Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Reprezentacja

16 czerwca 2016 r.
7:36

Euro 2016: Polska - Niemcy. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i online w internecie

Arkadiusz Milik był jednym z bohaterów spotkania z Niemcami sprzed dwóch lat. Dziś chciałby znów wpisać się na listę strzelców<br />
FOT. LACZYNASPILKA.PL<br />
Arkadiusz Milik był jednym z bohaterów spotkania z Niemcami sprzed dwóch lat. Dziś chciałby znów wpisać się na listę strzelców
FOT. LACZYNASPILKA.PL

Dziś o godz. 21 reprezentacja Polski zmierzy się w Paryżu z Niemcami. Transmisja na żywo z tego spotkania w TVP1 i Polsacie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

11 listopada 2014 roku biało-czerwoni pokonali na Stadionie Narodowym Niemców 2:0. To wówczas tak naprawdę z grupy indywidualności powstała drużyna, która przebrnęła przez eliminacje i wywalczyła awans na Euro 2016. W przełomowym dla kadry Adama Nawałki meczu bramki strzelali Sebastian Mila oraz Arkadiusz Milik. Pierwszy z nich nie pojechał do Francji, ale napastnik Ajaksu Amsterdam jest z zespołem i trafia. To jego gol zdecydował o zwycięstwie biało-czerwonych nad Irlandią Północną.

– Kuba Błaszczykowski mnie zauważył, wycofał mi piłkę i udało się strzelić bramkę. Bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że to nie ostatni mój gol na turnieju we Francji. Przed nami przecież mecz z Niemcami – powiedział Milik.

Spotkanie sprzed półtorej roku zapadło w pamięci wszystkich kibiców piłkarskich w Polsce, bo nigdy wcześniej nie potrafiliśmy ograć naszych zachodnich sąsiadów. Nie udawało się to wielkim drużynom Kazimierza Górskiego oraz Antoniego Piechniczka, które sięgały po medale mistrzostw świata, udało Robertowi Lewandowskiemu i spółce. Zresztą biało-czerwoni bardzo dobrze zagrali także w kolejnym spotkaniu z Niemcami. Tym razem rywale byli jednak znacznie bardziej skuteczni i zasłużenie zwyciężyli 3:1.

Powtórzenie sukcesu ze Stadionu Narodowego na turnieju rangi mistrzowskiej to wymarzony scenariusz dla polskich kibiców, ale nie musimy wcale wygrywać, żeby już dziś zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. W 1/8 finału zagrają dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery z trzecich miejsc, które wywalczą najwięcej punktów. Zdobycie czterech „oczek” niemal gwarantuje nam zakwalifikowanie się do kolejnego etapu rozgrywek.

Na Stade de France w podparyskim Saint Denis biało-czerwoni mogą zagrać osłabieni brakiem Wojciecha Szczęsnego. Podstawowy golkiper reprezentacji ucierpiał w pierwszej połowie meczu z Irlandią Północną. Po starciu z jednym z rywali doznał mocnego stłuczenia uda. Pojawił się krwiak, który został usunięty podczas zabiegu. Mimo szybkiej interwencji sztabu medycznego jego występ w dzisiejszym meczu jest zagrożony. Jeśli nie będzie w pełni sprawny, między słupkami zobaczymy prawdopodobnie Łukasza Fabiańskiego, który strzegł dostępu do polskiej bramki podczas większości spotkań eliminacyjnych.

Pozostałe informacje

Premier Donald Tusk (z prawej) w towarzystwie posła Michała Krawczyka

Dziś o godzinie 20 premier Donald Tusk wygłosi orędzie

Premier Donald Tusk wygłosi w czwartek o godzinie 20 orędzie – potwierdza podsekretarz stanu w kancelarii premiera Agnieszka Rucińska.

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

Pierwszy mecz finału play-off z Mickiewiczem Kluczbork w piątek o godzinie 17.30

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Internetu, bardzo dobrze wiesz, że czat wideo nie jest już nowym formatem randek online. Pierwsze losowe wideo czaty Omegle i Chatroulette zostały uruchomione w 2009 roku i szybko zyskały popularność. Nie tylko dzięki temu, że są one wygodne, ale także dlatego że to zupełnie sposób na randkę.

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trwa długi, majowy weekend. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Nawet częste kontrole nie zastąpią rozsądku kierowców. Przekonali się o tym dwaj szoferzy. Tuż przed majówką jeden z nich „zarobił” jednorazowo 24 punkty karne, a drugi stracił prawo jazdy.

21 lat w Unii
galeria

21 lat w Unii

1 maja obchodzimy 21. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji przed budynkiem LUW przy ul. Spokojnej w Lublinie nastąpiło uroczyste podniesienie na maszty flag oraz odegranie hymnów Polski i UE.

W sobotę 24 maja wieczorem centrum miasta Puławy zamieni się w rajdowy odcinek specjalny
Puławy

Zbliża się Rajd Nadwiślański. Ściganie wraca na ulice Puław

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 maja, odbędzie się Rajd Nadwiślański. Jeden z odcinków specjalnych, tak jak przed laty, poprowadzony zostanie ulicami Puław. Na kibiców czekać będzie również strefa artystyczno-gastronomiczno-piknikowa.

Briefing prezydent Michała Litwiniuka

"Haniebny happening Grzegorza Brauna". Prezydent Białej Podlaskiej potępia zdjęcie flagi Ukrainy

Prezydent Michał Litwiniuk (PO) potępia „haniebny happening” Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej i zapowiada, że flaga Ukrainy ponownie zawiśnie na fasadzie ratusza. W środę na wiecu wyborczym zwolennicy kontrowersyjnego polityka za jego namową przy użyciu drabiny ściągnęli flagę z budynku urzędu.

Orlen Oil Motor Lublin w pierwszym domowym meczu pokonał drużynę z Częstochowy. Teraz chce zrobić to samo z ekipą z Rybnika

Orlen Oil Motor Lublin podejmie w piątek Innpro ROW Rybnik. Faworyt jest tylko jeden

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po wyjazdowej wygranej w hicie trzeciej kolejki nad Betard Spartą Wrocław, a już w piątek żużlowcy Orlen Oil Motoru otworzą zmagania w czwartej serii. Do Lublina przyjedzie skazywany na pożarcie beniaminek – Innpro ROW Rybnik. Każdy inny wynik niż pewna wygrana trzykrotnych mistrzów Polski będzie sensacją

Grzegorz Braun (z prawej) ma kłopoty. Uchylenia jego immunitetu domaga się szef resortu sprawiedliwości
polityka

Adam Bodnar chce ukarania Grzegorza Brauna. Za zabranie ukraińskiej flagi

Ekscesy Grzegorza Brauna nie pozostaną bezkarne - oświadczył dzisiaj minister sprawiedliwości Adam Bodnar, odnosząc się do zachowania polityka w szpitalu w Oleśnicy oraz na wiecu w Białej Podlaskiej.

Grafika stworzona przy użyciu SI
magazyn

"Umiem rozmawiać o sensie życia i tworzyć sonety"

O tym czy jest sztuczna inteligencja, do czego służy, jak widzi ludzi i przyszłość społeczeństwa rozmawiamy ze...sztuczną inteligencją. Na nasze pytania odpowiada Chat GPT w wersji 4.o - najpopularniejszy model językowy na świecie.

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas
przyroda

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas

Tuż przed długim weekendem majowym do Janowca wróciły owce. Jest ich 43, a ich zadaniem jest pielęgnacja zamkowego krajobrazu poprzez poprawę tzw. bioróżnorodności parku.

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku
pogoda
film

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku

Długi weekend majowy rozpocznie się pogodowym optymizmem – słonecznie, sucho i coraz cieplej. W piątek czeka nas 20°C i spokojne niebo. Niestety, sobota i niedziela będą już chłodniejsze z możliwymi miejscowo niewielkimi opadami deszczu.

Po bezbramkowym remisie w Opolu Górnik zagra u siebie z Pogonią Siedlce

Górnik Łęczna w piątek zagra z Pogonią Siedlce. Celem powrót na ścieżkę zwycięstw

Po wyjazdowym remisie w Opolu piłkarze Górnika Łęczna wracają na swój stadion. W piątek (godz. 19) zielono-czarni podejmą broniącą się przed spadkiem Pogoń Siedlce z byłym napastnikiem łęcznian w składzie

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie
zdjęcia

Polonez w lubartowskim parku. Tańczyli i świętowali - historycznie

Trzeci maja dopiero w sobotę, ale tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. ks. P.K. Sanguszki w Lubartowie już w zeszłym tygodniu postanowoli to święto uczczić. Zatańczyli poloneza w miejskim parku.

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

Ryzykant wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Dwa auta rozbite

62-latek na drodze w Wólce Hrusińskiej w gminie Krasnobród popełnił poważny błąd. Zaczął wyprzedzać na wzniesieniu i doprowadził do kolizji z autem jadącym z przeciwnej strony.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!