Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 października 2021 r.
11:21

Lublin. Radni PiS opuścili salę obrad. "Odpieprzcie się..."

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
106 28 A A
Czwartkowa sesja Rady Miasta
Czwartkowa sesja Rady Miasta (fot. Screen z transmisji)

Odpieprzcie się od tego trybunału – takie słowa padły dziś w Radzie Miasta. Radni pokłócili się o odezwę w sprawie pozostania Polski w Unii Europejskiej. Uchwalenie takiego apelu proponują zwolennicy prezydenta Żuka. Radni PiS w proteście wyszli z sali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To nie pierwsza taka kłótnia w lubelskiej Radzie Miasta, która podzielona jest na zwolenników prezydenta Żuka oraz klub Prawa i Sprawiedliwości, który nie szczędzi prezydentowi krytyki. Nie jest to również pierwszy raz, gdy jedna lub druga ze stron sporu proponuje uchwalenie apelu, który nie podoba się drugiemu obozowi. W takich okolicznościach radni kłócili się już o wolność mediów, o wsparcie dla rządu, czy ustawę „lex deweloper”.

Teraz poszło o Unię Europejską. Zwolennicy prezydenta chcą, by Rada Miasta wyraziła dziś „głębokie zaniepokojenie ostatnimi działaniami i wypowiedziami przedstawicieli władz państwowych podważającymi fundamenty przynależności Polski do Unii Europejskiej”. Takie zdanie znalazło się w „projekcie stanowiska w sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej”, nad którym jeszcze dzisiaj głosować ma Rada Miasta na wniosek radnych z klubu prezydenta Żuka.

Autorzy projektu tłumaczą, że reagują w ten sposób m.in. na niedawne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, o którym mówią „tak zwany”. – Bo został powołany niezgodnie z zasadami konstytucyjnymi – przekonywał Dariusz Sadowski, przewodniczący klubu radnych Żuka.

– Odpieprzcie się od tego trybunału – wybuchł radny Piotr Gawryszczak, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził ponadto, że już pierwsze zdanie stanowiska, to mówiące o „podważaniu fundamentów” przynależności do UE, jest po prostu kłamstwem.

– Jeżeli tzw. Trybunał Konstytucyjny w orzeczeniu podważa przynależność Polski do unii, czyli kwestionuje przepisy Traktatu Lizbońskiego, jako niezgodne z Konstytucją, to już niestety stanowi niebezpieczny krok do wyprowadzenia Polski z UE – wyjaśniał Sadowski. Odwołał się też do wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. – Może pan premier werbalnie mówił, że chcemy być w unii, ale z jego wypowiedzi wynikało, że chce być w wyimaginowanej wspólnocie, której nie ma – przekonywał szef klubu radnych Żuka. – Jesteśmy na ścieżce, która może powodować „polexit”.

– Jakby państwo prześledzili sobie historię wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, to zaczynało się podobnie – wtórował mu radny Bartosz Margul (klub Żuka).

Przewodniczący klubu PiS zapowiedział, że jego klub nie weźmie udziału w głosowaniu nad wprowadzeniem do porządku obrad projektu stanowiska w sprawie Polski w Unii Europejskiej. Gdy doszło do głosowania, radni PiS opuścili salę obrad, pozostawiając w niej tylko swojego przedstawiciela, radnego Piotra Popiela, aby zagłosował przeciw. Za wprowadzeniem stanowiska pod obrady zagłosowało 17 radnych z klubu Żuka, przeciw był wspomniany radny Popiel, nikt się nie wstrzymał od głosu.

Dyskusja nad odezwą w sprawie Polski w UE ma się odbyć pod koniec posiedzenia, które może trwać nawet do wieczora. Klub PiS zapowiada, że nie weźmie udziału w finalnym głosowaniu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Max... / 21 października 2021 r. o 11:59
Hm.... czyżby radni nie okazywali zrozumienia dla "mądrości i niezależności" kucharki będącej wielkim odkryciem towarzyskim Kaina? A tak w ogóle zastanawiam się, czy kanalie z PiS opuszczający salę obrad zrezygnują z diety za dzień wolny od wypełniania obowiązków?
Avatar
bedebulobukabytosan / 21 października 2021 r. o 12:17
PiS-owcom nerwy puszczają. Pewnie zdają sobie sprawę, że temat POLexitu może stać się gwoździem do ich trumny, tzn. wyborczej porażki.
Avatar
Janusz_Paliwas / 21 października 2021 r. o 11:49
Typowa pissowce. Będzie po nich jak po wojnie z armią radziecką. Najpierw okradli, później zgwałcili, a na koniec nas.rali i podtarli się książkami.
Avatar
anne / 21 października 2021 r. o 12:36
Niech się gnomy z klubu Żuka wezmą za lokalne sprawy, a nie bawią w wielką politykę bo nie są w Sejmie (a pewnie chcieliby). Mało Lublin ma problemów?
 Większość problemów Lublina wynika z braku pieniędzy. Jak nas zaraz PiS wyprowadzi z UE, to problem się tylko pogłębi, więc tak, to dotyczy Lublina jak najbardziej. Tak samo jak brak pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Niby to polityka krajowa, a jednak dotyczy Lublina.
Avatar
Komentator / 22 października 2021 r. o 08:00
Niech się gnomy z klubu Żuka wezmą za lokalne sprawy, a nie bawią w wielką politykę bo nie są w Sejmie (a pewnie chcieliby). Mało Lublin ma problemów?
Większość problemów Lublina wynika z braku pieniędzy. Jak nas zaraz PiS wyprowadzi z UE, to problem się tylko pogłębi, więc tak, to dotyczy Lublina jak najbardziej. Tak samo jak brak pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Niby to polityka krajowa, a jednak dotyczy Lublina.
Morawiecki narobi ze strachu w portki i podda się do dymisji razem z całym rządem jak wysłucha apelu naszych radnych.
 Morawiecki... tak jak reszta pisów.... nie ma honoru, żeby podać się do dymisji. Miał już wiele "okazji" na taki krok... tak jak jego współwinni z pis... Oni wszyscy trzymają się stołków tak, żeby jak najdłużej się utrzymać i jak najwięcej wyciągnąć z kasy do siebie... znaczy do swoich żon.
 Morawiecki... tak jak reszta pisów.... nie ma honoru, żeby podać się do dymisji. Miał już wiele "okazji" na taki krok... tak jak jego współwinni z pis... Oni wszyscy trzymają się stołków tak, żeby jak najdłużej się utrzymać i jak najwięcej wyciągnąć z kasy do siebie... znaczy do swoich żon. rozwiń
Avatar
na_haju / 21 października 2021 r. o 22:00
To że radni pis wyszli to dobrze , jeszcze lepiej by było gdyby już nie wrócili
 W pełni się zgadzam. Mogliby już nie wracać, bo tylko zażenowanie u człowieka wywołują.
Avatar
pepeszownik / 21 października 2021 r. o 13:46
Czy na pewno radnych? Tytuł "protest bezradnych PiS" wydaje się właściwszy.
Avatar
___K___ / 22 października 2021 r. o 12:54
Im bardziej PiSowskie aparatczyki czemuś zaprzeczają, tym większa jest szansa, że to coś jest szykowane.
Avatar
_XD_ / 22 października 2021 r. o 08:14
Czas ustalić jedno nie chodzi o jakąś tam przynależność  do czegoś tam, tylko zarząd właścicielski nad dawnym Państwem polskim i obecnym układem korporacyjnym o nazwie 3RP, w co bezdyskusyjnie wpisuje się PO, etc i sam PiS kiedy mu się do zarządzania obecnym Polin nie wtrącają i idą przelewy z Brukseli. Rozwinę temat, Tak nas widzą jak szanujemy się sami jako Państwo i obywatele nawzajem, a gdzie my mamy swoje Państwo? Jak nas szanują widać w Unii i dalej. Traktują z udawanym współczuciem jak Kurdów, bo nasze Państwo nie powróciło na swe tereny, jest pod okupacją postkomunistycznej korporacji 3RP. Jedynym legalnym do dziś suwerennym Państwem polskim jest II Rzeczpospolita z woli narodu (Suwerena) od 1918 r.. Okupowana przez Hitlera i Stalina nigdy nie została przywrócona Polakom i wpuszczona na własne terytorium, nawet to narzucone przez okupantów. Obecna 3 Rzeczpospolita jest po transformacji okupacyjnego PRL, powstałego z udziałem Polaków pod przymusem. Nigdy przy żadnym stole jedyna legalna II Rzeczpospolita Polska nie ustalała takiego tworu jak jest  3 RP z komunistami. Nowa 3 RP jest tworem  komunistycznym z pewnymi środowiskami liberarlnymi politycznymi nazywanymi opozycją. Więc PiS i TK nie powstał w Państwie Polskim, z woli Suwerena, w legalnej II Rzeczypospolitej Polskiej, ale poukładowym z komunistami jako 3RP zarządzie polskich gojów i ich potomstwa? To dla tego tak nas traktują w Unii, innych Państwach, niepowaznie, jak nie suwerenych Partnerów. Uwłaczajace jest godnosci Polaka to, że w USA, ta  III Rzeczpospolita jest zarejestrowana jako firma, rodzaj korporacji i ma taki numer ewidencyjny (do odszukania na www) Patrząc na lata po układach niektórych elit z komunistami, stanowi rodzaj zarządu o charakterze polityczno-paserskim częstokroć. Żaden Polak do dziś nie otrzymuje oryginału aktu urodzenia, jak to jest zwyczajowo przyjęte u właścicieli niewolników, oryginał dokumentów ma Twój Pan i Właściciel. Nie ty jesteś suwerenem, jako obywatel i naród niewiele możesz, pokazują nawet że dla twego dobra masz nosić kaganiec na ustach, nikt nigdy dla tego nie pozwoli niewolnikom na żadne referendum jakie oni zechcą, a jest dla twego dobra pała, psychiatryk lub kary, grzywny, przepisy korporacyjne administratora tworu o nazwie III RP. Czy Pan Morawiecki mógł być wysłuchany w Brukseli?  Jako kto rebe Mateusz, protektor generalny,  zarządca tymczasowy gojów zniewolonych z Polin? Premier rządu III RP pokomunistyczno okupacyjnego organizmu? Na pewno nie premier legalnej okupowanej do dziś II Rzeczpospolitej Polskiej. Pan Kaczyński może sobie tworzyć 6 i 7 rzeczy pospolitych na pokomunistycznym Żoliborzu, naród Suweren utworzył raz w 1918 r. II Rzeczpospolitą legalny do dziś suwerenny organ państwowy,  nie ma żadnej legitymacji do reprezentowania Rzeczypospolitej tski Pan Morawiecki, reprezentując korporację o nazwie 3RP. Przykre jest to, że Państwowość nasza została pozbawiona własego terytorium i majątku zgromadzonego współcześnie, przez Polaków i spadkobierców legalnego Państwa Polskiego, a II Rzeczpospolita jak była tak jest nadal pod okupacją, elit pokomunistycznych i brukselskiej korporacji zarządców Europy. Idąc za słowami PiSowników, Oddajcie nam nasz majątek narodowy i suwerenność, przywracając jedyny legalny organizm państwowy z woli narodu, II Rzeczpospolitą za nią umierali Polacy, żądam zaprzestania świętowania naszego święta narodowego 11 listopada, bo to nasze święto suwerenów zniewolonych Polaków i niepodległej II Rzeczpospolitej, legalnej do dziś, uznanej przez inne państwa, deptanej przez postkomunistów w waszym korporacyjnym Trybunale, opartym jedynie na prawie morskim, jak wasze sądy które nawet Was mają gdzieś. Prawo naturalne narodu jako suwerena jest ponad waszym korporacyjnym, ustanowione przez i dla obywateli w 1918 r. Te twory parapaństwowe proszę sobie tworzyć dla swoich potrzeb w domu Pana Kwaśniewskiego, Wałęsy i Kiszczaków, innych prokuratorów PRL i prezesów z ZSMP.  Niech żyje wolna, suwerenna z woli narodu II Rzeczpospolita, okupiona krwią naszych sióstr i braci, współobywateli. Nie ma znaczenia, że prawo II RP jest nie współczesne, rolą suwerena jest je dobrać  i zmieniać do aktualnych potrzeb, nie potrzebujemy jako suweren zarządców tymczasowych bez gwałcących wolę narodu i obywateli z 1918 i tworzenia zasad nibypaństwa ustalanych przy kieliszku wódki z komunistami jako okupantem od 1945 r. Po okupacji Sowietów w 1939 r.
 To kiedy się szykujesz na podbój Litwy, Ukrainy i Białorusi? XD
 To kiedy się szykujesz na podbój Litwy, Ukrainy i Białorusi? XD rozwiń
Avatar
BillyWhite / 21 października 2021 r. o 13:58
heheheheeh smieszne a nawet zenujace to jest ujadanie oplaconych kaczych trolli takich jak ty 'stop propagandzie', klep klep dniowka sama sie nie zarobi
Avatar
___K___ / 30 października 2021 r. o 16:39
Prezydent polskiego miasta, Krzysztof Żuk popiera rezolucję PE, w której pod dyktando Niemiec  stwierdzono delegalizację polskiego, konstytucyjnego organu Trybunału Konstytucyjnego. 
Możesz jakoś udowodnić to, co piszesz o rezolucji PE stwierdzającej delegalizację polskiego Trunału Konstytucyjnego???
Avatar
_XD_ / 24 października 2021 r. o 13:53
Ktoś pojechał z tekstem o podbojach, odpowiem jak Ci się skończy darmowy salceson w lodówce, korporacja wyczyści Ci konto na karcie do zera, korpo zza oceanu, wydłubie nam cały tytan (największe złoza nie ruszane na świecie) i resztę z pod ziemi, David upomni się od korpo spłaty kredytów, wyruszysz na podbój sam z tobołkiem i potomstwem, prosząc o parę litrów benzynki do swego szrota, ruszysz gdzie zechcesz  i gdzie Cię wpuszczą, na Litwę, Ukrainę, Izrael, nawet Syberię. Na granicy może być problem, weż szczypki do drutu i trochę fajek na drogę, na sępa może się nie udać.
 Chodzi ci o te kredyty które zaciągają PISdy pod swoje fanaberie? Ty też będziesz je spłacał do końca życia, tak samo jak twoje prawnuki. Co do złóż... Chodzi ci o te pod Suwałkami? Ani one największe, ani najbogatsze. W dodatku głębokość położenia i zanieczyszczenie sprawiają, że wydobycie jest i długo będzie nieopłacalne. A rezerwat na powierzchni uniemożliwia je całkowicie. Żeby to obejść, najpierw rząd musiałby go zlikwidować, a to jest równie mądre jak poprowadzenie estakady przez Rozpudę. To kiedy szykujesz to wyzwalanie Kresów? I nie zamydlaj tu jakimiś teoriami spiskowymi, bo się filmików na jutubach naoglądałeś. XD
 Chodzi ci o te kredyty które zaciągają PISdy pod swoje fanaberie? Ty też będziesz je spłacał do końca życia, tak samo jak twoje prawnuki. Co do złóż... Chodzi ci o te pod Suwałkami? Ani one największe, ani najbogatsze. W dodatku głębokość położenia i zanieczyszczenie sprawiają, że wydobycie jest i długo będzie nieopłacalne. A rezerwat na powierzchni uniemożliwia je całkowicie. Żeby to obejść, najpierw rząd musiałby go zlikwidować, a to jest równie mądre jak poprowadzenie estakady przez Rozpudę. To kiedy szykujesz to wyzwalani... rozwiń
Avatar
tadek68 / 23 października 2021 r. o 20:38
Ktoś pojechał z tekstem o podbojach, odpowiem jak Ci się skończy darmowy salceson w lodówce, korporacja wyczyści Ci konto na karcie do zera, korpo zza oceanu, wydłubie nam cały tytan (największe złoza nie ruszane na świecie) i resztę z pod ziemi, David upomni się od korpo spłaty kredytów, wyruszysz na podbój sam z tobołkiem i potomstwem, prosząc o parę litrów benzynki do swego szrota, ruszysz gdzie zechcesz i gdzie Cię wpuszczą, na Litwę, Ukrainę, Izrael, nawet Syberię. Na granicy może być problem, weż szczypki do drutu i trochę fajek na drogę, na sępa może się nie udać.
Ktoś pojechał z tekstem o podbojach, odpowiem jak Ci się skończy darmowy salceson w lodówce, korporacja wyczyści Ci konto na karcie do zera, korpo zza oceanu, wydłubie nam cały tytan (największe złoza nie ruszane na świecie) i resztę z pod ziemi, David upomni się od korpo spłaty kredytów, wyruszysz na podbój sam z tobołkiem i potomstwem, prosząc o parę litrów benzynki do swego szrota, ruszysz gdzie zechcesz i gdzie Cię wpuszczą, na Litwę, Ukrainę, Izrael, nawet Syberię. Na granicy może być problem, weż szczypki do drutu i trochę fajek na d... rozwiń
Avatar
___K___ / 22 października 2021 r. o 12:54
Im bardziej PiSowskie aparatczyki czemuś zaprzeczają, tym większa jest szansa, że to coś jest szykowane.
Avatar
_XD_ / 22 października 2021 r. o 08:14
Czas ustalić jedno nie chodzi o jakąś tam przynależność  do czegoś tam, tylko zarząd właścicielski nad dawnym Państwem polskim i obecnym układem korporacyjnym o nazwie 3RP, w co bezdyskusyjnie wpisuje się PO, etc i sam PiS kiedy mu się do zarządzania obecnym Polin nie wtrącają i idą przelewy z Brukseli. Rozwinę temat, Tak nas widzą jak szanujemy się sami jako Państwo i obywatele nawzajem, a gdzie my mamy swoje Państwo? Jak nas szanują widać w Unii i dalej. Traktują z udawanym współczuciem jak Kurdów, bo nasze Państwo nie powróciło na swe tereny, jest pod okupacją postkomunistycznej korporacji 3RP. Jedynym legalnym do dziś suwerennym Państwem polskim jest II Rzeczpospolita z woli narodu (Suwerena) od 1918 r.. Okupowana przez Hitlera i Stalina nigdy nie została przywrócona Polakom i wpuszczona na własne terytorium, nawet to narzucone przez okupantów. Obecna 3 Rzeczpospolita jest po transformacji okupacyjnego PRL, powstałego z udziałem Polaków pod przymusem. Nigdy przy żadnym stole jedyna legalna II Rzeczpospolita Polska nie ustalała takiego tworu jak jest  3 RP z komunistami. Nowa 3 RP jest tworem  komunistycznym z pewnymi środowiskami liberarlnymi politycznymi nazywanymi opozycją. Więc PiS i TK nie powstał w Państwie Polskim, z woli Suwerena, w legalnej II Rzeczypospolitej Polskiej, ale poukładowym z komunistami jako 3RP zarządzie polskich gojów i ich potomstwa? To dla tego tak nas traktują w Unii, innych Państwach, niepowaznie, jak nie suwerenych Partnerów. Uwłaczajace jest godnosci Polaka to, że w USA, ta  III Rzeczpospolita jest zarejestrowana jako firma, rodzaj korporacji i ma taki numer ewidencyjny (do odszukania na www) Patrząc na lata po układach niektórych elit z komunistami, stanowi rodzaj zarządu o charakterze polityczno-paserskim częstokroć. Żaden Polak do dziś nie otrzymuje oryginału aktu urodzenia, jak to jest zwyczajowo przyjęte u właścicieli niewolników, oryginał dokumentów ma Twój Pan i Właściciel. Nie ty jesteś suwerenem, jako obywatel i naród niewiele możesz, pokazują nawet że dla twego dobra masz nosić kaganiec na ustach, nikt nigdy dla tego nie pozwoli niewolnikom na żadne referendum jakie oni zechcą, a jest dla twego dobra pała, psychiatryk lub kary, grzywny, przepisy korporacyjne administratora tworu o nazwie III RP. Czy Pan Morawiecki mógł być wysłuchany w Brukseli?  Jako kto rebe Mateusz, protektor generalny,  zarządca tymczasowy gojów zniewolonych z Polin? Premier rządu III RP pokomunistyczno okupacyjnego organizmu? Na pewno nie premier legalnej okupowanej do dziś II Rzeczpospolitej Polskiej. Pan Kaczyński może sobie tworzyć 6 i 7 rzeczy pospolitych na pokomunistycznym Żoliborzu, naród Suweren utworzył raz w 1918 r. II Rzeczpospolitą legalny do dziś suwerenny organ państwowy,  nie ma żadnej legitymacji do reprezentowania Rzeczypospolitej tski Pan Morawiecki, reprezentując korporację o nazwie 3RP. Przykre jest to, że Państwowość nasza została pozbawiona własego terytorium i majątku zgromadzonego współcześnie, przez Polaków i spadkobierców legalnego Państwa Polskiego, a II Rzeczpospolita jak była tak jest nadal pod okupacją, elit pokomunistycznych i brukselskiej korporacji zarządców Europy. Idąc za słowami PiSowników, Oddajcie nam nasz majątek narodowy i suwerenność, przywracając jedyny legalny organizm państwowy z woli narodu, II Rzeczpospolitą za nią umierali Polacy, żądam zaprzestania świętowania naszego święta narodowego 11 listopada, bo to nasze święto suwerenów zniewolonych Polaków i niepodległej II Rzeczpospolitej, legalnej do dziś, uznanej przez inne państwa, deptanej przez postkomunistów w waszym korporacyjnym Trybunale, opartym jedynie na prawie morskim, jak wasze sądy które nawet Was mają gdzieś. Prawo naturalne narodu jako suwerena jest ponad waszym korporacyjnym, ustanowione przez i dla obywateli w 1918 r. Te twory parapaństwowe proszę sobie tworzyć dla swoich potrzeb w domu Pana Kwaśniewskiego, Wałęsy i Kiszczaków, innych prokuratorów PRL i prezesów z ZSMP.  Niech żyje wolna, suwerenna z woli narodu II Rzeczpospolita, okupiona krwią naszych sióstr i braci, współobywateli. Nie ma znaczenia, że prawo II RP jest nie współczesne, rolą suwerena jest je dobrać  i zmieniać do aktualnych potrzeb, nie potrzebujemy jako suweren zarządców tymczasowych bez gwałcących wolę narodu i obywateli z 1918 i tworzenia zasad nibypaństwa ustalanych przy kieliszku wódki z komunistami jako okupantem od 1945 r. Po okupacji Sowietów w 1939 r.
 To kiedy się szykujesz na podbój Litwy, Ukrainy i Białorusi? XD
 To kiedy się szykujesz na podbój Litwy, Ukrainy i Białorusi? XD rozwiń
Avatar
Komentator / 22 października 2021 r. o 08:00
Niech się gnomy z klubu Żuka wezmą za lokalne sprawy, a nie bawią w wielką politykę bo nie są w Sejmie (a pewnie chcieliby). Mało Lublin ma problemów?
Większość problemów Lublina wynika z braku pieniędzy. Jak nas zaraz PiS wyprowadzi z UE, to problem się tylko pogłębi, więc tak, to dotyczy Lublina jak najbardziej. Tak samo jak brak pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Niby to polityka krajowa, a jednak dotyczy Lublina.
Morawiecki narobi ze strachu w portki i podda się do dymisji razem z całym rządem jak wysłucha apelu naszych radnych.
 Morawiecki... tak jak reszta pisów.... nie ma honoru, żeby podać się do dymisji. Miał już wiele "okazji" na taki krok... tak jak jego współwinni z pis... Oni wszyscy trzymają się stołków tak, żeby jak najdłużej się utrzymać i jak najwięcej wyciągnąć z kasy do siebie... znaczy do swoich żon.
 Morawiecki... tak jak reszta pisów.... nie ma honoru, żeby podać się do dymisji. Miał już wiele "okazji" na taki krok... tak jak jego współwinni z pis... Oni wszyscy trzymają się stołków tak, żeby jak najdłużej się utrzymać i jak najwięcej wyciągnąć z kasy do siebie... znaczy do swoich żon. rozwiń
Avatar
tadek68 / 21 października 2021 r. o 22:33
Czas ustalić jedno nie chodzi o jakąś tam przynależność do czegoś tam, tylko zarząd właścicielski nad dawnym Państwem polskim i obecnym układem korporacyjnym o nazwie 3RP, w co bezdyskusyjnie wpisuje się PO, etc i sam PiS kiedy mu się do zarządzania obecnym Polin nie wtrącają i idą przelewy z Brukseli. Rozwinę temat, Tak nas widzą jak szanujemy się sami jako Państwo i obywatele nawzajem, a gdzie my mamy swoje Państwo? Jak nas szanują widać w Unii i dalej. Traktują z udawanym współczuciem jak Kurdów, bo nasze Państwo nie powróciło na swe tereny, jest pod okupacją postkomunistycznej korporacji 3RP. Jedynym legalnym do dziś suwerennym Państwem polskim jest II Rzeczpospolita z woli narodu (Suwerena) od 1918 r.. Okupowana przez Hitlera i Stalina nigdy nie została przywrócona Polakom i wpuszczona na własne terytorium, nawet to narzucone przez okupantów. Obecna 3 Rzeczpospolita jest po transformacji okupacyjnego PRL, powstałego z udziałem Polaków pod przymusem. Nigdy przy żadnym stole jedyna legalna II Rzeczpospolita Polska nie ustalała takiego tworu jak jest 3 RP z komunistami. Nowa 3 RP jest tworem komunistycznym z pewnymi środowiskami liberarlnymi politycznymi nazywanymi opozycją. Więc PiS i TK nie powstał w Państwie Polskim, z woli Suwerena, w legalnej II Rzeczypospolitej Polskiej, ale poukładowym z komunistami jako 3RP zarządzie polskich gojów i ich potomstwa? To dla tego tak nas traktują w Unii, innych Państwach, niepowaznie, jak nie suwerenych Partnerów. Uwłaczajace jest godnosci Polaka to, że w USA, ta III Rzeczpospolita jest zarejestrowana jako firma, rodzaj korporacji i ma taki numer ewidencyjny (do odszukania na www) Patrząc na lata po układach niektórych elit z komunistami, stanowi rodzaj zarządu o charakterze polityczno-paserskim częstokroć. Żaden Polak do dziś nie otrzymuje oryginału aktu urodzenia, jak to jest zwyczajowo przyjęte u właścicieli niewolników, oryginał dokumentów ma Twój Pan i Właściciel. Nie ty jesteś suwerenem, jako obywatel i naród niewiele możesz, pokazują nawet że dla twego dobra masz nosić kaganiec na ustach, nikt nigdy dla tego nie pozwoli niewolnikom na żadne referendum jakie oni zechcą, a jest dla twego dobra pała, psychiatryk lub kary, grzywny, przepisy korporacyjne administratora tworu o nazwie III RP. Czy Pan Morawiecki mógł być wysłuchany w Brukseli? Jako kto rebe Mateusz, protektor generalny, zarządca tymczasowy gojów zniewolonych z Polin? Premier rządu III RP pokomunistyczno okupacyjnego organizmu? Na pewno nie premier legalnej okupowanej do dziś II Rzeczpospolitej Polskiej. Pan Kaczyński może sobie tworzyć 6 i 7 rzeczy pospolitych na pokomunistycznym Żoliborzu, naród Suweren utworzył raz w 1918 r. II Rzeczpospolitą legalny do dziś suwerenny organ państwowy, nie ma żadnej legitymacji do reprezentowania Rzeczypospolitej tski Pan Morawiecki, reprezentując korporację o nazwie 3RP. Przykre jest to, że Państwowość nasza została pozbawiona własego terytorium i majątku zgromadzonego współcześnie, przez Polaków i spadkobierców legalnego Państwa Polskiego, a II Rzeczpospolita jak była tak jest nadal pod okupacją, elit pokomunistycznych i brukselskiej korporacji zarządców Europy. Idąc za słowami PiSowników, Oddajcie nam nasz majątek narodowy i suwerenność, przywracając jedyny legalny organizm państwowy z woli narodu, II Rzeczpospolitą za nią umierali Polacy, żądam zaprzestania świętowania naszego święta narodowego 11 listopada, bo to nasze święto suwerenów zniewolonych Polaków i niepodległej II Rzeczpospolitej, legalnej do dziś, uznanej przez inne państwa, deptanej przez postkomunistów w waszym korporacyjnym Trybunale, opartym jedynie na prawie morskim, jak wasze sądy które nawet Was mają gdzieś. Prawo naturalne narodu jako suwerena jest ponad waszym korporacyjnym, ustanowione przez i dla obywateli w 1918 r. Te twory parapaństwowe proszę sobie tworzyć dla swoich potrzeb w domu Pana Kwaśniewskiego, Wałęsy i Kiszczaków, innych prokuratorów PRL i prezesów z ZSMP. Niech żyje wolna, suwerenna z woli narodu II Rzeczpospolita, okupiona krwią naszych sióstr i braci, współobywateli. Nie ma znaczenia, że prawo II RP jest nie współczesne, rolą suwerena jest je dobrać i zmieniać do aktualnych potrzeb, nie potrzebujemy jako suweren zarządców tymczasowych bez gwałcących wolę narodu i obywateli z 1918 i tworzenia zasad nibypaństwa ustalanych przy kieliszku wódki z komunistami jako okupantem od 1945 r. Po okupacji Sowietów w 1939 r.
Czas ustalić jedno nie chodzi o jakąś tam przynależność do czegoś tam, tylko zarząd właścicielski nad dawnym Państwem polskim i obecnym układem korporacyjnym o nazwie 3RP, w co bezdyskusyjnie wpisuje się PO, etc i sam PiS kiedy mu się do zarządzania obecnym Polin nie wtrącają i idą przelewy z Brukseli. Rozwinę temat, Tak nas widzą jak szanujemy się sami jako Państwo i obywatele nawzajem, a gdzie my mamy swoje Państwo? Jak nas szanują widać w Unii i dalej. Traktują z udawanym współczuciem jak Kurdów, bo nasze Państwo nie powróciło na swe ter... rozwiń
Avatar
na_haju / 21 października 2021 r. o 22:00
To że radni pis wyszli to dobrze , jeszcze lepiej by było gdyby już nie wrócili
 W pełni się zgadzam. Mogliby już nie wracać, bo tylko zażenowanie u człowieka wywołują.
Avatar
Palec_jenej_posel / 21 października 2021 r. o 21:54
To że radni pis wyszli to dobrze , jeszcze lepiej by było gdyby już nie wrócili
Avatar
martinez957 / 21 października 2021 r. o 20:48
Gadanie to jedno a czyny to drugie. Służący kaczyńskiego udowadniają znowu że PiS chce wyjść z Unii. Tylko głąby nie czają że w biednej koreańskiej Polsce kaczyńskiego nie każdy z nich się załapie na posadkę i na kasiorę. Czy PiS to musi sie zawsze kojarzyć z oszołomstwem, oszustwem i głupotą????
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty