Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 kwietnia 2019 r.
11:38

Puławy: Uczniowie staną po stronie protestujących nauczycieli

0 40 A A
(fot. Radosław Szczęch/archiwum)

Około 50 osób może wziąć udział w dzisiejszej pikiecie poparcia strajku nauczycieli przez środowisko uczniów z puławskich szkół. - Chcemy pokazać, że młodzież nie jest obojętna - tłumaczy Filip Marcinkowski, organizator happeningu, uczeń ZSO nr 1 w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Jako uczniowie i uczennice solidaryzujemy się z nauczycielami i w pełni popieramy ich protest. Mamy dość skostniałego systemu edukacji. Chcemy pokazać, że młodzież nie jest obojętna i że nie będziemy biernie przyglądać się temu, co dzieje się z naszymi szkołami - pisze Filip Marcinkowski, organizator "Strajku Uczniowskiego".

Pikietę zaplanowano na godz. 15:00 w pobliżu Starostwa Powiatowego przy al. Królewskiej w Puławach. Uczniowie wraz z zaproszonymi przez nich za pośrednictwem mediów społecznościowych nauczycielami mają zabrać ze sobą przygotowane banery z hasłami oraz megafon. Uczniowie chcą w ten sposób pokazać solidarność z protestującymi członkami Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przekonują przy tym, że pikieta jest ich własną, apolityczną inicjatywą.

Organizatora akcji zapytaliśmy o to, czy jego zdaniem postulaty związkowców nie są zbyt daleko idące w stosunku do możliwości finansowych budżetu państwa. - Skoro rząd znalazł pieniądze na politykę socjalną, nowe 500+, to dlaczego nie ma ich dla nauczycieli? Oni są ważniejsi, od ich pracy zależy przyszłość kraju - argumentuje Marcinkowski.

Co ciekawe, organizator "Strajku Uczniowskiego" nie martwi się o los uczniów, którzy zdają w tym roku egzaminy maturalne. Na pytanie o to, czy warto byłoby ich "poświęcić" w imię postulatów stawianych przez protestujących nauczycieli, nie zaprzecza. - Jeśli polska szkoła dzięki temu zostałaby zreformowana, to tak - przyznaje.

e-Wydanie

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ber / 18 kwietnia 2019 o 14:36
+13
Mojej sąsiadki nauczycielki nie będzie bo wyjechała do Austrii pojeździć na nartach mówi że to już koniec sezonu. Totalna hipokryzja.
 Ależ ta sąsiadka ma absolutną rację. To naprawdę już końcówka sezonu.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 13:18
+13
O czym ten dzieciak pisze? Młody chłopak wciągnięty w komusze środowisko, krzyczy o nowej edukacji, a nie rozumie, że to właśnie jego nauczyciele, czerwone ryjki, bronią skostniałego systemu i nie chcą zmian tylko kasę... Ehh.. Chłopczyk, zaparz sobie rumianku i do książek..
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 20:58
+12
Czy to znaczy, że nie trzeba będzie wysyłać dzieci na korepetycje? Nauczyciele lepiej będą uczyć?
Avatar
rodzic / 18 kwietnia 2019 o 17:49
+12
Jak nauczycielom nie pasi ta robota o poszli do prywatnych zakladów tam was naucza i zaplacą za pracę. tutaj czeka was taczka na zelaznych kółkach.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 15:31
+12
Czy organizator strajku nie jest przypadkiem działaczem młodzieżówki "Wiosny" Biedronia? :)
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 12:13
+12
Strajk trwa od dziewięciu dni ale jak widać nie przynosi zamierzonego skutku dla jego inicjatorów.. W dniu wczorajszym przeczytałem wypowiedź żony pana Frasyniuka jak to jechał do nauczycieli wspierać ich w dalszej walce bo duża część miała zamiar przerwać strajk. Pomijam to że wypowiedź tej pani charakteryzowała się podżeganiem do buntu społecznego przeciw władzy co jest w naszym prawie karalne . W dniu dzisiejszym głos zabrał były nasz pierwszy prezydent który również jest nie zadowolony z przebiegu tej sytuacji. Nie mam wątpliwości w takiej sytuacji że nauczyciele zostali popristu wykorzystani przez totalną opozycję do wprowadzeniu niepokojów społecznych i porozumieniu Polaków tuż przed wyborami. Kwota 1000 zł to kwota zaporowa a negocjacje do których podchodzi ZNP z rządem to tylko czysta fikcja.
Strajk trwa od dziewięciu dni ale jak widać nie przynosi zamierzonego skutku dla jego inicjatorów.. W dniu wczorajszym przeczytałem wypowiedź żony pana Frasyniuka jak to jechał do nauczycieli wspierać ich w dalszej walce bo duża część miała zamiar przerwać strajk. Pomijam to że wypowiedź tej pani charakteryzowała się podżeganiem do buntu społecznego przeciw władzy co jest w naszym prawie karalne . W dniu dzisiejszym głos zabrał były nasz pierwszy prezydent który również jest nie zadowolony z przebiegu tej sytuacji. Nie mam wątpliwości w taki... rozwiń
Avatar
ola / 18 kwietnia 2019 o 12:39
+10
Jak byłem uczniem to też lubiłem jak była laba. A w sprawie nauczycieli przewiduję, że swoimi ostatnimi medialnymi wyczynami przygotowują bata na własne grzbiety. Już teraz było dużo uczniów, którzy sprawiali kłopoty wychowawcze i trudno było nad nimi panować. A co będzie teraz? Wcale się nie zdziwię jak będą wyzywać nauczycieli od krów i świń, będą muczeć i kwiczeć na lekcjach. No bo skoro sami dają im takie wzorce.
Avatar
ciekawa. / 18 kwietnia 2019 o 12:17
+9
Pytanko,dlaczego nauczyciele maja funduszz socjalny w wys 3000 zł rocznie a inne grupy 1200 zł. Czy to przywilej z czasów komuny??????
Avatar
abc / 18 kwietnia 2019 o 13:34
+8
"oni są ważniejsi..." dzieci są ważniejsze od nauczycieli. Kolejny "pupilek" pani wychowawczyni bawi się w politykę, której nie rozumie. Nauczycielom dzieciaku chodzi o kasę a nie reformę skostniałego systemu - o czym ty gadasz?
Avatar
aż 48% POLAKÓW przeciwko wyglupom strajkujących / 18 kwietnia 2019 o 11:52
+8
48 proc. Polaków nie popiera strajku nauczycieli - daremne wasze podJUDZANIE
Avatar
Oli / 23 kwietnia 2019 o 21:22
0
Być może nauczyciele zarabiają za mało. Być może te niskie zarobki powodują, że jakość nauczania spada, wszak mówi się, jaka płaca taka praca. Ale nie sądzę, że podniesienie pensji nauczycielom poprawi sytuację dzieci. Potrzebne jest dostosowanie programów do współczesnego świata i współczesnych dzieciaków. W wielu krajach na zachodzie dzieci są w szkole od 8:00 do 16:00. Razem z nauczycielami. Po lekcjach jest lunch a po nim odrabianie lekcji pod nadzorem nauczycieli. Takie darmowe korki... a potem dzieci i rodzice mają wolne. A u nas??? W KEN' są tylko sprawdziany, zero prac domowych, zero pytania przy tablicy. Wszystko co dzieciaki umieją zawdzięczają korkom. Czasem mam wrażenie, że lepiej by było nie puszczać dziecka do szkoły bo to jest strata czasu. Więcej nauczy się ze mną lub na korkach i to w krótszym czasie. Dlatego jestem przeciwny prostym podwyżkom. Trzeba ten strajk wykorzystac do wprowadzenia konkretnych zmian. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny, każde dziecko również. Dlaczego wymagamy więc od wszystkich dzieci tego samego. Jakaś podstawa powinna być wspólna, ale kolejne punkty dzieci powinny wypracowywać poprzez realizację wybieranych przez siebie przedmiotów. Mamy różne talenty. Co z pracą zespołową. Dalej mamy być sfrustrowanymi indywidualistami? Samolubnymi. I dlaczego nauczyciele zarabiają tyle samo? Dlaczego nie uzaleznić ich zarobków od wyników?
 Tylko w jaki sposób uzaleznić zarobki od wyników. Uczniowie są różni i nawet niewielki progres może być olbrzymim sukcesem czyta WYNUKIEM
 Tylko w jaki sposób uzaleznić zarobki od wyników. Uczniowie są różni i nawet niewielki progres może być olbrzymim sukcesem czyta WYNUKIEM rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 17:18
+2
To wy ubeckie sieroty? Jesteśmy z was dumni. Towarzysze.
Avatar
Gosc / 20 kwietnia 2019 o 07:07
+6
Być może nauczyciele zarabiają za mało. Być może te niskie zarobki powodują, że jakość nauczania spada, wszak mówi się, jaka płaca taka praca. Ale nie sądzę, że podniesienie pensji nauczycielom poprawi sytuację dzieci. Potrzebne jest dostosowanie programów do współczesnego świata i współczesnych dzieciaków. W wielu krajach na zachodzie dzieci są w szkole od 8:00 do 16:00. Razem z nauczycielami. Po lekcjach jest lunch a po nim odrabianie lekcji pod nadzorem nauczycieli. Takie darmowe korki... a potem dzieci i rodzice mają wolne. A u nas??? W KEN' są tylko sprawdziany, zero prac domowych, zero pytania przy tablicy. Wszystko co dzieciaki umieją zawdzięczają korkom. Czasem mam wrażenie, że lepiej by było nie puszczać dziecka do szkoły bo to jest strata czasu. Więcej nauczy się ze mną lub na korkach i to w krótszym czasie. Dlatego jestem przeciwny prostym podwyżkom. Trzeba ten strajk wykorzystac do wprowadzenia konkretnych zmian. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny, każde dziecko również. Dlaczego wymagamy więc od wszystkich dzieci tego samego. Jakaś podstawa powinna być wspólna, ale kolejne punkty dzieci powinny wypracowywać poprzez realizację wybieranych przez siebie przedmiotów. Mamy różne talenty. Co z pracą zespołową. Dalej mamy być sfrustrowanymi indywidualistami? Samolubnymi. I dlaczego nauczyciele zarabiają tyle samo? Dlaczego nie uzaleznić ich zarobków od wyników?
Być może nauczyciele zarabiają za mało. Być może te niskie zarobki powodują, że jakość nauczania spada, wszak mówi się, jaka płaca taka praca. Ale nie sądzę, że podniesienie pensji nauczycielom poprawi sytuację dzieci. Potrzebne jest dostosowanie programów do współczesnego świata i współczesnych dzieciaków. W wielu krajach na zachodzie dzieci są w szkole od 8:00 do 16:00. Razem z nauczycielami. Po lekcjach jest lunch a po nim odrabianie lekcji pod nadzorem nauczycieli. Takie darmowe korki... a potem dzieci i rodzice mają wolne. A u nas??? W ... rozwiń
Avatar
wielbiciel Maryli.... / 19 kwietnia 2019 o 08:28
+4
..... a będzie przemawiać/dukać/na pikiecie jak zwykle ... Maryla Malinowska...
Avatar
Siłaczka / 18 kwietnia 2019 o 22:05
-1
Kiedy wreszcie "nauczyciele" wezmą się do roboty i zaczną robić, to, co do nich należy czyli uczyć dzieci i młodzież. Dzieci plączą się po ulicach, nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Wielu uczniów chciałoby właśnie teraz poprawiać oceny, a tu ... totalna szkolna demolka. Ze strony tzw. "nauczycieli"- zero odpowiedzialności. Szkoła jest dla uczniów i oni są tu najważniejsi! Sama jestem nauczycielką i nie wyobrażam sobie, żeby strajkować w taki sposób. Mam nadzieję, że ktoś wreszcie wystawi rachunki strajkującym. Jak zobaczą, ile im odtrącą z pensji to odechce im się dalej wygłupiać. Jeśli ktoś z nauczycieli nie jest zadowolony to ma przecież dużo zawodów do wyboru. Wiem też, że wielu nauczycieli jest zastraszonych i boi się sprzeciwić tej strajkującej bandzie.
 No, w końcu głos rozsądku w tej sprawie. Kiedy nauczyciele zaczną uczyć? Żadnych wycieczek - tylko uczyć, żadnych wyjść do kina, czy teatru - tylko uczyć. Po co tłumaczyć, co jest dobre, a co złe - trzeba uczyć. Żadnego pisania opinii do poradni - tylko uczyć. Nie ma dyskotek - trzeba uczyć. Po co zebrania z rodzicami - trzeba uczyć. Niech w końcu przestaną sprawdzać te klasówki - trzeba uczyć. Nie ma pocieszania zasmucownych dzieci - trzeba uczyć. Tak, uświadomcie to Ministerstwu Edukacji Narodowej. Nauczyciele naprawdę o tym marzą. Popieraj strajkujących.
 No, w końcu głos rozsądku w tej sprawie. Kiedy nauczyciele zaczną uczyć? Żadnych wycieczek - tylko uczyć, żadnych wyjść do kina, czy teatru - tylko uczyć. Po co tłumaczyć, co jest dobre, a co złe - trzeba uczyć. Żadnego pisania opinii do poradni - tylko uczyć. Nie ma dyskotek - trzeba uczyć. Po co zebrania z rodzicami - trzeba uczyć. Niech w końcu przestaną sprawdzać te klasówki - trzeba uczyć. Nie ma pocieszania zasmucownych dzieci - trzeba uczyć. Tak, uświadomcie to Ministerstwu Edukacji Narodowej. Nauczyciele naprawdę o ty... rozwiń
Avatar
Zeus / 18 kwietnia 2019 o 21:59
+7
Wyjdą dzieci nauczycieli trzeba podtrzymać tradycje rodzinną. 
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 20:58
+12
Czy to znaczy, że nie trzeba będzie wysyłać dzieci na korepetycje? Nauczyciele lepiej będą uczyć?
Avatar
troche wali / 18 kwietnia 2019 o 20:19
-5
naftalina wylegla palta z norkami do szafy idzie lato psie trole ta mlodzierz od was jest 100 razy bardziej swiatla czarnego kitu sukmaniazy im nie wcisniecie
Avatar
Szok / 18 kwietnia 2019 o 19:41
+3
Przeglądam FB i również zdjęcia które są tam wrzucane przez moich byłych i obecnych nauczycieli Pozazdrościć wczasów. Choć moja mama i tata pracują nie stac nas na Egipt Indie czy nawet Hiszpanię.
Przykro mi że masz tak nieudolnych rodziców którzy biorą jeszcze na dodatek na Ciebie 500+ co miesiąc.
 Przemysł pogardy.
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 19:39
+1
Ha ha, 22 lata temu tak samo mówiliśmy - wówczas maturzyści. Historia kołem się toczy, a pewne rzeczy się nie zmieniają. Bunt jest wpisany w bycie młodzieżą. Jakość wyborów ocenia się z perspektywy czasu. Także tak.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców 0 0

- Przeanalizowaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod kątem tych osób, które są w stanie zawalczyć o Polskę i polski transport w Europie. Na tej krótkiej liście znalazł się, między innymi, poseł Krzysztof Hetman – podkreśla Jacek Bury, który – jak sam zapewniał – pojawił się na konferencji prasowej w roli przedsiębiorcy, a nie polityka.

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku 0 0

Błędy w deklaracji podatkowej mogą podatnika dużo kosztować. Jednym z największych zagrożeń jest odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego kto przez podanie nieprawdziwych danych wprowadza organ podatkowy w błąd narażając go na nienależny zwrot podatkowej należności podlega odpowiedzialności karnej w tym karze pozbawienia wolności, karze grzywny, albo obu tym karom łącznie. Dodatkowo podatnik narażać się może na kontrole, weryfikacje dokumentów, konieczność składania wyjaśnień i informacji. W przypadku braku płatności za zobowiązania podatkowe może ruszyć nawet machina postępowania egzekucyjnego. Dodatkowo za cały okres braku wpłaty podatku (lub okres nienależnego zwrotu), w większości przypadków organy mogą naliczać odsetki. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób postępować w sytuacji błędu w PIT. W szczególności w sytuacji, kiedy doszło do nieprawidłowego zwrotu z podatku w wyniku takiej pomyłki.

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program]

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program] 0 0

Nie, Jan Kochanowski nie kandyduje w żadnych wyborach ale owszem, reklamuje pewien produkt. Produkt jest wysokiej jakości i jest już markowy. Bilbordy z fraszkami poety z Czarnolasu zapowiadają festiwal Miasto Poezji. Wydarzenie zaczyna się 23 maja.

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia]
galeria

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia] 1 1

Pożar w budynku przy ul. Radziwiłłowskiej. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej.

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 14 3

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 1

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 3

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 1

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu 1 3

Śmiertelny wypadek w miejscowości Barchaczów (gm. Łabunie).

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz 2 0

Chełm ma szansę trafić do elitarnego klubu 12 polskich miast w których swą siedzibę będą miały instytuty naukowe zrzeszone w powołanej 1 kwietnia br. Sieci Badawczej Łukasiewicz, holdingu rządowym w którego skład weszło 38 instytutów naukowych.

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa
Tylko u nas

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa 20 10

Piątkowe wyroki sądu nie zakończyły trwającego trzy lata sporu sieci handlowej Tesco z lubelskimi inspektorami sanepidu. Poszło o brak osłon nad pojemnikami z pieczywem sprzedawanym luzem. Sanepid chce zakrycia bułek, by nie zostały zanieczyszczone. Sieć Tesco tłumaczy, że pokrywy są zbędne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!