Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2022 r.
8:23

Dziękuj, że nie jeździsz SUV-em. Sprawdzamy ceny wymiany opon w Lublinie

0 27 A A
(fot. Archiwum)

Jeżeli rok temu ktoś założył komplet opon zimowych za 100 złotych, to dziś musi się pogodzić z wyższymi cenami. - Ale dramat to jest jeśli chodzi o ceny nowych opon – mówią nam wulkanizatorzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Ceny utrzymałem na dotychczasowym poziomie, ale przyznam, że tani nigdy nie byliśmy. Inne firmy za swoje usługi brały więcej – mówi nam Roman Wojciechowski ze znanego w Lublinie warsztatu wulkanizacyjnego przy ul. Chłodnej. - Kiedyś zajmowaliśmy się głównie wymianą opon. Jednak to zajęcie sezonowe i dlatego dziś to dodatek do naszej szerszej działalności.

Właśnie zaczyna się sezon na przejście z „letnich gum” na zimowe. Kierowcy już zajeżdżają do warsztatów. I muszą się przygotować, że w tym roku będzie drożej. - Rok temu wymiana kompletu 16 cali na stalowych felgach kosztowała mnie 100 zł. Teraz w tym samym miejscu biorą 120 – mówi nam pan Michał.

(fot. Oponeo)

Przy Chłodnej ceny zaczynają się od 100 złotych i rosną wraz z rozmiarem opon i rodzajem felgi. - Aluminiowa 16 cali to 140 zł, 17 cali – 170 zł – wylicza Wojciechowski. Ceny rosną aż do 300 zł za komplet. - W przypadku dużych samochodów, jak SUV-y, doliczamy jeszcze opłatę 15 – 20 zł za koło – dodaje.

Sprawdzamy stawki w innych zakładach – mniejszych i większych. Wszędzie słyszymy to samo: - Jest drożej, bo musi być drożej. Jeszcze dwa lata za oponę 16 cali na stalowej feldze braliśmy 60 zł. Dziś nie możemy mniej jak 100 – 120 zł. To się inaczej nie kalkuluje – mówi nam szef jednego z warsztatów. Do tego często trzeba doliczyć koszt wymiany wentyli. - Rok temu 5 zł za sztukę. Teraz 10 zł – dodaje.

To, że jest drożej potwierdzają analizy serwisu oponeo.pl. Wskazuje on, że wymiana opon w tym roku jest droższa o 15-20 proc. niż 12 miesięcy temu. Zgodnie z przedstawionymi badaniami w Lublinie średnia cena za wymianę opony dla felgi stalowej i aluminiowej w rozmiarze 205/55 R16 to 27 zł za sztukę. Najniższa stawka jest da 15 cali stalowej – 22,88 zł. Najdroższa jest wymiana 17 cali na feldze aluminiowej – 34,23 zł. Jednak zestawienie nie uwzględnia największych samochodów i największych opon.

(fot. Oponeo)

Lecz największy finansowy dramat przeżyją kierowcy, którzy muszą wymienić zużyte ogumienie i kupić nowy zestaw. Opony w tym roku znacznie podrożały. Oponeo analizuje, że ceny wzrosły o 200 – 400 zł w przypadku aut osobowych. Za komplet do SUV-a trzeba zapłacić nawet o 1 tys. zł więcej.

- Tak, ceny w tym roku poszły mocno w górę – przyznaje Roman Wojciechowski.

Wiktor Kocoń z lubelskiej firmy Car-But przyznaje, że producenci opon w ostatnim czasie podnosili ceny kilka razy. - Jest drożej – przyznaje. - Rok temu „szesnastkę” dobrej jakości z górnej półki można było zapłacić okazyjnie mniej niż 1 tys. zł za komplet. Dziś na to nie ma szans. Trzeba wydać 1,3 – 1,4 tys. zł. Opony do dużych samochodów, SUV-ów np. BMW faktycznie może być drożej o 1 tys. zł – opowiada.

(fot. Oponeo)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poker / 6 listopada 2022 r. o 09:50
Przyłączam się do pytania co rozumieć przez "katolizm ludowy" ( a może katolicyzm? ale ja się nie znam) oraz określenie "zasrancen" ? Też nie udało mi się trafić na wyjaśnienie.
Niech sobie szuka ta "blondynka" zwana "pokerem". Raz dostała odpowiedź, potem się dziczyła i obrażała.. niech sobie popracuje teraz. Były wyjaśnione oba słowa. )
 Co masz leniwa flądro przeciwko blondynkom? Moja żona jest blondynką i pod każdym względem przewyższa cię na każdym kroku. Do pięt jej nie dorastasz.
 Co masz leniwa flądro przeciwko blondynkom? Moja żona jest blondynką i pod każdym względem przewyższa cię na każdym kroku. Do pięt jej nie dorastasz. rozwiń
Avatar
Labydnik / 5 listopada 2022 r. o 22:22
Przyłączam się do pytania co rozumieć przez "katolizm ludowy" ( a może katolicyzm? ale ja się nie znam) oraz określenie "zasrancen" ? Też nie udało mi się trafić na wyjaśnienie.
 Niech sobie szuka ta "blondynka" zwana "pokerem". Raz dostała odpowiedź, potem się dziczyła i obrażała.. niech sobie popracuje teraz. Były wyjaśnione oba słowa. )
Avatar
poker / 5 listopada 2022 r. o 21:56
Przyłączam się do pytania co rozumieć przez "katolizm ludowy" ( a może katolicyzm? ale ja się nie znam) oraz określenie "zasrancen" ? Też nie udało mi się trafić na wyjaśnienie.
Avatar
poker / 5 listopada 2022 r. o 21:47
A ja chciałem podziękować piss a szczególnie panu jareczkowi że nie mam w tym kraju już nic co stanowi jakikolwiek majątek. Dziękuję że przekonał mnie pan do przyśpieszenia podjęcia tej decyzji. Już niedługo będę wam wszystkim współczuł zza granicy, jak będziecie ubrani w kurtki przy świeczkach w dawnych waszych domach i żreć ryż, nie wiem czy będzie was stać na miskę.
głupota za granicą nie przeminie
Fakt, ale takcy głupi jak pissowce sobie tam nie radzą, więc będę miał tam święty spokój o takich upośledzonych wyborców piss.
Ooooo, twoja już nie pamiętać jak pisać po polsku? Szybko ci idzie. Życzę szczęścia!
  A dziękuję i wzajemnie. Nie zmienia to faktu że dalej będę tu się nabijał z głupoty piss i ich wyborców, bo nie zapomnę o Polsce do do dnia wypłaty ostatniej, sowitej ciężko wypracowanej emerytury z której to nie wydam ani złotówki w Polsce.
Również dziękuję i oczekuję relacji z życia w lepszym dla ciebie, świecie. Jeśli tam gdzie będziesz będzie ciepło, woda i piasek oraz da się wyżyć z polskiej emerytury to faktycznie będziesz w komfortowej sytuacji. Może przyjedziemy cię odwiedzić:)
Ten "poker" chciałby przyjechać i odwiedzić za granicą ))) "Marzenie ściętej głowy" (ściętej po spożyciu sancti spiritus vini jako sacramentum?)...
 Zaraz, zaraz... To ty jesteś Janusz Paliwas ?! No kto by pomyślał...? Wpraszałem się do Paliwasa, a tu zazdrośnica warczy na mnie.
 Zaraz, zaraz... To ty jesteś Janusz Paliwas ?! No kto by pomyślał...? Wpraszałem się do Paliwasa, a tu zazdrośnica warczy na mnie. rozwiń
Avatar
Jaceniacka / 5 listopada 2022 r. o 21:25
@Labydłownik czy @Labydnica - o czym mu tu mówimy proszę Państwa ! Ta fafluśnica parę razy pisała, że związek intymny rodzeństwa jes OK, powołując się na starożytne prawo i obłąkanego Harttmana !!!
Avatar
Opat / 5 listopada 2022 r. o 19:56
@Labydnica - idź się uczesz i POdmyj, upadła kobieto
  POlitowania godna "POlityczka" z "katolików ludowych w RP" została pewnie przez jakiegoś członka "kasty watykańskiej" tak "PO... męczona", że mylą się jej płcie. Pewnie przez to "formowanie" na zapleczu... do POstaci wymoczonej w jej własnych nieczystościach buły.
Tak z ciekawości, istnieje coś takiego jak "katolik nieludowy"? Mógłbyś taki egzemplarz zdefiniować?
Jest, np. p. Wierzbicki jest nim. Pisało się już na Forum, kto to jest "katolik ludowy". Wszyscy "katolicy" nie podpadający pod podane tam określenie, to "katolicy nieludowi".
Nie śledzę wszystkich wątków dyskusyjnych. Nie mam aż tyle czasu żeby być ze wszystkim na bieżąco. Zaglądam tu od czasu do czasu ale nie co godzinę.
Nie śledzę wszystkich wątków dyskusyjnych. Nie mam aż tyle czasu żeby być ze wszystkim na bieżąco. Zaglądam tu od czasu do czasu ale nie co godzinę. rozwiń
Avatar
Labydnik / 5 listopada 2022 r. o 19:49
@Labydnica - idź się uczesz i POdmyj, upadła kobieto
   POlitowania godna "POlityczka" z "katolików ludowych w RP" została pewnie przez jakiegoś członka "kasty watykańskiej" tak "PO... męczona", że mylą się jej płcie. Pewnie przez to "formowanie" na zapleczu... do POstaci wymoczonej w jej własnych nieczystościach buły.
Tak z ciekawości, istnieje coś takiego jak "katolik nieludowy"? Mógłbyś taki egzemplarz zdefiniować?
 Jest, np. p. Wierzbicki jest nim. Pisało się już na Forum, kto to jest "katolik ludowy". Wszyscy "katolicy" nie podpadający pod podane tam określenie, to "katolicy nieludowi".
 Jest, np. p. Wierzbicki jest nim. Pisało się już na Forum, kto to jest "katolik ludowy". Wszyscy "katolicy" nie podpadający pod podane tam określenie, to "katolicy nieludowi". rozwiń
Avatar
Opat / 5 listopada 2022 r. o 19:42
@Labydnica - idź się uczesz i POdmyj, upadła kobieto
    POlitowania godna "POlityczka" z "katolików ludowych w RP" została pewnie przez jakiegoś członka "kasty watykańskiej" tak "PO... męczona", że mylą się jej płcie. Pewnie przez to "formowanie" na zapleczu... do POstaci wymoczonej w jej własnych nieczystościach buły.
Tak z ciekawości, istnieje coś takiego jak "katolik nieludowy"? Mógłbyś taki egzemplarz zdefiniować?
Avatar
Labydnik / 5 listopada 2022 r. o 19:37
A ja chciałem podziękować piss a szczególnie panu jareczkowi że nie mam w tym kraju już nic co stanowi jakikolwiek majątek. Dziękuję że przekonał mnie pan do przyśpieszenia podjęcia tej decyzji. Już niedługo będę wam wszystkim współczuł zza granicy, jak będziecie ubrani w kurtki przy świeczkach w dawnych waszych domach i żreć ryż, nie wiem czy będzie was stać na miskę.
głupota za granicą nie przeminie
Fakt, ale takcy głupi jak pissowce sobie tam nie radzą, więc będę miał tam święty spokój o takich upośledzonych wyborców piss.
Ooooo, twoja już nie pamiętać jak pisać po polsku? Szybko ci idzie. Życzę szczęścia!
   A dziękuję i wzajemnie. Nie zmienia to faktu że dalej będę tu się nabijał z głupoty piss i ich wyborców, bo nie zapomnę o Polsce do do dnia wypłaty ostatniej, sowitej ciężko wypracowanej emerytury z której to nie wydam ani złotówki w Polsce.
Również dziękuję i oczekuję relacji z życia w lepszym dla ciebie, świecie. Jeśli tam gdzie będziesz będzie ciepło, woda i piasek oraz da się wyżyć z polskiej emerytury to faktycznie będziesz w komfortowej sytuacji. Może przyjedziemy cię odwiedzić:)
 Ten "poker" chciałby przyjechać i odwiedzić za granicą ))) "Marzenie ściętej głowy" (ściętej po spożyciu sancti spiritus vini jako sacramentum?)...
 Ten "poker" chciałby przyjechać i odwiedzić za granicą ))) "Marzenie ściętej głowy" (ściętej po spożyciu sancti spiritus vini jako sacramentum?)... rozwiń
Avatar
poker / 5 listopada 2022 r. o 19:24
A ja chciałem podziękować piss a szczególnie panu jareczkowi że nie mam w tym kraju już nic co stanowi jakikolwiek majątek. Dziękuję że przekonał mnie pan do przyśpieszenia podjęcia tej decyzji. Już niedługo będę wam wszystkim współczuł zza granicy, jak będziecie ubrani w kurtki przy świeczkach w dawnych waszych domach i żreć ryż, nie wiem czy będzie was stać na miskę.
głupota za granicą nie przeminie
Fakt, ale takcy głupi jak pissowce sobie tam nie radzą, więc będę miał tam święty spokój o takich upośledzonych wyborców piss.
Ooooo, twoja już nie pamiętać jak pisać po polsku? Szybko ci idzie. Życzę szczęścia!
    A dziękuję i wzajemnie. Nie zmienia to faktu że dalej będę tu się nabijał z głupoty piss i ich wyborców, bo nie zapomnę o Polsce do do dnia wypłaty ostatniej, sowitej ciężko wypracowanej emerytury z której to nie wydam ani złotówki w Polsce.
 Również dziękuję i oczekuję relacji z życia w lepszym dla ciebie, świecie. Jeśli tam gdzie będziesz będzie ciepło, woda i piasek oraz da się wyżyć z polskiej emerytury to faktycznie będziesz w komfortowej sytuacji. Może przyjedziemy cię odwiedzić:)
 Również dziękuję i oczekuję relacji z życia w lepszym dla ciebie, świecie. Jeśli tam gdzie będziesz będzie ciepło, woda i piasek oraz da się wyżyć z polskiej emerytury to faktycznie będziesz w komfortowej sytuacji. Może przyjedziemy cię odwiedzić:) rozwiń
Avatar
poker / 6 listopada 2022 r. o 09:50
Przyłączam się do pytania co rozumieć przez "katolizm ludowy" ( a może katolicyzm? ale ja się nie znam) oraz określenie "zasrancen" ? Też nie udało mi się trafić na wyjaśnienie.
Niech sobie szuka ta "blondynka" zwana "pokerem". Raz dostała odpowiedź, potem się dziczyła i obrażała.. niech sobie popracuje teraz. Były wyjaśnione oba słowa. )
 Co masz leniwa flądro przeciwko blondynkom? Moja żona jest blondynką i pod każdym względem przewyższa cię na każdym kroku. Do pięt jej nie dorastasz.
 Co masz leniwa flądro przeciwko blondynkom? Moja żona jest blondynką i pod każdym względem przewyższa cię na każdym kroku. Do pięt jej nie dorastasz. rozwiń
Avatar
Labydnik / 5 listopada 2022 r. o 22:22
Przyłączam się do pytania co rozumieć przez "katolizm ludowy" ( a może katolicyzm? ale ja się nie znam) oraz określenie "zasrancen" ? Też nie udało mi się trafić na wyjaśnienie.
 Niech sobie szuka ta "blondynka" zwana "pokerem". Raz dostała odpowiedź, potem się dziczyła i obrażała.. niech sobie popracuje teraz. Były wyjaśnione oba słowa. )
Avatar
poker / 5 listopada 2022 r. o 21:56
Przyłączam się do pytania co rozumieć przez "katolizm ludowy" ( a może katolicyzm? ale ja się nie znam) oraz określenie "zasrancen" ? Też nie udało mi się trafić na wyjaśnienie.
Avatar
poker / 5 listopada 2022 r. o 21:47
A ja chciałem podziękować piss a szczególnie panu jareczkowi że nie mam w tym kraju już nic co stanowi jakikolwiek majątek. Dziękuję że przekonał mnie pan do przyśpieszenia podjęcia tej decyzji. Już niedługo będę wam wszystkim współczuł zza granicy, jak będziecie ubrani w kurtki przy świeczkach w dawnych waszych domach i żreć ryż, nie wiem czy będzie was stać na miskę.
głupota za granicą nie przeminie
Fakt, ale takcy głupi jak pissowce sobie tam nie radzą, więc będę miał tam święty spokój o takich upośledzonych wyborców piss.
Ooooo, twoja już nie pamiętać jak pisać po polsku? Szybko ci idzie. Życzę szczęścia!
  A dziękuję i wzajemnie. Nie zmienia to faktu że dalej będę tu się nabijał z głupoty piss i ich wyborców, bo nie zapomnę o Polsce do do dnia wypłaty ostatniej, sowitej ciężko wypracowanej emerytury z której to nie wydam ani złotówki w Polsce.
Również dziękuję i oczekuję relacji z życia w lepszym dla ciebie, świecie. Jeśli tam gdzie będziesz będzie ciepło, woda i piasek oraz da się wyżyć z polskiej emerytury to faktycznie będziesz w komfortowej sytuacji. Może przyjedziemy cię odwiedzić:)
Ten "poker" chciałby przyjechać i odwiedzić za granicą ))) "Marzenie ściętej głowy" (ściętej po spożyciu sancti spiritus vini jako sacramentum?)...
 Zaraz, zaraz... To ty jesteś Janusz Paliwas ?! No kto by pomyślał...? Wpraszałem się do Paliwasa, a tu zazdrośnica warczy na mnie.
 Zaraz, zaraz... To ty jesteś Janusz Paliwas ?! No kto by pomyślał...? Wpraszałem się do Paliwasa, a tu zazdrośnica warczy na mnie. rozwiń
Avatar
Jaceniacka / 5 listopada 2022 r. o 21:25
@Labydłownik czy @Labydnica - o czym mu tu mówimy proszę Państwa ! Ta fafluśnica parę razy pisała, że związek intymny rodzeństwa jes OK, powołując się na starożytne prawo i obłąkanego Harttmana !!!
Avatar
Opat / 5 listopada 2022 r. o 19:56
@Labydnica - idź się uczesz i POdmyj, upadła kobieto
  POlitowania godna "POlityczka" z "katolików ludowych w RP" została pewnie przez jakiegoś członka "kasty watykańskiej" tak "PO... męczona", że mylą się jej płcie. Pewnie przez to "formowanie" na zapleczu... do POstaci wymoczonej w jej własnych nieczystościach buły.
Tak z ciekawości, istnieje coś takiego jak "katolik nieludowy"? Mógłbyś taki egzemplarz zdefiniować?
Jest, np. p. Wierzbicki jest nim. Pisało się już na Forum, kto to jest "katolik ludowy". Wszyscy "katolicy" nie podpadający pod podane tam określenie, to "katolicy nieludowi".
Nie śledzę wszystkich wątków dyskusyjnych. Nie mam aż tyle czasu żeby być ze wszystkim na bieżąco. Zaglądam tu od czasu do czasu ale nie co godzinę.
Nie śledzę wszystkich wątków dyskusyjnych. Nie mam aż tyle czasu żeby być ze wszystkim na bieżąco. Zaglądam tu od czasu do czasu ale nie co godzinę. rozwiń
Avatar
Labydnik / 5 listopada 2022 r. o 19:49
@Labydnica - idź się uczesz i POdmyj, upadła kobieto
   POlitowania godna "POlityczka" z "katolików ludowych w RP" została pewnie przez jakiegoś członka "kasty watykańskiej" tak "PO... męczona", że mylą się jej płcie. Pewnie przez to "formowanie" na zapleczu... do POstaci wymoczonej w jej własnych nieczystościach buły.
Tak z ciekawości, istnieje coś takiego jak "katolik nieludowy"? Mógłbyś taki egzemplarz zdefiniować?
 Jest, np. p. Wierzbicki jest nim. Pisało się już na Forum, kto to jest "katolik ludowy". Wszyscy "katolicy" nie podpadający pod podane tam określenie, to "katolicy nieludowi".
 Jest, np. p. Wierzbicki jest nim. Pisało się już na Forum, kto to jest "katolik ludowy". Wszyscy "katolicy" nie podpadający pod podane tam określenie, to "katolicy nieludowi". rozwiń
Avatar
Opat / 5 listopada 2022 r. o 19:42
@Labydnica - idź się uczesz i POdmyj, upadła kobieto
    POlitowania godna "POlityczka" z "katolików ludowych w RP" została pewnie przez jakiegoś członka "kasty watykańskiej" tak "PO... męczona", że mylą się jej płcie. Pewnie przez to "formowanie" na zapleczu... do POstaci wymoczonej w jej własnych nieczystościach buły.
Tak z ciekawości, istnieje coś takiego jak "katolik nieludowy"? Mógłbyś taki egzemplarz zdefiniować?
Avatar
Labydnik / 5 listopada 2022 r. o 19:37
A ja chciałem podziękować piss a szczególnie panu jareczkowi że nie mam w tym kraju już nic co stanowi jakikolwiek majątek. Dziękuję że przekonał mnie pan do przyśpieszenia podjęcia tej decyzji. Już niedługo będę wam wszystkim współczuł zza granicy, jak będziecie ubrani w kurtki przy świeczkach w dawnych waszych domach i żreć ryż, nie wiem czy będzie was stać na miskę.
głupota za granicą nie przeminie
Fakt, ale takcy głupi jak pissowce sobie tam nie radzą, więc będę miał tam święty spokój o takich upośledzonych wyborców piss.
Ooooo, twoja już nie pamiętać jak pisać po polsku? Szybko ci idzie. Życzę szczęścia!
   A dziękuję i wzajemnie. Nie zmienia to faktu że dalej będę tu się nabijał z głupoty piss i ich wyborców, bo nie zapomnę o Polsce do do dnia wypłaty ostatniej, sowitej ciężko wypracowanej emerytury z której to nie wydam ani złotówki w Polsce.
Również dziękuję i oczekuję relacji z życia w lepszym dla ciebie, świecie. Jeśli tam gdzie będziesz będzie ciepło, woda i piasek oraz da się wyżyć z polskiej emerytury to faktycznie będziesz w komfortowej sytuacji. Może przyjedziemy cię odwiedzić:)
 Ten "poker" chciałby przyjechać i odwiedzić za granicą ))) "Marzenie ściętej głowy" (ściętej po spożyciu sancti spiritus vini jako sacramentum?)...
 Ten "poker" chciałby przyjechać i odwiedzić za granicą ))) "Marzenie ściętej głowy" (ściętej po spożyciu sancti spiritus vini jako sacramentum?)... rozwiń
Avatar
poker / 5 listopada 2022 r. o 19:24
A ja chciałem podziękować piss a szczególnie panu jareczkowi że nie mam w tym kraju już nic co stanowi jakikolwiek majątek. Dziękuję że przekonał mnie pan do przyśpieszenia podjęcia tej decyzji. Już niedługo będę wam wszystkim współczuł zza granicy, jak będziecie ubrani w kurtki przy świeczkach w dawnych waszych domach i żreć ryż, nie wiem czy będzie was stać na miskę.
głupota za granicą nie przeminie
Fakt, ale takcy głupi jak pissowce sobie tam nie radzą, więc będę miał tam święty spokój o takich upośledzonych wyborców piss.
Ooooo, twoja już nie pamiętać jak pisać po polsku? Szybko ci idzie. Życzę szczęścia!
    A dziękuję i wzajemnie. Nie zmienia to faktu że dalej będę tu się nabijał z głupoty piss i ich wyborców, bo nie zapomnę o Polsce do do dnia wypłaty ostatniej, sowitej ciężko wypracowanej emerytury z której to nie wydam ani złotówki w Polsce.
 Również dziękuję i oczekuję relacji z życia w lepszym dla ciebie, świecie. Jeśli tam gdzie będziesz będzie ciepło, woda i piasek oraz da się wyżyć z polskiej emerytury to faktycznie będziesz w komfortowej sytuacji. Może przyjedziemy cię odwiedzić:)
 Również dziękuję i oczekuję relacji z życia w lepszym dla ciebie, świecie. Jeśli tam gdzie będziesz będzie ciepło, woda i piasek oraz da się wyżyć z polskiej emerytury to faktycznie będziesz w komfortowej sytuacji. Może przyjedziemy cię odwiedzić:) rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co popłynęło do Bystrzycy? Będą sprawdzać skąd wzięła się piana
Alarm 24
galeria

Co popłynęło do Bystrzycy? Będą sprawdzać skąd wzięła się piana

Urzędnicy od rzek i kanalizacji będą wyjaśniać, skąd wzięła się piana, którą zaobserwowano wczoraj na Bystrzycy w rejonie wylotu kolektorów burzowych niedaleko mostu 700-lecia Lublina (przeprawa przez rzekę w ciągu ul. Muzycznej).

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Był 15 czerwca tego roku. Franciszek B. ze swoją partnerką i ich dwuletnim synkiem przyjechali w odwiedziny do rodziców kobiety w gminie Kock.

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin
9 grudnia 2022, 19:00

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert zespołu Moow mi Janek, który zaplanowano na 9 grudnia o godz. 19.

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Mieszkańcy kilkunastu ulic dzisiaj o północy stracą dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Prace mają zakończyć się w piątek rano. Skutki awarii odczuje m.in. IUNG, Dom Chemika i Zespół Szkół nr 2. Szpital przełączono na zasilanie awaryjne.

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Skarbonka była przymocowana do stolika. To ukradli też stolik.

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej
12 grudnia 2022, 18:00

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę Kodeksu karnego, zaostrzającą m.in. kary za najcięższe przestępstwa. Część zmian, jak wprowadzenie tzw. bezwzględnego dożywocia czy konfiskatę aut nietrzeźwych kierowców krytykowali przedstawiciele środowiska prawniczego.

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!