Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2022 r.
11:31

Projekt stadionu żużlowego ma być gotowy za 1,5 roku. A budowa może kosztować 200 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
30 15 A A
Architekci mają bazować na koncepcji z 2019 r.
Architekci mają bazować na koncepcji z 2019 r. (fot. Miasto Lublin.)

To już postanowione: władze Lublina wydadzą 7,4 mln zł na projekt nowego, zadaszonego stadionu żużlowego. Dzisiaj Ratusz ogłosił, że projektowaniem zajmie się poznańsko-wrocławskie konsorcjum, które musi się uporać z zadaniem w 1,5 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcemy nowego, godnego obiektu – pisali do prezydenta miasta kibice żużla, gdy w czerwcu szykowali demonstrację w sprawie nowego stadionu. Tłumaczyli, że nie chcą „wiecznego dostosowywania” starego obiektu przy Al. Zygmuntowskich, który ich zdaniem jest za ciasny. – Tysiące chętnych nie mają szansy oglądania meczów swojej ukochanej drużyny – pisali w liście otwartym. – Nie chcemy, by naczelnym tematem transmisji z naszego miasta były zagadnienia związane z obiektem, który nie przystaje swoim standardem do jakości produktu, jakim jest PGE Ekstraliga. Nie zasłużyliśmy na to.

Dzisiaj Urząd Miasta ogłosił, że projekt nowego stadionu opracuje dla niego konsorcjum zawiązane przez poznańską pracownię Kavoo Invest oraz wrocławską spółkę Sybilski, Wesoły and Partners Constructions. Architekci dostaną na to 1,5 roku od podpisania umowy, której zawarcia można się spodziewać jeszcze w sierpniu. Kontrakt ma opiewać na 7,4 mln zł.

Za tę kwotę miasto ma dostać kompletny projekt „w pełni zadaszonego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego”. Ma on pomieścić od 17 tys. do 20 tys. kibiców.

– Dolny rząd siedzeń, ze względów bezpieczeństwa, będzie się znajdował powyżej górnej krawędzi bandy wokół toru – zapowiada Joanna Stryczewska z lubelskiego Ratusza. – Tor będzie oddzielony od trybun ogrodzeniem i wyposażony w bandy kinetyczne, a zadaniem projektanta będzie dostosowanie go do wytycznych Ekstraligi Żużlowej, Polskiego Związku Motorowego czy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej.

Głównym przeznaczeniem obiektu ma być organizacja imprez z takich dyscyplin jak żużel, supercross, karting, drifting, freestyle, motocross i miniżużel. Dodatkowo miałyby się tu odbywać koncerty, widowiska, mecze siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki, „zawody i pokazy konne”, wystawy targi i konferencje.

Dokumentacja ma uwzględniać wszelkie szczegóły, w tym rozplanowanie pomieszczeń i urządzenie terenu wokół obiektu. Ratusz nazywa ten obszar „nową przestrzenią parkowo-rekreacyjną” i „zielonym terenem rekreacyjnym z elementami zabawowymi”, w tym przystanią kajakową. Trzeba jednak pamiętać, że projektanci będą musieli tu również upchnąć tysiące miejsc dla samochodów.

Parking będzie ogromny. Jeżeli stadion będzie mieć 20 tys. miejsc na trybunach, to zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania, będzie musiało mu towarzyszyć 4 tys. miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 60 miejsc postojowych dla autokarów.

Stadion ma powstać w dolinie Bystrzycy, na części terenów po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Grunt pod budowę został wskazany w planie zagospodarowania terenu, który został w tym celu specjalnie zmieniony przez urzędników i Radę Miasta.

decyzję ostro skrytykowała Najwyższa Izba Kontroli, która uznała, że samorząd miasta nie przeprowadził rzetelnej analizy oceniającej przyrodnicze skutki takiej zmiany. Przypomniała też, że badania z 2011 i 2019 r. wykazały, że zasadny jest zakaz zabudowy doliny rzecznej. NIK stwierdziła również, że plan zagospodarowania „w sposób istotny” różni się od tego, co jest zapisane w studium przestrzennym, z którym, jak mówi prawo, nie może być sprzeczny.

Tak ostra krytyka ze strony NIK nie skłoniła władz Lublina do rezygnacji z zamówienia projektu nowego stadionu. Urząd Miasta zaprosił już poznańsko-wrocławskie konsorcjum do podpisania umowy.

Kontrakt będzie obejmować nie tylko zaprojektowanie stadionu, ale również nadzór nad jego budową w czasie nie dłuższym niż do końca roku 2026. I z tego można wnioskować, że do tego czasu miasto zamierza zbudować stadion.

Na razie jest jednak za wcześnie, by kibice żużla otwierali szampana, a przeciwnicy umieszczenia tu stadionu ogłaszali porażkę. I to z dwóch powodów.

Po pierwsze dlatego, że projektantów czeka jeszcze uzyskanie uzgodnień przyrodniczych, co nie musi być łatwe, zważywszy na umieszczenie stadionu w dolinie rzecznej, która jest naturalnym korytarzem przewietrzającym miasto.

Po drugie dlatego, że sam projekt nie wystarczy do zbudowania stadionu, bo potrzeba jeszcze dużo pieniędzy. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 200 mln zł (kosztorys ma być znany na początku 2024 roku), a władze miasta nie mają teraz gwarancji, że uda im się zdobyć takie fundusze.

Ratusz wysyła jednak sygnały, że jest zdeterminowany, by zorganizować finansowanie nowego obiektu żużlowego. – Pozostaje jednym z priorytetów inwestycyjnych miasta na najbliższe lata – stwierdza prezydent Krzysztof Żuk.

Skąd miasto chce zdobyć takie pieniądze? – Brane są pod uwagę różne możliwe scenariusze finansowania realizacji inwestycji poprzez pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu, czy w formie partnerstwa publiczno-prywatnego – stwierdza Stryczewska. – Decyzja dotycząca ostatecznego modelu finansowania budowy zapadnie na późniejszym etapie, po opracowaniu projektów obiektu.

Dodajmy, że projektanci mają bazować na koncepcji zamówionej przez Urząd Miasta w 2019 r., gdy Ratusz zakładał, że nowy stadion żużlowy powstanie w miejscu starego, czyli przy Al. Zygmuntowskich. Zlecenie trafiło do poznańskiej pracowni Kavoo Invest. Miała ona obmyśleć obiekt mieszczący na trybunach od 17 tys. do 20 tys. kibiców. Koncepcja miała także uwzględniać wielopoziomowy parking po drugiej stronie Al. Zygmuntowskich, w pobliżu stacji paliw.

Potem Ratusz zdecydował, że stadion powstanie na terenach po LKJ, bo gdyby budował go przy Al. Zygmuntowskich, to na pewien czas żużlowcy straciliby miejsce do treningów i rozgrywek, a przystosowanie do tej roli piłkarskiej Areny Lublin byłoby zbyt trudne i kosztowałoby 16 mln zł. Umowę z Kavoo Invest aneksowano, zmniejszając jej zakres i architekci poprzestali na koncepcji. Miasto zapłaciło za nią 234 tys. zł. Wartość prac projektowych, z których wówczas zrezygnowano, to niemal 130 tys. zł.

Kibice Motoru Lublin domagają się budowy nowego stadionu żużlowego

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-Asertywny_5. / 4 dni temu o 14:32
Trzeba było się zgodzić na budowę stadionu w miejsce starego obiektu, tj. przy Al. Zygmuntowskich i problemu by nie było, a tak to się jeszcze mogą pojawić trudności i przeciwności losu, no cóż... było się nie upierać i usilnie naciskać na lokalizację przy LKJ, chytrość czy raczej pazerność nie popłaca, a nawet jest powiedzenie, że chytry dwa razy traci. Tamta pierwotna lokalizacja była super - bo praktycznie w samiutkim centrum, gdzie łatwo jest dojechać zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską to raz, a dwa na pewno kosztowałoby to mniej, a z wydatkami trzeba się liczyć, a nie roztrwaniać olbrzymie sumy pieniędzy na obiekt, który powstanie w niedalekim sąsiedztwie Areny Lublin i pojawia się problem - bo jeśli nowy obiekt okaże się pod względem różnorakich eventów motorowo-sportowych a także i konnych oraz wystawy, targi, konferencje etc. atrakcyjniejszy od Areny Lublin to może wręcz wykończyć ją.
Trzeba było się zgodzić na budowę stadionu w miejsce starego obiektu, tj. przy Al. Zygmuntowskich i problemu by nie było, a tak to się jeszcze mogą pojawić trudności i przeciwności losu, no cóż... było się nie upierać i usilnie naciskać na lokalizację przy LKJ, chytrość czy raczej pazerność nie popłaca, a nawet jest powiedzenie, że chytry dwa razy traci. Tamta pierwotna lokalizacja była super - bo praktycznie w samiutkim centrum, gdzie łatwo jest dojechać zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską to raz, a dwa na pewno kosztowałob... rozwiń
Avatar
maciekkot / 5 dni temu o 16:18
Sport_po_lubelsku, przestań bzdury pisać, po prostu skończ marny hejterze.
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 5 dni temu o 15:51
Supcio. Jestem gorącym zwolennikiem budowy nowego stadionu. Kibice na niego zasłużyli w 100%.
 20 tys kibiców przy realnym koszcie budowy 400 mln zł daje 20 tys zł na 1 kibica. Więc wyskakuj z tej kasy razem ze swoimi koleżkami  bo komuna skończyła się dawno temu i nie ma nic za darmo. 
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 5 dni temu o 15:46
Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Betonować tereny zielone pod 4000 miejsc parkingowych które będą służyły kilka razy do roku na kilka godzin. Kolejny pusty stadion za setki milionów w mieście w którym ledwie spina się budżet. Wyżebrać pieniądze na to od Uni raczej nierealne. Utrzymanie tego pożre co roku kolejne miliony. Ogólnie w 2024r będą wybory samorządowe i wtedy przekonamy się komu ten idiotyczny pomysł się podoba, bo 5% mniejszość fanatyków tego syfiastego sportu nie może ustawiać reszty 95% mieszkańców którym się to nie podoba. Pomijam fakt że w tej 5% mniejszości większość to zbieranina z okolicznych wiosek i miasteczek.
Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Betonować tereny zielone pod 4000 miejsc parkingowych które będą służyły kilka razy do roku na kilka godzin. Kolejny pusty stadion za setki milionów w mieście w którym ledwie spina się budżet. Wyżebrać pieniądze na to od Uni raczej nierealne. Utrzymanie tego pożre co roku kolejne miliony. Ogólnie w 2024r będą wybory samorządowe i wtedy przekonamy się komu ten idiotyczny pomysł się podoba, bo 5% mniejszość fanatyków tego syfiastego sportu nie może ustawiać reszty 95% mieszkańców którym się to nie podoba... rozwiń
Avatar
copis79842 / 5 dni temu o 15:28
Zacznij zarabiać dodatkowe pieniądze online z domu nawet ponad 22 000 USD, dzięki czemu praca jest bardzo łatwa tylko w wolnym czasie. W ostatnim miesiącu za tę łatwą pracę domową zapłaciłem 22745 dolarów. Dołącz do tej pracy już teraz i zarabiaj więcej pieniędzy co miesiąc online. Wystarczy kliknąć link internetowy tutaj, aby rozpocząć ...... Otwórz tę stronę ......>>>>>> Www.Slate74.Com
Avatar
BillyShite / 5 dni temu o 13:01
Qtas, gervaselina, wacK0, gener_K_ał oraz inne wcielenia dewelo-żużlowego trola, które się tu P0jawią - nie K0mpromituj się, próbując wcielać się w fana śmierdzącego cyrku. Wszyscy wiedzą, że odwalasz krecią robotę dla dewelo-gangu.
Avatar
Qzaq / 5 dni temu o 12:50
TAK dla stadionu!!!
Avatar
general / 5 dni temu o 12:48
Pisowski psychiatryk podłączony do internetu znowu nadaje. Dzień jak co dzień.
Avatar
uwaga_na_trolle / 5 dni temu o 12:29
Poczytajcie sobie i podajcie dalej: gazeta.jawnylublin.pl/lublin-to-zuzel-i-nieruchomosci/
Avatar
uwaga_na_trolle / 5 dni temu o 12:27
Kolejne kłamstwa lubelskiego Ratusza. Budowa stadionu piłkarskiego (Areny) kosztowała prawie 200 mln zł, a odbyło się to prawie 10 lat temu. Biorąc pod uwagę inflację, wzrost cen materiałów budowlanych i to, że ten stadion ma być zadaszony to rzeczywisty koszt budowy wyniesie pewnie z 500.000.000 zł. Dlaczego Ratusz podaje taki nierealny koszt? Dlaczego Ratusz kolejny raz oszukuje mieszkańców Lublina?
Avatar
-Asertywny_5. / 4 dni temu o 14:32
Trzeba było się zgodzić na budowę stadionu w miejsce starego obiektu, tj. przy Al. Zygmuntowskich i problemu by nie było, a tak to się jeszcze mogą pojawić trudności i przeciwności losu, no cóż... było się nie upierać i usilnie naciskać na lokalizację przy LKJ, chytrość czy raczej pazerność nie popłaca, a nawet jest powiedzenie, że chytry dwa razy traci. Tamta pierwotna lokalizacja była super - bo praktycznie w samiutkim centrum, gdzie łatwo jest dojechać zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską to raz, a dwa na pewno kosztowałoby to mniej, a z wydatkami trzeba się liczyć, a nie roztrwaniać olbrzymie sumy pieniędzy na obiekt, który powstanie w niedalekim sąsiedztwie Areny Lublin i pojawia się problem - bo jeśli nowy obiekt okaże się pod względem różnorakich eventów motorowo-sportowych a także i konnych oraz wystawy, targi, konferencje etc. atrakcyjniejszy od Areny Lublin to może wręcz wykończyć ją.
Trzeba było się zgodzić na budowę stadionu w miejsce starego obiektu, tj. przy Al. Zygmuntowskich i problemu by nie było, a tak to się jeszcze mogą pojawić trudności i przeciwności losu, no cóż... było się nie upierać i usilnie naciskać na lokalizację przy LKJ, chytrość czy raczej pazerność nie popłaca, a nawet jest powiedzenie, że chytry dwa razy traci. Tamta pierwotna lokalizacja była super - bo praktycznie w samiutkim centrum, gdzie łatwo jest dojechać zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską to raz, a dwa na pewno kosztowałob... rozwiń
Avatar
maciekkot / 5 dni temu o 16:18
Sport_po_lubelsku, przestań bzdury pisać, po prostu skończ marny hejterze.
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 5 dni temu o 15:51
Supcio. Jestem gorącym zwolennikiem budowy nowego stadionu. Kibice na niego zasłużyli w 100%.
 20 tys kibiców przy realnym koszcie budowy 400 mln zł daje 20 tys zł na 1 kibica. Więc wyskakuj z tej kasy razem ze swoimi koleżkami  bo komuna skończyła się dawno temu i nie ma nic za darmo. 
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 5 dni temu o 15:46
Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Betonować tereny zielone pod 4000 miejsc parkingowych które będą służyły kilka razy do roku na kilka godzin. Kolejny pusty stadion za setki milionów w mieście w którym ledwie spina się budżet. Wyżebrać pieniądze na to od Uni raczej nierealne. Utrzymanie tego pożre co roku kolejne miliony. Ogólnie w 2024r będą wybory samorządowe i wtedy przekonamy się komu ten idiotyczny pomysł się podoba, bo 5% mniejszość fanatyków tego syfiastego sportu nie może ustawiać reszty 95% mieszkańców którym się to nie podoba. Pomijam fakt że w tej 5% mniejszości większość to zbieranina z okolicznych wiosek i miasteczek.
Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Betonować tereny zielone pod 4000 miejsc parkingowych które będą służyły kilka razy do roku na kilka godzin. Kolejny pusty stadion za setki milionów w mieście w którym ledwie spina się budżet. Wyżebrać pieniądze na to od Uni raczej nierealne. Utrzymanie tego pożre co roku kolejne miliony. Ogólnie w 2024r będą wybory samorządowe i wtedy przekonamy się komu ten idiotyczny pomysł się podoba, bo 5% mniejszość fanatyków tego syfiastego sportu nie może ustawiać reszty 95% mieszkańców którym się to nie podoba... rozwiń
Avatar
copis79842 / 5 dni temu o 15:28
Zacznij zarabiać dodatkowe pieniądze online z domu nawet ponad 22 000 USD, dzięki czemu praca jest bardzo łatwa tylko w wolnym czasie. W ostatnim miesiącu za tę łatwą pracę domową zapłaciłem 22745 dolarów. Dołącz do tej pracy już teraz i zarabiaj więcej pieniędzy co miesiąc online. Wystarczy kliknąć link internetowy tutaj, aby rozpocząć ...... Otwórz tę stronę ......>>>>>> Www.Slate74.Com
Avatar
BillyShite / 5 dni temu o 13:01
Qtas, gervaselina, wacK0, gener_K_ał oraz inne wcielenia dewelo-żużlowego trola, które się tu P0jawią - nie K0mpromituj się, próbując wcielać się w fana śmierdzącego cyrku. Wszyscy wiedzą, że odwalasz krecią robotę dla dewelo-gangu.
Avatar
Qzaq / 5 dni temu o 12:50
TAK dla stadionu!!!
Avatar
general / 5 dni temu o 12:48
Pisowski psychiatryk podłączony do internetu znowu nadaje. Dzień jak co dzień.
Avatar
uwaga_na_trolle / 5 dni temu o 12:29
Poczytajcie sobie i podajcie dalej: gazeta.jawnylublin.pl/lublin-to-zuzel-i-nieruchomosci/
Avatar
uwaga_na_trolle / 5 dni temu o 12:27
Kolejne kłamstwa lubelskiego Ratusza. Budowa stadionu piłkarskiego (Areny) kosztowała prawie 200 mln zł, a odbyło się to prawie 10 lat temu. Biorąc pod uwagę inflację, wzrost cen materiałów budowlanych i to, że ten stadion ma być zadaszony to rzeczywisty koszt budowy wyniesie pewnie z 500.000.000 zł. Dlaczego Ratusz podaje taki nierealny koszt? Dlaczego Ratusz kolejny raz oszukuje mieszkańców Lublina?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jeszcze urosła

Lublin: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jeszcze urosła

Do 28 osób powiększył się skład Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której skład i liczebność zależy wyłącznie od prezydenta Lublina. Krzysztof Żuk powołał do komisji Annę Augustyniak, obecnie pracownicę Urzędu Miasta, która w poprzedniej kadencji samorządu była sekretarzem województwa.

Janowianka straciła lidera. Uzbek trafił do trzeciej ligi

Janowianka straciła lidera. Uzbek trafił do trzeciej ligi

Tylko pół roku trwała przygoda Bekzoda Akhmedova w Janowiance Janów Lubelski. Ten kto śledzi rozgrywki lubelskiej klasy okręgowej nie powinien być zdziwiony tym, że Uzbek spędził na tym poziomie tak mało czasu. 22-latek przerastał bowiem tę ligę o kilka klas

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji

64-latek z Lublina zażądał od swojego znajomego 20 zł, a kiedy ten odmówił, ugodził go kilka razy nożem w głowę. Napastnik miał już problemy z prawem, dlatego teraz będzie odpowiadać przed sądem w warunkach multirecydywy – za kratkami może spędzić ponad 20 lat

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
18 sierpnia 2022, 18:00

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 18, w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Lustyka "Exodus. Stygmaty czasu".

 Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

 Na inaugurację zawita do Lublina drużyna Master Pharm Łódź

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Ten wyrok jest prawomocny, co oznacza, że wokalistka będzie musiała nie tylko zapłacić, ale także rozstać się z prowadzeniem samochodu na kilka lat

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Zakup jakiegokolwiek sprzętu domowego to obecnie dla nas spory stres. Dlaczego? Dlatego, że mamy ogromny wybór i wydaje nam się, że sami nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji. Prawda jest jednak taka – jak dobrze się do tego przygotujemy i nie będziemy podejmować impulsywnych kroków to na pewno wybierzemy coś takiego, co w zupełności spełni nasze oczekiwania. Najbardziej istotne jest to, aby nie sugerować się tutaj przesadnie zdaniem innych osób - można wysłuchać ich opinii, ale dalej musimy samodzielnie stwierdzić, co jest dla nas faktycznie najlepsze.

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]
galeria

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]

Nie była to akcja może tak spektakularna, ale polała się krew. Włodawscy policjanci musieli jechać do Okuninki, żeby poskromić włamywacza. Mężczyzna nie wytłumaczył im, z jakiego powodu wszedł bez pytania do wagonu pocztowego. Efekt jest taki, że czeka go długa odsiadka. Pod uwagę będzie brany jeden, dosyć istotny szczegół

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury
11 sierpnia 2022, 17:00

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury

W czwartek, 11 sierpnia o godz. 17 na placu Litewskim odbędą się zajęcia modowe dla dzieci, które zorganizują Warsztaty Kultury.

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Na koniec sierpnia zaplanowano pomiar hałasu przy zakładzie kamieniarskim spędzającym sen z powiek sąsiadom. Kontrola ma wykazać, czy zakład działa za głośno, ale nie odbędzie się z zaskoczenia. Urząd tłumaczy, że nie może działać bez zapowiedzi.

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Praca -> Zatrudnię
Opiekun/ka osób starszych

Opiekun/ka osób starszych

Lubartów

1,00 zł

Praca -> Współpraca
Uczciwa i bezpieczna praca w domu!

Uczciwa i bezpieczna praca w domu!

Łódź

2 650,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

tirfor

Zamość

339,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

uchwyt

Zamość

59,00 zł

Hobby -> Flora -> Sprzedam

buksz

Zamość

4,20 zł

Komunikaty