Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 kwietnia 2019 r.
6:46

Fizjoterapeuci chcą podwyżek, będą protestować. "Jesteśmy konsekwentnie pomijani..."

0 32 A A

1600 zł brutto podwyżki, urlopów szkoleniowych, większej wyceny świadczeń. Tego żądają fizjoterapeuci, którzy szykują na maj kilka akcji protestacyjnych, w tym głodówkę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fizjoterapeuci zaplanowali kilka akcji protestacyjnych pod hasłem „Maj bez fizjoterapeutów”. Na początek, 7 maja, zorganizują masowe oddawanie krwi, a potem kolejne działania, przez co dostęp do świadczeń w zakresie fizjoterapii będzie utrudniony. Chodzi m.in. o skrupulatne i dokładne wykonywanie obowiązków, czyli rodzaj strajku włoskiego. Na koniec nie wykluczają protestu głodowego.

– Fizjoterapeuta po studiach, często np. z 10-letnim stażem, zarabia 1600 zł miesięcznie „na rękę”. Jest zmuszony do pracy na kilku etatach, żeby godziwie zarabiać, ale jaka jest wtedy jakość takiej opieki? – denerwuje się Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. – Należymy do „medyków pominiętych przez system”. Nie czujemy się gorsi od pielęgniarek czy ratowników medycznych, ale nasze wynagrodzenia i brak regulacji co do podwyżek w naszej grupie zawodowej wskazują, że najwyraźniej jesteśmy gorsi.

W Lubelskiem w majowych akcjach wezmą udział fizjoterapeuci m.in. z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a także z Nałęczowa i Radzynia Podlaskiego.

– Nie chodzi nam o to, żeby krzywdzić pacjentów. Chcemy zwrócić uwagę na żenująco niskie wynagrodzenia fizjoterapeutów, które w naszym szpitalu są na poziomie 1800–2000 zł „na rękę”. Jesteśmy konsekwentnie pomijani przy wszelkich podwyżkach systemowych, a także tych przyznawanych przez dyrekcję szpitala – podkreśla Marta Kuta, przewodnicząca oddziału terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

– Rozporządzenie ministra zdrowia, które obowiązuje od stycznia tego roku nałożyło na nas masę nowych obowiązków, za którymi nie poszły żadne zmiany w wynagrodzeniach. Nikt nas nie docenia, podczas gdy za granicą polscy fizjoterapeuci są rozchwytywani, bo są świetnymi fachowcami.

Fizjoterapeuci chcą takich podwyżek, jakie dostali ratownicy medyczni, a wcześniej pielęgniarki w ramach tzw. zembalowego, czyli 1600 zł brutto. – Czujemy się oszukani. Nadal nie mamy żadnych konkretnych informacji o tym, jak mają być realizowane obietnice ministra zdrowia. Pieniądze na podwyżki miały trafić do placówek medycznych już 1 marca – zaznacza Dybek. – Żądamy też zwiększonej wyceny świadczeń w zakresie fizjoterapii, które maleją z roku na rok, a także urlopów szkoleniowych, bo dokształcanie się i stały rozwój jest w naszym zawodzie koniecznością.

Fizjoterapeuci żądają także podwyżek dla innych „pominiętych” grup zawodowych, m.in. techników elektroradiologii i diagnostów laboratoryjnych. – Chodzi nam jednak o rozwiązania systemowe w tym zakresie, takie jak w przypadku pielęgniarek czy lekarzy, a nie jednorazowe działania na zasadzie gaszenia pożaru – podkreśla Dybek.

Lekarze wyjdą na ulice

Na 1 czerwca lekarze zapowiadają manifestację na ulicach Warszawy. Powodem jest brak poprawy sytuacji w publicznej ochronie zdrowia i niedotrzymanie przez resort zdrowia części obietnic z lutego ubiegłego roku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 r. o 09:23
+18
Jak daje się kasę nierobom to nic dziwnego, że ludzie pracujący chcą podwyżek. Dlaczego pracujący człowiek ma mieć kredyt na mieszkanie, zarabiać 2 tys. , wstawać codziennie do roboty o 6, a nieroby mieszkanie socjalne za free, dopłaty do węgla, paczki dla dzieci i inne plusy , dodatkowo robota na czarno od czasu do czasu i jedni i drudzy mają ostatecznie tyle samo kasy i żyją na podobnym poziomie. Więc nie ma co się dziwić że pracujący się denerwują. W tym kraju przestaje się opłacać pracować i robić cokolwiek ze swoim życiem poza piciem piwka pod sklepem.
Avatar
Rehabilitant / 29 kwietnia 2019 r. o 07:03
+14
Nie mylcie fizjoterapełtów z lekarzami. To tylko tzw personel pomocniczy. Taka prawda.
 G...no prawda. Fizjoterapeuta musi umieć 80% tego co ortopeda, a studia niewiele łatwiejsze od medycyny.TAKA PRAWDA.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 r. o 10:51
+13
Przecież nie ma przymusu by ją fizjoterapeutą.
  Nie ma przymusu bycia lekarzem, nauczycielem, fizjoterapetą czy rehabilitantem. Najlepsiej korzystać z MOPSu, 500+ i siedzieć na forum. I innych do roboty gonić. Niedługo drogi suwerenie będziesz się sam uczył, leczył, rehabilitował. Wszak na wszystkim znasz się najlepiej.
Avatar
and / 29 kwietnia 2019 r. o 08:35
+12
Jeżeli wieś w końcu nie zacznie płacić podatku dochodowego i realnych składek zdrowotnych to wszystko zacznie się sypać bo budżet nie wytrzyma. Czas skończyć z mitem o biednym rolniku bo większość obraca już dużymi pieniędzmi.
Avatar
... / 29 kwietnia 2019 r. o 10:41
+11
Najlepiej to mają przedsiębiorcy. Oni nie muszą protestować a i tak co roku dostają podwyżki... Podwyżki podatków, podwyżki składek, nowe opłaty ... Znakomita część komentujących im zazdrości... Może warto do nich dołączyć a nie tyrać na kilku etatach.
Avatar
Malcik / 29 kwietnia 2019 r. o 09:46
+11
Kiedy ty miales pod gòrkę do szkoły oni zasuwali na trudnych 5 letnich studiach....wiec nie wysyłaj I chce do Biedronku....suwerenie z pis....
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 r. o 11:02
+10
Jak Rząd ustąpi jednej grupie to zara następni roszczeniowcy będą pyskować. Zamrozić płace budżetówki jak Tusku i spokój. Taka prawda!
  I racja. Rozgonić tych roszczeniowych strajkujących.Pieniądze to się tylko beneficjentom 500 i innych plusów należą. Reszta niech na nich pracuje i nie narzeka:)
Avatar
Janusz / 29 kwietnia 2019 r. o 10:57
+10
Wam w budżetówce to zawsze będzie mało. Nie podoba się to zapraszam do nas do biedronki. Zobaczycie co to jest prawdziwa prsca!
 Gdyby to było takie proste. Fizjoterapeutę przeszkolisz i na kasie możesz posadzić. W drugą stronę to tak nie zadziała. Zrozumiesz, kiedy zachorujesz i to od tego pogardzanego budżetowego fizjoterapeuty będzie zależeć Twoje zdrowie i sprawność.
Avatar
Ktos / 29 kwietnia 2019 r. o 09:42
+10
Nikt nie chce pracować po 14h dziennie.fizjoterapeuci którzy pracują w szpitalach chcą pomagać chorym ludziom nie koniecznie tym bogatym którzy mają na prywatne wizyty. Większości nie stać na prywatne usługi.co z tą częścią społeczeństwa? Fizjoterapeuci na NFZ są potrzebni, ale gdy zarabiają po 1800zl, mając na koncie ukończone kursy za swoje pieniądze, (które kosztują po kilka /kilkadziesiąt tysięcy) muszą dorabiać po godzinach.a kto nie chciałby pracować w jednej pracy i popołudniu zająć się rodzina, normalnym życiem?
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 r. o 08:08
+10
hahaha kolejna grupa społeczna wrogiem naszego ludzkiego pana.
Avatar
Marek / 2 maja 2019 r. o 21:02
-1
Uwielbiam czytać fora. Nie istotne kto strajkuje ważne żeby go zniszczyć. Lekarza Fizjoterapeutę pielęgniarkę nauczyciela .  Ciekawe czy tylko Polacy tak siebie nienawidzą czy ogólnie ludzie na świecie.   Boje się was mijać na chodnikach wy fałszywie rozmodlone hieny.     Pozdrawiam a grupom które PRACUJĄ ! Życzę powodzenia. Precz z plusami.  Dajcie ludziom żyć. 
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 r. o 12:57
+4
Pieniądze w ochronie zdrowia są tylko są źle wydawane. W myśl reformy miały iść za pacjentem a okazuje się że placówki obsługujące większą ilość pacjentów popadają w długi. Po drugie przerost zatrudnienia w administracji jest olbrzymia. Podmioty medyczne w większości są w rękach samorządów które z siłą maniaka upychają i tworzą etaty dla tz swoich. Więc dyrektorzy placówek muszą komuś zabrać by zapłacić nadetatowcom. Po trzecie najgorsza sytuacja panuje na poziomie podstawowej ichronie zdrowia tz NZOZ które pochłaniają pieniądze a wykonują minimalna pracę która sprowadza się do wypisania recepty skierowania do szpitala lub zlecenia transportu medyczny w większości nieuzasadnionego czasem wykorzystującego karetki pogotowia co jest całkowicie niezgodne z założeniami systemu. Po czwarte brak odpowiedniego systemu indefikacji pacjenta i określenia gdzie i skąd się znalazł w systemie powszechnej opieki zdrowotnej ponieważ gabinety prywatne nie są objęte kontrolą z NFZ. Po piąte brak mechanizmów kontroli wewnętrznej i nadzorującej przepływ pieniędzy w systemie co powoduje ucieczkę pieniędzy można śmiało powiedzieć przez pałce po za system. Jest to swoistego rodzaju patologia z którą nikt nie walczy ponieważ są środowiska zainteresowane takim obrotem sprawy ze względu że pieniądze które trafiają bezpośrednio do ich prywatnych kieszeni. Szczerze powiedziawszy nie znam takiego kraju na świecie w którym ochrona zdrowia funkcjonuje na takim poziomie bez pertycypulowania pacjentów w kosztach leczenia jak w Polsce bo nie stać na to nawet najbogatszych krajów świata. Należy mieć na uwadze to że przyjdzie taki czas że system jaki oferuje państwo Polskie nie wytrzyma i całość zawali się w ciągu kilku dni.
Pieniądze w ochronie zdrowia są tylko są źle wydawane. W myśl reformy miały iść za pacjentem a okazuje się że placówki obsługujące większą ilość pacjentów popadają w długi. Po drugie przerost zatrudnienia w administracji jest olbrzymia. Podmioty medyczne w większości są w rękach samorządów które z siłą maniaka upychają i tworzą etaty dla tz swoich. Więc dyrektorzy placówek muszą komuś zabrać by zapłacić nadetatowcom. Po trzecie najgorsza sytuacja panuje na poziomie podstawowej ichronie zdrowia tz NZOZ które pochłaniają pieniądze a wykonują m... rozwiń
Avatar
Pracownik szpitala / 29 kwietnia 2019 r. o 12:32
-8
Zgadza się. U nas tez są fizjoterapeuci co podjeżdzają pod szpital furami z górnej półki
Avatar
Fizjo / 29 kwietnia 2019 r. o 11:10
+7
zostałam skierowana na zabiegi rehabilitacyjne przez lekarza specjalistę, poza tym dowiedziałam się że koniecznie muszę przez zabiegami jeszcze pójść do rehabilitanta który potwierdzi czy te zabiegi są mi potrzebne... pytam w jakim celu?????? chyba lekarz który zna przebieg choroby wie lepiej co jest potrzebne niż rehabilitant który będzie mnie widział pierwszy raz. To jest jedna wielka głupota!!!!!!
 To nie jest głupota - lekarz kierujący (np. ortopeda) daje skierowanie na konkretne zabiegi, ale zatwierdzone przez specjalistę rehabilitanta. Jeśli chodzi o np. kinezyterapię, to właśnie rehabilitant oceni, czy np. Pani sprawność fizyczna pozwala na takie, a nie inne zabiegi i czy np. lecząc chory bark pewnymi ćwiczeniami nie obciąży Pani np. kręgosłupa i znów nie wróci do ortopedy, tyle że z innym problemem...
 To nie jest głupota - lekarz kierujący (np. ortopeda) daje skierowanie na konkretne zabiegi, ale zatwierdzone przez specjalistę rehabilitanta. Jeśli chodzi o np. kinezyterapię, to właśnie rehabilitant oceni, czy np. Pani sprawność fizyczna pozwala na takie, a nie inne zabiegi i czy np. lecząc chory bark pewnymi ćwiczeniami nie obciąży Pani np. kręgosłupa i znów nie wróci do ortopedy, tyle że z innym problemem... rozwiń
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 r. o 11:02
+10
Jak Rząd ustąpi jednej grupie to zara następni roszczeniowcy będą pyskować. Zamrozić płace budżetówki jak Tusku i spokój. Taka prawda!
  I racja. Rozgonić tych roszczeniowych strajkujących.Pieniądze to się tylko beneficjentom 500 i innych plusów należą. Reszta niech na nich pracuje i nie narzeka:)
Avatar
Janusz / 29 kwietnia 2019 r. o 10:57
+10
Wam w budżetówce to zawsze będzie mało. Nie podoba się to zapraszam do nas do biedronki. Zobaczycie co to jest prawdziwa prsca!
 Gdyby to było takie proste. Fizjoterapeutę przeszkolisz i na kasie możesz posadzić. W drugą stronę to tak nie zadziała. Zrozumiesz, kiedy zachorujesz i to od tego pogardzanego budżetowego fizjoterapeuty będzie zależeć Twoje zdrowie i sprawność.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 r. o 10:51
+13
Przecież nie ma przymusu by ją fizjoterapeutą.
  Nie ma przymusu bycia lekarzem, nauczycielem, fizjoterapetą czy rehabilitantem. Najlepsiej korzystać z MOPSu, 500+ i siedzieć na forum. I innych do roboty gonić. Niedługo drogi suwerenie będziesz się sam uczył, leczył, rehabilitował. Wszak na wszystkim znasz się najlepiej.
Avatar
Ewa / 29 kwietnia 2019 r. o 10:49
+1
Co za dzban.
Avatar
... / 29 kwietnia 2019 r. o 10:41
+11
Najlepiej to mają przedsiębiorcy. Oni nie muszą protestować a i tak co roku dostają podwyżki... Podwyżki podatków, podwyżki składek, nowe opłaty ... Znakomita część komentujących im zazdrości... Może warto do nich dołączyć a nie tyrać na kilku etatach.
Avatar
Xyz / 29 kwietnia 2019 r. o 10:26
-10
Przecież nie ma przymusu by ją fizjoterapeutą.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Kto wygrał, kiedy ostateczne wyniki?
Relacje
film

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Kto wygrał, kiedy ostateczne wyniki?

Ostateczne wyniki wyborów prezydenckich możemy poznać już w poniedziałek. Na razie publikujemy najnowsze informacje o wyborach i nieoficjalne wyniki wyborów z kilku komisji.

Wyniki wyborów prezydenckich: Andrzej Duda zebrał głosy wsi i słabiej wykształconych
wybory
galeria

Wyniki wyborów prezydenckich: Andrzej Duda zebrał głosy wsi i słabiej wykształconych

Wybory prezydenckie. Na Andrzeja Dudę chętniej głosowali mężczyźni. Rafał Trzaskowski z kolei wygrał w mastach - nawet tych najmiejszych.

Wybory prezydenckie 2020: Jak głosowali mieszkańcy województwa lubelskiego
galeria

Wybory prezydenckie 2020: Jak głosowali mieszkańcy województwa lubelskiego

Wyniki wyborów. Andrzej Duda zdobył w województwie lubelskim ponad 60 procent głosów. To dane z sondażowego badania IPSOS.

Wyniki wyborów prezydenckich. W lubelskim sztabie PO oklaski, ale liczą teraz na „głosy zagranicy”
galeria
film

Wyniki wyborów prezydenckich. W lubelskim sztabie PO oklaski, ale liczą teraz na „głosy zagranicy”

- Obecne wyniki nie uwzględniają głosów zagranicy, a wiemy że one są bardzo korzystne dla Rafała Trzaskowskiego - tak poseł PO, Michał Krawczyk komentuje wstępne wyniki wyborów prezydenckich.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Lubelski sztab PiS: "mała różnica, kurczę mała"
galeria
film

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Lubelski sztab PiS: "mała różnica, kurczę mała"

Radość przemieszana z delikatnym niepokojem zapanowała tuż po godz. 21 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej, gdzie wieczór wyborczy spędzali lubelscy działacze PiS. Wszyscy wierzą, że niespełna jednoprocentowa przewaga Andrzeja Dudy z badań sondażowych powiększy się wraz ze spływaniem oficjalnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Duda zaprosił Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego
galeria

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Duda zaprosił Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Według wstępnych wyników Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49,6 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki głosowania. Kto wygrał? Andrzej Duda 50,4, Rafał Trzaskowski 49,6 proc.
galeria
film

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki głosowania. Kto wygrał? Andrzej Duda 50,4, Rafał Trzaskowski 49,6 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Kto wygrał wybory? Znamy wyniki sondażowe (exit poll) wyborów.

Koronawirus. Już ponad 100 chorych w powiecie bialskim

Koronawirus. Już ponad 100 chorych w powiecie bialskim

Przybywa zachorowań na koronawirusa w województwie lubelskim. W kwarantannie znajduje się już 7,6 tysiąca osób.

Lubelskie: Już nie Godziszów. O godz. 17 frekwencja była wyższa w dwóch innych gminach
galeria

Lubelskie: Już nie Godziszów. O godz. 17 frekwencja była wyższa w dwóch innych gminach

Do godz. 17 w województwie lubelskim zagłosowało 51,33 proc. uprawnionych wyborców. W pierwszej turze wyborów prezydenckich o tej samej porze frekwencja wynosiła 47,3 proc.

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata
Wybory prezydenckie
galeria

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata

Do godz. 17 w drugiej turze wyborów prezydenckich zdążyła zagłosować połowa uprawnionych Polaków. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w kraju na tę godzinę wyniosła w 52,1 proc.

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym
Zdjęcia
galeria

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym

– Będzie rekord. Nie ma czasu, ani na kawę, ani na papierosa. Wszyscy członkowie komisji mają ręce pełne roboty – ocenia Paweł Sosiński, zastępca przewodniczącego Obwodowej Komisji nr 1 w Okunince w powiecie włodawskim. To właśnie w tej komisji przed dwoma tygodniami uzupełniano karty do głosowania, bo te wydane przed wyborami skończyły się przed godz. 17.

Sensacyjna wygrana Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe

Sensacyjna wygrana Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe

Żużlowcy Motoru Lublin sprawili w niedzielę bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom. „Koziołki” pokonały Eltrox Włókniarza Częstochowa 47:43 pod Jasną Górą i zaliczyły pierwszą w tym sezonie wygraną na wyjeździe

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi nad morzem
film

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi nad morzem

Długie kolejki wyborców ustawiają się przed lokalami wyborczymi w turystycznych miejscowościach nad morzem.

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze
galeria

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze

– Pierwszy głosujący praktycznie otwierał ze mną drzwi – mówi Jarosław Kopczyński, przewodniczący komisji nr 12 na ul. Starościńskiej w Chełmie.

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach
18 lipca 2020, 16:00

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach

Mistrzowie florystyki z całego kraju przyjadą do Puław, by stworzyć oryginalne, kwietne aranżacje. Podczas wystawy zaplanowanej na 18 i 19 lipca będzie można obejrzeć m.in. „pływające platformy”, kwietnie żyrandole, huśtawki oraz utkaną z kwiatów suknię księżnej Izabeli Czartoryskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.