Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2022 r.
11:53

TBV nie dostało zgody na budowę boiska i placu zabaw na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
25 24 A A
Ponownie złożymy wniosek – deklaruje prezes spółki
Ponownie złożymy wniosek – deklaruje prezes spółki (fot. Maciej Kaczanowski)

Urząd Miasta odmówił spółce TBV Investment pozwolenia na budowę boiska, placu zabaw i kolejnej alejki na terenie górek czechowskich. Ratusz tłumaczy, że dokumentacja złożona przez dewelopera była wadliwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ma się zaczynać koło istniejącego placu zabaw i będzie skierowana na południe, w stronę ul. Północnej. Będzie mieć około 1400 m długości – tak o „ścieżce terenowej” planowanej przez TBV Investment opowiadał nam w czerwcu prezes tej deweloperskiej spółki, Wojciech Dzioba. Firma planowała też dodatkowe obiekty rekreacyjne. – Obok ul. Północnej będzie plac zabaw i większe, wielofunkcyjne boisko do koszykówki i piłki ręcznej. Powstanie w miejscu strzelnicy – mówił prezes.

Na razie żadnej budowy nie będzie, bo inwestor nie dostał zgody od Urzędu Miasta.

– Spółka wystąpiła o pozwolenie na budowę ścieżki terenowej wraz z placem zabaw, boiskiem do gier zespołowych i obiektami małej architektury – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego Ratusza. Podkreśla, że urząd miał zastrzeżenia do dokumentacji. – Inwestor został wezwany do uzupełnienia braków we wniosku. Złożone uzupełnienie było niekompletne, dlatego inwestor otrzymał decyzję odmawiającą udzielenia pozwolenia na budowę.

Lista uchybień wskazanych przez urząd jest długa. – Uzupełniony projekt nie był spójny z zakresem wniosku o pozwolenie na budowę, a część opisowa zawierała braki i nie zgadzała się z rysunkami i załącznikami. W niektórych punktach części opisowej pominięto boiska do gier zespołowych, które były częścią wnioskowanego pozwolenia – wylicza Stryczewska. – Nie wprowadzono korekty rysunku projektu zagospodarowania terenu m.in. poprzez usunięcie elementów nieobjętych wnioskiem o pozwolenie na budowę lub oznaczenie ich w legendzie jako odrębnego opracowania. Z kolei uzupełniony projekt architektoniczno-budowlany nie zawierał rysunku przyjętych rozwiązań projektowych dla ścieżki terenowej.

Inwestor deklaruje w rozmowie z nami, że nie rezygnuje ze starań o pozwolenie budowlane, a błędy w dokumentacji zostaną poprawione. – Ponownie złożymy wniosek – mówi prezes Dzioba. Nie informuje jednak o terminie, w którym spółka, w razie uzyskania zgody, miałaby zbudować wspomniane obiekty.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kontakt.gcwz / 3 dni temu o 18:19
Żenujące jest to jak ludzie potrafią być bezczelni, wszyscy wiedzą a jeśli nie to mówię to jasno - dziś górki są zarośniętym i niedostępnym terenem. To jest glos mieszkańców dzielnicy Sławin i Czechów.
 Skoro już o tym mowa to gdzie byli ci popierający bublopark i blokowiska mieszkańcy kiedy trzeba było zagłosować w referendum? Jakim cudem niby głos mieszkańców wyrażony w referendum był całkiem inny, bo w okręgach otaczających Górki przeciwko TBV zagłosowało 60-80% głosujących? I dlatego przegraliście, bo ludzie potrafią wyczuć bezbłędnie kiedy ktoś ich próbuje robić w konia. I niczego się nie nauczyliście. Ludzie doskonale wiedzą że górki są dostępne. Jedyną barierą w korzystaniu jest blaszany płot TBV.  A jeśli ktoś lubi chodzić po alejkach między blokami znajdzie takich miejsc w Lublinie dziesiątki tysięcy. Więc spokojnie może sobie chodzić tam, gdzie lubi, i zostawić Górki w spokoju. 
 Skoro już o tym mowa to gdzie byli ci popierający bublopark i blokowiska mieszkańcy kiedy trzeba było zagłosować w referendum? Jakim cudem niby głos mieszkańców wyrażony w referendum był całkiem inny, bo w okręgach otaczających Górki przeciwko TBV zagłosowało 60-80% głosujących? I dlatego przegraliście, bo ludzie potrafią wyczuć bezbłędnie kiedy ktoś ich próbuje robić w konia. I niczego się nie nauczyliście. Ludzie doskonale wiedzą że górki są dostępne. Jedyną barierą w korzystaniu jest blaszany płot TBV.  A jeśli ktoś lubi... rozwiń
Avatar
kontakt.gcwz / 3 dni temu o 17:58
Żenujące jest to jak ludzie potrafią bezczelni. Sam Prezydent Żuk mówił - że jest za tym rozwiązaniem. Czekamy Panie Prezydencie.
 Odebranie Lublinowi funduszy europejskich w ramach kary za nieprzestrzeganie unijnej dyrektywy siedliskowej na Górkach Czechowskich przez prezydenta Żuka jak najbardziej realne. To na prezydencie Żuku spoczywa obowiązek zapewnienia ochrony chomika europejskiego, jego siedlisk, nor, miejsc rozrodu, odpoczynku i żerowania. Dura lex sed lex. Nawet idiotyczne festyny z dudniąca muzyką łamią zapisy dyrektywy siedliskowej. Koniec bezprawia! Prezydent Żuk natychmiast powinien wycofać kasację a organy nadzoru budowlanego ukarać TBV za samowolkę budowlaną i wydać nakaz rozebrania blaszanych ogrodzeń. 
 Odebranie Lublinowi funduszy europejskich w ramach kary za nieprzestrzeganie unijnej dyrektywy siedliskowej na Górkach Czechowskich przez prezydenta Żuka jak najbardziej realne. To na prezydencie Żuku spoczywa obowiązek zapewnienia ochrony chomika europejskiego, jego siedlisk, nor, miejsc rozrodu, odpoczynku i żerowania. Dura lex sed lex. Nawet idiotyczne festyny z dudniąca muzyką łamią zapisy dyrektywy siedliskowej. Koniec bezprawia! Prezydent Żuk natychmiast powinien wycofać kasację a organy nadzoru budowlanego ukarać TBV z... rozwiń
Avatar
kontakt.gcwz / 3 dni temu o 17:38
Od iluż to lat powtarzamy że żadnego blokowiska na Górkach Czechowskich nie będzie? No więc nie będzie. TBV Investments w swoim najlepiej pojmowanym interesie powinien przestać wywalać pieniądze w błoto- szczególnie na usługi agencji PR. Bloków nie będzie. Ani jednego. Nie da rady aż tak bezczelnie łamać obowiązującego prawa. Nie będzie też żadnego bubloparku. Park już jest, a o jego utrzymanie i zaprojektowanie miejsc rekreacji dla dzieci zadbamy po wywłaszczeniu tymczasowego właściciela na rzecz skarbu państwa. 
Avatar
Mariolubelski / 3 dni temu o 17:12
Oj Iwona że też tobie się chce...
Monisia vel kronikidewelorozwoju to baba? xD Nie wierzę.... po poziomie wypowiedzi sądząc byłem pewien, że to typ i to jakiś robol
Avatar
Robek39 / 3 dni temu o 15:59
Smaga ty to jesteś prowokator . Napisałeś artykuł w dobrej wierze , a tu idiota monisia szaleje i nawet z tej okazji nowe konto założył .
 Przecież ten opłacony kundel Monisia zakłada po kilka kont każdego dnia. Ale w Dzienniku Wschodnim twardo udają, że tego nie widzą. Widać polityka gazety jest taka, że każdy kto wali w Żuka jest tu bardzo mile widziany i nie ważne, że chamidło, prostak a do tego opłacony troll ujadający z kilkudziesięciu kont.
Avatar
Gutek / 3 dni temu o 15:14
Smaga ty to jesteś prowokator . Napisałeś artykuł w dobrej wierze , a tu idiota monisia szaleje i nawet z tej okazji nowe konto założył .
Avatar
sok_z_deweloburaka / 3 dni temu o 15:10
Żenujące jest to jak ludzie potrafią być bezczelni, wszyscy wiedzą a jeśli nie to mówię to jasno - dziś górki są zarośniętym i niedostępnym terenem. Nie ma możliwość wykorzystać potencjału tego miejsca bez stworzenia w nim parku. To jest glos mieszkańców dzielnicy Sławin i Czechów. Byłem wielokrotnie na spotkaniach, gdzie publicznie wiele osób wyrażało swoje poparcie dla tej inwestycji. Mam nadzieję, że miasto dotrzyma słowa i wywiąże się z umowy. Sam Prezydent Żuk mówił - że jest za tym rozwiązaniem. Czekamy Panie Prezydencie.
 Łżesz szpetnie, śmierdzielu z TVBeton - paradoksalnie P0przez dewelo-referendum, które sP0dziewaliście się wygrać dzięki wywaleniu setek tysięcy na kampanię kłamstw i manipulacji, wyszło szydło z dewelo-worka, że 70-90% mieszkańców przyległych do GCz dzielnic wasz pseudo-park ma w głębokim poważaniu. Wasze wierzganie staja się coraz bardziej żałosne - 12 lat dewelo-nierządu rozpuściło dewelo-buraków do tego stopnia, że nie potrafią pogodzić się z porażką. Dopiero załamka sprzedaży kurników wyleczy cfaniaków z manii wielkości.
 Łżesz szpetnie, śmierdzielu z TVBeton - paradoksalnie P0przez dewelo-referendum, które sP0dziewaliście się wygrać dzięki wywaleniu setek tysięcy na kampanię kłamstw i manipulacji, wyszło szydło z dewelo-worka, że 70-90% mieszkańców przyległych do GCz dzielnic wasz pseudo-park ma w głębokim poważaniu. Wasze wierzganie staja się coraz bardziej żałosne - 12 lat dewelo-nierządu rozpuściło dewelo-buraków do tego stopnia, że nie potrafią pogodzić się z porażką. Dopiero załamka sprzedaży kurników wyleczy cfaniaków z manii wielkości. rozwiń
Avatar
adamk / 3 dni temu o 14:46
Żenujące jest to jak ludzie potrafią być bezczelni, wszyscy wiedzą a jeśli nie to mówię to jasno - dziś górki są zarośniętym i niedostępnym terenem. Nie ma możliwość wykorzystać potencjału tego miejsca bez stworzenia w nim parku. To jest glos mieszkańców dzielnicy Sławin i Czechów. Byłem wielokrotnie na spotkaniach, gdzie publicznie wiele osób wyrażało swoje poparcie dla tej inwestycji. Mam nadzieję, że miasto dotrzyma słowa i wywiąże się z umowy. Sam Prezydent Żuk mówił - że jest za tym rozwiązaniem. Czekamy Panie Prezydencie.
Avatar
PiesciaWDeweloDzioba / 3 dni temu o 14:05
Dewelo-banda już zaczęła sobie skakać do gardeł jak wściekłe psy, czy może raczej wobec załamania sprzedaży kurników przygotowują się do wycofania się z geszeftu na z góry upatrzone P0zycje (wykup terenu przez miasto-wydmuszkę za jakąś K0smiczną kwotę)?
Avatar
Ksawyer / 3 dni temu o 14:05
Prof. Chmielewski o górkach czechowskich: Nie o zwykły park tu chodzi. Cały obszar górek powinien tworzyć wypoczynkowo-dydaktyczny park natury, unikatowy w skali co najmniej ogólnopolskiej, a nie standardowy park osiedlowy czy miejski. Park urządzony jak trawnik miejski nie ma tu prawa powstać. Górki czechowskie to jeden z najcenniejszych tego typu śródmiejskich kompleksów w Polsce. Wyjątkowo interesująca jest szata roślinna górek czechowskich. Stwierdzono tu występowanie płatów muraw kserotermicznych kwalifikujących się do chronionych Dyrektywą Siedliskową UE siedlisk Natura 2000, a także występowanie ostoi co najmniej dwóch gatunków zwierząt chronionych tą dyrektywą: czerwończyka nieparka oraz chomika europejskiego. Ten ostatni gatunek ma na górkach czechowskich szczególnie liczną i cenną kolonię.
Prof. Chmielewski o górkach czechowskich: Nie o zwykły park tu chodzi. Cały obszar górek powinien tworzyć wypoczynkowo-dydaktyczny park natury, unikatowy w skali co najmniej ogólnopolskiej, a nie standardowy park osiedlowy czy miejski. Park urządzony jak trawnik miejski nie ma tu prawa powstać. Górki czechowskie to jeden z najcenniejszych tego typu śródmiejskich kompleksów w Polsce. Wyjątkowo interesująca jest szata roślinna górek czechowskich. Stwierdzono tu występowanie płatów muraw kserotermicznych kwalifikujących się do chronionych Dyr... rozwiń
Avatar
kontakt.gcwz / 3 dni temu o 18:19
Żenujące jest to jak ludzie potrafią być bezczelni, wszyscy wiedzą a jeśli nie to mówię to jasno - dziś górki są zarośniętym i niedostępnym terenem. To jest glos mieszkańców dzielnicy Sławin i Czechów.
 Skoro już o tym mowa to gdzie byli ci popierający bublopark i blokowiska mieszkańcy kiedy trzeba było zagłosować w referendum? Jakim cudem niby głos mieszkańców wyrażony w referendum był całkiem inny, bo w okręgach otaczających Górki przeciwko TBV zagłosowało 60-80% głosujących? I dlatego przegraliście, bo ludzie potrafią wyczuć bezbłędnie kiedy ktoś ich próbuje robić w konia. I niczego się nie nauczyliście. Ludzie doskonale wiedzą że górki są dostępne. Jedyną barierą w korzystaniu jest blaszany płot TBV.  A jeśli ktoś lubi chodzić po alejkach między blokami znajdzie takich miejsc w Lublinie dziesiątki tysięcy. Więc spokojnie może sobie chodzić tam, gdzie lubi, i zostawić Górki w spokoju. 
 Skoro już o tym mowa to gdzie byli ci popierający bublopark i blokowiska mieszkańcy kiedy trzeba było zagłosować w referendum? Jakim cudem niby głos mieszkańców wyrażony w referendum był całkiem inny, bo w okręgach otaczających Górki przeciwko TBV zagłosowało 60-80% głosujących? I dlatego przegraliście, bo ludzie potrafią wyczuć bezbłędnie kiedy ktoś ich próbuje robić w konia. I niczego się nie nauczyliście. Ludzie doskonale wiedzą że górki są dostępne. Jedyną barierą w korzystaniu jest blaszany płot TBV.  A jeśli ktoś lubi... rozwiń
Avatar
kontakt.gcwz / 3 dni temu o 17:58
Żenujące jest to jak ludzie potrafią bezczelni. Sam Prezydent Żuk mówił - że jest za tym rozwiązaniem. Czekamy Panie Prezydencie.
 Odebranie Lublinowi funduszy europejskich w ramach kary za nieprzestrzeganie unijnej dyrektywy siedliskowej na Górkach Czechowskich przez prezydenta Żuka jak najbardziej realne. To na prezydencie Żuku spoczywa obowiązek zapewnienia ochrony chomika europejskiego, jego siedlisk, nor, miejsc rozrodu, odpoczynku i żerowania. Dura lex sed lex. Nawet idiotyczne festyny z dudniąca muzyką łamią zapisy dyrektywy siedliskowej. Koniec bezprawia! Prezydent Żuk natychmiast powinien wycofać kasację a organy nadzoru budowlanego ukarać TBV za samowolkę budowlaną i wydać nakaz rozebrania blaszanych ogrodzeń. 
 Odebranie Lublinowi funduszy europejskich w ramach kary za nieprzestrzeganie unijnej dyrektywy siedliskowej na Górkach Czechowskich przez prezydenta Żuka jak najbardziej realne. To na prezydencie Żuku spoczywa obowiązek zapewnienia ochrony chomika europejskiego, jego siedlisk, nor, miejsc rozrodu, odpoczynku i żerowania. Dura lex sed lex. Nawet idiotyczne festyny z dudniąca muzyką łamią zapisy dyrektywy siedliskowej. Koniec bezprawia! Prezydent Żuk natychmiast powinien wycofać kasację a organy nadzoru budowlanego ukarać TBV z... rozwiń
Avatar
kontakt.gcwz / 3 dni temu o 17:38
Od iluż to lat powtarzamy że żadnego blokowiska na Górkach Czechowskich nie będzie? No więc nie będzie. TBV Investments w swoim najlepiej pojmowanym interesie powinien przestać wywalać pieniądze w błoto- szczególnie na usługi agencji PR. Bloków nie będzie. Ani jednego. Nie da rady aż tak bezczelnie łamać obowiązującego prawa. Nie będzie też żadnego bubloparku. Park już jest, a o jego utrzymanie i zaprojektowanie miejsc rekreacji dla dzieci zadbamy po wywłaszczeniu tymczasowego właściciela na rzecz skarbu państwa. 
Avatar
Mariolubelski / 3 dni temu o 17:12
Oj Iwona że też tobie się chce...
Monisia vel kronikidewelorozwoju to baba? xD Nie wierzę.... po poziomie wypowiedzi sądząc byłem pewien, że to typ i to jakiś robol
Avatar
Robek39 / 3 dni temu o 15:59
Smaga ty to jesteś prowokator . Napisałeś artykuł w dobrej wierze , a tu idiota monisia szaleje i nawet z tej okazji nowe konto założył .
 Przecież ten opłacony kundel Monisia zakłada po kilka kont każdego dnia. Ale w Dzienniku Wschodnim twardo udają, że tego nie widzą. Widać polityka gazety jest taka, że każdy kto wali w Żuka jest tu bardzo mile widziany i nie ważne, że chamidło, prostak a do tego opłacony troll ujadający z kilkudziesięciu kont.
Avatar
Gutek / 3 dni temu o 15:14
Smaga ty to jesteś prowokator . Napisałeś artykuł w dobrej wierze , a tu idiota monisia szaleje i nawet z tej okazji nowe konto założył .
Avatar
sok_z_deweloburaka / 3 dni temu o 15:10
Żenujące jest to jak ludzie potrafią być bezczelni, wszyscy wiedzą a jeśli nie to mówię to jasno - dziś górki są zarośniętym i niedostępnym terenem. Nie ma możliwość wykorzystać potencjału tego miejsca bez stworzenia w nim parku. To jest glos mieszkańców dzielnicy Sławin i Czechów. Byłem wielokrotnie na spotkaniach, gdzie publicznie wiele osób wyrażało swoje poparcie dla tej inwestycji. Mam nadzieję, że miasto dotrzyma słowa i wywiąże się z umowy. Sam Prezydent Żuk mówił - że jest za tym rozwiązaniem. Czekamy Panie Prezydencie.
 Łżesz szpetnie, śmierdzielu z TVBeton - paradoksalnie P0przez dewelo-referendum, które sP0dziewaliście się wygrać dzięki wywaleniu setek tysięcy na kampanię kłamstw i manipulacji, wyszło szydło z dewelo-worka, że 70-90% mieszkańców przyległych do GCz dzielnic wasz pseudo-park ma w głębokim poważaniu. Wasze wierzganie staja się coraz bardziej żałosne - 12 lat dewelo-nierządu rozpuściło dewelo-buraków do tego stopnia, że nie potrafią pogodzić się z porażką. Dopiero załamka sprzedaży kurników wyleczy cfaniaków z manii wielkości.
 Łżesz szpetnie, śmierdzielu z TVBeton - paradoksalnie P0przez dewelo-referendum, które sP0dziewaliście się wygrać dzięki wywaleniu setek tysięcy na kampanię kłamstw i manipulacji, wyszło szydło z dewelo-worka, że 70-90% mieszkańców przyległych do GCz dzielnic wasz pseudo-park ma w głębokim poważaniu. Wasze wierzganie staja się coraz bardziej żałosne - 12 lat dewelo-nierządu rozpuściło dewelo-buraków do tego stopnia, że nie potrafią pogodzić się z porażką. Dopiero załamka sprzedaży kurników wyleczy cfaniaków z manii wielkości. rozwiń
Avatar
adamk / 3 dni temu o 14:46
Żenujące jest to jak ludzie potrafią być bezczelni, wszyscy wiedzą a jeśli nie to mówię to jasno - dziś górki są zarośniętym i niedostępnym terenem. Nie ma możliwość wykorzystać potencjału tego miejsca bez stworzenia w nim parku. To jest glos mieszkańców dzielnicy Sławin i Czechów. Byłem wielokrotnie na spotkaniach, gdzie publicznie wiele osób wyrażało swoje poparcie dla tej inwestycji. Mam nadzieję, że miasto dotrzyma słowa i wywiąże się z umowy. Sam Prezydent Żuk mówił - że jest za tym rozwiązaniem. Czekamy Panie Prezydencie.
Avatar
PiesciaWDeweloDzioba / 3 dni temu o 14:05
Dewelo-banda już zaczęła sobie skakać do gardeł jak wściekłe psy, czy może raczej wobec załamania sprzedaży kurników przygotowują się do wycofania się z geszeftu na z góry upatrzone P0zycje (wykup terenu przez miasto-wydmuszkę za jakąś K0smiczną kwotę)?
Avatar
Ksawyer / 3 dni temu o 14:05
Prof. Chmielewski o górkach czechowskich: Nie o zwykły park tu chodzi. Cały obszar górek powinien tworzyć wypoczynkowo-dydaktyczny park natury, unikatowy w skali co najmniej ogólnopolskiej, a nie standardowy park osiedlowy czy miejski. Park urządzony jak trawnik miejski nie ma tu prawa powstać. Górki czechowskie to jeden z najcenniejszych tego typu śródmiejskich kompleksów w Polsce. Wyjątkowo interesująca jest szata roślinna górek czechowskich. Stwierdzono tu występowanie płatów muraw kserotermicznych kwalifikujących się do chronionych Dyrektywą Siedliskową UE siedlisk Natura 2000, a także występowanie ostoi co najmniej dwóch gatunków zwierząt chronionych tą dyrektywą: czerwończyka nieparka oraz chomika europejskiego. Ten ostatni gatunek ma na górkach czechowskich szczególnie liczną i cenną kolonię.
Prof. Chmielewski o górkach czechowskich: Nie o zwykły park tu chodzi. Cały obszar górek powinien tworzyć wypoczynkowo-dydaktyczny park natury, unikatowy w skali co najmniej ogólnopolskiej, a nie standardowy park osiedlowy czy miejski. Park urządzony jak trawnik miejski nie ma tu prawa powstać. Górki czechowskie to jeden z najcenniejszych tego typu śródmiejskich kompleksów w Polsce. Wyjątkowo interesująca jest szata roślinna górek czechowskich. Stwierdzono tu występowanie płatów muraw kserotermicznych kwalifikujących się do chronionych Dyr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Grupa Dzieciak w sieci donosi o zatrzymaniu mężczyzny, który już wcześniej został ujęty za wysyłanie dziewczynce obscenicznych treści.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Pozycje obu drużyn w tabeli PGE Ekstraligi - dzisiejszego gospodarza, czyli Motoru Lublin, oraz Moje Bermudy Stali Gorzów - już się nie zmienią. Jednak to nie oznacza, że będziemy oglądać sportowe widowisko pozbawione emocji. Nad Bystrzycę przyjeżdża przecież najlepszy obecnie polski żużlowiec - Bartosz Zmarzlik - który w przyszłym roku ma bronić żółto-biało-niebieskich barw. Początek spotkania wyznaczono na godz. 19.15. Transmisję zapewnia Canal+ Sport 5. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

43 wnioski zgłoszono w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Chełmie. Kilkanaście z nich zostało odrzuconych. Ich autorzy mają ostatnią szansę na składanie odwołań

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

W drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym Azoty Puławy pokonały Handball Stal Mielec 29:20. W kolejnym sparingu brązowi medaliści kraju pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 31:27

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

W sześciu kolejnych miejscowościach mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nie tylko place zabaw, ale również siłownie na świeżym powietrzu.

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci
14 sierpnia 2022, 11:00

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci

14 sierpnia o godz. 11 w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat o tematyce superbohaterskiej.

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika
8 sierpnia 2022, 18:00

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika

Puławy goszczą grupę 60 uczniów ze szkoły artystycznej z Bojarki na Ukrainie. Ich pobyt w mieście partnerskim został sfinansowany z dobrowolnych wpłat mieszkańców, wsparcia miasta Douai oraz środków budżetowych. W poniedziałek wystąpią w Puławskim Ośrodku Kultury.

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus
galeria

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus

Podopieczne Moniki Marzec pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski oraz słowacką Iuventę Michalovce

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty