniej czy więcej. Brak środków dla wszystkich jest decydujący przy podjęciu decyzji o ustalaniu kryterium. Z tego co wiem to restauratorzy dostali po kilkaset czy kilkadziesiąt tysięcy w ramach innych programów antykryzysowych. Więc zgodnie ze starą sprawdzoną zasadą nie narodził się jeszcze taki który by wszystkim dogodził. A Pan poseł zwyczajnie robi sobie kampanię na tej pseudoaferze bo to temat medialny. Trochę rozsądku w tym wszystkim.
Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony kto będzie podaważał przyjęte kryteria naboru wniosków. Dlaczego kryterium działalności miałoby coś zmienić? W zasadzie niemal każda branża w jakiś sposób ucierpiała na locdownie. Kryterium 30 % może być jedym. argumentem do dyskusji czy mniej czy więcej. Brak środków dla wszystkich jest decydujący przy podjęciu decyzji o ustalaniu kryterium. Z tego co wiem to restauratorzy dostali po kilkaset czy kilkadziesiąt tysięcy w ramach innych programów antykryzysowych. Więc zgodnie ze starą sprawdzoną zasadą ni... rozwiń
Avatar
TECZA / 6 sierpnia 2020 r. o 23:04
+2
Przedsiębiorcy - powinniśmy  protestować. LAWP stworzył możliwości złożenia wniosków tylko dla znajomych przedsiębiorców  którzy nie stracili dochodów  98%  podczas pandemii. Dlaczego tak mówię gdyż w dniu złożenia wniosku do LAWP  pojawił się komunikat następującej treści cyt. „ W związku z pracami dotyczącymi utrzymania systemu informatycznego w dniu 29 lipca od 9:30 do 11:30 nastąpi czasowe wyłączenie systemu LSI2014. Prosimy o uwzględnienie tej informacji w harmonogramie prac LSI 2014.”  Sami osądzie…….. B.S 
Avatar
robson6 / 5 sierpnia 2020 r. o 00:22
+8
To jest jakaś farsa pieniądze dostaną nie potrzebujący tylko co którzy kliknęli szybciej. Poza tym wszystkie wnioski z czasem 10:00:00 ....... powinny być odrzucone bo na potwierdzeniach mają czas 09:59:59 a to jest przecież niezgodne z regulaminem a system i baza danych były niezsynchronizowane dokładnie 1s jak podano oficjalnie. Natomiast dla osób które chciały złożyć regulaminowo o 10:00:00 system się zawieszał i wyrzucał czasy 10:00:08 i dłuższe więc jak to można przyjąć ten sposób składania wniosków? A czy możemy sprawdzić logi z serwera oczywiście że nie jest tylko lista
To jest jakaś farsa pieniądze dostaną nie potrzebujący tylko co którzy kliknęli szybciej. Poza tym wszystkie wnioski z czasem 10:00:00 ....... powinny być odrzucone bo na potwierdzeniach mają czas 09:59:59 a to jest przecież niezgodne z regulaminem a system i baza danych były niezsynchronizowane dokładnie 1s jak podano oficjalnie. Natomiast dla osób które chciały złożyć regulaminowo o 10:00:00 system się zawieszał i wyrzucał czasy 10:00:08 i dłuższe więc jak to można przyjąć ten sposób składania wniosków? A czy możemy sprawdzić logi z serwer... rozwiń
Avatar
LBN / 4 sierpnia 2020 r. o 10:23
+1
Pan na zdjęciu zdaje się chciał pokazać inny palec.
Avatar
Mlotszy / 4 sierpnia 2020 r. o 09:03
0
Bzdura kompletna. Już pisałem że te firmy które były zamknięte pozyskały kilkukrotność pomocy jaka oferuje się w ramach tego. Programu. Restauratorzy bo o nich mówimy dostali po kilkadziesiąt i kilkaset tysięcy - łącznie przekazano 64 miliardy zł. Więc gdybyś to wiedział to nie pisałbyś takich bzdur. To są dodatkowe pieniądze dla pozostałych którzy stracili na tej pandemii. Ale widzę że krytykanctwo w tym kraju to pewnego rodzaju rozrywka. 
Avatar
s.rozek / 4 sierpnia 2020 r. o 07:32
+3
Jest wszystko ok. Prezes i naczelny w jednej osobie niejaki Wiejak też dostał na swoją agencję PR.... To ciekawe. Czy nie zachodzi tutaj działanie na szkodę spółki corner media.
Avatar
4884 / 4 sierpnia 2020 r. o 06:51
+16
Oczywiście, że kryterium "kto pierwszy ten lepszy" to idiotyczne rozwiązanie. Z kolei uzależnianie wypłaty pomocy od okresu prowadzenia działalności to kolejna bzdura -miało by to oznaczać, że "stary przedsiębiorca" (który być może swoje zarobił i odłożył), miałby dostać wsparcie kosztem tego "młodego", który nie ma nic i dostał przez COVID po kieszeni ?. Nonsens. Jedynym kryterium powinna być wysokość utraconego przychodu. W pierwszej kolejności wsparcie otrzymują Ci co stracili 100%, potem 99%, 98%.... i tak do wyczerpania środków. Ten nabór powodował, że firma która straciła 100% przychodów - była zamknięta na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia - nie otrzymała wsparcia, bo wzięła go firma ze spadkiem przychodów 31%, która miała szybszy intranet! Pisowska logika...
Oczywiście, że kryterium "kto pierwszy ten lepszy" to idiotyczne rozwiązanie. Z kolei uzależnianie wypłaty pomocy od okresu prowadzenia działalności to kolejna bzdura -miało by to oznaczać, że "stary przedsiębiorca" (który być może swoje zarobił i odłożył), miałby dostać wsparcie kosztem tego "młodego", który nie ma nic i dostał przez COVID po kieszeni ?. Nonsens. Jedynym kryterium powinna być wysokość utraconego przychodu. W pierwszej kolejności wsparcie otrzymują Ci co stracili 100%, potem 99%, 98%.... i tak d... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 4 sierpnia 2020 r. o 02:27
+5
Ciekawy zwrot: "nie do końca zgodne z prawdą". To w końcu Pan Mulawa mówi prawdę, czy nie? Bo "nie do końca" implikuje, klika rzeczy.... od braku wiedzy, przez kłamstwo, po brak wiedzy. Do tego Pan Małecki, wypowiada się jak rasowy komunista, "dać każdemu kto zdąży, bo tak jest po równo". A to przecież jawny bezsens, bo pomoc Państwa, jeśli już jest, to powinna celować w sektory uderzone koronawirusem najbardziej. Takie które notują spadki dochodów o nawet 95%. A nie tysiące firm z sektorów, które sobie radzą. Kiedy ktoś łamie nogę, to gipsuje się mu nogę, a nie owija całego w bandaże jak mumię. TAka hipotetyczna firemka informatyczna "Usługi Hackerskie Poseł Kulesza" złoży automatycznie i bezklikowo dla ponad 40 kolegów wnioski, bo ma szybki internet, i prosty skrypt którym potrafi procedurę zautomatyzować. Wszystkie 40 wniosków zostaje zgłoszone w pierwszych 160 milisekundach serwera Urzędu Marszałkowskiego. Nie trzeba się nawet kampić, można iść na kawę, a algorytm i tak ustrzeli wszystkie z automatu. 200. Potwierdzenia zaczynają schodzić już po ok 1500 milisekundach. Patrząc z takiej perspektywy, to te kwiaciarki, przedszkolanki, czy fryzjerki, które zdążyły się zgłosić w 4 sekundy są prawdziwymi szczęściarkami, bo szansa na to jest tylko jedna na milion. Choć chwila moment, do trzech razy sztuka. Ciekawe ile milisekund miała firemka PiS. Znając życie, kolesiostwo z Partii Kaczyńskiego mogłoby się wdzwaniać z localhosta...
Ciekawy zwrot: "nie do końca zgodne z prawdą". To w końcu Pan Mulawa mówi prawdę, czy nie? Bo "nie do końca" implikuje, klika rzeczy.... od braku wiedzy, przez kłamstwo, po brak wiedzy. Do tego Pan Małecki, wypowiada się jak rasowy komunista, "dać każdemu kto zdąży, bo tak jest po równo". A to przecież jawny bezsens, bo pomoc Państwa, jeśli już jest, to powinna celować w sektory uderzone koronawirusem najbardziej. Takie które notują spadki dochodów o nawet 95%. A nie tysiące firm z sektorów, które sobie radzą. ... rozwiń
Avatar
Jagoda Jagoda / 3 sierpnia 2020 r. o 23:43
+5
Jagoda Jagoda ***s://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yA/r/_ZvGTxrlsmm.png   Miały być równe szanse w drugim naborze, a tu 10:00 strona NIEDOSTĘPNA! ERROR 500!, a o 9:59:59 wpłynęła bardzo duża liczba wniosków .Również 10:00 BŁĄD PAKIET SKŁADANY PRZED ROZPOCZĘCIEM NABORU. Miało nie być ROBOTÓW, a tu każdy klikał do woli z wielu komputerów. W pierwszym naborze anulowali w drugim nie wpuścili na stronę, MAŁO POWAŻNA ZABAWA.
Avatar
Mlotszy / 3 sierpnia 2020 r. o 21:29
-6
Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony kto będzie podaważał przyjęte kryteria naboru wniosków. Dlaczego kryterium działalności miałoby coś zmienić? W zasadzie niemal każda branża w jakiś sposób ucierpiała na locdownie. Kryterium 30 % może być jedym. argumentem do dyskusji czy mniej czy więcej. Brak środków dla wszystkich jest decydujący przy podjęciu decyzji o ustalaniu kryterium. Z tego co wiem to restauratorzy dostali po kilkaset czy kilkadziesiąt tysięcy w ramach innych programów antykryzysowych. Więc zgodnie ze starą sprawdzoną zasadą nie narodził się jeszcze taki który by wszystkim dogodził. A Pan poseł zwyczajnie robi sobie kampanię na tej pseudoaferze bo to temat medialny. Trochę rozsądku w tym wszystkim.
Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony kto będzie podaważał przyjęte kryteria naboru wniosków. Dlaczego kryterium działalności miałoby coś zmienić? W zasadzie niemal każda branża w jakiś sposób ucierpiała na locdownie. Kryterium 30 % może być jedym. argumentem do dyskusji czy mniej czy więcej. Brak środków dla wszystkich jest decydujący przy podjęciu decyzji o ustalaniu kryterium. Z tego co wiem to restauratorzy dostali po kilkaset czy kilkadziesiąt tysięcy w ramach innych programów antykryzysowych. Więc zgodnie ze starą sprawdzoną zasadą ni... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:35. Trzy mecze i trzy zwycięstwa!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:35. Trzy mecze i trzy zwycięstwa!

W piątek w Opolu spotkały się dwie niepokonane drużyny: Gwardia i Azoty. Dobrą passę przedłużyli puławianie i to w bardzo dobrym stylu, bo pokonali gospodarzy aż 35:25.

Pszczółka Start Lublin – Polpharma 82:78. Wygrana z problemami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Start Lublin – Polpharma 82:78. Wygrana z problemami [zdjęcia]

Energa Basket Liga Pszczółka Start Lublin z czwartym zwycięstwem w tym sezonie. Tym razem jednak podopieczni Davida Dedka nie zachwycili swoją postawą.

Białoruś chce zamknąć granicę? Rzecznik apeluje o rezygnację z kwarantanny

Białoruś chce zamknąć granicę? Rzecznik apeluje o rezygnację z kwarantanny

W czwartek białoruskie media obiegła informacja, że prezydent Aleksandr Łukaszenka zamyka granice z Polską i Litwą. Polska Straż Graniczna tego nie potwierdza.

Pierwsza na świecie eko-trumna. Kosztuje od 1,5 do 2 tys. euro
film

Pierwsza na świecie eko-trumna. Kosztuje od 1,5 do 2 tys. euro

Delft, Holandia. Holenderski wynalazca Bob Hendrikx stworzył pierwszą na świecie eko-trumnę. Do jej budowy wykorzystał materiał na bazie grzybni. Zastosowanie takich „tworzyw” sprawia, że złożone w takiej trumnie ciało rozkłada się w sposób organiczny i umożliwia ponowne wchłonięcie składników odżywczych przez glebę i żyjące w niej organizmy.

Nowy prezes janowskiej stadniny koni. KOWR tłumaczy dlaczego powołał Lucjana Cichosza

Nowy prezes janowskiej stadniny koni. KOWR tłumaczy dlaczego powołał Lucjana Cichosza

Nowy prezes się wdraża – słyszymy od tygodnia w sekretariacie stadniny koni w Janowie Podlaskim. Powody powołania na to stanowisko Lucjana Cichosza podaje za to Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Od wtorku inaczej pojedziemy Al. Racławickimi. Co dzieje się na placu budowy? [zdjęcia]
galeria

Od wtorku inaczej pojedziemy Al. Racławickimi. Co dzieje się na placu budowy? [zdjęcia]

Bardzo pracowity piątek mieli robotnicy przebudowujący Al. Racławickie. We wtorek na tej trasie zmieni się organizacja ruchu. Zmiany będą dotyczyć również kierowców na Legionowej i Głowackiego, a przede wszystkim na ul. Spadochroniarzy, która na ponad miesiąc zostanie odcięta od Al. Racławickich

Nowe władze Porozumienia w Chełmie. Zawiślak u gowinowców?

Nowe władze Porozumienia w Chełmie. Zawiślak u gowinowców?

Działacze Porozumienia Jarosława Gowina z terenu okręgu wyborczego nr 7 wybrali nowe władze. O reelekcję na stanowisko przewodniczącego nie ubiegał się prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Pacjentka zataiła, że miała kontakt z osobą z COVID-19. Szpital zawiadomi prokuraturę

Pacjentka zataiła, że miała kontakt z osobą z COVID-19. Szpital zawiadomi prokuraturę

Pacjentka, która zgłosiła się na izbę przyjęć hrubieszowskiego szpitala nie przyznała się, że miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Sprawa wyszła na jaw, gdy zrobiony rutynowo test wykazał, że i ona jest chora. – To jest niedopuszczalne. Naraziła zdrowie i życie innych pacjentów i pracowników. Zgłosimy sprawę do prokuratury – mówi dyrektor placówki.

Lekarz jednego z lubelskich szpitali ma koronawirusa. Wstrzymane przyjęcia pacjentów
ALARM24

Lekarz jednego z lubelskich szpitali ma koronawirusa. Wstrzymane przyjęcia pacjentów

Jeden z chirurgów pracujących w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie jest zakażony koronawirusem. Na kwarantannie jest 8 innych lekarzy. Dzisiaj szpital wstrzymał przyjęcia chorych na oddział chirurgii.

Przepychanki w centrum Puław. Zaatakowanemu mężczyźnie pomogła kobieta [wideo]

Przepychanki w centrum Puław. Zaatakowanemu mężczyźnie pomogła kobieta [wideo]

Na przejściu dla pieszych przez al. Partyzantów w Puławach, w pobliżu skrzyżowania z ul. Centralną doszło do szamotaniny, którą nagrała samochodowa kamerka jednego z kierowców. Na pomoc zaatakowanemu mężczyźnie ruszyła kobieta. - Nie toleruję przemocy, zwłaszcza wobec słabszych - mówi bohaterka.

Dym na ul. Urzędowskiej w Kraśniku. Interweniowała straż pożarna
ALARM24

Dym na ul. Urzędowskiej w Kraśniku. Interweniowała straż pożarna

Prawdopodobnie przez zwarcie instalacji elektrycznej doszło dzisiaj do pożaru samochodu na ul. Urzędowskiej w Kraśniku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Epidemia koronawirusa. Szkoły w reżimie, ale czarny scenariusz się nie sprawdził

Epidemia koronawirusa. Szkoły w reżimie, ale czarny scenariusz się nie sprawdził

Nie spełnił się czarny scenariusz zakładający, że w połowie września - z racji koronawirusa - polska edukacja przejdzie w całości na nauczanie zdalne.

W Lublinie powstała stacja z najtańszym w Polsce paliwem. W sobotę zaplanowano jej otwarcie.

W Lublinie powstała stacja z najtańszym w Polsce paliwem. W sobotę zaplanowano jej otwarcie.

Wiosną kierowcy przyzwyczaili się do dość niskich cen paliw. Kiedy jeszcze na początku roku ceny benzyny oscylowały w granicach 5 zł, to w marcu na skutek sytuacji na rynku ropy naftowej, zaczęły gwałtownie spadać. Na wielu stacjach płaciło się poniżej 4 złotych za litr benzyny, a więc na poziomie sprzed czterech lat. Jednak teraz z tygodnia na tydzień ceny rosną. Patrząc od początku czerwca, średnie detaliczne ceny za litr benzyny bezołowiowej 95 wzrosły o ok. 40 groszy, osiągając obecnie średnio 4,50 zł.

Motor kontra Skra Częstochowa. Ofensywa na dobrym poziomie, trzeba poprawić obronę
film

Motor kontra Skra Częstochowa. Ofensywa na dobrym poziomie, trzeba poprawić obronę

Po kolejne punkty piłkarze Motoru wybiorą się do Częstochowy. Sobotni mecz z tamtejszą Skrą rozpocznie się o godz. 16

Koronawirus w Tomaszowie Lubelskim. Blisko 70 osób z SOSW jest zakażonych

Koronawirus w Tomaszowie Lubelskim. Blisko 70 osób z SOSW jest zakażonych

36 pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskimi i 30 wychowanków jest zakażonych koronawirusem. Zajęcia stacjonarne zostały zawieszone.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.