Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2024 r.
19:04

Największym wyzwaniem był catering dla 10 tys. osób. Ale po pandemii wciąż stają na nogi

(fot. DW/archiwum)

Od zawsze żywienie innych było wpisane w zawód tych ludzi. Najpierw była to instytucja zrzeszająca lubelską gastronomię, potem restauracja. Właściciele kultowej restauracji Koncertowa z Lublina przecierali szlaki w różnych aspektach lokalnej gastronomii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pomysł stworzenia restauracji powstał po upadku komuny, gdy przestało istnieć Przedsiębiorstwo Gastronomiczno-Handlowe. PGH zrzeszało właścicieli barów mlecznych, garmażerek i lokali gastronomicznych z terenów Lublina. Gdy przestało istnieć, jego ajentka Zofia Wójcik postanowiła założyć restaurację. W 1998 roku powstała spółka założona przez Zofię i Jerzego Wójcików. Od tamtej pory firma jest tak samo usytuowana na rynku, w tym samym miejscu, w tym samym lokalu, dostosowywanym do panujących trendów w aranżacji wnętrz.

Restauratorzy mogą poszczycić się tym, że to właśnie dzięki nim Lublin usłyszał o czymś takim jak catering.

Po naszych wojażach norweskich razem z mężem podjęliśmy decyzję, że należałoby wdrożyć pewnego rodzaju schemat działania, który spotkaliśmy w Norwegii, czyli dowóz jedzenia i produktów gastronomicznych do firm – wspomina Elżbieta Wójcik. – Wtedy też zakupiliśmy pierwszy samochód transportowy, rozwinęliśmy działalność, oczywiście zdobywając swoje własne doświadczenie w branży cateringowo-restauracyjnej.

Catering cieszył się dużym zainteresowaniem i firma rozszerzyła działalność także o dostarczanie potraw konsumentom indywidualnym. Do tego doszła organizacja bankietów, przyjęć okolicznościowych oraz tradycyjna działalność restauracyjna.

Naszym największym wyzwaniem był catering dla 10 tys. osób. Skala nie ma znaczenia, bo dla nas każde zamówienie jest bardzo istotne, niezależnie czy jest ono dla pięciu, setki, czy wspomnianych dziesięciu tysięcy osób – dodaje Wójcik.

Obecnie firma oferuje swoje przysmaki nie tylko na terenie Lublina, ale także Polski, a nawet Europy. A motorem międzynarodowej ekspansji było wstąpienie Polski do Unii Europejskiej.

–Naszym debiutem w skali europejskiej było bardzo duże wydarzenie. Zostaliśmy zaproszeni do realizacji projektu w Domu Polskim w Brukseli. Był to nasz pierwszy międzynarodowy catering i pokazaliśmy tradycje naszego regionu – wspomina Wójcik.

Po tym cateringu pojawiały się kolejne zaproszenia, m.in. do Europarlamentu czy na imprezę regionu „ Eurokarpaty”, gdzie restauracja stanęła przed wyzwaniem odtworzenia potraw z pięciu państw regionu Karpat. To była także doskonała okazja do poznania produktów, nie tylko z Lubelszczyzny.

Jak w każdej firmie, droga do sukcesu i stabilnej sytuacji rynkowej nie była usłana różami. Właścicieli Koncertowej, tak jak wielu innych przedsiębiorców z branży gastronomicznej dotknęła pandemia.

>>> „Złota Setka” Dziennika Wschodniego – poznaj wyniki, zobacz galerię <<<

– Po samej pandemii trudno nam było stanąć na nogi, jednak dzięki wsparciu przyjaciół udało nam się. By utrzymać biznes sprzedaliśmy wszystkie dobra, które udało nam się w jakiś tam sposób zgromadzić. Natomiast trudności ciągną się do tej pory ze względu na to, że system prawny uległ zakłóceniu po pandemii – wskazuje Elżbieta Wójcik. – Do tej pory mamy z tym ogromne problemy, zwłaszcza z obarczeniem nas, małych przedsiębiorców, różnymi kosztami i podatkami, by załatać system świadczeń socjalnych.

Przez takie problemy, wyzwaniem jakie sobie stawia na przyszłość ekipa Koncertowej, jest przetrwanie i utrzymanie się na tym trudnym rynku.

– Jednak z nadzieją patrzymy w przyszłość i wierzymy, że wszystko wróci do normy. Na razie skupiamy się na tym, co kochamy robić. Jak to mówią, co nas nie zabije, to nas wzmocni. Tej zasady się trzymamy – podsumowuje Elżbieta Wójcik.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Marcin Romanowski

Zwrot w sprawie Marcina Romanowskiego. Prokuratura nie odpuszcza

Prokuratura wydała Europejski Nakaz Dochodzeniowy wobec posła PiS Marcina Romanowskiego - poinformowała w środę rzeczniczka prokuratora generalnego Anna Adamiak. Treść wniosku nie jest na ten moment znana.

Wymiana drzwi zewnętrznych - praktyczny poradnik

Wymiana drzwi zewnętrznych - praktyczny poradnik

Wymiana drzwi zewnętrznych to inwestycja, która znacząco wpływa na bezpieczeństwo i estetykę domu lub mieszkania. Drzwi wejściowe stanowią nie tylko funkcjonalny element budynku, ale również wizytówkę domu. Właściwy wybór oraz prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych pozwoli nam cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem przez długie lata. Niezależnie od tego, czy wymieniasz drzwi wejściowe w domu jednorodzinnym, czy w bloku, ten poradnik przeprowadzi Cię przez najważniejsze aspekty tego procesu.

Z Jarosławem Niemcem o kopalni "Bogdanka"
Dzień Wschodzi
film

Z Jarosławem Niemcem o kopalni "Bogdanka"

O przyszłości kopalni „Bogdanka”, wielkim proteście w Lublinie i wielu innych tematach rozmawiamy z Jarosławem Niemcem, związkowcem przewodniczącym Związku Zawodowego „Przeróbka”

Jak działają systemy bezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach?

Jak działają systemy bezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach?

Motoryzacja przeszła prawdziwą rewolucję w zakresie bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. Pojazdy wyposażone są w zaawansowane technologie elektroniczne i sensory, które nieustannie monitorują otoczenie oraz zachowanie samochodu na drodze. Inteligentne systemy potrafią wykrywać potencjalne zagrożenia na długo przed tym, jak dostrzeże je ludzkie oko, a w razie potrzeby – błyskawicznie interweniują. Dzięki połączeniu nowoczesnych czujników, kamer oraz systemów komputerowych, podróżowanie stało się znacznie bezpieczniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Kolonie letnie 2025 – lato, które zapamiętasz na długo

Kolonie letnie 2025 – lato, które zapamiętasz na długo

Wakacje to wyjątkowy czas, który każde dziecko powinno spędzić aktywnie i w inspirującym towarzystwie. Kolonie letnie 2025 z Kogis to gwarancja niezapomnianych przygód i rozwoju pasji w najpiękniejszych zakątkach Polski. Nasz zespół doświadczonych wychowawców i animatorów przygotował bogaty program, który łączy zabawę z nauką i poznawaniem świata. W nadchodzącym sezonie szczególną popularnością cieszą się wyjazdy nad polskie morze, gdzie dzieci mogą cieszyć się plażowaniem i kąpielami pod okiem ratowników, a także uczestniczyć w fascynujących zajęciach tematycznych. Równie atrakcyjne są pobyty na Mazurach i Kaszubach, gdzie natura i przygoda łączą się w jedną, niepowtarzalną całość.

Stand-up w Domu Kultury LSM – wystąpi Błażej Krajewski
stand-up
10 kwietnia 2025, 19:00

Stand-up w Domu Kultury LSM – wystąpi Błażej Krajewski

Początek kwietnia w Domu Kultury LSM będzie odjazdowy. Przygotujcie się na potężną dawkę humoru w wykonaniu Błażeja Krajewskiego. "Human" to jego nowy program, w którym z dystansem i humorem przygląda się temu, co nas wyróżnia jako ludzi.

Schizofrenię da się wyczytać z oczu? Sprawdzają to lubelscy naukowcy

Schizofrenię da się wyczytać z oczu? Sprawdzają to lubelscy naukowcy

Sztuczna inteligencja pomoże zdiagnozować schizofrenię. Lubelscy naukowcy sprawdzają, czy można tego dokonać za pomocą skanowania siatkówki.

Obywatel Rumunii jechał na Białoruś, ale wpadł w Polsce

Obywatel Rumunii jechał na Białoruś, ale wpadł w Polsce

Co obywatel Rumunii na przejściu granicznym w Terespolu miał? Fałszywe prawo jazdy i kradzione BMW. Miał też spotkanie z funkcjonariuszami z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wypadek w Chełmie

Tragiczny wypadek nastolatków. Chełm pożegna Filipa i Mateusza

Chełm pożegna nastolatków, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym w niedzielę. Pogrzeby odbędą się w środę i czwartek.

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Zamojska piłka ręczna posiada silne wsparcie ze strony liderów polskiego sektora rolniczego i spożywczego. Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o. oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to strategiczni sponsorzy Klubu Piłki Ręcznej Padwa Zamość. To ważny krok dla rozwoju klubu i promocji piłki ręcznej w regionie.

Jan Paweł II na tronie papieskim na dziedzińcu KUL w czasie spotkania ze społecznością akademicką
galeria

Już 20 lat nie ma z nami Jana Pawła II. Miał dużo wspólnego z Lublinem

Dzisiaj przypada 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – papieża, wykładowcy i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Lubelski ratusz przypomina, że był Honorowym Obywatelem Lublina.

zdjęcie ilustracyjne

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem. Ma to związek z przebudową drogi w Elizówce.

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości
galeria

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości

Biuro Ciesielczuk Nieruchomości oferuje możliwość zakupu mieszkań na rynku pierwotnym w dwóch prestiżowych inwestycjach znajdujących się na mapie Lublina: Gęsia 26 oraz Zielona 5A. Obie propozycje wyróżniają się nowoczesnymi, funkcjonalnymi mieszkaniami, które spełnią różne oczekiwania klientów.

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Nawet 7 tysięcy złotych wsparcia na projekt. A do wydania jest 400 tysięcy złotych. W Lublinie rusza tegoroczna edycja programu „Dzielnice Kultury/Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty