12:19

Motor Lublin - Pogoń Siedlce 3:3 (zapis relacji na żywo)

0 1 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

W kiepskich nastrojach rundę jesienną zakończyli piłkarze Motoru. Podopieczni Mirosława Hajdy prowadzili już z Pogonią Siedlce 3:0. A mimo to wywalczyli tylko jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 3:3.

90+4' Nic z tego! Od bramki zacznie Misztal. Po chwili koniec meczu! Piłkarze Motoru nie mogą być zadowoleni po tym meczu. Wydawało się, że trzy punkty mają w kieszeni, a tymczasem zmarnowali aż trzy bramki zaliczki.

90+4' Jeszcze faul Baidoo. I ostatnia szansa na gola dla Motoru.

90+3' Duda fatalnie zagrywa w pole karne z rzutu wolnego. A Kozłowski I zmienia Więdłochę.

90+2' Wawszczyk ustawiony tyłem do bramki uderza głową, ale Misztal łapie bez problemów piłkę.

90+1' Pierzchała fauluje Ropskiego i ogląda kartkę.

90' Sędzia dolicza cztery minuty.

89' Teraz z dystansu spróbował Rafał Król. Niezłe uderzenie, rzut rożny.

88' Dobre rozegrane Michała Króla z Dudą, ale strzał tego drugiego bardzo niecelny.

86' Kartka dla Nojszewskiego.

85' Znowu Ropski w zamieszaniu pod bramką Pogoni, ale tym razem napastnik gospodarzy fauluje.

84' Dwie szanse Motoru! Najpierw Swędrowski uderza z "czuba", ale piłkę odbija Misztal. Dobija jeszcze głową Ropski i ponownie Misztal.

82' Ropski za Świderskiego.

80' Kolejna akcja Baidoo, tym razem przyblokowany zawodnik z Ghany. W osiem minut Motor zmarnował trzy bramki przewagi i wygląda na to, że goście poczuli krew i spróbują jeszcze wygrać w Lublinie.

77' 3:3 w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach! Centra z lewego skrzydła i na spalonym ewidentnie jest Przybecki. Piłkę odbija jednak Wawszczyk, przejmuje ją napastnik Pogoni i z bliska strzela na 3:3. Najpierw boczny arbiter pokazuje spalonego, ale po długich rozmowach głównego z asystentem gol jednak zostaje uznany!

74' Dwie zmiany w Motorze. Schodzą: Wójcik i Kumoch, a wchodzą: Rafał Król i Rak. Po chwili trzecia roszada: Łukasik - Grodzicki.

73' Co tu się dzieje? Baidoo i już tylko 3:2! Wydawało się, że piłkę wybije Michota, ale to od niego odbiła się futbolówka i jakimś cudem wylądowała w siatce.

71' Znowu atak Pogoni, strzał odbity od Kumocha i rożny dla przyjezdnych.

70' Bramka dla Pogoni, 3:1! Przybecki dostaje piłkę w pole karne, Grodzicki nie zdążył doskoczyć do rywala i ten świetnym strzałem daje jeszcze odrobinę nadziei gościom.

69' Dobra akcja Swędrowskiego, zagrywa w pole karne do Kumocha, ale ciut za mocno i "Kumi" fauluje w ataku.

67' Nojszewski za Piotrowskiego.

64' Goście naprawdę byli w ostatnich fragmentach groźni, ale teraz skarcił ich Świderski. Napastnik Motoru poszedł, jak czołg, najpierw na dwóch rywali, potem na bramkarza. Pierwsze uderzenie golkiper odbił, ale "Świder" wyłuskał jeszcze futbolówkę i upadając już na murawę kopnął do siatki.

62' Znowu groźna Pogoń! Najpierw słupek ratuje Motoru, a Baidoo, który z bliska wpakował piłkę do siatki był na pozycji spalonej.

61' Czujny w bramce Madejski, wychodzi do dobrego podania rywali i wyprzedza Przybeckiego.

59' Pogoń nie rezygnuje, zablokowany Baidoo.

56' Dobry strzał zza pola karnego, ale świetnie broni Madejski.

55' Przybecki pokazuje swoją szybkośc, fauluje go Grodzicki i ogląda żółty kartonik. A Pogoń ma rzut wolny na wysokości pola karnego.

54' Samotna szarża Świderskiego, ale "Świder" za daleko wypuścił sobie piłkę.

52' 2:0! Świetne rozegranie rzutu wolnego. Zamiast wrzutki w pole karne, czy próby strzału Swędrowski zagrywa na skrzydło do Ceglarza, ten podaje przed bramkę do Dudy, który z bliska pakuje piłkę do "pustaka".

50' Faulowany Wójcik, szansa dla Motoru.

49' Więdłocha centruje z lewego skrzydła, ale pewnie łapie Madejski.

47' Michota do Ceglarza, ale bardzo złe zagranie w pole karne tego drugiego i zacznie od bramki Misztal. W zespole gości mamy trzy zmiany, a jednym z nowych zawodników jest Bartosz Rymek, były gracz Motoru.

46' Gramy po przerwie!

45+2' Koniec pierwszej połowy. Jak najbardziej zasłużone prowadzenie Motoru.

45+1' Świderski jeden na jeden z Pierzchałą, uderza na bramkę, ale za lekko i prosto w bramkarza.

40' Świetne dośrodkowanie Ceglarza w pole karne, strzał głową oddał Grodzicki, ale obok bramki. Szkoda, bo mogło być 2:0!

39' Tym razem dobra interwencja Króla, a po chwili rożny dla Motoru.

37' Znowu groźnie, ale Wawszczyk odbiera piłkę Przybeckiemu.

36' Tym razem udana akcja gości. Więdocha ograł na skrzydle Króla, wrzucił w pole karne, a wszystko dobrym strzałem kończy Kozłowski II, jednak prosto w Madejskiego.

33' Kolejny nieudany atak Pogoni, Motor kontroluje sytuację na boisku i nie pozwala rywalom na rozwinięcie skrzydeł.

33' Za mocne długie podanie Kumocha do Wójcika.

30' Znowu groźnie pod bramką Pogoni po rzucie rożnym, ale żadnemu z "Motorowców" nie udaje się przejąć piłki.

29' Król strzela zza pola karnego, ale obok bramki.

25' 1:0! Wójcik na prawym skrzydle podaje po ziemi na piąty metr, a Swędrowski uderza bez przyjęcia do siatki między nogami Misztala. Jak najbardziej zasłużone prowadzenie gospodarzy.

25' Dobra wymiana podań gospodarzy, Świderski dostaje piłkę w pole karne i decyduje się ją wycofać, ale przejmuje Pierzchała.

23' I niespodziewanie mogło być 0:1! Długa piłka do Baidoo, ten przyjmuje piłkę do przodu, ale ta za daleko mu odskoczyła. Gdyby ciut lepiej to zrobił zawodnik z Ghany, to znalazłby się sam na sam z Madejskim.

22' Preuss przyjął na ciało strzał Michoty i chwila przerwy w grze.

21' Po kartce dla obu ekip: Marciniec i Michota ukarani przez sędziego.

20' Świetna szansa Świderskiego! Po za lekkim strzale Dudy "Świder" przejmuje piłkę i wydawało się, że nie będzie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki. Uderzył jednak za lekko i zdążył Misztal.

18' Tym razem dużo lepsza próba "Swędro", który chciał wrzucić Misztalowi piłkę za kołnierz, ale z dużymi problemami bramkarz Pogoni odbija na rzut rożny.

17' Swędrowski uderza po ziemi, ale bez problemów broni bramkarz Pogoni.

14' Michał Król centruje prosto do "koszyczka" Misztala.

12' Świderski dostaje piłkę w pole karne, dobrze się zastawia i upadając na murawę oddaje strzał, ale Misztal odbija nogą.

10' Dwie szanse Ceglarza. Najpierw zagranie przed pole karne z narożnika boiska kończy się kiksem skrzydłowego, po chwili dostaje drugą szansę, ale tym razem były gracz Stali Rzeszów trafia w jednego z obrońców.

10' Centra Ceglarza, Brodziński wybija na rzut rożny.

9' Rywale oddają piłkę pod nogi "Motorowców", ale lublinianie nie potrafili tego wykorzystać.

8' Grodzicki na spalonym.

8' Misztal może grać, rożny dla Motoru.

6' Swędrowski szarżuje na prawym skrzydle, wrzuca piłkę przed bramkę, ale wybija jeden z obrońców. Piłka wraca do Swędrowskiego i ten uderza na bramkę. Ponownie piłkę zatrzymuje defensor Pogoni. Gospodarze domagają się rzutu karnego, ale sędzia jest innego zdania. Gra na chwilę przerwana z powodu urazu bramkarza gości.

5' Wawszczyk mimo ataków rywali spokojnie do Dudy, ten oddaje do Waszczyka i Motor rusza z atakiem.

3' Teraz akcja gospodarzy. Niestety, wrzutka Wójcika "do nikogo".

2' Teraz akcja drugim skrzydłem, ale atak Pogoni nieudany. Goście bardzo aktywni w ataku od pierwszej minuty.

1' Dobra akcja Więdłochy na prawym skrzydle, wrzutka przed bramkę Motoru, ale piłke odbija Madejski.

1' Gramy!

---------------------------------------

Znamy składy obu ekip. Niespodzianka w Motorze to miejsce wśród rezerwowych dla Rafała Króla. Do jedenastki wracają Rafał Grodzicki i Tomasz Swędrowski. Z powodu kontuzji nie zagra Paweł Moskwik.

-----------------------------------------

Motor Lublin - Pogoń Siedlce 3:3 (1:0)

Bramki: Swędrowski (25), Duda (52), Świderski (64) - Przybecki (70, 77), Baidoo (73).

Motor: Madejski - M. Król, Grodzicki (74 Łukasik), Wawszczyk, Michota, Wójcik (74 R. Król), Duda, Swędrowski, Kumoch (74 Rak), Ceglarz, Świderski (82 Ropski).

Pogoń: Misztal - Preuss, Pierzchała, Brodziński, Miś, Piotrowski (67 Nojszewski), Marciniec, Baidoo, Kozłowski II, Więdłocha (90+3 Kozłowski I), Przybecki.

Żółte kartki: Michota, Grodzicki - Marciniec, Nojszewski, Pierzchała.

Sędziuje: Karol Arys (Szczecin).

Jeżeli Lewart wygra w sobotę w Międzyrzecu Podlaskim, to na pewno wywalczy awans do III ligi

Lewart i Janowianka z punktami, fety w Lubartowie jeszcze nie było

Kolejna seria gier Hummel IV ligi za nami. Na szczycie tabeli nic się nie zmieniło, bo swoje mecze wygrały dwie najlepsze ekipy: Lewart i Janowianka. Drużyna Grzegorza Białka pokonała Gryfa Gmina Zamość 6:1. Kibice liczyli, że już dzisiaj wystrzelą szampany, ale Jurij Perin i spółka w Poniatowej też wywalczyli trzy punkty i kwestię awansu trzeba odłożyć przynajmniej do soboty.

Pojazd został wyciągnięty z rowu przez strażaków

Motocyklista pod wpływem alkoholu wjechał do rowu

Jechał mimo zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz czeka na wyrok sądu.

Światowy Dzień Środowiska na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia

Warsztaty produkcji wodoru z wody, zielone pomięte ubrania, zioła, truskawki, maliny i poziomki - tak w środę Politechnika Lubelska świętowała Światowy Dzień Środowiska.

Lewica na finiszu kampanii chce Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego
Wybory do europarlamentu

Europejski Fundusz Mieszkaniowy to pomysł Lewicy na rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego. W jego ramach Unia Europejska miałaby przekazać 100 miliardów euro na budowę mieszkań. 10 miliardów miałoby trafić do Polski, co pozwoliłoby wybudować 100 tysięcy mieszkań.

Podróż do granic ludzkiego głosu
7 czerwca 2024, 18:00

AudioFeels powraca do Lublina i zaśpiewa jednego dnia (7 czerwca) aż dwa koncerty: o 18:00 i 20:30. Będzie to wielki powrót grupy wykonującej muzykę w stylu Vocal Play – artyści śpiewając imitują brzmienie instrumentów!

(Do)RADCY - Odcinek 2 podcastu. Dzisiaj o zawiłościach prawa administracyjnego
(do)RADCY

W życiu każdego z nas przychodzą takie chwile, kiedy musimy zmierzyć się z meandrami prawa administracyjnego. Dlaczego procedury administracyjne wydają się tak skomplikowane? Czy zawsze muszą być takie formalności? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w naszym najnowszym wideo-podcastie z cyklu (do)RADCY!

Spomlek rośnie w siłę. Przejął kolejną mleczarnię

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek przejmuje Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Bychawie. Połączenie obu firm pozwoli wzmocnić pozycję zakładu z Radzynia Podlaskiego na rynku mleczarskim, a OSM w Bychawie, który od 1 lipca stanie się oddziałem Spomleku, uchroni przed likwidacją.

Codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. Lubelscy strażacy odznaczeni

„Wisienka na torcie” wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Były awanse na wyższe stopnie, odznaczenia, medale i krzyże zasługi.

Tour de Pologne Women. Kolarki przejadą przez Roztocze

Po ośmiu latach, do Polski wraca międzynarodowy wyścig kolarski kobiet. Pod koniec czerwca, zawodniczki z całego świata będą przejadą przez najpiękniejsze miejsca w Lubelskiem.

Michał Żebrakowski to jeden z zawodników, który odchodzi z Motoru

Krótkie urlopy, pięć sparingów i trzy pożegnania. Motor Lublin przedstawił plan przygotowań

W środę Motor ogłosił plan przygotowań do nowego sezonu. Piłkarze nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. We wtorek rozpoczęli urlopy, a do treningów wrócą już 17 czerwca. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy rozegra pięć meczów kontrolnych. Są też nowe wieści kadrowe – z klubem żegnają się Piotr Kusiński, Przemysław Szarek oraz Michał Żebrakowski.

Potencjalni nabywcy dwóch samochodów honker 2324 z wyciągarką będę musieli zaoferować odpowiednio: co najmniej 8 tys. i 9 tys. zł.
Zdjęcia

Powojskowe mienie znów do kupienia. Ile za Honkera, a ile za wózek widłowy?

Aż 130 pozycji liczy lista sprzętu i pojazdów, który można kupić od lubelskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego. Na nowych właścicieli czekają m.in. wycofane ze służby dwa honkery, silniki oraz pakiety z częściami samochodowymi, a także wózki widłowe.

Nowa hala straciła sponsora. Co z pylonem?

Grupa Azoty S.A. nie finansuje już nowej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Lubelskiej. Zawarta w roku 2022 umowa tytularna nie została przedłużona. Tymczasem przed obiektem nadal stoi duży pylon z napisem Grupa Azoty Arena - pozostałość po zakończonym sponsoringu.

Prawo i Sprawiedliwość zachęca do głosowania. Walka toczy się o przyszłość Europy
Zdjęcia

W środę (5 czerwca) na finiszu kampanii wyborczej do europarlamentu Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konferencję, na której przypomniało swoje postulaty i zachęciło do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach.

W nocy ze środy na czwartek będziemy mogli oglądać kolejny kosmiczny taniec satelit starlink.

Kosmiczny pociąg ponownie na niebie. Starlinki amerykańskiego miliardera widoczne nad Polską

Przed nami kolejny spektakularny pokaz. Będzie można podziwiać przelot satelit Starlink.

Podpisanie listu intencyjnego przez ministra Obrony Narodowej, marszałka Województwa Lubelskiego, prezydenta Lublina oraz prezesa Zarządu Portu Lotniczego Lublin S.A