Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

PlusLiga

29 stycznia 2022 r.
17:42

LUK Lublin – Projekt Warszawa 3:0. Udany rewanż beniaminka

Autor: Zdjęcie autora grom

W meczu 18. kolejki LUK Lublin pokonał w hali Globus uczestnika Ligi Mistrzów Projekt Warszawa 3:0. MVP wybrany został rozgrywający i kapitan gospodarzy Grzegorz Pająk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublinianie byli solidnie zmotywowani na spotkanie z brązowym medalistą kraju. Obie ekipy mierzyły się w tym sezonie już dwa razy: w PlusLidze i w Pucharze. W obu spotkaniach górą byli warszawianie zwyciężając 3:1. Miejscowi zatem liczyli na rewanż, a po ostatniej przegranej z GKS Katowice 1:3 bardzo potrzebowali punktów. Stołeczni przyjechali do Lublina po porażce 1:3 w Lidze Mistrzów z Ziraatem Bankasi Ankara.

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Najpierw zaprezentowali skuteczny blok na atakującym z Serbii Dusanie Petkoviciu, a następnie asem serwisowym popisał się kapitan LUK Grzegorz Pająk. Po ataku po prostej Wojciecha Włodarczyka beniaminek z Lublina wygrywał 3:1. Kiwka Włodarczyka dała kolejne prowadzenie 7:4.

Miejscowi wygrywali już 12:8 i o przerwę poprosił szkoleniowiec Projektu Andrea Anastasi. Po uwagach trenera warszawianie zdołali odrobić straty (13:13). Na taki bieg wydarzeń natychmiast zareagował opiekun lublinian Dariusz Daszkiewicz. Od tego momentu set stał się wyrównany, a losy rywalizacji rozstrzygnęły się w końcówce. W niej inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Po ataku Bartosza Filipiaka było 22:21, a dotknięcie siatki przez Petkovicia dało kolejne prowadzenie 23:22. Na 24:23 zaatakował Włodarczyk, a w ostatniej akcji zablokowany został Igor Grobelny (25:23).

W drugim secie miejscowi mieli mocno pod górkę. Po wyrównanym początku do głosu doszli przyjezdni, którzy musieli gonić wynik. Beniaminek przegrywał 11:13, 17:20. W tym momencie trener Daszkiewicz poprosił o przerwę w grze. Uwagi szkoleniowca poskutkowały i ambitni siatkarze LUK doprowadzili do remisu 20:20 (atak Włodarczyka po skosie). W kolejnej akcji Włodarczyk zablokował Petkovicia i było już 21:20. Atak Bartosza Filipiaka dał gospodarzom prowadzenie 23:22, a dotknięcie siatki przez siatkarzy Projektu przyniosło kolejny punkt (24:22). W tym momencie o czas poprosił trener Anastasi. Autowy atak Petkovicia w następnej akcji przypieczętował wygraną beniaminka 26:24.

Trzecia partia była z jednej strony pokazem siły miejscowych, z drugiej nieporadności przyjezdnych. Zaczęło się od prowadzenia 3:1 LUK Lublin. Warszawianie szybko wyrównali 3:3. Konrad Stajer zatrzymał na pojedynczym bloku Bartosza Kwolka i było 6:4. Popis w polu zagrywki dał przyjmujący gospodarzy Jakub Wachnik. Przy jego serwisie beniaminek odskoczył z 7:5 na 13:5. Na niewiele zdał się czas dla gości. Siatkarze LUK rozkręcali się z akcji na akcję.

Dobrze, także w ataku prezentował się Wachnik, nieźle grali Wojciech Włodarczyk, Bartosz Filipiak i Konrad Stajer. Lublinianie dobrze bronili, dobrze blokowali i skutecznie atakowali. Stajer po raz kolejny zablokował Kwolka (14:6), a Wachnik zaatakował na 17:8. Po kolejnym ataku Wachnika było 19:9. W końcówce Michał Superlak zaatakował w siatkę (22:11), a Kwolek w aut (23:11). Ostatni punkt zapisać należy na konto lubelskiego szkoleniowca.

Dariusz Daszkiewicz wykorzystał challenge, za pomocą którego sprawdzał dotknięcie siatki przez blokujących Projektu. Opiekun LUK miał nosa. Okazało się, że Bartosz Kwolek twarzą dotknął siatki. Tym samym wygrana w secie 25:12, a w spotkaniu 3:0 stała się faktem. MVP wybrany został rozgrywający LUK Grzegorz Pająk.

LUK Lublin – Projekt Warszawa 3:0 (25:23, 26:24, 25:12)

LUK: Pająk, Stajer, Wachnik, Filipiak, Nowakowski, Włodarczyk, Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero).

Projekt: Trinidad, Wrona, Grobelny, Petković, Gałązka, Kwolek, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Blankenau, Superlak.

MVP: Grzegorz Pająk (LUK Lublin).

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Wysoka wygrana na Lubelszczyźnie!

Wysoka wygrana na Lubelszczyźnie!

Szczęście uśmiechnęło się do gracza z Puław – ponad 538 tysięcy złotych w Eurojackpot!

Oskarżony został doprowadzony na pierwsze posiedzenie Sądu Apelacyjnego  30.10.2025 roku. Jawność tej rozprawy została jednak w całości wyłączona.

Zbrodnia w kancelarii komorniczej. Sąd apelacyjny nie zmienił wyroku

Sąd Apelacyjny w Lublinie utrzymał w mocy wyrok wobec 45-letniego Karola M., skazanego za brutalne zabójstwo łukowskiej komorniczki. W styczniu tego roku mężczyzna został skazany na 25 lat pozbawienia wolności, z możliwością warunkowego zwolnienia po 22 latach.

Budżet obywatelski 2026: wiemy jak głosowali Lublinianie

Budżet obywatelski 2026: wiemy jak głosowali Lublinianie

Znamy wyniki 12. edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Mieszkanki i mieszkańcy zdecydowali o realizacji 39 projektów – 14 ogólnomiejskich i 25 dzielnicowych – o łącznej wartości ponad 17 mln zł. W głosowaniu wzięło udział ponad 22 tysiące osób, które wybierały spośród 125 zgłoszonych pomysłów.

Martwe psy w okolicy Puław: zatrzymany 25-latek, który rozkładał wnyki

Martwe psy w okolicy Puław: zatrzymany 25-latek, który rozkładał wnyki

Trzy zarzuty znęcania się nad zwierzętami usłyszał 25-letni mieszkaniec Puław, który podejrzany jest o zabicie psa w lesie w Trzciankach. W domu mężczyzny znaleziono narzędzia wykorzystywane do kłusowania.

Sprzedawali chronione gatunki bez odpowiednich zezwoleń

Sprzedawali chronione gatunki bez odpowiednich zezwoleń

Nielegalny handel chronionymi gatunkami zwierząt podczas targów egzotycznych w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli 6 żółwi błotnych, 3 kameleony oraz 25 pytonów królewskich.

Rowerem po ekspresówce

Rowerem po ekspresówce

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 23-letni rowerzysta, który pod drodze krajowej S19 poruszał się rowerem.

 Gala Thanksgiving 2025 w Chatce Żaka

Gala Thanksgiving 2025 w Chatce Żaka

Gala Thanksgiving to wyjątkowe i pełne podniosłej atmosfery święto wymiany kulturowej, organizowane przez fundację Abraham D. Ministry, która od wielu lat wspiera dialog międzykulturowy poprzez sztukę, modę, muzykę i performance.

Główna część uroczystości odbyła się na Placu dr. E. Łuczkowskiego
galeria

Chełm świętował Niepodległość. Wspólna duma i pamięć o bohaterach

Msza za Ojczyznę, salwa honorowa, defilada, bieg i koncert pełen emocji – tak Chełm uczcił Narodowe Święto Niepodległości. We wtorek, 11 listopada, setki mieszkańców wyszły na ulice, by wspólnie oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność Polski.

„Dzień Wschodzi”: ZUS ostrzega przed fałszywymi „listopadowymi przeliczeniami” i apeluje o ostrożność w sieci
DZIEŃ WSCHODZI
film

„Dzień Wschodzi”: ZUS ostrzega przed fałszywymi „listopadowymi przeliczeniami” i apeluje o ostrożność w sieci

ZUS ostrzega przed fałszywymi informacjami o rzekomych listopadowych przeliczeniach emerytur i rent. W internecie pojawiła się fala materiałów generowanych przez sztuczną inteligencję, które mogą prowadzić do wyłudzenia danych i pieniędzy. Instytucja przypomina, że rzetelne informacje o świadczeniach dostępne są wyłącznie w jej oficjalnych kanałach.

Lekcje z wojskiem w lubelskich szkołach. Uczą, jak reagować w kryzysie

Lekcje z wojskiem w lubelskich szkołach. Uczą, jak reagować w kryzysie

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ponownie odwiedzają szkoły regionu. Wystartowała czwarta edycja ogólnopolskiego programu „Edukacja z wojskiem”, realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Po niedzielnej porażce ze Skrą Bełchatów w środę siatkarze Bogdanki LUK Lublin zagrają w Zawierciu

Bogdanka LUK Lublin zagra wieczorem z Aluron CMC Wartą Zawiercie

W meczu rozgrywanym awansem z 13. kolejki Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pierwszy gwizdek środowego spotkania o godzinie 20.30

„Wszyscy jesteśmy ambasadorami wolności” – muzyczna uczta na Placu Zamkowym i przed telewizorami
ZDJĘCIA
galeria

„Wszyscy jesteśmy ambasadorami wolności” – muzyczna uczta na Placu Zamkowym i przed telewizorami

We wtorkowy wieczór, mimo kapryśnej pogody, Plac Zamkowy w Lublinie wypełnił się po brzegi. Tysiące mieszkańców przyszło, by wspólnie świętować wolność podczas widowiska muzycznego „Polska na Tak!”. Koncert, który połączył różne pokolenia artystów i widzów, był hołdem dla niepodległości, solidarności i otwartości. Zobaczcie naszą fotogalerię.

11 Listopada wystrzelali Puchar Niepodległości
galeria

11 Listopada wystrzelali Puchar Niepodległości

Na strzelnicy lubelskiego „Snajpera” rywalizowali zawodnicy klubów strzeleckich oraz osoby indywidualne posiadające licencje albo patenty strzeleckie. Najwyższe trofeum to Puchar Niepodległości.

Wypadek w Moszczance. Trasa zablokowana w obu kierunkach

Wypadek w Moszczance. Trasa zablokowana w obu kierunkach

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj wieczorem około godziny 18:15 w miejscowości Moszczanka (woj. lubelskie), na drodze krajowej nr 48 na odcinku Dęblin – Kock.

„Historia na śmierć i życie” – przypadek Moniki
RECENZJA

„Historia na śmierć i życie” – przypadek Moniki

Czy młoda osoba, która popełniła zbrodnię, powinna spędzić resztę życia za kratami? Historia Moniki Osińskiej pokazuje, że odpowiedź nie jest prosta.

PlusLiga
4. KOLEJKA

Wyniki:

Steam Hemarpol Politechnika Częstochowa - Ślepsk Malow Suwałki 3:2
Indykpol AZS Olsztyn - Energa Trefl Gdańsk 3:1
PGE Projekt Warszawa - Asseco Resovia 0:3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - JSW JAstrzębski Węgiel 3:0
BOGDANKA LUK Lublin - PGE Skra Bełchatów 1:3
Aluron CMC Warta Zawiercie - InPost ChKS Chełm 3:0
Barkom Każany Lwów - Cuprum Stilion Gorzów 2 grudnia

Tabela:

1. Resovia 4 11 12:3
2. Projekt 4 9 9:3
3. Zawiercie 4 9 9:4
4. Skra 4 9 11:6
5. Olsztyn 4 9 11:7
6. Bogdanka LUK 4 8 10:5
7. Trefl 4 6 9:8
8. Jastrzębski Węgiel 4 5 6:8
9. ZAKSA 4 5 8:9
10. Lwów 3 3 6:8
11. Częstochowa 4 3 5:11
12. Chełm 4 2 3:11
13. Ślepsk 4 1 3:12
14. Stilon 3 1 2:9

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!