Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

2 lipca 2022 r.
11:34

Marek Suski - radomski car PiS pilnuje nowej układanki w lubelskim PiS

58 17 A A

Prawo i Sprawiedliwość zakończyło reformę lokalnych struktur. Partyjna centrala powołała nowych pełnomocników okręgowych. W naszym regionie do tej pory było ich dwóch. Teraz jest sześciu, a ich pracę ma nadzorować „opiekun województwa”. Został nim poseł z Radomia Marek Suski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek Komitet Polityczny PiS ostatecznie zatwierdził nową organizację partii. Zasadnicza zmiana dotyczy podziału struktur okręgowych. Do tej pory były one oparte na 41 okręgach znanych z wyborów do Sejmu. Po reformie okręgów jest 94 i są one wzorowane na tych, w jakich wybierani są senatorowie.

– Wszystkie te zmiany wchodzą od 1 lipca, a formalne sprawy związane z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego wyznaczono do końca lipca. Na tym kończymy etap reorganizacji Prawa i Sprawiedliwości i ruszamy w Polskę – zapowiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

– Wszyscy nowi pełnomocnicy mają przed sobą jasne zadania przygotowania struktur do nadchodzących wyborów. Zapewniam, że będziemy jak dobrze naoliwiona maszyna przeć do przodu – dodał rzecznik partii Radosław Fogiel.

Opiekun z Radomia

Komitet Polityczny zdecydował też o powołaniu 16 „opiekunów województw”, których zadaniem będzie nadzór nad przebiegiem zmian strukturalnych oraz działalnością nowo powołanych pełnomocników okręgowych. Województwem lubelskim „zaopiekuje” się poseł PiS z Radomia Marek Suski.

– Wiedzieliśmy, że takie osoby będą powołane, ale ta nominacja jest zaskoczeniem. Rozmawiamy na gorąco z kolegami i koleżankami i nikt się tego nie spodziewał – usłyszeliśmy we wtorek po południu od jednego z lubelskich polityków partii rządzącej.

Z nie mniejszym zaskoczeniem przyjęto informację o tym, że dwaj posłowie PiS z naszego regionu będą pełnić funkcje „opiekunów” w innych województwach. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin będzie odpowiedzialny za struktury na Podlasiu, a minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek – na Opolszczyźnie.

– Być może chodziło o to, by były to osoby „z zewnątrz”, nieuwikłane w lokalne układy. Takie, które zajmą się wykonywaniem wskazanych przez centralę zadań, a nie personalnymi układankami – mówi nam inny lubelski działacz PiS. Tu warto jednak podkreślić, że w niektórych województwach te role powierzono lokalnym politykom. Dla przykładu, premier Mateusz Morawiecki ma pełnić taką rolę na Śląsku, Beata Szydło w Małopolsce, a Joachim Brudziński w województwie zachodniopomorskim.

Długa lista wpadek

Z Markiem Suskim próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie. Poprosił o wysłanie SMS–a. Na prośbę o kontakt w związku z objęciem przez niego funkcji „opiekuna” odpisał:

„To wyróżnienie wiążące się z większą pracą i wsparciem dla regionu. Zaszczyt pracy ze wspaniałymi ludźmi z Lubelszczyzny. Piękna ziemia z przyszłością i wspaniali ludzie. Bardzo się cieszę na tę współpracę”. Dopytywany o swoje zadania w nowej roli, wskazał krótko: „Ciężka praca dla regionu”.

Warto zaznaczyć, że dla parlamentarzysty będą to zadania dodatkowe, bo oprócz pracy poselskiej będzie pełnił także funkcję pełnomocnika okręgowych struktur PiS w Radomiu.

Informacja o tej nominacji nie przeszła bez echa w portalach społecznościowych. Wielu internautów zaczęło wypominać wpadki, jakie przydarzyły się Suskiemu publicznie. A tych nie brakuje.

Do dziś politykowi wypominana jest m.in. sytuacja z jednego z przesłuchań komisji śledczej ds. afery Amber Gold. Dopytywał wówczas byłego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego o jego kontakty z osobą o pseudonimie „Caryca”.

– Przepraszam, ale nie znam carycy. Jedyna, którą znam, to Katarzyna – odparł Milewski.

– Może pan podać nazwisko? – dociekał Suski.

– Katarzyna Wielka – usłyszał w odpowiedzi. Wpadka rozbawiła pozostałych obecnych na sali, na czele z przewodniczącą komisji Małgorzatą Wassermann z PiS. - Co w tym śmiesznego? – powiedział wówczas w jej stronę Suski.

W jednym z wywiadów wyjaśniał, że prezes Kaczyński nigdy się nie ożenił, bo „służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety”. W innym zdradził, że będąc nastolatkiem miał długie włosy i kiedy jeździł autostopem, kierowcy w nocy zatrzymywali się myśląc, że to dziewczyna. Z kolei gdy w 2018 roku Państwowe Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze” kupowało kiepsko prosperujące lotnisko w Radomiu znalazł ciekawy argument, by przenieść tam obsługę lotów czarterowych z warszawskiego Okęcia.

– Z tych analiz, które były robione, wynika, że większość Polaków lata na południe Europy, czy też do krajów afrykańskich. Czyli lotnisko położone na południe od Warszawy, jest bardzo dogodne dla przewoźników i pasażerów – wypalił podczas konferencji prasowej.

W styczniu tego roku zaskoczył odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy o powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie wyjaśnienia afery z rzekomym wykorzystywaniem wobec polityków opozycji systemu szpiegowskiego Pegasus. – Mówienie o jakiejś masowej inwigilacji to jest w ogóle jakiś wymysł z Księżyca. Bo to były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku – powiedział.

Natomiast w kwietniu apelował do polityków Platformy Obywatelskiej, by wykluczyli z klubu w Parlamencie Europejskim europosłów z Serbii. Było to tuż po tym, jak na kolejną kadencję w tym kraju wybrany został prezydent Aleksandar Kucic, któremu zarzuca się współpracę z Władimirem Putinem. Sęk w tym, że Serbia nie jest członkiem Unii Europejskiej i co za tym idzie, nie ma swojej reprezentacji w europarlamencie.

Mimo długiej listy podobnych sytuacji i wstępnego zaskoczenia, lubelscy politycy PiS bronią tej kandydatury. – Owszem, Marek Suski bywa zabawny i zdarzają mu się wpadki. Ale jeśli chodzi o sposób pracy, jest bardzo zorganizowany i poukładany. Pewnie to zdecydowało o powierzeniu mu tej roli i myślę, że sobie z nią poradzi – twierdzi jeden z naszych rozmówców.

Było dwóch, jest sześciu

Wracając do reformy struktur, to do tej pory w województwie lubelskim partyjne okręgi były dwa. W sejmowym okręgu szóstym rządził były poseł Krzysztof Michałkiewicz, a w siódmym Jacek Sasin. Wiadomo było, że ten drugi nie zostanie pełnomocnikiem, bo partyjna centrala zdecydowała, że tych funkcji nie mogą pełnić osoby zajmujące najważniejsze stanowiska w ministerstwach.

Ale i Michałkiewicz pożegnał się z partyjnym stanowiskiem. W Lublinie (okręg senacki nr 16) pełnomocnikiem został miejski radny Piotr Breś. Ta kandydatura na giełdzie pojawiła się w ostatniej chwili, bo wcześniej spekulowano, że największe szanse mają wspomniany Michalkiewicz oraz poseł Sylwester Tułajew. Ten drugi jako jeden z pierwszych pospieszył z gratulacjami. – Nowemu pełnomocnikowi PiS w Lublinie Piotrowi Bresiowi serdecznie gratuluję objęcia funkcji! Z Piotrem współpracujemy i przyjaźnimy się od lat! Wspieramy się w wielu tematach! W pełnieniu tej funkcji jak najbardziej może liczyć na moje pełne wsparcie! – napisał na Twitterze.

W okręgu nr 14 (powiaty: lubartowski, łukowski, opolski, puławski i rycki) zgodnie z przewidywaniami został poseł Sławomir Skwarek,

w okręgu nr 15 (powiaty: janowski, kraśnicki, lubelski, Łęczyński, świdnicki) marszałek województwa Jarosław Stawiarski,

w okręgu nr 16 (powiaty: bialski, parczewski, radzyński, miasto Biała Podlaska) poseł Dariusz Stefaniuk,

w okręgu nr 17 (powiaty: chełmski, krasnostawski, włodawski, miasto Chełm) szef gabinetu politycznego Jacka Sasina w MAP Ryszard Madziar,

a w okręgu nr 18 (powiaty: biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski, miasto Zamość) poseł Tomasz Zieliński.

Z tego grona tylko Madziar nie jest związany z naszym regionem. – Ale często gościł w Chełmie i Zamościu reprezentując Sasina podczas różnych wydarzeń. Nie jest stąd, ale orientuje się w lokalnych tematach – słyszymy od jednego w polityków PiS.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lipca 2022 r. o 21:59
antypolskie to są Podwyżki inflacja Stanowiska - wam już dziękujemy, straciliśmy mnóstwo pieniędzy z UE, potrąconych nam w następstwie różnych kar !!!
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lipca 2022 r. o 10:38
Car ??? Przecież to niepatriotyczne określenie członka PiS !!! Jakieś powiązania rosyjskie np. z carycą Katarzyną posiada czy co , że został tak nazwany ???
Avatar
pb88 / 2 lipca 2022 r. o 23:03
Nie na Podlasiu, tylko w województwie podlaskim. Podlasie to nie jest to samo, co województwo podlaskie. Nie na Śląsku, tylko w województwie śląskim. Śląsk to nie jest to samo, co województwo śląskie. Nie w Małopolsce, tylko w województwie małopolskim. Małopolska to nie jest to samo, co województwo małopolskie. Nie na Opolszczyźnie, tylko w województwie opolskim. Opolszczyzna to nie jest to samo, co województwo opolskie.
Avatar
Gutek / 2 lipca 2022 r. o 19:14
Ogłaszam konkurs , ile kont ma idiota monisia ( oczywiście bez nagród ponieważ sam nie mogę się doliczyć) tylko poważne typy .
Avatar
zibi_123 / 2 lipca 2022 r. o 18:40
no pamietamy go ale to nie car tylko rasputin MIal zdjecia golej kolezanki w tel
Avatar
___K___ / 2 lipca 2022 r. o 16:43
Hej_K_a! Właśnie zaktualizowałam swoje K0nto, ale P0za tym nic się nie zmieniło! Nadal będę za P0mocą ostrego pióra rozwalać pisiorKÓw XD
I cyk, kolejne fake-konto założone. Ostre pióro? Stek obelg i wyzwisk nazywasz ostrym piórem? Coś ci się mocno pozajączkowało, trollu.
Avatar
zuK0_sra__K__a / 2 lipca 2022 r. o 15:16
Hej_K_a! Właśnie zaktualizowałam swoje K0nto, ale P0za tym nic się nie zmieniło! Nadal będę za P0mocą ostrego pióra rozwalać pisiorKÓw XD
Avatar
Jaceniacka / 2 lipca 2022 r. o 15:14
Popatrz synu na Pana Przewodniczącego TUSKA; tak właśnie wygląda prawdziwy Polak przywódca godny tego miana , dbający o Ojczyznę , o jej obywateli , przywódca który stawia czoła przeciwnościom , przywódca który nie musi zatrudniać klakierów w TVP i manipulować i płacić haracz emerytom za głosy , przywódca który nie musi stroić Polski pomnikami .To jest prawdziwy Polak a nazywa się Donald Tusk , zapamiętaj synu !
Avatar
Kroll / 2 lipca 2022 r. o 14:51
Suski - car? Przesada. Co najwyżej błazen nadworny. A to że ma być namiestnikiem to dobrze nie świadczy o wyznawcach pislamskiej ideologii z Lubelszczyzny. Nawet prezes nie traktuje was poważnie. PiS z wami i waszymi rogatymi rumakami z Janowa Podlaskiego.
Avatar
___K___ / 2 lipca 2022 r. o 14:08
Zobaczymy, czy dewelo-rathausowa agencja pato-pr będzie strzykać jadem na Bresia. Jeśli tak, to może być to znak początku rozpadu Lubelskiej Zjednoczonej Partii Deweloperskiej. Plus do tego, wskutek załamania sprzedaży kurników członkowie dewelo-bandy wkrótce zaczną sobie skakać do gardeł jak wściekłe psy. Z nadzieją czekam na koniec dewelo-nierządów w Łysogrodzie :-DDD
Matołku, ile ty jeszcze tych fake-kont założysz?
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lipca 2022 r. o 21:59
antypolskie to są Podwyżki inflacja Stanowiska - wam już dziękujemy, straciliśmy mnóstwo pieniędzy z UE, potrąconych nam w następstwie różnych kar !!!
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lipca 2022 r. o 10:38
Car ??? Przecież to niepatriotyczne określenie członka PiS !!! Jakieś powiązania rosyjskie np. z carycą Katarzyną posiada czy co , że został tak nazwany ???
Avatar
pb88 / 2 lipca 2022 r. o 23:03
Nie na Podlasiu, tylko w województwie podlaskim. Podlasie to nie jest to samo, co województwo podlaskie. Nie na Śląsku, tylko w województwie śląskim. Śląsk to nie jest to samo, co województwo śląskie. Nie w Małopolsce, tylko w województwie małopolskim. Małopolska to nie jest to samo, co województwo małopolskie. Nie na Opolszczyźnie, tylko w województwie opolskim. Opolszczyzna to nie jest to samo, co województwo opolskie.
Avatar
Gutek / 2 lipca 2022 r. o 19:14
Ogłaszam konkurs , ile kont ma idiota monisia ( oczywiście bez nagród ponieważ sam nie mogę się doliczyć) tylko poważne typy .
Avatar
zibi_123 / 2 lipca 2022 r. o 18:40
no pamietamy go ale to nie car tylko rasputin MIal zdjecia golej kolezanki w tel
Avatar
___K___ / 2 lipca 2022 r. o 16:43
Hej_K_a! Właśnie zaktualizowałam swoje K0nto, ale P0za tym nic się nie zmieniło! Nadal będę za P0mocą ostrego pióra rozwalać pisiorKÓw XD
I cyk, kolejne fake-konto założone. Ostre pióro? Stek obelg i wyzwisk nazywasz ostrym piórem? Coś ci się mocno pozajączkowało, trollu.
Avatar
zuK0_sra__K__a / 2 lipca 2022 r. o 15:16
Hej_K_a! Właśnie zaktualizowałam swoje K0nto, ale P0za tym nic się nie zmieniło! Nadal będę za P0mocą ostrego pióra rozwalać pisiorKÓw XD
Avatar
Jaceniacka / 2 lipca 2022 r. o 15:14
Popatrz synu na Pana Przewodniczącego TUSKA; tak właśnie wygląda prawdziwy Polak przywódca godny tego miana , dbający o Ojczyznę , o jej obywateli , przywódca który stawia czoła przeciwnościom , przywódca który nie musi zatrudniać klakierów w TVP i manipulować i płacić haracz emerytom za głosy , przywódca który nie musi stroić Polski pomnikami .To jest prawdziwy Polak a nazywa się Donald Tusk , zapamiętaj synu !
Avatar
Kroll / 2 lipca 2022 r. o 14:51
Suski - car? Przesada. Co najwyżej błazen nadworny. A to że ma być namiestnikiem to dobrze nie świadczy o wyznawcach pislamskiej ideologii z Lubelszczyzny. Nawet prezes nie traktuje was poważnie. PiS z wami i waszymi rogatymi rumakami z Janowa Podlaskiego.
Avatar
___K___ / 2 lipca 2022 r. o 14:08
Zobaczymy, czy dewelo-rathausowa agencja pato-pr będzie strzykać jadem na Bresia. Jeśli tak, to może być to znak początku rozpadu Lubelskiej Zjednoczonej Partii Deweloperskiej. Plus do tego, wskutek załamania sprzedaży kurników członkowie dewelo-bandy wkrótce zaczną sobie skakać do gardeł jak wściekłe psy. Z nadzieją czekam na koniec dewelo-nierządów w Łysogrodzie :-DDD
Matołku, ile ty jeszcze tych fake-kont założysz?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Na koniec sierpnia zaplanowano pomiar hałasu przy zakładzie kamieniarskim spędzającym sen z powiek sąsiadom. Kontrola ma wykazać, czy zakład działa za głośno, ale nie odbędzie się z zaskoczenia. Urząd tłumaczy, że nie może działać bez zapowiedzi.

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!