Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pierwszy raz w historii mieszkańcy Lublina mają okazję sami zdecydować o tym, na co miasto wyda część swojego budżetu. Mogą wybierać np. między światłami na niebezpiecznym skrzyżowaniu, a lokum dla jerzyków mylonych często z jaskółkami. W grze są 233 pomysły
O unikalnych fotografiach opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.
O uprawach doświadczalnych w Instytucie w Puławach opowiada Mikołaj Spóz, regionalista.
Do podlubelskiego Radawca zjechały najlepsze psie nosy w kraju, by wziąć udział w pierwszych w Polsce Otwartych Mistrzostwach Owczarków Niemieckich w Tropieniu Sportowym. W ubiegły weekend na trawiastym lotnisku pojawiło się 26 zawodników z psami.
To zwierzęta do poprawiania humoru. Natura stworzyła je z uśmiechami przyklejonymi do pysków. Człowiek widząc włochatego stwora po raz pierwszy także nie ma szans, żeby się nie uśmiechnąć.
Ile to czasu minęło? Miesiąc, dwa, a Elena nie przestaje o tym myśleć. Czasami odpływa gdzieś w tę niedaleką przeszłość i ma przed oczami wszystko to, co tam zostawiła. Tam, w Ługańsku, umykając po kryjomu przed separatystami. Wzięła ze sobą córkę, trochę rzeczy do torby i wyjechała. Starszy syn pojechał do dziadków do Rostowa, mąż jeszcze jakiś czas został.
O wybrykach puławskich studentów opowiada Mikołaj Spóz, regionalista.
Długo czekali, niektórzy nawet nie dożyli tego dnia, w którym oddano im cześć, w którym otwarcie można było opowiedzieć o zbrodniach na nich popełnionych. O Jaworzniakach wiemy bardzo niewiele. Dopiero w nowej Polsce zaczęto o nich głośno mówić, o obozie pracy w podlubelskim Krzesimowie, a także o tajnych organizacjach w Puławach i Kazimierzu. O straconych złudzeniach opowiada Robert Och, historyk.
To był pierwszy taki obiekt zbudowany tu po wojnie od podstaw. Usytuowany na obrzeżach miasta, tuż za tzw. rogatką lubartowską, oficjalnie otwarty został 22 lipca 1964 roku. Jak na ówczesne lata SPSK-4 był placówką nowoczesną, choć nie wolną od wad. Jednak w porównaniu z dwoma szpitalami funkcjonującymi w budynkach poklasztornych – przy ul. Staszica i Biernackiego – zapowiadał komfortowe warunki tak dla personelu, jak i dla chorych.
18-letni Patryk Sadowski ze Świdnika zdobył złoto na sierpniowych Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych w Bułgarii. Licealista pokonał konkurencję z 20 państw.
Rozmowa z Cezarym Trybańskim, koszykarzem Legii Warszawa.
Los jest złośliwy. Buldożery przy Unickiej 4 pojawią się we wrześniu. We wrześniu, 105 lat wcześniej, urodził się twórca Lubelskiej Drukarni Prasowej.
Dawno, dawno temu kiedy nie było internetu, do Lublina przyjechała pani profesor z Kalifornii. Razem z nią przyjechał mąż, artysta i architekt. Pani profesor miała zajęcia na UMCS, a pan architekt przez ten czas zakochiwał się w osiedlu Skarpa. Po wielu latach gość z USA postanowił ofiarować temu kawałkowi Lublina kwiaty. Jak to w bajka bywa – tak się stało.
Rozmowa z dr Wojciechem Magusiem, politologiem i medioznawcą z UMCS
Rozmowa z Patrykiem Brożkiem i Pawłem Jakubem Dawidkiem, założycielami firmy Wheel Systems.
Rozmowa z Mietkiem Jureckim, muzykiem, kompozytorem, organizatorem festiwalu \"Solo Życia”
Mają na koncie po kilka medali, setki godzin spędzonych na treningu i mnóstwo wyrzeczeń. Ale nie odpuszczają. Ich cel to powrót do Ekstraklasy.
Chcą zmiany polskiego prawa rodzinnego, które - jak twierdzą - dyskryminuje ojców. Walcząc o prawo do wychowywania swoich dzieci, chcą pokazać, że ojciec \"nie jest tylko od zarabiania pieniędzy”
Wojciech Smarzowski, reżyser takich filmów jak \"Wesele”, \"Róża” i \"Drogówka”, zaczyna prace przy kolejnym filmie. Tym razem zajmie się tematyką rzezi wołyńskiej. Większość zdjęć do \"Wołynia” powstanie na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej
Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego okazał się wyjątkowy. Na kieleckiej imprezie pojawiła się rekordowa liczba wystawców. Jedną z dominujących grup byli producenci śmigłowców, w tym PZL-Świdnik i Agusta Westland.
Rozmowa ze Zbigniewem Stopą, prezesem zarządu LW Bogdanka
Przez dwa tygodnie karczowali, kopali, skrobali, szorowali i malowali. Krok po kroku wyrywali polskie cmentarze ukraińskim lasom. Zapalali zebrane w zbiórkach na lubelskich cmentarzach znicze. Spali w internatach, na parafiach, w namiotach. Nikt się nie skarżył, nikt nie narzekał. Wrócą za rok.
Trwa kampania. Do urn pójdziemy 16 listopada. Czy wiesz, że możesz założyć komitet wyborczy i wystartować w samorządowych wyborach jako kandydat?
Rozmowa z Janem Rydzakiem, reprezentantem Polski w lacrosse
Zawody strongmanów w ostatnich latach straciły na popularności, ale w dalszym ciągu są efektowną dyscypliną, w której duże sukcesy osiągają Polacy.