Luxiona AZS UMCS Lublin – Unia Tarnów 7:4. Wzmocnienia już skutkują

Luxiona AZS UMCS strzeliła Unii Tarnów aż siedem bramek<br />
<br />
Luxiona AZS UMCS strzeliła Unii Tarnów aż siedem bramek

(fot. AZS.UMCS.PL/Michał Piłat)

Luxiona AZS UMCS wzmocniona trzema nowymi zawodnikami pokonała u siebie Unię Tarnów i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli pierwszej ligi futsalu

Przed powrotem na ligowe parkiety szeregi Luxiony zasiliło dwóch czołowych graczy pierwszej ligi grupy południowej 29-letni Michał Tkacz i 25-letni Adrian Nowak. Dla akademików to potężne wzmocnienie w ofensywie bo obaj futsaliści w tym sezonie zdobyli po 19 bramek. Tkacz do Lublina przeniósł się z Gwiazdy Ruda Śląska, a Nowak był do niedawna zawodnikiem Stali Mielec. Na tym jednak nie koniec bo do „Dzików” trafił też młody zawodnik Akademii Górnika Łęczna Michał Offert. – Myślę, że będą to duże wzmocnienia, które podniosą poziom sportowy jak i rywalizację o skład. Każdy z nowych graczy da nam kolejne opcje do tworzenia nowych schematów. Offert to młody zawodnik. Trenował z nami już w tamtym sezonie i jak widać, spodobał mu się futsal dlatego włącza się do walki skład. Wzmocnienia jak zawsze są sygnałem, że drużyna chce powalczyć o wyższe cele. Mam nadzieję, że każdy z nowych zawodników da z siebie wszystko w nadchodzących meczach, co powinno napędzić cały zespół – powiedział trener Konrad Tarkowski, cytowany przez klubowy portal.

Wzmocniona trzema zawodnikami Luxiona AZS UMCS w weekend podejmowała u siebie zespół Unii Tarnów. Początek należał do gości, którzy w 17 minucie objęli prowadzenie po strzale Tomasza Grzesiaka. „Dziki” zdołały szybko wyrównać za sprawą Łukasza Mietlickiego, ale jeszcze przed przerwą po raz drugi do siatki trafił Grzesiak.

Druga połowa należała już jednak do zespołu z Lublina. Już 25 sekund po wznowieniu gry do remisu doprowadził Mietlicki. Następnie swój instynkt strzelecki zaprezentował Michał Tkacz i w przeciągu dwóch minut zdobył dwie bramki. Straty gości zmniejszył Wojciech Przybył, a w 28. minucie po asyście Mietlickiego do siatki trafił Jakub Wankiewicz. Następnie po raz kolejny straty gości zmniejszył Przybył. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Najpierw bramkę zdobył Tomasz Sekrecki, a wynik meczu ustalił Wankiewicz.

Nie spodziewałem się aż tak wysokiego wyniku w tym spotkaniu. Zakładałem, że stracimy trochę mniej bramek. Jestem zadowolony z drugiej połowy, bo zdecydowanie poprawiliśmy swoją grę po trochę przespanej pierwszej – ocenił mecz trener Tarkowski na klubowym portalu. – Jestem świadomy, w jakim celu trafiłem do Lublina. Moim zadaniem jest stwarzanie i kreowanie sytuacji. Udało mi się  zdobyć dwa gole, ale na każde trafienie pracuje cała drużyna. Jestem w tutaj od kilku dni. Nie znałem się wcześniej z chłopakami, ale drużyna przyjęła mnie bardzo dobrze i już czuję się tu jak w domu – dodał Tkacz.

- W pierwszej połowie było trochę mniej sytuacji po obydwu ze stron. Po przerwie to się już zmieniło. Zaczęliśmy lepiej kreować okazje. Bardzo ważne były dwa trafienia Michała Tkacza, po których osiągnęliśmy przewagę. Także po obronionym przedłużonym karnym przez Przemka Hajkowskiego poczuliśmy taki kolejny oddech. To były dwa ważne momenty. Zespół z Tarnowa jest bardzo dobrą ekipą, która będzie wygrywała mnóstwo spotkań, dlatego tym bardziej cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa – podsumował spotkanie Łukasz Mietlicki.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Unia Tarnów 7:4 (1:2)

Bramki: Mietlicki (19, 21), Tkacz (24, 25) Wankiewicz (28, 40), Sekrecki (35) – Grzesiak (17, 19), Przybył (27, 32).

Luxiona: Hajkowski – Marcin Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz, Mazurkiewicz, Furtak, Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki, Rusyn, Offert, Wójcik, Tkacz.

Unia: Wałach – Mroczka, Przybył, Stańczyk, Podobiński, Armatys, Jodłowski, Grzesiak, Sieńczak, Nosek.

Propozycja na majowy weekend. Farma dobrej zabawy
Dużo zdjęć

Pięcioletni Adaś miał na nos na kwintę, gdy już przyszedł czas wyjazdu z Farmy Iluzji w Trojanowie. Kilka godzin zabawy minęła błyskawicznie. Tylko lizak z automatu nieco osłodził gorycz powrotu do domu.

Chełmianka na szóstkę w meczu z Karpatami Krosno

W czterech poprzednich występach ligowych tylko pięć goli, a w sobotę aż sześć. Chełmianka rozbiła Karpaty Krosno i po czterech meczach bez zwycięstwa wreszcie zgarnęła pełną pulę.

Zabrakło kropki nad i, Avia tylko na remis ze Starem Starachowice

Znowu bez zwycięstwa przed własną publicznością. W piątym występie w tym roku na stadionie przy ul. Sportowej, Avia Świdnik zdobyła dopiero drugi punkt. W sobotę zremisowała ze Starem Starachowice 0:0.

Polski Cukier Start rozbity przez Legię, znowu bez awansu do fazy play-off [zdjęcia]

Niestety, sprawdził się czarny scenariusz. Polski Cukier Start przegrał w sobotni wieczór z Legią Warszawa aż 92:112. I była to bardzo kosztowna porażka ekipy z Lublina. Inne wyniki drużyn walczących o ósemkę ułożyły się tak, że podopieczni Artura Gronka znowu play-offy będą oglądać w telewizji.

Dwie bramki do szatni pomogły Lewartowi pokonać Kryształ

Lewart Lubartów pozostanie liderem tabeli. W sobotę piłkarze Grzegorza Białka musieli się jednak napracować na kolejne trzy punkty w meczu z Kryształem Werbkowice. Kluczowe były dwa gole zdobyte w końcówce pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 3:1. Po przerwie obie ekipy zaliczyły jeszcze po jednym trafieniu.

A dystkoteka gra...
foto

To była beztroska dyskoteka jak za dawnych czasów, gdy wszyscy byli młodzi, szaleni itp. Zapraszamy na fotorelację z jedynej takiem imprezy w Lublinie, gdzie wszyscy są młodzi i piękni... Tak się bawi Piękna Pszczoła!

Stal Kraśnik świetnie zaczęła mecz z KS Cisowianka, ale najadła się jeszcze strachu. Rezygnacja Łukasza Gizy

Sporo działo się w sobotę na stadionie w Kraśniku. Tamtejsza Stal po ośmiu minutach prowadziła z KS Cisowianka Drzewce 2:0. Od razu po przerwie gospodarze strzelili trzecią bramkę. I chociaż w końcówce rywale postraszyli jeszcze gospodarzy, to Kamil Witkowski wreszcie zanotował pierwsze zwycięstwo w nowym klubie. Z kolei Łukasz Giza po końcowym gwizdku złożył rezygnację.

Tajemnice celejowskiego dworu
MAGAZYN

Wizytował tu car, a przy pełni księżyca mieszkańcy widywali potwornego psa. Czy nad rodem Klemensowskich rzeczywiście ciążyła klątwa?

Wyjazdowe derby ciągle im służą, Świdniczanka lepsza od Orląt Spomlek

Nie był to zbyt ładny mecz, ale kolejne trzy punkty do swojego konta dopisała w sobotę Świdniczanka. Drużyna Łukasza Gieresza pokonała w Radzyniu Podlaskim tamtejsze Orlęta Spomlek 1:0. To trzecia porażka z rzędu biało-zielonych, która mocno zmniejsza szanse na utrzymanie w III lidze.

Zwolnij, bo kamery znowu mierzą prędkość na odcinku Łęczna – Turowola Kolonia

Odcinkowy pomiar prędkości (OPP) pomiędzy Łęczną a Turowolą Kolonia prawdopodobnie już działa - poinformowali nas kierowcy. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Lepiej zwolnić, aby nie narazić się na słony mandat.

Koniec tygodnia z trzydziestką
foto

W popularnym lubelskim klubie 30, co weekend organizowane są imprezy z muzyką na żywo. Jak zawsze nie zabrakło muzyki dla każdego oraz dobrej, imprezowej atmosfery. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

ZTM otwiera drzwi. Oto co pokażą
LUBLIN

10 i 11 maja Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie planuje dni otwarte. Zwiedzanie będzie darmowe, a osoby chętne oprowadzać będą przewodnicy.

Czy zdałbyś maturę z języka polskiego? Sprawdź się w naszym quizie!
QUIZ

Do matury zostało 11 dni. W piątek uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły i szykują się do najważniejszego egzaminu w ich życiu.

Śmiertelny wypadek. Ofiarą motocyklista
AKTUALIZACJA

Około godz. 13:30 w miejscowości Dąbrowa Wronowska w powiecie opolskim doszło do śmiertelnego wypadku. Ofiarą jest motocyklista.

SP 31 zyska nowe oświetlenie boiska. Co czeka na uczniów po zmroku?