Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

23 kwietnia 2019 r.
13:31

Manifestacja nauczycieli w Lublinie. Wsparli ich też uczniowie [wideo]

Autor: Zdjęcie autora ask pab
0 98 A A

Nauczyciele z Lublina i Lubelszczyzny, którzy nie mogli pojechać we wtorek na manifestację przez Ministerstwem Edukacji Narodowej spotkali się na placu Litewskim by wspólnie z uczniami i ich rodzicami mówić o swojej walce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
e-Wydanie

Komentarze 98

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 23 kwietnia 2019 o 13:59
+28
Nie nazwałabym ich nierobami ale wzięcie uczniów za zakladników jest podłe. Gdzie ich moralność i zasady? Na korepetycjach już nie mają zasad? Jakieś może mają bo raczej nie udzielają korepetycji swoim uczniom. Znam też takie, które pootwierały swoje szkoły np językowe i trudno im coś powiedzieć bo oficjalnie prowadzą działalność. A połowa grup to uczniowie ze szkoły. I to jest etyczne? To powinno być zakazane a wręcz karane. Nie popieram strajku w takiej formie. Stracili cały autorytet. Zaraz będą chcieli robić zebrania. Nie wybieram się. Zaraz będą wymagać. Od siebie mili państwo zacząć trzeba. I niech się nie porównują do policjantów bo gdy oni masowo byli na zwolnieniach porządek i ład publiczny nie był zakłócony.
Nie nazwałabym ich nierobami ale wzięcie uczniów za zakladników jest podłe. Gdzie ich moralność i zasady? Na korepetycjach już nie mają zasad? Jakieś może mają bo raczej nie udzielają korepetycji swoim uczniom. Znam też takie, które pootwierały swoje szkoły np językowe i trudno im coś powiedzieć bo oficjalnie prowadzą działalność. A połowa grup to uczniowie ze szkoły. I to jest etyczne? To powinno być zakazane a wręcz karane. Nie popieram strajku w takiej formie. Stracili cały autorytet. Zaraz będą chcieli robić zebrania. Nie wybieram się. Z... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 13:37
+28
Jako rodzić dwójki już absolwentów nie popieram protestu nauczycieli o płace absolutnie nieadekwatne do ich pracy
Avatar
HAŃBA STRAJKUJĄCYM / 23 kwietnia 2019 o 15:37
+17
Rok 1109 - GŁOGÓW - ODWIECZNI WROGOWIE -NIEMCY, BIORĄ POLSKIE DZIECI NA ŻYWE TARCZE ... Rok 2019  - za namową politycznej opozycji, strajkujący nauczyciele biorą maturzystów na .... żeby dostac 1000 złotych podwyżki I zdestabilizować sytuację w kraju?
Avatar
Profos / 23 kwietnia 2019 o 14:18
+17
Wstyd ! To strajk polityczny ! Gdzie byliście za czasów sekty kolesi z podwórka ?
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 17:12
+16
Chcą 1000 zł. Dać. Ale od nowego roku szkolnego 8 godzin pracy czyli 40 godzin tygodniowo. Jako rodzic nie życzę sobie wynoszenia prac sprawdzających do domu bo ma tam każdy dostęp do wglądu z rodzimy nauczyciela. Wynoszeniu dokumentów które powinny być wypełnione w miejscu pracy.
Avatar
Ojciez gimanzlalistki / 23 kwietnia 2019 o 13:39
+16
Dlaczego wirtualnie jest tak wiele osób "za" a w realu "przeciw"? DO ROBOTY DARMOZJADY!!!!!!
Avatar
Nauczyciel / 23 kwietnia 2019 o 15:23
+15
Jestem nauczycielem i od początku nie przystąpiłem do strajku. Po pierwsze w tej formie strajk według mnie był nie etyczny a po drugie nie mam czasu by pozwolić sobie na utratę zarobków. Pracuję tak jak każdy przeciętny Polak 36 godzin tygodniowo i zarabiam na tyle dobrze by utrzymać dom i syna. Strajkują Ci którzy nadal chcą pracować 18 godzin w tygodniu. I zarabiać średnia krajową. Pozdrawiam koleżanki i kolegów Łamistrajk.
Avatar
Licealistka / 23 kwietnia 2019 o 15:20
+15
Te same etatowe postacie, co na innych wiecach, tylko bez świeczek w rękach. Nauczycieli chyba nie było.
Avatar
Holi / 23 kwietnia 2019 o 14:18
+15
Zwolnić wszystkich, którzy strajkują i zatrudnić absolwentów .Skoro tak im źle czemu nie porzuca pracy , pasożyty jedne .
Avatar
Ccc / 23 kwietnia 2019 o 14:18
+15
Nauczyciele nie dajcie się tym oszustom z rządu. Jak nie teraz to nigdy nie wywalczycie podwyżek. Pieniądze są na krowy, świnie i korupcję wyborczą a Wam dać nie chcą. Sobie przyznają wysokie nagrody a Wam dac nie chcą. Zatrudniają członków rodziny i znajomych na dobrze płatnych stanowiskach (p. Sadurska, dwórki Glapińskiego, p. Obajtek....) a Wam dać nie chcą. Popieram Was Rodzic uczennicy klasy 8
 Ciekawe, czy poprzesz protest, gdy twoje dziecko nie zostanie sklasyfikowane i będzie powtarzało 8 klasę? A co do zarobków: pracuja 45% czasu normalnego pracownika przy minimum ok.1900 na ręke, to przy normalnej pracy jest ok 4000! Mało???? 
 Ciekawe, czy poprzesz protest, gdy twoje dziecko nie zostanie sklasyfikowane i będzie powtarzało 8 klasę? A co do zarobków: pracuja 45% czasu normalnego pracownika przy minimum ok.1900 na ręke, to przy normalnej pracy jest ok 4000! Mało????  rozwiń
Avatar
może nie? / 24 kwietnia 2019 o 16:42
+1
Dziadkom obniżyli emerytury. Nic dziwnego, że protestują
 Masz dziadka z obniżoną emeryturą?. No to nie masz sięczym chwalić ani go żałować, bo pewnie był w ub.
Avatar
Tylko taka reforma / 24 kwietnia 2019 o 16:39
-1
Bardzo mnie dziwi, że nie zależy Państwu na tym, kto w przyszłości będzie uczył Wasze dzieci. Jestem matką i chce, żeby moje dzieci uczyły osoby z pasja, przygotowane do zawodu. A patrząc na to, co się dzieje, można się spodziewac, ze w przeciągu kilku lat takie osoby pouciekają z zawodu, a kolejne nie będą chciały zaczynać pracy jako nauczyciel.
 Matko! Nic nie rozumiesz. Nie widzisz, że dzisiaj do zawodu nauczyciela dostały się miernoty, którym zależy tylko na odwalaniu roboty. Tracą na tym nauczyciele prawdziwi, z powołaniem.należy sprywatyzować szkoły, każdemu uczniowi przydzielić bon edukacyjny by mógł go "zanieść" do każdej szkoły jaka mu się zamarzy. Zlikwidować kartę nauczyciela. Wprowadzić oceny dla nauczycieli, a wtedy Matko nie będziesz się martwiła o edukację swoich dzieci.
 Matko! Nic nie rozumiesz. Nie widzisz, że dzisiaj do zawodu nauczyciela dostały się miernoty, którym zależy tylko na odwalaniu roboty. Tracą na tym nauczyciele prawdziwi, z powołaniem.należy sprywatyzować szkoły, każdemu uczniowi przydzielić bon edukacyjny by mógł go "zanieść" do każdej szkoły jaka mu się zamarzy. Zlikwidować kartę nauczyciela. Wprowadzić oceny dla nauczycieli, a wtedy Matko nie będziesz się martwiła o edukację swoich dzieci. rozwiń
Avatar
Lucky / 24 kwietnia 2019 o 14:47
+4
Nie należę do POkrak ani PiS ale wg nasich POkrak nie mogę mieć własnego zdania w swoim kraju bo jestem nienawistny. A poszoł won .
Avatar
xxx / 24 kwietnia 2019 o 12:57
-4
Mam propozycję dla rządu. Okrągły stół na Księżycu i miss Zalewska bez biletu powrotnego.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 12:13
+7
Dziękujemy tym którzy w tym czasie byli na stanowisku w pracy !!!
Avatar
Dajcie nam zdawać maturę!!! / 24 kwietnia 2019 o 08:31
+12
Dajcie nam zdawać maturę!!! Uczniowie z ZSZ nr 4 w Opolu wraz z rodzicami apelują do nauczycieli, by na czas klasyfikacji zawiesili strajk.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 08:30
+7
Kto pokryje straty finansowe niestrajkującym np. pracownikom stołówek w wyniku niesprzedanych obiadów?
Avatar
I ZESZYCIK Z ROZLICZENIEM KOREPETYCJI / 24 kwietnia 2019 o 08:26
+5
NAUCZYCIELU - [b]POKAŻ SWÓJ PIT[/b]
Avatar
SZACH - MAT / 24 kwietnia 2019 o 08:22
+6
Jakość nauczania matematyki i przedmiotów ścisłych: 1 Singapur 2 Finlandia 3 Szwajcaria 4 Liban 8 Estonia 11 Słowenia 27 Ukraina 39 Sri Lanka 44 Tunezja 45 Litwa.... 49 Polska !!! Tak dziś uczą specjaliści ZNP (World Economic Forum) - Płaćmy nauczycielom wedle wyników ich uczniów. Proste i uczciwe rozwiązanie. A jak komuś nie odpowiada płaca, może posłuchać rady wujka Bronka- weź kredyt i zmień pracę.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 06:21
+2
mlodzi madrzejsi od starych i glupich
Zobacz wszystkie komentarze 98

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 3 3

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 6

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 3 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 6 10

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 4 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 3

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 48 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia do wynajmujących. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 14

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie
film

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie 14 4

Kraków. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią
alarm24

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią 0 7

W ciągu miesiąca 15 placów zabaw w gminie Lubycza Królewska zostanie wyremontowanych. Burmistrz obiecuje, że natychmiast zajmie się sprawą, chociaż gminna kasa świeci pustkami

Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Lublin 20:20. Ciągle są w grze o medal

Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Lublin 20:20. Ciągle są w grze o medal 0 0

W wyjazdowym spotkaniu Budowlani Lublin zremisowali z brązowym medalistą mistrzostw Polski Pogonią Siedlce. Przed ostatnią kolejką zaplanowaną na pierwszy weekend czerwca lublinianie wciąż mają szansę na walkę o brązowy medal

Niki Lauda nie żyje. Miał 70 lat
film

Niki Lauda nie żyje. Miał 70 lat 96 5

Nie żyje austriacki kierowca wyścigowy Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata Formuły 1 (1975, 1977, 1984).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!