Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2022 r.
12:11

Lublin. Od poniedziałku będzie więcej miejsc do złożenia wniosku o dodatek węglowy [adresy]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
49 15 A A
(fot. Michał Siudziński/archiwum)

Od poniedziałku przybędzie w Lublinie punktów przyjmowania wniosków o dodatek węglowy oraz nowy dodatek dla gospodarstw domowych. Z dokumentami będzie można się zgłaszać także do placówek MOPR.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wnioski o wypłatę dodatków dla gospodarstw domowych będą od poniedziałku przyjmowane w formie papierowej łącznie w 10 lokalizacjach na terenie Lublina – zapowiada Monika Głazik z lubelskiego Ratusza.

Dokumenty można przynosić już nie tylko do Biur Obsługi Mieszkańców

  • przy Wieniawskiej 14,
  • Filaretów 44,
  • Szaserów 13/15,
  • Kleeberga 12a
  • Wolskiej 11,

Ale również do następujących placówek Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie:

  • przy Koryznowej 2d,
  • Lubartowskiej 6/8,
  • Hutniczej 1a,
  • al. Kompozytorów Polskich 8
  • Nałkowskich 114.

Biura Obsługi Mieszkańców są czynne w poniedziałki i wtorki od godz. 7.45 do 16.45, a w środy, czwartki i piątki od godz. 7.45 do 15.15. Natomiast punkty MOPR przyjmują interesantów od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.00.

– Jeśli podczas weryfikacji wniosku wystąpią wątpliwości dotyczące gospodarstwa domowego, może zostać przeprowadzony wywiad środowiskowy – zastrzega Głazik. – Dodatek dla gospodarstw domowych nie przysługuje gospodarstwom objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego, o których mowa w ustawie.

Wnioski o nowy dodatek dla gospodarstw domowych można składać do 30 listopada. Wysokość świadczenia zależy od tego, co jest głównym źródłem ciepła w danym gospodarstwie.

  • 3 000 zł przysługuje, gdy jest nim kocioł zasilany pelletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna w kawałkach.
  • 1000 zł, gdy jest to kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy, zasilany drewnem kawałkowym.
  • 2000 zł, gdy jest nim kocioł zasilany olejem grzewczym,
  • 500 zł w przypadku kotła gazowego zasilanego wyłącznie skroplonym gazem LPG.

– Ustawa nie przewiduje dodatków w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest gaz ziemny czy pompa ciepła. Za gaz skroplony LPG rozumie się mieszaninę gazów propanu i butanu – informuje Głazik. – Dodatkiem nie jest objęty gaz ziemny z sieci oraz gaz LPG z butli.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Opat / 26 września 2022 r. o 10:45
Powtórzę: tylko -K- analia może tak pisać! Ten odstęp w wyrazie "kanalia" nie jest mój, ale doskonale oddaje treść mojego sądu o autorze wpisu. Tfu! Brzydzę się.
Mogę być według ciebie kanalią, zwisa mi twoja opinia. Pamiętaj jednak, że twój kaczy idol różne dziwne rzeczy mówił na współobywateli i jakoś ci to nie przeszkadzało. Podwójna moralność, matołku?
Nie rozpędzaj się, towarzyszu (K)łamczuch. Nie odrobiłeś pracy domowej, kibel wciąż czeka. Nie myśl że o tobie zapomnę. O nie, myślę o tobie między jednym sraniem a drugim :D
Nie rozpędzaj się, towarzyszu (K)łamczuch. Nie odrobiłeś pracy domowej, kibel wciąż czeka. Nie myśl że o tobie zapomnę. O nie, myślę o tobie między jednym sraniem a drugim :D rozwiń
Avatar
___K___ / 26 września 2022 r. o 07:42
Powtórzę: tylko -K- analia może tak pisać! Ten odstęp w wyrazie "kanalia" nie jest mój, ale doskonale oddaje treść mojego sądu o autorze wpisu. Tfu! Brzydzę się.
Mogę być według ciebie kanalią, zwisa mi twoja opinia. Pamiętaj jednak, że twój kaczy idol różne dziwne rzeczy mówił na współobywateli i jakoś ci to nie przeszkadzało. Podwójna moralność, matołku?
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 03:03
Powtórzę: tylko -K- analia może tak pisać! Ten odstęp w wyrazie "kanalia" nie jest mój, ale doskonale oddaje treść mojego sądu o autorze wpisu. Tfu! Brzydzę się.
 Ten "poker" wylizujący "naczelnikowi" naczelny przewód, źle przyjął wiadomość o innych gościach w tym miejscu. "Tfu! Brzydzę się."
Avatar
poker / 25 września 2022 r. o 22:43
Powtórzę: tylko -K- analia może tak pisać! Ten odstęp w wyrazie "kanalia" nie jest mój, ale doskonale oddaje treść mojego sądu o autorze wpisu. Tfu! Brzydzę się.
Avatar
poker / 25 września 2022 r. o 21:42
Drogi Narodzie - zrozum - tej zimy węgla i gazu może nie być lub mogą być przerwy w dostawach. Rząd Polski - szykuje teraz NOWE "przepisy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności" - po to by w przypadku protestów wprowadzić tylnymi drzwiami STAN WOJENNY ![/quote] Drogi Narodzie, nie daj się ogłupiać przez wrogą Polsce, grupę propagandystów, którym bardzo spieszy się do przejęcia władzy. Oczywiście bez żadnej odpowiedzialności, żadnej wizji i żadnej dbałości o Polskę. Tydzień temu był wrzask, że nie ma umowy na gaz z Norwegii, wcześniej, że węgiel jest z Rosji sprowadzany.... Bolszewia wespół z Niemcami jest zainteresowana podsycaniem strachu wśród Polaków. Ale nie damy się!
W jednym, poker, masz rację: bolszewia straszy naród. Kaczor sytraszył nas już chyba wszystkim, łącznie zpasożytami w jelitach uchodźców. Może i słusznie się bał - krążą wszak pogłoski, że on w okolice jelita grubego, to lubi... 
[quote] -K- tylko kanalia może posunąć się do takiego wpisu. Tfu!
 
  rozwiń
Avatar
___K___ / 25 września 2022 r. o 21:41
Drogi Narodzie - zrozum - tej zimy węgla i gazu może nie być lub mogą być przerwy w dostawach. Rząd Polski - szykuje teraz NOWE "przepisy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności" - po to by w przypadku protestów wprowadzić tylnymi drzwiami STAN WOJENNY !
Drogi Narodzie, nie daj się ogłupiać przez wrogą Polsce, grupę propagandystów, którym bardzo spieszy się do przejęcia władzy. Oczywiście bez żadnej odpowiedzialności, żadnej wizji i żadnej dbałości o Polskę. Tydzień temu był wrzask, że nie ma umowy na gaz z Norwegii, wcześniej, że węgiel jest z Rosji sprowadzany.... Bolszewia wespół z Niemcami jest zainteresowana podsycaniem strachu wśród Polaków. Ale nie damy się!
W jednym, poker, masz rację: bolszewia straszy naród. Kaczor straszył nas już chyba wszystkim, łącznie z pasożytami w jelitach uchodźców. Może i słusznie się bał - krążą wszak pogłoski, że on w okolice jelita grubego, to lubi... Ale do rzeczy: pokaż, jakąż to odpowiedzialność za cokolwiek ponoszą PiSiory. Jakąż to mają wizję. Próbowałem w TVP Info obejrzeć konferencję Matołusza. Wszystko, co usłyszałem, to jaka Platforma jest zła. Wizja PiSu: uwalić Platformę. Powiedz, jak się objawia ta PiSowska dbałość o Polskę. W tej wielkiej inflacji? W rozpieprzeniu praktycznie gotowego do realizacji przetargu na śmigłowce? W braku części i uzbrojenia do F-16? Weź mnie nie rozśmieszaj, PiSowski propagandysto. PiS doprowadził kraj do ruiny i trzeba mieć potężną wadę wzroku, żeby tego nie zauważyć. 
W jednym, poker, masz rację: bolszewia straszy naród. Kaczor straszył nas już chyba wszystkim, łącznie z pasożytami w jelitach uchodźców. Może i słusznie się bał - krążą wszak pogłoski, że on w okolice jelita grubego, to lubi... Ale do rzeczy: pokaż, jakąż to odpowiedzialność za cokolwiek ponoszą PiSiory. Jakąż to mają wizję. Próbowałem w TVP Info obejrzeć konferencję Matołusza. Wszystko, co usłyszałem, to jaka Platforma jest zła. Wizja PiSu: uwalić Platformę. Powiedz, jak się objawia ta PiSowska dbałość o Polskę. W tej wielki... rozwiń
Avatar
poker / 25 września 2022 r. o 18:27
Drogi Narodzie - zrozum - tej zimy węgla i gazu może nie być lub mogą być przerwy w dostawach. Rząd Polski - szykuje teraz NOWE "przepisy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności" - po to by w przypadku protestów wprowadzić tylnymi drzwiami STAN WOJENNY !
 Drogi Narodzie, nie daj się ogłupiać przez wrogą Polsce, grupę propagandystów, którym bardzo spieszy się do przejęcia władzy. Oczywiście bez żadnej odpowiedzialności, żadnej wizji i żadnej dbałości o Polskę. Tydzień temu był wrzask, że nie ma umowy na gaz z Norwegii, wcześniej, że węgiel jest z Rosji sprowadzany.... Bolszewia wespół z Niemcami jest zainteresowana podsycaniem strachu wśród Polaków. Ale nie damy się!
 Drogi Narodzie, nie daj się ogłupiać przez wrogą Polsce, grupę propagandystów, którym bardzo spieszy się do przejęcia władzy. Oczywiście bez żadnej odpowiedzialności, żadnej wizji i żadnej dbałości o Polskę. Tydzień temu był wrzask, że nie ma umowy na gaz z Norwegii, wcześniej, że węgiel jest z Rosji sprowadzany.... Bolszewia wespół z Niemcami jest zainteresowana podsycaniem strachu wśród Polaków. Ale nie damy się! rozwiń
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 25 września 2022 r. o 18:09
Drogi Narodzie - zrozum - tej zimy węgla i gazu może nie być lub mogą być przerwy w dostawach. Rząd Polski - szykuje teraz NOWE "przepisy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności" - po to by w przypadku protestów wprowadzić tylnymi drzwiami STAN WOJENNY !
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 września 2022 r. o 15:32
oo sobie napalicie w piecu tą makulaturą z nadrukiem nbp... będzie wam cieplej.
Avatar
___K___ / 25 września 2022 r. o 14:06
Pogadajcie z Timmermansem, będzie wam cieplej
PiSowki propagandzisto - a co ma do tego Timmermans? Czy to on samotnie nałożył embargo na ruski węgiel na cztery miesiące wcześniej, nim zrobiła to Unia, nie zapewniwszy krajowi zapasów? Tak, wiem, do czego pijesz: rzekomo to Unia nam nakazała odejście od węgla. Ale nie nakazała nam odejścia już, i nie nakazała odejścia od ruskiego węgla. Zalecała nam inwestycje w OZE i nawet dała na to mnóstwo kasy, ale PiSowcy woleli to rozdać swoim często niepracującym wyborcom w ramach 500+ i innych zapomóg kupując sobie w ten sposób głosy, zanim inwestować w OZE. OK, OZE nie musi i nie może jeszcze zastąpić innych źródeł energii, ale może nas wspomóc. Ale PiSmani tego nie rozumieją i nie rozumieją tego też ich wyborcy, którzy tak naprawdę nie rozumieją niczego. I ty jesteś tego doskonałym przykładem, poker.
PiSowki propagandzisto - a co ma do tego Timmermans? Czy to on samotnie nałożył embargo na ruski węgiel na cztery miesiące wcześniej, nim zrobiła to Unia, nie zapewniwszy krajowi zapasów? Tak, wiem, do czego pijesz: rzekomo to Unia nam nakazała odejście od węgla. Ale nie nakazała nam odejścia już, i nie nakazała odejścia od ruskiego węgla. Zalecała nam inwestycje w OZE i nawet dała na to mnóstwo kasy, ale PiSowcy woleli to rozdać swoim często niepracującym wyborcom w ramach 500+ i innych zapomóg kupując sobie w ten sposób głos... rozwiń
Avatar
Opat / 26 września 2022 r. o 10:45
Powtórzę: tylko -K- analia może tak pisać! Ten odstęp w wyrazie "kanalia" nie jest mój, ale doskonale oddaje treść mojego sądu o autorze wpisu. Tfu! Brzydzę się.
Mogę być według ciebie kanalią, zwisa mi twoja opinia. Pamiętaj jednak, że twój kaczy idol różne dziwne rzeczy mówił na współobywateli i jakoś ci to nie przeszkadzało. Podwójna moralność, matołku?
Nie rozpędzaj się, towarzyszu (K)łamczuch. Nie odrobiłeś pracy domowej, kibel wciąż czeka. Nie myśl że o tobie zapomnę. O nie, myślę o tobie między jednym sraniem a drugim :D
Nie rozpędzaj się, towarzyszu (K)łamczuch. Nie odrobiłeś pracy domowej, kibel wciąż czeka. Nie myśl że o tobie zapomnę. O nie, myślę o tobie między jednym sraniem a drugim :D rozwiń
Avatar
___K___ / 26 września 2022 r. o 07:42
Powtórzę: tylko -K- analia może tak pisać! Ten odstęp w wyrazie "kanalia" nie jest mój, ale doskonale oddaje treść mojego sądu o autorze wpisu. Tfu! Brzydzę się.
Mogę być według ciebie kanalią, zwisa mi twoja opinia. Pamiętaj jednak, że twój kaczy idol różne dziwne rzeczy mówił na współobywateli i jakoś ci to nie przeszkadzało. Podwójna moralność, matołku?
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 03:03
Powtórzę: tylko -K- analia może tak pisać! Ten odstęp w wyrazie "kanalia" nie jest mój, ale doskonale oddaje treść mojego sądu o autorze wpisu. Tfu! Brzydzę się.
 Ten "poker" wylizujący "naczelnikowi" naczelny przewód, źle przyjął wiadomość o innych gościach w tym miejscu. "Tfu! Brzydzę się."
Avatar
poker / 25 września 2022 r. o 22:43
Powtórzę: tylko -K- analia może tak pisać! Ten odstęp w wyrazie "kanalia" nie jest mój, ale doskonale oddaje treść mojego sądu o autorze wpisu. Tfu! Brzydzę się.
Avatar
poker / 25 września 2022 r. o 21:42
Drogi Narodzie - zrozum - tej zimy węgla i gazu może nie być lub mogą być przerwy w dostawach. Rząd Polski - szykuje teraz NOWE "przepisy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności" - po to by w przypadku protestów wprowadzić tylnymi drzwiami STAN WOJENNY ![/quote] Drogi Narodzie, nie daj się ogłupiać przez wrogą Polsce, grupę propagandystów, którym bardzo spieszy się do przejęcia władzy. Oczywiście bez żadnej odpowiedzialności, żadnej wizji i żadnej dbałości o Polskę. Tydzień temu był wrzask, że nie ma umowy na gaz z Norwegii, wcześniej, że węgiel jest z Rosji sprowadzany.... Bolszewia wespół z Niemcami jest zainteresowana podsycaniem strachu wśród Polaków. Ale nie damy się!
W jednym, poker, masz rację: bolszewia straszy naród. Kaczor sytraszył nas już chyba wszystkim, łącznie zpasożytami w jelitach uchodźców. Może i słusznie się bał - krążą wszak pogłoski, że on w okolice jelita grubego, to lubi... 
[quote] -K- tylko kanalia może posunąć się do takiego wpisu. Tfu!
 
  rozwiń
Avatar
___K___ / 25 września 2022 r. o 21:41
Drogi Narodzie - zrozum - tej zimy węgla i gazu może nie być lub mogą być przerwy w dostawach. Rząd Polski - szykuje teraz NOWE "przepisy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności" - po to by w przypadku protestów wprowadzić tylnymi drzwiami STAN WOJENNY !
Drogi Narodzie, nie daj się ogłupiać przez wrogą Polsce, grupę propagandystów, którym bardzo spieszy się do przejęcia władzy. Oczywiście bez żadnej odpowiedzialności, żadnej wizji i żadnej dbałości o Polskę. Tydzień temu był wrzask, że nie ma umowy na gaz z Norwegii, wcześniej, że węgiel jest z Rosji sprowadzany.... Bolszewia wespół z Niemcami jest zainteresowana podsycaniem strachu wśród Polaków. Ale nie damy się!
W jednym, poker, masz rację: bolszewia straszy naród. Kaczor straszył nas już chyba wszystkim, łącznie z pasożytami w jelitach uchodźców. Może i słusznie się bał - krążą wszak pogłoski, że on w okolice jelita grubego, to lubi... Ale do rzeczy: pokaż, jakąż to odpowiedzialność za cokolwiek ponoszą PiSiory. Jakąż to mają wizję. Próbowałem w TVP Info obejrzeć konferencję Matołusza. Wszystko, co usłyszałem, to jaka Platforma jest zła. Wizja PiSu: uwalić Platformę. Powiedz, jak się objawia ta PiSowska dbałość o Polskę. W tej wielkiej inflacji? W rozpieprzeniu praktycznie gotowego do realizacji przetargu na śmigłowce? W braku części i uzbrojenia do F-16? Weź mnie nie rozśmieszaj, PiSowski propagandysto. PiS doprowadził kraj do ruiny i trzeba mieć potężną wadę wzroku, żeby tego nie zauważyć. 
W jednym, poker, masz rację: bolszewia straszy naród. Kaczor straszył nas już chyba wszystkim, łącznie z pasożytami w jelitach uchodźców. Może i słusznie się bał - krążą wszak pogłoski, że on w okolice jelita grubego, to lubi... Ale do rzeczy: pokaż, jakąż to odpowiedzialność za cokolwiek ponoszą PiSiory. Jakąż to mają wizję. Próbowałem w TVP Info obejrzeć konferencję Matołusza. Wszystko, co usłyszałem, to jaka Platforma jest zła. Wizja PiSu: uwalić Platformę. Powiedz, jak się objawia ta PiSowska dbałość o Polskę. W tej wielki... rozwiń
Avatar
poker / 25 września 2022 r. o 18:27
Drogi Narodzie - zrozum - tej zimy węgla i gazu może nie być lub mogą być przerwy w dostawach. Rząd Polski - szykuje teraz NOWE "przepisy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności" - po to by w przypadku protestów wprowadzić tylnymi drzwiami STAN WOJENNY !
 Drogi Narodzie, nie daj się ogłupiać przez wrogą Polsce, grupę propagandystów, którym bardzo spieszy się do przejęcia władzy. Oczywiście bez żadnej odpowiedzialności, żadnej wizji i żadnej dbałości o Polskę. Tydzień temu był wrzask, że nie ma umowy na gaz z Norwegii, wcześniej, że węgiel jest z Rosji sprowadzany.... Bolszewia wespół z Niemcami jest zainteresowana podsycaniem strachu wśród Polaków. Ale nie damy się!
 Drogi Narodzie, nie daj się ogłupiać przez wrogą Polsce, grupę propagandystów, którym bardzo spieszy się do przejęcia władzy. Oczywiście bez żadnej odpowiedzialności, żadnej wizji i żadnej dbałości o Polskę. Tydzień temu był wrzask, że nie ma umowy na gaz z Norwegii, wcześniej, że węgiel jest z Rosji sprowadzany.... Bolszewia wespół z Niemcami jest zainteresowana podsycaniem strachu wśród Polaków. Ale nie damy się! rozwiń
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 25 września 2022 r. o 18:09
Drogi Narodzie - zrozum - tej zimy węgla i gazu może nie być lub mogą być przerwy w dostawach. Rząd Polski - szykuje teraz NOWE "przepisy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności" - po to by w przypadku protestów wprowadzić tylnymi drzwiami STAN WOJENNY !
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 września 2022 r. o 15:32
oo sobie napalicie w piecu tą makulaturą z nadrukiem nbp... będzie wam cieplej.
Avatar
___K___ / 25 września 2022 r. o 14:06
Pogadajcie z Timmermansem, będzie wam cieplej
PiSowki propagandzisto - a co ma do tego Timmermans? Czy to on samotnie nałożył embargo na ruski węgiel na cztery miesiące wcześniej, nim zrobiła to Unia, nie zapewniwszy krajowi zapasów? Tak, wiem, do czego pijesz: rzekomo to Unia nam nakazała odejście od węgla. Ale nie nakazała nam odejścia już, i nie nakazała odejścia od ruskiego węgla. Zalecała nam inwestycje w OZE i nawet dała na to mnóstwo kasy, ale PiSowcy woleli to rozdać swoim często niepracującym wyborcom w ramach 500+ i innych zapomóg kupując sobie w ten sposób głosy, zanim inwestować w OZE. OK, OZE nie musi i nie może jeszcze zastąpić innych źródeł energii, ale może nas wspomóc. Ale PiSmani tego nie rozumieją i nie rozumieją tego też ich wyborcy, którzy tak naprawdę nie rozumieją niczego. I ty jesteś tego doskonałym przykładem, poker.
PiSowki propagandzisto - a co ma do tego Timmermans? Czy to on samotnie nałożył embargo na ruski węgiel na cztery miesiące wcześniej, nim zrobiła to Unia, nie zapewniwszy krajowi zapasów? Tak, wiem, do czego pijesz: rzekomo to Unia nam nakazała odejście od węgla. Ale nie nakazała nam odejścia już, i nie nakazała odejścia od ruskiego węgla. Zalecała nam inwestycje w OZE i nawet dała na to mnóstwo kasy, ale PiSowcy woleli to rozdać swoim często niepracującym wyborcom w ramach 500+ i innych zapomóg kupując sobie w ten sposób głos... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co popłynęło do Bystrzycy? Będą sprawdzać skąd wzięła się piana
Alarm 24
galeria

Co popłynęło do Bystrzycy? Będą sprawdzać skąd wzięła się piana

Urzędnicy od rzek i kanalizacji będą wyjaśniać, skąd wzięła się piana, którą zaobserwowano wczoraj na Bystrzycy w rejonie wylotu kolektorów burzowych niedaleko mostu 700-lecia Lublina (przeprawa przez rzekę w ciągu ul. Muzycznej).

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Był 15 czerwca tego roku. Franciszek B. ze swoją partnerką i ich dwuletnim synkiem przyjechali w odwiedziny do rodziców kobiety w gminie Kock.

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin
9 grudnia 2022, 19:00

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert zespołu Moow mi Janek, który zaplanowano na 9 grudnia o godz. 19.

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Mieszkańcy kilkunastu ulic dzisiaj o północy stracą dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Prace mają zakończyć się w piątek rano. Skutki awarii odczuje m.in. IUNG, Dom Chemika i Zespół Szkół nr 2. Szpital przełączono na zasilanie awaryjne.

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Skarbonka była przymocowana do stolika. To ukradli też stolik.

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej
12 grudnia 2022, 18:00

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę Kodeksu karnego, zaostrzającą m.in. kary za najcięższe przestępstwa. Część zmian, jak wprowadzenie tzw. bezwzględnego dożywocia czy konfiskatę aut nietrzeźwych kierowców krytykowali przedstawiciele środowiska prawniczego.

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!